Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как да се види сателитна или фотоснимка от Google?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Как да се види сателитна или фотоснимка от Google?

    Колеги, помагайте..
    Как става номера с разглеждането на аеро или сателитни снимки през интернет?
    По-точно, искам да си видя краварника примерно..

  • #2
    До: Как да се види сателитна или фотоснимка от Google?

    Здравей,

    Става с помоща на интернет базирани програмки като GoogleMap.

    Мисля има поне още дузина подобни които са читави и с различно качество и различно покритие.

    Може би ако имаш точните координати на фермата ти ще ти е по-лесно.

    Аз например нямам грижи да се ориентирам по релефа, пътищата след като открия района разбира се първо, но това става лесно просто вкарваш блзък град например.

    Бъди по-конкретен и ще ти дадем по-конкретни отговори - примерно дай град или село за ориентир?

    Поздрави,
    Бъдете живи и здрави!

    Коментар


    • #3
      До: Как да се види сателитна или фотоснимка от Google?

      "Ти ми покажи плевнята, аз вратата бързо ще я намеря!"
      Дай принципа...

      Коментар


      • #4
        До: Как да се види сателитна или фотоснимка от Google?

        http://earth.google.com/

        Отиваш на горният адрес - сваляш си програмката (Безплатна е) инсталираш - пускаш (не иска никакви специални нстроики, само ти трябва добра връзка с Интернета) и с мишката отиваш до твоята "плевня" и гледаш, имаи в предвид че повечето части от БГ са с много ниска Резолюция (т.е. не се вижда много детаили) но има и места където можеш да видиш бая неща и още светът е Тримерен можеш да си го "наведеш" и да си гледаш с височините, много е готино
        Успех
        Последно редактирано от alex_markov; 13-07-07, 07:51.

        Коментар


        • #5
          До: Как да се види сателитна или фотоснимка от Google?

          Имай предвид че снимките които ще видиш през Гугъл се стари, примерно отпреди 1 година. Единият от достъпните варианти е чрез Google maps, друг начин е чрез Google Earth.
          Не чета коментари и не отговарям на такива.

          И коментаторите...

          Коментар


          • #6
            До: Как да се види сателитна или фотоснимка от Google?

            Третия вариант е да изпишеш с големи бели камъни на някоя тучна поляна GOOGLE да им драснеш точните координати и за нула време ще може да си гледаш ранчото през телефона

            Поздрави,
            Бъдете живи и здрави!

            Коментар


            • #7
              До: Как да се види сателитна или фотоснимка от Google?

              Железни сте момци!

              Видях си ранчото, даже са хванали момент отпреди 3 години когато бях свалил керемидите...
              Голям купон!
              Леле Алекс, тия след няколко години ще ни изтипосат и в неудобен момент!
              Детето има един лазерен ключодържател, вече ще го насочвам нагоре всеки път като отида до храстите!
              Последно редактирано от Volk; 13-07-07, 00:50.

              Коментар


              • #8
                До: Как да се види сателитна или фотоснимка от Google?

                Първоначално публикуван от Volk Преглед на мнение
                Железни сте момци!

                Видях си ранчото, даже са хванали момент отпреди 3 години когато бях свалил керемидите...
                Голям купон!
                Леле Алекс, тия след няколко години ще ни изтипосат и в неудобен момент!
                Детето има един лазерен ключодържател, вече ще го насочвам нагоре всеки път като отида до храстите!

                Какви няколко години???
                Те от 70-те могат (в хубаво време) да прочетът заглавие на вестника ти Просто от мен никой не се интересува, та поне не се притеснявам че ме гледат
                Но Глобуса е Супер благодарение на него открих няколко пътчета в балкана, но наистина снимките са стари!

                Коментар


                • #9
                  До: Как да се види сателитна или фотоснимка от Google?

                  Нищо чудно след някоя друга година, вместо снимки да е онлайнкамера с добра резолюция, та Волк ще можеш от вас да надблюдаваш дали някой мангал не ти оглежда ранчото.
                  О899 2б2 1З2

                  Коментар


                  • #10
                    До: Как да се види сателитна или фотоснимка от Google?

                    А в министерството на земеделието с какви ортоснимки разполагат- още ми текат лигите по тях, и са доста актуални!!!!
                    ОБОЖАВАМ ДА ЦАПАМ В КАЛТА
                    Начин на живот- за някой:)Honda Shutlle 4WD 16V, Suzuki Samuraj SJ413, Toyota Runner 2.5TDI, Мургаш

                    Коментар


                    • #11
                      До: Как да се види сателитна или фотоснимка от Google?

                      А ТУК можеш да превключваш между различни източници на сателитни и аерофотографски атласи

                      Коментар


                      • #12
                        До: Как да се види сателитна или фотоснимка от Google?

                        Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                        А ТУК можеш да превключваш между различни източници на сателитни и аерофотографски атласи
                        Поиграх си малко и за съжаление май само Гоогъла има нещо по качествено като снимка - другите са много по-зле (поне за нашият регион)

                        Коментар


                        • #13
                          До: Как да се види сателитна или фотоснимка от Google?

                          То и гугъла няма за навсякъде в България хубави снимки. Но за мое щастие баш там където най-много ми трябват са добри .
                          Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Как да се види сателитна или фотоснимка от Google?

                            Първоначално публикуван от alex_markov Преглед на мнение
                            Какви няколко години???
                            Те от 70-те могат (в хубаво време) да прочетът заглавие на вестника ти Просто от мен никой не се интересува, та поне не се притеснявам че ме гледат
                            Ако се чувстваш пренебрегнат, пусни едно заплашително писъмце до американското посолство.

                            Ша та намерят веднага

                            http://maps.google.com/maps?f=q&hl=e...=23&iwloc=addr
                            Последно редактирано от alex_markov; 22-07-07, 23:19.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Как да се види сателитна или фотоснимка от Google?

                              Първоначално публикуван от Tougi Преглед на мнение
                              Ако се чувстваш пренебрегнат, пусни едно заплашително писъмце до американското посолство.

                              Ша та намерят веднага

                              http://maps.google.com/maps?f=q&hl=e...=23&iwloc=addr

                              Tова ме подсети за старият виц (малко след 9/11 се появи) в който застаряваш натурализиран арабски Американец си обработвал нивичката с картофите, изучил децата изпратил ги в Париж, но като остарял вече му идвало нанагорно прекопаването на градинката и написал един ден е-меил на сина "да вземеш да се връщаш, че да прекопаеш градината, после може пак да си докторуваш", на което му отговорил (сина-доктора) "Тате да не пипаш градината, че там съм заровил ОНОВА нещо" и след два дни следващо писмо "надявам се хората от ФБР, ЦРУ... да са разкопали градината както ти харесва..."

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X