Обява

Свий
Няма добавени обяви.

И аз се сдобих със струг

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • И аз се сдобих със струг

    Привет колеги дълго време не съм писал в сайта понеже си преинсталирах компа и с него заминаха всички пароли по дяволите та се наложи да си правя нова поща и нова регистрация в сайта иначе се подвизавах тук с ника =фермер 10 но както и да е след дълго търсене се сдобих с следните железа Ц-10Мструг,ПК-20 пробивна колона машина и некаква настолна машина за разяне Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Изображ.016.jpg
Прегледи:1
Размер:147.0 КБ
ID:5966419Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Изображ.017.jpg
Прегледи:1
Размер:119.0 КБ
ID:5966420Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Изображ.018.jpg
Прегледи:1
Размер:119.0 КБ
ID:5966421Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Изображ.019.jpg
Прегледи:1
Размер:102.0 КБ
ID:5966422Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Изображ.020.jpg
Прегледи:1
Размер:89.0 КБ
ID:5966423Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Изображ.021.jpg
Прегледи:1
Размер:139.6 КБ
ID:5966424Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Изображ.022.jpg
Прегледи:1
Размер:119.7 КБ
ID:5966425Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Изображ.016.jpg
Прегледи:1
Размер:147.0 КБ
ID:5966419Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Изображ.017.jpg
Прегледи:1
Размер:119.0 КБ
ID:5966420Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Изображ.018.jpg
Прегледи:1
Размер:119.0 КБ
ID:5966421Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Изображ.019.jpg
Прегледи:1
Размер:102.0 КБ
ID:5966422Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Изображ.020.jpg
Прегледи:1
Размер:89.0 КБ
ID:5966423Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Изображ.021.jpg
Прегледи:1
Размер:139.6 КБ
ID:5966424Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Изображ.022.jpg
Прегледи:1
Размер:119.7 КБ
ID:5966425със струга запачвам да се уча от буква А до където мога да стигна с другите 2 машини мисля че мога и ще се опитам да се справя ,изчетох доста теми свързани със стугове и ми прави впечатление че почти няма мнение и техническа литература за С-10 простете за невежеството ми ,та ще ми е интересно и полезно да драснете по мнение за тези железа и по конкретно за струга .От това което съм прочел в този сайт останах с убеждението че за предпочитане е струг Троянско производство какъвто е и всъщност този та спирам с монолога и горещо чакам да вземете отношение по тази тема имам доста въпроси за изясняване .....

  • #2
    От: И аз се сдобих със струг

    Супер е!Честито!Да си го ползваш със здраве!Много е хубав струга!Ще си имаш доста занимания с него...:-)
    TLC 120 Prado
    Yamaha Wolverine 450 4x4 SE

    Коментар


    • #3
      От: И аз се сдобих със струг

      С 10 е един от най коравите български стругове . Той е почти точно копие на немските Волман . Гледам имаш липси от към лирата.
      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

      Коментар


      • #4
        От: И аз се сдобих със струг

        Не се вижда ясно от снимките, но освен горната ремъчна шайба на струга като че ли липсва и долната барабар с целият ел.двигател, дано да си е там поне стойката на мотора че си е доста сложничка за правене или за намиране защото знам че двигателя се сваля най лесно със стойката а на нея има винт с гайки за обтягане на ремъците, конзоли и тем подобни. А иначе това е струг който става и за много и за малко.
        Последно редактирано от DIMILIEV; 24-03-12, 20:11.
        При липса на прецизна техника, се надделява с майсторлък! И обратното!

        Коментар


        • #5
          От: И аз се сдобих със струг

          ремъчната шайба сия имам както и мотора който все още си е оригиналния мисля че беше 7 кв и нещо с тази снимка исках да покажа износените шлици но не се получи от тук изниква въпроса как се сменя тази ос мисля че му викат първичен вал и скъп ли е той това е единия от проблемите другият проблем е правейки резби изключвал или прескачал целия супорт тепърва ще го установяваме .Колега Sek 1 ще уточниш ли моля за какви точно липси става въпрос

          Коментар


          • #6
            От: И аз се сдобих със струг

            Честито,навремето се учих да работя на С-10,неубиваем е,много здрава машина.
            Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

            Коментар


            • #7
              От: И аз се сдобих със струг

              Честито !
              Да го напълниш с работа.
              Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

              Коментар


              • #8
                От: И аз се сдобих със струг

                Благодаря за пожеланията колеги ,снощи писах коментар който не излезе не знам по каква причина но както и да е и явно трябва да го повторя ,към колегата Димилев струга си има електро мотор мисля 7КВ и нещо просто не се вижда на снимките шайба също си има но на 3 та снимка съм се опитал да снимам шлиците на вала които са доста разбити използван е без гайка та да попитам каква е процедурата по сменянето на този вал и евентуално дали има възможност да се възстановят тези шлици примерно с наваряване .Колега Sek1 моля поясни ми какви липси имаш предвид поздрави....

                Коментар


                • #9
                  От: И аз се сдобих със струг

                  И така колеги струга скоро няма да го подкарам тъй като за начало има силно износени шлици на задвижващия фланец съответно и на оста и май скоростната трябва да се разхвърля ,чакам един майстор който е в час със струговете да се освободи и го почваме.Искам да попитам какво точно масло се сипва в ПК-20 и знае ли някой колко литра приблизително, на нея и сменихме ремъка и една семеринга която пропускаше масло ,между другото и търся охлаждаща помпа че нейната е дала фира.

                  Коментар


                  • #10
                    От: И аз се сдобих със струг

                    Колеги помагайте не мога да намеря задвижващ вал за струга ,обаждах се в ЗММ България холдинг но от там ми искат да и пиша подробно и снимки да и пратя като предварително ми заявиха ,че струга е твърде стар и шанса да намеря тази част е нулев ,обадих се и в ЗММ Враца от там бяха по пестеливи на думи и ми казаха ще проверят и ще ми се обадят .Писах на един колега в сайта който познавал хора които биха ми свършили работа но реакция никаква както и да е живи здрави да сме ,ще съм благодарен на всякаква помощ да подкарам машинката ,поздрави.ПП Огромни благодарности на колегата SEK1 ,Станьо дължа почерпка

                    Коментар


                    • #11
                      От: И аз се сдобих със струг

                      Има много фирми които се занимават с нарязване на зъби и на шлици. Могат да ти изработят нов вал. Друг е въпроса че няма да ти излезе евтино. Аз преди години за една машина поръчах да ми изработят пиньон и корона за мотофреза. Вземаха ми 200лв. След 3-4 години се счупиха. В пловдив намерих оригинални резервни части за тази мотофреза и нови струваха 180лв.
                      Сега пак са счупени и съм поръчал нови.
                      ПП Ако намериш нов вал го вземай, със сигурност ще е по-евтин от колкото да ти го изработят като единична бройка.

                      Коментар


                      • #12
                        От: И аз се сдобих със струг

                        http://biznes-bulgaria.com/firma/360...roj-ad-troyann Това са директно телефоните на ЗММ Троян . Те са производителя на машината . След великденските празници ще разглобявам една скоростна кутия от С 11 която успяхме да спасим от резаците и ще видя какво ще излезе от нея. Вала на шпиндела е отрязан но входящия с ремъчната шайба и съединителя си стои . То аз заради съединителя и зъбните колела я взех.
                        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                        Коментар


                        • #13
                          От: И аз се сдобих със струг

                          Днес ме отрязаха и от ЗММ Враца нямат го в наличност иначе могат да го произведат но са затрупани с поръчки,звънях и в Троян оказва се че натози струг са 2 вида съиденителите по новите май се водят тип сигма а старите палцови ако съм разбрал правилно , проблема е че не знам какъв е моя още не съм го свалил ,но другата седмица и това ще стане и ще го мъчим да му възстановим шлиците ,разбрах ,че имало някаква специална технология със специални електроди обяснявали са го на брат ми в едно предприятие изработващо зъбни колела валове в Русе .

                          Коментар


                          • #14
                            От: И аз се сдобих със струг

                            Колега, не знам какво толкова си заразпитвал за тоя вал та го не наварите и то не с кой знае какви специални електроди, престъргване вадене на нови шлици и точка, това е сурав вал, или поне в този участък, и точно пък по тези шлици не се движи нищо, разваления участък не е кой знае колко дълъг, наварка по малко и по бавно да не се изкриви пък и да мръдне корекция на центровия отвор с люнет и какво още, който се занимава с тия работи му е ясно и ще ти излезе смешно евтино, предполагам. Я ги остави тия философи по машиностроителните заводи, тези като ще ти развият едни теорий та ще те заболи главата, ако не те е заболяла вече. Айде пиши как се развиват нещата че ми е интересно.
                            При липса на прецизна техника, се надделява с майсторлък! И обратното!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Re: От: И аз се сдобих със струг

                              Честито на колегата.Но според мен бедата не е само в разбитите шлици на вала. Със сигурност има проблеми и в шлиците на ремъчната шайба.Така че най-добре е да се вземат комплект.В противен случай може да се наложи след известно време да се повтори подмяната на вала.Преди известно време си търсех винт за кръстатия супорт на Ц 11 и попаднах на този телефон - 0887581153 Бъчваров. Някъде в Златица предлагат части за металорежещи машини и ми се сториха отзивчиви.И бързам да добавя ,че не съм им търговски представител.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X