Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как да се отърва от мишка?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Как да се отърва от мишка?

    Отново тук. В чест на истината по форумите четох за номер с алкохол, но не беше ракия, а мастика. Както и да е.Ето това е схемата на стаята и тръбопровода в стената:

    Счервено съм маркирал каналите за отходната вода. И извода от към стаята и този от към банята са прилежно запушени и замазани с тераколи и отгоре плочки. Кофти тръпката идва, че тази тръба не е откачена от общата Ф110, която е главната тръба за мръсна вода.Още по-лошото е че не може да се бръкне, тъй като е замазано и в килера точно на същото място и няма достъп до нея. Приключение голямо...Ще видим тази нощ как ще е и вече не знам. Замислям се ултразвуковите джиджавки, но повечето мнения са, че не работят. Пък и в крайна сметка ми се струва малко невъзможно да се изкачи гадината 8 етажа по вериткала Ф110 и да се напъха точно в това разклонение....Тъпа история. Отворен съм за всякакви предложения, като изключим канго и махане на плочки.
    Renault Koleos, Dinamique, 175hp http://www.youtube.com/watch?v=lq3eCuMXeEw

    Коментар


    • #47
      От: Как да се отърва от мишка?

      Вземай ултразвука, гледай да го включиш възможно най-близо до идточника на шума. Ако трябва дръпти един разклонител в килера - поне има шанс да "пробие" през стената и да дразни гадината, дано се разкара.
      Според мен точно това е ставало ... качила се е нагоре и сега търси вариант да си намери изход.

      Коментар


      • #48
        От: Как да се отърва от мишка?

        Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
        ,питбула я хвана след малко,мишкар е той,вече втора виждам уловена.....Питбула ми е куче питбул,не се шегувам
        Защо се учудваш ? противно на всеобщото схващане най добрите ловци особено срещу плъхове са кучетата /повечето дребни породи/ и особено териерите, а в питбула има кръв от териер .
        Йоркширкия, джак-ръсел и др. териери при създаването си са ги ползвали именно за да ловят мишките по хамбарите и именията в Англия, дори световния рекорд за улов на плъхове се държи от териера Били който унищожил 100 гризача в хамбар за 5мин. и половина .
        Иначе съм пробвал от тези електронни джаджи с много слаб да не кажа никакъв ефект - последните 2 пъти в които се бяха промъкнали мишки у нас ги свалих с въздушната пушка, едната се мислеше за невидима под дивана , а другата я стрелнах буквално от упор при опит да се намърда в един ботуш .
        gsm - 0899388807

        Коментар


        • #49
          От: Как да се отърва от мишка?

          Здравейте пак колеги.Тази нощ всичко беше мирно и кротко-нямаше хруп, хруп и така. С други думи-тая надежда, че тая гадинка се е разкарала по собствена воля, ако ли не ще ни чакат приключения. Ако има промяна ще ви споделя, за да мислим какво да правя. Мерси за бързите отзиви между другото.
          Renault Koleos, Dinamique, 175hp http://www.youtube.com/watch?v=lq3eCuMXeEw

          Коментар


          • #50
            От: Как да се отърва от мишка?

            Г-н Шопов, прочетох идеята Ви за бидона. Ако влезе мишка добре, но ако влезе плъх ? Плъхът, като нищо, ще изгризе бидона и ще излезе заедно с всички други твари.
            Ефикасен е капанът, със сиренцето.
            Друго, което действа, е доста старо, но ефикасно- Взимате една дъсчица, купа и половин орех (да е с черупката). Слагате дъсчицата на земята, а върху нея купата. Взимате орехчето и го закрепвате между дъсчицата и купата, като черупката на ореха, да е от външната страна. Така мишката, влиза в купата и когато дръпне орехчето, купата я затиска. После я изхвърляте, или давите в кофа с вода.
            ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
            0878 23 58 34- Радо

            Коментар


            • #51
              От: Как да се отърва от мишка?

              Тоя път на вилата заредих капан за гризачи от празна тенекия от мед, с радиално нарязан капак. Лентичките са наклонени надолу - лесно се влиза, но пътя е еднопосочен .
              ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

              Коментар


              • #52
                От: Как да се отърва от мишка?

                Малко късничко се включвам в темата, ето моя капан.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20131014_211444 (600 x 450).jpg
Прегледи:1
Размер:47.3 КБ
ID:5539332Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20131014_211627 (600 x 450).jpg
Прегледи:1
Размер:87.8 КБ
ID:5539333

                Коментар


                • #53
                  От: Как да се отърва от мишка?

                  Браво на писаната! Малко котки ще скочат на такъв звяр. Някога и аз имах такава трицветна (сиво, жълто и бяло) и съм я виждал да влачи плъх, по-дълъг от нея. Живя около 15 години.
                  Последно редактирано от kuzdov; 27-11-13, 21:48.
                  "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                  Неизвестен мъдрец

                  Коментар


                  • #54
                    От: Как да се отърва от мишка?

                    Първоначално публикуван от CAESAR Преглед на мнение
                    Навремето в казармата ползвахме едни специални димки - викаха им медицински, но според мен не е това класификацията им. Та всичко от мравка до плъх - или умираше или бягаше и повече от 5-6 месеца не се мяркаха. След 6 месеца - пак. Не им знам състава, но единият път се нагълтах с малко дим докато излезна от помещението - ужас!!! Не ми е удобно да ви разкажа какво преживях този ден...
                    Хлопикринова димка . Пуши едно наситено жълто към охра . С такива димки освен че гонят всички гризачи ни изпробваха и противогазите в палатка . Като се надишаш с тая гадост поне два дена си повръщаш червата лично изпитано на собствен гръб . Представляват едни цилиндри около 40 - 50 мм диаметър и около 300 мм дълги . Стандартно са по 3 в пакет увит в промазана хартия и вързан с канап .
                    Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                    Браво на писаната! Малко котки ще скочат на такъв звяр. Някога и аз имах такава трицветна (сиво, жълто и бяло) и съм я виждал да влачи плъх, по-дълъг от нея. Живя около 15 години.
                    В двора имам поне десетина такива . Редовно някоя мъкне плъх или мишка .
                    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                    Коментар


                    • #55
                      От: Как да се отърва от мишка?

                      Или вземаш един картонен капан за 2-3 лева от Кауфланд и хващаш по много .
                      Един съвет - по средата на картона има хранилка и вътре има фъстъчено масло,Натиснете снимката за да я уголемите

Име:улов на мишоци.JPG
Прегледи:1
Размер:121.8 КБ
ID:5570470Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Улов 2.JPG
Прегледи:1
Размер:121.4 КБ
ID:5570471 ама не е зле да капнеш малко фастъчено масло от бурканче - ефекта е мигновен

                      Коментар


                      • #56
                        От: Как да се отърва от мишка?

                        Откакто питбула е свободно пуснат в двора,изчезнаха мишки,змии,жаби,котки,само врабчета има той горкия им се точи ама за сега го водят по точки !
                        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                        Анатолий Пейчинов o8875о9815
                        https://dvrbg.com/

                        Коментар


                        • #57
                          От: Как да се отърва от мишка?

                          На село сега през зимата са завъртяха двойка плъхове.Класически капан със сиренце и тенджера вряла вода решиха проблема за две денонощия .Там има и котка но не се справи с тях.А преди това изчисти съселите.
                          Румен Николов

                          0888 358 572

                          Коментар


                          • #58
                            От: Как да се отърва от мишка?

                            ....някои са симпатични http://prikachi.com/images.php?images/604/7151604h.jpg

                            Коментар


                            • #59
                              От: Как да се отърва от мишка?

                              най-добрият вариант е невестулката-за няма и два три часа и проблема с плъховете е решен.само не правете аматьорската грешка като мен-поставих лепящи капани без да знам,че тя е дошла.кофти,но тя се хвана в един от лепящите капани.освободих я но не се върна повече
                              втория вариант е смок-има ли смок-няма мишки,плъхове и т.н.
                              третия вариант е 20 литрова туба се изрязва отгоре да се получи открит съд.после се пълни с вода малко под половината.поставя се една дъсчица с 3-4 семки слънчоглед и се изсипва едно малко пакетче слънчоглед във водата.ефикасен и човеколюбив метод(защото защитава човека от зарази)хващал съм по 5-6 плъха за вечер
                              и трите метода съм изпитал,но като невестулката няма равен.колкото до другите капани-ако не умрат веднага,гадинките го напикават или го умирисват с нещо и другите бягат като дявол от тамян
                              дано съм помогнал

                              п.с.
                              ако някой знае от къде да си взема невестулка нека ми пише

                              Коментар


                              • #60
                                От: Как да се отърва от мишка?

                                Благодаря на Богича! Този картонен капан от Кауфланд работи перфектно....Само за 2 часа се хвана гадинката в апартамента на фъстъченото масло. Препоръчвам го на всеки, който не може да се пребори с тези мишоци в затворено помещение.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X