Обява

Свий
Няма добавени обяви.

И аз се сдобих със струг

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Re: От: И аз се сдобих със струг

    Точно това е колега Благодаря за съдействието но се вкарах в друг кофти филм ,при опита ми да сваля оста с вилката на съиденителя скъсах стопорния щифтНатиснете снимката за да я уголемите

Име:img166.jpg
Прегледи:1
Размер:91.2 КБ
ID:5367129 и сега се чудя как да го изкарам абе филма е голям и гаден ,явно съм в някаква къръшка фаза.

    Коментар


    • #17
      От: И аз се сдобих със струг

      Първоначално публикуван от fermer 10 Преглед на мнение
      ...Писах на един колега в сайта който познавал хора които биха ми свършили работа но реакция никаква както и да е живи здрави да сме...
      На мен писа, май. Ама съм им затрил телефона. Те пак са от завода в Троян. Тъй че така или иначе си се свързал с тях. На C-11-ката ми съединителя изглежда да е същия с тоя от обявата. Не знам каква е визуално разликата между стария и новия вид, но моя е от новия вид (C11MT), и изглежда като тоя на снимката.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #18
        От: И аз се сдобих със струг

        Първоначално публикуван от Kachakov Преглед на мнение
        ...другият проблем е правейки резби изключвал или прескачал целия супорт тепърва ще го установяваме...
        При правене на резби единствената причина, поради която може да прескача е износена двуделна гайка или износен резбови вал, ама не вярвам да е вала. Трябва да нахнете супортната кутия - гайката е отзад и се вижда. Троянци би трябвало да могат да те снабдят с нова.

        Другото - виж си състоянието на зъбните гребени и зъбното колело за надлъжното подаване. Това е другото място, дето се износва.

        Виж и за луфт в напречната голяма шейна. Единствения проблем на моя струг е с тоя луфт, и скоро ще го фрезовам.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #19
          От: И аз се сдобих със струг

          Първо да кажа че в стругарството съм пълен аматъор.Но пък смятам че съм достатъчно грамотен и мотивирам . Виждам, че тази тема сте я приключили преди доста време, но и аз ремонтирах един c11a който си купих и знам колко много време отнема. Та затова ще напиша и аз нещичко.Първо ако си със стария модел съединител и имаш проблем с него или с вала по добре премини на новия модел, за стария няма части. Аз направих така, но ако все пак си на стария и проблема е само във вала имам един вал с прилични шлици който не ми трябва. При мен проблема беше в съединителя. А другият ми съвет е да не се занимаваш с тези змм-та. Трудно разбират за какво става дума и е много скъпо. Аз лично си намерих новия съединител с целия вал сглобен напълно и още един резервен съединител(нов) за 50 лева и шише ракия :-). Истината е в заводите които са пред фалит. Аз лично видях как пред мен започнаха да режат няколко c11 с оксижените. И не слушай хора, които ти обясняват колко сложно е да ремонтираш струг без професионална помощ. Изисква се само време желание, разпитване и четене. моят струг беше с натрошен съединител, а на дъното на кутията имаше 3 килограма железни парчета и сачми от лагери. 500 лева ми излеза целия ремонт със смяна на всички лагери. Там от където го купих отдавна няма трифазен ток и го взех на сляпо(е ако сега ми предлагат струг и без ток ще разбера ще става ли за нещо :-)) Та струва ми се че и ти си го взел на сляпо. Успех.

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X