Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какъв мотор ще препоръчата за мен .

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Какъв мотор ще препоръчата за мен .

    Аз съм на 14 години тежа околи 50-55 кг и съм висок 160 . Имам малък опит с моторите от около 4 години карам . До сега 3 мотора по 50 куб. 2 автоматика и 1 със скорости . Трябва ми някакво ендуро юношеско може би 125 куб. ми е нормално няма да е лошо да е по-новичко след 2000г. . Ако имате някакви идеи кажете марка модел или направо линк . Ако има нещо допълнително питаите и благодаря предварително !

  • #2
    От: Какъв мотор ще препоръчата за мен .

    Здравей, доста има изписано по темата. Поразрови се още малко ще намериш доста интересни теми и коментари. И като цяло всичко зависи от пазара. Трябва да се поразходиш наляво надясно, да видиш кой какво продава, защото дори да си харесаш мотор, то може и да не го намериш за продаване или поне в някакво адекватно състояние. С две думи почети още и започни да търсиш какво има като предлагане. Поздрави!
    09 YZ290F Athena BB

    Коментар


    • #3
      От: Какъв мотор ще препоръчата за мен .

      Къде ще го караш,с какъв бюджет разполагаш?
      [FONT=Arial Narrow][SIZE=5][COLOR=black]SUZUKI DRZ[/COLOR][/SIZE][/FONT]

      Коментар


      • #4
        От: Какъв мотор ще препоръчата за мен .

        Първоначално публикуван от mig36b Преглед на мнение
        Аз съм на 14 години тежа околи 50-55 кг и съм висок 160 . Имам малък опит с моторите от около 4 години карам . До сега 3 мотора по 50 куб. 2 автоматика и 1 със скорости . Трябва ми някакво ендуро юношеско може би 125 куб. ми е нормално няма да е лошо да е по-новичко след 2000г. . Ако имате някакви идеи кажете марка модел или направо линк . Ако има нещо допълнително питаите и благодаря предварително !
        Щом търсиш 125cc ендуро може да погледнеш suzuki drz 125 и honda xr 125 и двата са 4т...
        Life is good... on a dirt bike!

        Коментар


        • #5
          От: Какъв мотор ще препоръчата за мен .

          Според мен виж за някой KTM EXC 250 или Honda CRF 150... Но щом си на 14 мисля че няма смисъл от "малък мотор".По-добре си вземи някой 250

          Коментар


          • #6
            От: Какъв мотор ще препоръчата за мен .

            Първоначално публикуван от rudi98 Преглед на мнение
            Според мен виж за някой KTM EXC 250 или Honda CRF 150... Но щом си на 14 мисля че няма смисъл от "малък мотор".По-добре си вземи някой 250
            Ти сериозно или просто трупаш мнения...
            Как мислиш че на 14 ще се справи с нещо като KTM EXC 250? На момчето му птрябва нещо адекватно на възраста, опита и целите му. А не машина дето не може да и контолира и 30% от капзцитета и да направи някоя беля накрая!

            Коментар


            • #7
              От: Какъв мотор ще препоръчата за мен .

              За годините ти мисля мисля , че трябва да се насочиш към 125 куб. машина. Остава да пробваш ендуро и чист крос и да видиш кое ще ти допадне най-много . Ако се спреш на ендуро бих ти препоръчал кдх125 . В мобилето има няколко. Много приятни за каране мотори са известни със своята нечупливост. Ако се спреш на крос сузуки рм125, но имат проблем с ускорителните клапи или кавасаки кх125. Двигателите им са почти идентичен само ускорителните клапи са малко по добре направени. И един последен съвет не залагай на годината а на добре поддържана машина. Дори и нов мотор ако е каран с кофти масла без нужната профилактика ще изкара много по малко от някои 94-95 година попаднал в правилните ръце.

              Коментар


              • #8
                От: Какъв мотор ще препоръчата за мен .

                Аз не бях чувал за DRZ 125, ама то не само че имало, ами и един колега от форума продава такова. Едва ли е с регистрация, но след като си на 14 г., едва ли ти е нужна. http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=130445

                Коментар


                • #9
                  От: Какъв мотор ще препоръчата за мен .

                  Първоначално публикуван от mendi Преглед на мнение
                  Ти сериозно или просто трупаш мнения...
                  Как мислиш че на 14 ще се справи с нещо като KTM EXC 250? На момчето му птрябва нещо адекватно на възраста, опита и целите му. А не машина дето не може да и контолира и 30% от капзцитета и да направи някоя беля накрая!
                  Ами щом кара от 4 години и има опит, защо да си купува малък мотоР? Например аз карам от 3 години... В момента съм на 13 и мотора ми е KTM 350... малко ми е силен, но не вярвам това момче да не може да контролира 250!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Какъв мотор ще препоръчата за мен .

                    Първоначално публикуван от mendi Преглед на мнение
                    Ти сериозно или просто трупаш мнения...
                    Как мислиш че на 14 ще се справи с нещо като KTM EXC 250? На момчето му птрябва нещо адекватно на възраста, опита и целите му. А не машина дето не може да и контолира и 30% от капзцитета и да направи някоя беля накрая!
                    Руди има в предвид, ЕХС 250 - 4Т ..... и да, точно 250 4Т е мотора за тази възраст/14г./ ,но зависи от бюджета защото има и за 2500лв., има и за 5-6000лв. моторетки.

                    пп. Факт е ,че някой тинейджър на 13-14г. може да засрами с уменията си някой батко, или Татко например......
                    Gas Gas ec 250

                    Коментар


                    • #11
                      Re: От: Какъв мотор ще препоръчата за мен .

                      Ако, сериозно се занимаваш с ендуро от 7-8 годишна възраст, мисля че е нормално да имаш EXC 250, но при положение, че си имал 2 скутера и едно балканче 50 (примерно) до сега да се качиш на голям мотор, според мен си е чист мазохизъм. Рано или късно ще има падане и с големия мотор, най-много да се откаже. Според мен 125cc 4Т си е перфектното първо ендуро!
                      Non scholae sed vitae discimus.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Какъв мотор ще препоръчата за мен .

                        Моля да посочи някой такива мотори 125cc 4Т че и аз съм начинаещ а скоро ще си взимам някакъв ако меже да ме насочите Благодаря предварително

                        Коментар


                        • #13
                          От: Какъв мотор ще препоръчата за мен .

                          На първо четене излизат:
                          1. Хонда ХР 125
                          2. Сузуки ДР или ДРЗ
                          ....
                          И т.н. и т.н. Тук вече всичко опира до финанси и техническо състояние на дадения екземпляр!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Какъв мотор ще препоръчата за мен .

                            Първоначално публикуван от Bladeeng10 Преглед на мнение
                            Моля да посочи някой такива мотори 125cc 4Т че и аз съм начинаещ а скоро ще си взимам някакъв ако меже да ме насочите Благодаря предварително
                            Колега имай на предвид, че по принцип 125сс 4т ендуро са малки моторчета, тоест с гуми 16/19 и за колегата пуснал темата който е на 14г 1,60 , си е перфектен първи мотор от гледна точка на сигурност, но за теб може това да не е така... Иначе освен споменатите drz xr се сещам и за kawazaki klx 125 ; yamaha tt125r, xt 125 ; honda xl 125, аз поне само за тези се сещам...
                            Life is good... on a dirt bike!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Какъв мотор ще препоръчата за мен .

                              Първоначално публикуван от ИСКРЕН Г. Преглед на мнение
                              Руди има в предвид, ЕХС 250 - 4Т ..... и да, точно 250 4Т е мотора за тази възраст/14г./ ,но зависи от бюджета защото има и за 2500лв., има и за 5-6000лв. моторетки.

                              пп. Факт е ,че някой тинейджър на 13-14г. може да засрами с уменията си някой батко, или Татко например......
                              Извинявай колега, имаш ли син на 14 години? Интересна ще ми реакцията ти на негово желание да му купиш 250-350 кубиков мотор и то ендуро.....като знам, че когато за първи път когато карах нещо подобно ИЖ-спорт 350 кубика, вярно малко преработен, ако приятеля, който ми даде да карам не беше състезател по мотоциклетизъм на писта в Шумен, та ако той не знаеше какво прави щях да съм излетял от седалката а бях на 17 и около 70 кг.. Извинявай, но ми звучи несериозно 14 годишно хлапе да се качи на 250 кубиков мотор, който би затруднил дори мъж в разцвета на силите си. Такова препоръчване според мен би завършило с едно единствено нещо......лепене на едни много познати листчета по стълбове, спирки и така нататък обикновено само в двя цвята - черен и бял.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X