Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Маршрут до яз. Искър - Шипоченския залив

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Маршрут до яз. Искър - Шипоченския залив

    От както тръгнах на риба ми се ще някой път да опъна палатка на другия бряг на шипоченския залив.

    Миналата година опитах да стигна до там като карах по видимите пътища.

    По по първият намерих едни коловози пълни с кал с които моята скромна джипка нямаше да се справи - колвозите с кал.

    По вторият пък имаше улеи изкопани от стичаща се вода, но изглеждаше проходим. Само дето не ми достиска, щото бях с гуми за мъгла и пак се отказах - втори път.

    И тъй като не си падам много по хард нещата (май) а просто искам да ида да опъна една палатка там имам въпрос - кой е правилният път за стигане до там?

    А, да спомена - джипката е сузуки витара със лифт и със кални гуми. И само толкова . Няма лебедка която да спасява положението ако нещата станат критични. Има само един хай-джак който предпочитам да не вадя .

  • #2
    От: Маршрут до яз. Искър - Шипоченския залив

    Вторият път слиза в една долинка, където и при по-сухо време може да ти потрябва лебедка или най-малкото здрава работа с джек-а, а след тази яко снежна зима ще е още по-весело, защото долу всичко ще е подгизнало.

    По наличните пътища около Шипока има достатъчно засадни места, където може да се закъса, особено когато е кално. Че по някои минават и дървовози и правят хубави коловози. В този район ми е рекордът за брой на лебедки - 17 през един мартенски ден ...


    Като е по-сухо лятото и нивото на гьола падне, има по-лесен достъп откъм другата страна.
    Последно редактирано от Чавдар (V93); 21-03-12, 10:12.
    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • #3
      От: Маршрут до яз. Искър - Шипоченския залив

      Въх, почти ме отказа. Можеш ли да ми дадеш няколко точки през които минава лесния път при паднало ниво?

      Миналата година гледах едни с паркетни (май) джипове как слизат там, но така и не разбрах от къде минаха. И така се бях амбицирал ...

      Коментар


      • #4
        От: Маршрут до яз. Искър - Шипоченския залив

        Първоначално публикуван от brum Преглед на мнение
        Въх, почти ме отказа. Можеш ли да ми дадеш няколко точки през които минава лесния път при паднало ниво?

        Миналата година гледах едни с паркетни (май) джипове как слизат там, но така и не разбрах от къде минаха. И така се бях амбицирал ...
        Има ги на офроуд картата откъм Ихтиман. Като падне нивото и изсъхне, върви път по дъното. Тогава донякъде наистина се минава и с гуми за мъгла.
        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • #5
          От: Маршрут до яз. Искър - Шипоченския залив

          Оффроуд картата е OFRM, нали?

          Коментар


          • #6
            От: Маршрут до яз. Искър - Шипоченския залив

            Миналото лято прекарвах там почти всеки уикенд, с приятели на палатка. Минавал съм и покрай резервата, за да стигна до залива. На едно две места имах леки затруднения, но все пак тогава бях със стандартни гуми 235/75/15 на Терано 2, а и миналото лято си беше доста сухо. Мисля че имах тракове в навигацията за много приятни местенца, достъпни само с джип. Мога да ги кача евентуално, или един ден просто да се дигнем до там два три джипа на палатки.
            Поздрави.

            Коментар


            • #7
              От: Маршрут до яз. Искър - Шипоченския залив

              Никак не ми се вижда добра идеята сега да се минава от там. От където и да минеш ще имаш проблеми. Еле па сам да тръгнеш. Ходили сме там, ама и при по-хубаво и топло време пак не е гаранция безпроблемното минаване.
              Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

              тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

              Коментар


              • #8
                От: Маршрут до яз. Искър - Шипоченския залив

                Първоначално публикуван от mitko punev Преглед на мнение
                ......, или един ден просто да се дигнем до там два три джипа на палатки.
                Поздрави.
                Ти само кажи кога тръгваме...

                Коментар


                • #9
                  От: Маршрут до яз. Искър - Шипоченския залив

                  Стоян е прав, сега ще е доста тегаво, да се постопли и сме там.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Маршрут до яз. Искър - Шипоченския залив

                    И аз съм ЗА. Ама трябва да изчакаме след забраната. Много ми се ходи там за риба. Или па да пробваме преди забраната? Щото иначе в сред лято джетовете са страшно нещо.
                    Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                    тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                    Коментар


                    • #11
                      От: Маршрут до яз. Искър - Шипоченския залив

                      Първоначално публикуван от Стоян Боюков-Sariones Преглед на мнение
                      ... Щото иначе в сред лято джетовете са страшно нещо.
                      Номерът е да не ходиш там през уикенда.
                      Ние не сме неутрални!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Маршрут до яз. Искър - Шипоченския залив

                        Няма много джетове, а и те си ги карат около щъркела. През уикенда не е проблем, особено ако си на място достъпно само за джип.
                        Така че, организираме се и отиваме за два/три дни, само да се постопли още малко.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Маршрут до яз. Искър - Шипоченския залив

                          Не са само от към Щъркела. Излизат и от заливчето след Шипоченския (има едни къщички за почивка с база за джетове).
                          Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                          тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                          Коментар


                          • #14
                            От: Маршрут до яз. Искър - Шипоченския залив

                            Първоначално публикуван от mitko punev Преглед на мнение
                            ... През уикенда не е проблем, особено ако си на място достъпно само за джип. ...

                            Проблем си е. Шипока е тесен и ти стигат 1-2 джета или моторници.
                            Ние не сме неутрални!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Маршрут до яз. Искър - Шипоченския залив

                              Аз сън ЗА групово рибарстване там. Ама явно ще трябва да почакаме да се постопли и да поизсъхне .

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X