Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как да се отърва от мишка?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Как да се отърва от мишка?

    Първоначално публикуван от p-pleven Преглед на мнение
    Вършат ли работа някакви електронни пищялки (макар, че от тях ще страдат и домашните любимци).
    Чувал съм, че като се хване в капана мишка... за да изгони другите от къщата... боцва се карфица (безопасна) на опашката и се закрепя, така че да не падне... От болка мишока почва да цвърчи и тогава той се пуска на свобода... Цвърчейки на умряло той плаши и другите, които са наоколо и така те се спасяват навън...

    За колегата с челния опит с бидона и сиренце на дъното - добра идея! Сещам се, че подобен капан е ефикасен и срещу други досадни твари - хлебарките. При техния случай работа върши голям буркан, в който на дъното се слага мед или някаква храна, която да налазят. После е ясно - влизане има, излизане - няма...
    Мойте мишоци, на сиренце не кълвяха,
    сланинка търсеха и овкусена на всичкото отгоре от мойте неприкосновени запаси , наръбаната от тях я сложих в бидона, и отгоре поръсих с наронена царевица, те скачат вътре да хапват, ама като не могат да излезнат , след това бидона се изнася и се прилага водо или паротерапия

    Коментар


    • #32
      От: Как да се отърва от мишка?

      Видях плъха в мазето, затворих вратата и пиратка Биг Тайгър, даже се отвори вратата след взрива, но не ме питайте за плъха . В мазето все пак са боклуци. Бърз и ефективен начин.
      Бизнеса е проста работа, ама не е за прости хора !!!

      Коментар


      • #33
        От: Как да се отърва от мишка?

        Здравейте колеги.Повдигам темата отново, защото в днешните ранни зори стана тя каквато стана. Нека поясня първо къде съм-8-ми последен етаж, гарсониера.Кухнята е преустроена на стая, като тръбата за мръсна вода е запушена преди много години, че и отгоре й е цокъла на плочките. Та тази ранна сутрин към 5:30 чувам хръс-хръс, ама тихичко. Брех-скочих веднага разместих всичко-следа от дупка няма.А стърженето се чува и си е баш май като от мишка...Влезнах при мамите-гледам хора на 6-ти и 7-ми етаж имали тези ядове.Въпросът е от къде и как се е качила и дали е мишка? Естествено може само да се гадае.Та моето питане е такова-как да я разкарам от там? Нямам достъп до старата тръба за мръсна вода, няма и начин да се къртят плочки, защото цокъла и плочките са така направени, че има 4см. пълнеж.Възможно ли е гадинката да се е качила по вертикална тръба Ф110 за мръсна вода и да е забила в това отклонение, което е затапено? Трябва да мисля как ще я разкарам, тъй че всеки съвет от вас ще ми е добре дошъл.
        Renault Koleos, Dinamique, 175hp http://www.youtube.com/watch?v=lq3eCuMXeEw

        Коментар


        • #34
          От: Как да се отърва от мишка?

          Мишката сама ще си отиде след като няма с какво да се храни. Ако нямаш дупка от където да излезе във вас, няма от какво да се притесняваш. При нас сифона в банята имаче водна тапа от капачето с което е покрит. Понеже се събираха боклуци и не се оттичаше водата, няколко години стоеше отворен и в един ден си имахме мишка в банята. Веднага я хванахме и сега направихме водна тапа и да не се събират боклуци.

          Коментар


          • #35
            От: Как да се отърва от мишка?

            А варианта с дървояд изключваш ли ? Че има много стръвни, хръс-хръс, ама тихичко.
            подаръци за мъже от FACOM
            промоция на читави инструменти

            и на хоби такива

            тел. О879 Ч8Ч 2З5

            Коментар


            • #36
              От: Как да се отърва от мишка?

              Напълно го изключвам варианта с дървояд, защото се чуваше от стената.Колкото и да бях заспал от там си идваше.Стената не е между мен и съседи, а си е вътрешна, която се пада гранична, т.е. обща за банята и стаята.Малко по-късно ще пусна и схема като какво представлява и от къде какво съм чул, за да ви е по-ясно и на вас. Абе майтап отвсякъде.
              Renault Koleos, Dinamique, 175hp http://www.youtube.com/watch?v=lq3eCuMXeEw

              Коментар


              • #37
                От: Как да се отърва от мишка?

                опитай да сложиш капан в стаята където се чува. Преди време лично присъствах на лов на мишка ... с ракия!!! Много се смях на рецептата, но за кратко - сложихме капана докато бяхме в стаята!! 4 души и трябваха 20 мин само за да се хване.


                В обикновен капан .. парче хляб, натопен .. в ракия! (е не помна домашна или купешка) . Не се шегувам, рецептата сработи пред очите ми. Пропуснах за отбележа, че домакина не беше сложил скобата за хляба както трябва за да се затвори капана при допир на стръвта само и се наложи да правим процедурата 2 пъти ...защото мишката успя да избяга и въпреки това мишката се връщаше.

                Коментар


                • #38
                  От: Как да се отърва от мишка?

                  Стига бе...
                  Мишка алкохолик?
                  Нищо не мога,и нищо не знам...

                  Коментар


                  • #39
                    От: Как да се отърва от мишка?

                    Първоначално публикуван от митре Преглед на мнение
                    Стига бе...
                    Мишка алкохолик?
                    То кой не е на днешно време? Всеки гледа да смаже гърлото, защо не и мишките ?

                    Бе за теб е майтап, ама хич не е приятно да си отлеждаш жУвотно у кухнята.

                    А да, пропуснах да кажа, че парчето хляб е добре да има и коричка - по-лесно се закача и не се разкисва от ракийката.

                    Успех в лова.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Как да се отърва от мишка?

                      И си затваряйте добре ракията !!!
                      подаръци за мъже от FACOM
                      промоция на читави инструменти

                      и на хоби такива

                      тел. О879 Ч8Ч 2З5

                      Коментар


                      • #41
                        От: Как да се отърва от мишка?

                        Навремето в казармата ползвахме едни специални димки - викаха им медицински, но според мен не е това класификацията им. Та всичко от мравка до плъх - или умираше или бягаше и повече от 5-6 месеца не се мяркаха. След 6 месеца - пак. Не им знам състава, но единият път се нагълтах с малко дим докато излезна от помещението - ужас!!! Не ми е удобно да ви разкажа какво преживях този ден...
                        Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

                        Коментар


                        • #42
                          От: Как да се отърва от мишка?

                          Има такива, но са само за зърнени силози, иначе за обитаеми помещения - не, не броим казармата, там ние бяхме мишките.
                          подаръци за мъже от FACOM
                          промоция на читави инструменти

                          и на хоби такива

                          тел. О879 Ч8Ч 2З5

                          Коментар


                          • #43
                            От: Как да се отърва от мишка?

                            Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
                            Има такива, но са само за зърнени силози, иначе за обитаеми помещения - не, не броим казармата, там ние бяхме мишките.
                            В мазето под моя радиопост беше акумулаторното и там като пуснех зарядните от изпаренията бетона се ронеше, а как вирееха мишки и плъхове и с какво се хранеха - мистерия...
                            Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

                            Коментар


                            • #44
                              От: Как да се отърва от мишка?

                              В гаража имам отдушници за цирколация на въздух,нарочно така съм ги правил,мрежа неможе да се сложи за сега,обемни са ,та при джипа ми се навърта една гад голяма,миналата седмица ми скокна през ръцете от рафта и побегна,питбула я хвана след малко,мишкар е той,вече втора виждам уловена.....Питбула ми е куче питбул,не се шегувам,пояснявам това щото един колега така си е кръстил котката !
                              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                              Анатолий Пейчинов o8875о9815
                              https://dvrbg.com/

                              Коментар


                              • #45
                                От: Как да се отърва от мишка?

                                Първоначално публикуван от Slick Преглед на мнение


                                Бе за теб е майтап, ама хич не е приятно да си отлеждаш жУвотно у кухнята.
                                .
                                Ба,Майтап...
                                Бях завъдил плъхове,колкото двумесечно коте...
                                3 дена ги гоих с отрова,на четвъртия ми дадоха котка,предварително уговорена!
                                Лови мишки и плъхове вече второ котило.
                                Нищо не мога,и нищо не знам...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X