Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проста геометрия

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проста геометрия

    Здравейте,
    преди малко възникна спор с непознат представящ се за добър математик и отговорник на голяма транспортна фирма. Ситуацията беше следната:
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Без име.jpg
Прегледи:2
Размер:21.8 КБ
ID:5966307
    идеята е, че влекача не се е "изнесъл" достатъчно и полуремаркето е заглавено преди стената на моста. Въпросният човек ме убеждаваше, че трябва влекачът да продължи напред и движейки се задната част на полуремаркето щяла да се изнесе надясно от самото движение защото такава била траекторията и така тирът да мине безпрепятствено. Това е "проста геометрия" каза човекът завършил математическа гимназия и заемащ отговорна длъжност откъдето дойде и заглавието. Ще се радвам шофьори и математици да се включат в дискусията.
    В края на краищата задната част бе поднесена надясно с лебедки и колелата на полуремаркето минаха на сантиметри от стената на моста. Всичко беше ограничено от ширината на пътя включващ тесни банкети.
    Май ще трябва да си скъсам дипломите ако той се окаже прав.
    Прикачени файлове
    Последно редактирано от yaniev; 23-03-12, 20:02.
    BMW X6
    BMW X5
    SUZUKI SAMURAI
    LAND ROVER DISCOVERY3

  • #2
    От: Проста геометрия

    С колкото и образования да е в дадената ситуация ремаркето става на талаш. Освен ако не са измислили ремарке, което завива и с трите моста.
    На сърбела майката му е чесането.
    Борислав Борисов Русе О885 О37815

    Коментар


    • #3
      От: Проста геометрия

      Аз като гледам то влекача няма на каде да се изнася повече , пък каквъто ще математик да е да седне в кабината и да си докаже сметките
      То в случая на хартия е лесно но като му опре яйцето отзад друга песен ще пропее
      Uaz 469 2.4 D MB
      KTM 600 ROTAX
      Hyundai Terracan 2.9 CRDI- 2 бр.
      Иво 0 9 8 осем 9 4 4 2 седем 9

      Коментар


      • #4
        От: Проста геометрия

        Те обикновено такива ''отговорници'' не са влизали в кабина. Аз имах такъв началник, дето ми даваше акъл как да карам. А имаше по-малко километри напред, отколкото аз назад.
        На сърбела майката му е чесането.
        Борислав Борисов Русе О885 О37815

        Коментар


        • #5
          От: Проста геометрия

          Първоначално публикуван от borko_ruse Преглед на мнение
          С колкото и образования да е в дадената ситуация ремаркето става на талаш. Освен ако не са измислили ремарке, което завива и с трите моста.
          По принцип има такива специализирани ремаркета.
          А по въпроса със ситуацията ,това не се учи в училище а с практика по пътищата, така че на г-н инженерО много по-здрави.
          MITSUBISHI MONTERO 3.0 V6
          (А1+)
          О877ООО98О

          Коментар


          • #6
            От: Проста геометрия

            Първоначално публикуван от borko_ruse Преглед на мнение
            Те обикновено такива ''отговорници'' не са влизали в кабина. Аз имах такъв началник, дето ми даваше акъл как да карам. А имаше по-малко километри напред, отколкото аз назад.
            Поддържам !!!
            сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
            dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

            Коментар


            • #7
              От: Проста геометрия

              Първоначално публикуван от ТониМонтеро Преглед на мнение
              По принцип има такива специализирани ремаркета.
              Предполагам, че в описаната по-горе ситуация става въпрос за обикновено триосно полуремарке 13.60
              На сърбела майката му е чесането.
              Борислав Борисов Русе О885 О37815

              Коментар


              • #8
                От: Проста геометрия

                Първоначално публикуван от borko_ruse Преглед на мнение
                Предполагам, че в описаната по-горе ситуация става въпрос за обикновено триосно полуремарке 13.60
                Най-вероятно да,иначе няма и да става на въпрос.
                MITSUBISHI MONTERO 3.0 V6
                (А1+)
                О877ООО98О

                Коментар


                • #9
                  От: Проста геометрия

                  Има заблудени и в математическата. Да не е казал да се кара на заден ход? На преден чистата и лесна геометрия натиска предния край на ремаркето към стената. Нещата се обръщат когато опорната точка на задните мостове стигне до ръба.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Проста геометрия

                    Според мене въпросния човек не е имал точно такава ситуация. Това на русунката няма как да е реално в някой мост. На толкова тясно място може да се влезе единствено с камион и ремарке с оправляващ преден мост.
                    Простата геометрия според мене човека е искал да ти каже че когато преминат мостовете на ремаркето през критичния участък , ремаркето започва да се изнася надясно и избягва от критичния учаастък.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Проста геометрия

                      Ми то е казано още в началния пост-математик да решава шофьорски задачи...

                      Нямам нищо против математиците, даже обратно-много ги уважавам, ама всяка жаба да си знае гьола.
                      Или пък въпросният математик да си купи собствена композиция и да я прекара през такъв мост по описания от него начин.

                      Теорията се разминава с практиката в доста случаи, а в конкретния даже и на теория няма как да стане.

                      Аман от "разбирачи" началници.
                      Има ли желание-има и начин!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Проста геометрия

                        Първоначално публикуван от dimich87 Преглед на мнение
                        Според мене въпросния човек не е имал точно такава ситуация. Това на русунката няма как да е реално в някой мост. На толкова тясно място може да се влезе единствено с камион и ремарке с оправляващ преден мост.
                        Простата геометрия според мене човека е искал да ти каже че когато преминат мостовете на ремаркето през критичния участък , ремаркето започва да се изнася надясно и избягва от критичния учаастък.
                        Такава е ситуацията, но все пак съм го нарисувал схематично без точни мерки. Има възможност при правилно изнасяне да мине камиона. Пропуснах да напиша, че тира веднъж е минал в другата посока, което не съм сигурен точно, че е критерий. Между другото пътя е забранен за над 10 т. Един познат снима и утре вечер ще взема снимките.
                        Ние се интересуваме от това гумите на полуремаркето да минат безпрепятствено. Минаха след поднасянето на задната част с лебедки. Задачата е тира да мине през моста. Имаше и опити назад, което се оказа невъзможно и няма отношение към дилемата.

                        Отиваме на въпроса поставен по-точно:
                        При движение на влекача само направо първата и втората ос на триосното полуремарке каква траектория ще имат? Предполагам едни прости вектори ще помогнат, но ми се иска някой друг да ги направи. Интересува ни траекторията преди първата и втората ос да са стъпили на моста /нататък е ясно/. С по горе написаното от мен исках да обясня, че според опонента при тези ясно поставени условия осите на полуремаркето /визирам първа и втора ос/ ще имат известно разстояние движение надясно при продължаване на движението на влекача направо.
                        Последно редактирано от yaniev; 24-03-12, 06:55.
                        BMW X6
                        BMW X5
                        SUZUKI SAMURAI
                        LAND ROVER DISCOVERY3

                        Коментар


                        • #13
                          От: Проста геометрия

                          Първоначално публикуван от borko_ruse Преглед на мнение
                          Предполагам, че в описаната по-горе ситуация става въпрос за обикновено триосно полуремарке 13.60
                          Точно така.
                          BMW X6
                          BMW X5
                          SUZUKI SAMURAI
                          LAND ROVER DISCOVERY3

                          Коментар


                          • #14
                            От: Проста геометрия

                            Много ми е интересно мнението и на другия участник в спора, защото така представени нещата ми звучат като ... елементарно клепане. Сори колега, ама не вярвам някой, пък било то и ученик първокласник, да твърди че при движение напред на влекача, ремаркето няма да опре в стената. Просто не вярвам някой да ти е казал това при тази картинка. Ако промениш картинката с по няколко милиметра на едно или повече места, то нещата могат да станат и съвсем различни.

                            П.П. Ако повече шофьори бяха учили елементарна геометрия, нямаше да се налага да обсъждаме такава картинка. Кой заек ще се пъхне в тая дупка???
                            Ако не свършва добре, значи не е свършило!
                            0888 315 794
                            LZ1UPI
                            A1 (Rh+)

                            Коментар


                            • #15
                              От: Проста геометрия

                              Първоначално публикуван от upi Преглед на мнение
                              Много ми е интересно мнението и на другия участник в спора, защото така представени нещата ми звучат като ... елементарно клепане. Сори колега, ама не вярвам някой, пък било то и ученик първокласник, да твърди че при движение напред на влекача, ремаркето няма да опре в стената. Просто не вярвам някой да ти е казал това при тази картинка. Ако промениш картинката с по няколко милиметра на едно или повече места, то нещата могат да станат и съвсем различни.

                              П.П. Ако повече шофьори бяха учили елементарна геометрия, нямаше да се налага да обсъждаме такава картинка. Кой заек ще се пъхне в тая дупка???
                              Ремаркето бе изнесено надясно на известно разстояние от моста, но въпросът е принципен. Идеята е да опишем траекторията като се абстрахираме от случая. Все пак - картинката е схематична и мисля, че няма нужда да се прави геодезическо заснемане. Темата я пуснах именно с желанието да я покажа на въпросния човек и знам как да открия координатите му. Тогава ако той смята, че нещо съм представил неправилно сам ще пише във форума, но не съм от хората, които представят нещата в своя полза за да задоволят себелюбието си.
                              Последно редактирано от yaniev; 24-03-12, 17:47.
                              BMW X6
                              BMW X5
                              SUZUKI SAMURAI
                              LAND ROVER DISCOVERY3

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X