Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съединител на 1HZ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Съединител на 1HZ

    Здравейте колеги ,

    Искам да Ви помоля за вашето компетентно мнение относно моят проблем .
    Симптомите са леко притрисане при потегляне . Има го само при първо потегляне за деня , след което не се усеща . Също така не се усеща ако съединителя се отпуска много плавно .
    Аз без да имам кои знае какви познания веднага заключих , че съединителят е заминал и е за смяна , но това което ме кара да се съмнявам е малкото пробег на автомобила . Тои е на 67 000 км !

    Възможно ли е да има някакъв друг проблем които да ми убягва ?

    Благодаря Ви предварително .
    поздрави
    [SIGPIC]http://www.offroad-bulgaria.com/signaturepics/sigpic68289_4.gif[/SIGPIC]

  • #2
    От: Съединител на 1HZ

    ...Километрите не са критерий за състоянието на съединителя....
    Някакви други симптоми....
    ...Има кадърни колеги,които ще му видят сметката за километър-два.....
    На кой точно автомобил е....80серия,70-78серия....
    Дайте повече информация...
    На бой отиват само старците!

    Коментар


    • #3
      От: Съединител на 1HZ

      Благодаря колега за включването .
      Автомобила е 105 серия и други симптоми няма . Няма приплълзване (буксуване) и си отделя нормално , нито горе нито долу !

      поздрави
      [SIGPIC]http://www.offroad-bulgaria.com/signaturepics/sigpic68289_4.gif[/SIGPIC]

      Коментар


      • #4
        От: Съединител на 1HZ

        Първоначално публикуван от iansto
        Искам да Ви помоля за вашето компетентно мнение относно моят проблем .
        Симптомите са леко притрисане при потегляне . Има го само при първо потегляне за деня , след което не се усеща . Също така не се усеща ако съединителя се отпуска много плавно .
        Аз без да имам кои знае какви познания веднага заключих , че съединителят е заминал и е за смяна , но това което ме кара да се съмнявам е малкото пробег на автомобила . Тои е на 67 000 км !

        Възможно ли е да има някакъв друг проблем които да ми убягва ?

        Благодаря Ви предварително .
        поздрави
        Категорично е съединител пробвай на заден и ако го прави направо не го чакай ами сменяй на мен ми го направи на друга марка автомобил без никави други симптоми срина съединител.
        За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
        0878 79 20 61 Борис

        Коментар


        • #5
          От: Съединител на 1HZ

          Колега, имам същия автомобил LC105, и на подобни километри. Нищо му няма на съединителя. Просто като е студен, придърпва малко. При мен започна така от около 15000 и досега си е без проблем. Виж, ако се пробваш на много стръмен наклон, напред и назад, и приплъзва, е за смяна. Но мисля, че при разумно каране може да изкара над 100000 км.
          Show must go on!
          LZ1VES

          Коментар


          • #6
            От: Съединител на 1HZ

            Първоначално публикуван от gabocvet Преглед на мнение
            Категорично е съединител пробвай на заден и ако го прави направо не го чакай ами сменяй на мен ми го направи на друга марка автомобил без никави други симптоми срина съединител.
            Благодаря колега , утре ще го пробвам на заден ход ! Какво имаш предвид като казваш срина от веднъж ? Отказал е тотално или?

            Първоначално публикуван от Веско Преглед на мнение
            Колега, имам същия автомобил LC105, и на подобни километри. Нищо му няма на съединителя. Просто като е студен, придърпва малко. При мен започна така от около 15000 и досега си е без проблем. Виж, ако се пробваш на много стръмен наклон, напред и назад, и приплъзва, е за смяна. Но мисля, че при разумно каране може да изкара над 100000 км.
            Благодаря и на вас колега , че донесахте малко успокоение след по горния пост на колегата
            В интерес на истината този проблем го има от 10,000 км или иначе казано от както купихме въпросния автомобил . До сега не се бях замисля за проблема но по велик ден планираме разходка (пътешествие) до Мозамбик което грубо сметнато е около 3,000 км и се замислих , че ако вземе да откаже някъде по пътя няма да има какво да направим .
            [SIGPIC]http://www.offroad-bulgaria.com/signaturepics/sigpic68289_4.gif[/SIGPIC]

            Коментар


            • #7
              От: Съединител на 1HZ

              Ако не си го карал много екстремно по траяли, въобще не го мисли. Придърпването е нормално за големите съединители. Имам познат с тунингов, още по-голям, направо си скача като е студен. Ей го къде е Мозамбик, спокойно си карай. Не знам откъде ще минеш, но в източна Африка тази Тойота е най-масовия автомобил, и има навсякъде сервизи и части, и са на добри цени.
              Show must go on!
              LZ1VES

              Коментар


              • #8
                От: Съединител на 1HZ


                Вече наистина се успокоих
                Забравил съм да напиша , че в момента се намирам в Малави и с Мозамбик ни дели една граница
                [SIGPIC]http://www.offroad-bulgaria.com/signaturepics/sigpic68289_4.gif[/SIGPIC]

                Коментар


                • #9
                  От: Съединител на 1HZ

                  Първоначално публикуван от iansto Преглед на мнение
                  Благодаря колега , утре ще го пробвам на заден ход ! Какво имаш предвид като казваш срина от веднъж ? Отказал е тотално или?
                  Точно така скъсани пружини на феродовия диск с последваща замяна на феродов, притискателен диск и аксиален лагер.
                  За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                  0878 79 20 61 Борис

                  Коментар


                  • #10
                    От: Съединител на 1HZ

                    Първоначално публикуван от gabocvet Преглед на мнение
                    Точно така скъсани пружини на феродовия диск с последваща замяна на феродов, притискателен диск и аксиален лагер.
                    Само , моля уточнeте на какъв автомобил е това - няма начин да е на LC105...
                    Show must go on!
                    LZ1VES

                    Коментар


                    • #11
                      От: Съединител на 1HZ

                      Първоначално публикуван от Веско
                      Само , моля уточнeте на какъв автомобил е това - няма начин да е на LC105...
                      Не е 105 на ZX смених съединител защото буксуваше и на около 10 000 км след смяната без да е буксувано, теглено нещо или лашкан автомобила, ако има значение съединитела беше закс(незнам дали така е правилното произнасяне на марката)
                      За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                      0878 79 20 61 Борис

                      Коментар


                      • #12
                        От: Съединител на 1HZ

                        Благодаря ви колеги за мненията ,

                        Направих няколко по сериозни теста в кал и по стръмен наклон и съединителя се представи повече от добре .
                        Имайки предвид и опита на колегата Веско с такъв автомобил мисля да не го сменям .

                        Благодаря още веднъж .
                        [SIGPIC]http://www.offroad-bulgaria.com/signaturepics/sigpic68289_4.gif[/SIGPIC]

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X