Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как да се отърва от мишка?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Как да се отърва от мишка?

    Мишки и плъхове се ловят със капани за мишки и плъхове, примамката сланинка добре овкусена, слага се порядъчно парченце и се залага капана.

    Ако са повече системата е следната - взема се пластмасов бидон, който няма да се ползва после(целта е да достатъчно висок да не избягат)добре се закрепва, след това на дъното се слага сланинката. Бидона се поставя в близост до рафт или нещо подобно за да могат като подушат атрактанта да скочат и да го изядат, след това тъй като не могат да изпълзят по стените на бидона обратно стоят долу - живи, ако са необходими за образователни цели.
    Тъй като миризмата остава и други мишки се присъединяват към компанията, с подобен фокус изчистих мазето на блока в който живея от мишки и плъхове.

    Като се хване една мишка не се вади, а се подхранва за да цвърти доволно - да дойдат и други те и без това не могат да излезнат след това, като се съберат достатъчно - включвате пароструйката и унищожавате мишето царство.

    Коментар


    • #17
      От: Как да се отърва от мишка?

      Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
      Това е така, стига да не е плъх! От плъха повечето бягат. Това от собствен опит с няколко котки и котараци.
      Напълно съм съгласен.Преди няколко години един плъх се беше на-мърдал в апартамента.Вечер бягаше из хола като кон на завоите събираше пътеките,сложих аз капана тип клетка със сланина и гада се хвана.Толкова беше голям че вратичката не можа да се затвори и единственото го е спряло да избяга е че опашката му се беше заплела в нея.От там в една кофа с вода около пет минути вътре от там през оградата на съседската котка,тя го помириса и таман леко го захапа и плъха се разтресе,котката подскочи на 50см и изчезна на някъде.Трябваше да прескачам оградата и сам да си довършвам работата.
      Последно редактирано от Ангел Иванов/sereco1/; 20-03-12, 19:10.
      HONDA DOMINATOR 650
      ОРЕЛ ASTRA
      РСПБЗН-Приморско

      Коментар


      • #18
        От: Как да се отърва от мишка?

        Първоначално публикуван от agogov Преглед на мнение
        Само искам да добавя, че мишката най-вероятно е внушителен плъх, не се мори лесно от отрови, а и за две години.......И аз съм за капан, дето затваря вътре. Може да се смеси брашно,царевица с гипс и/или бял цимент и да се остави вода на близо-действа!
        Капаните за мишки които масово продават си вършат работата на 90% - просто са им големи дупките и малките мишлета бягат.
        Строителен гипс (бързовтърдяващ се), царевично нишесте (от най- евтиното българско, ароматизирано), пудра захар- миксирано на купчинка. Изпробвано е за плъхове.
        Последно редактирано от //Радо//; 20-03-12, 20:56.
        Sent from my Nokia s fenerche

        Коментар


        • #19
          От: Как да се отърва от мишка?

          Аз да ви кажа преди години на село що плъхове беше... Там понеже има доста плевни, хамбари, зимници и такива помещения и вечерно време от тавана мишките излизаха по гредите. И като светнеш изведнъж лампата и немогат да сварят да бягат и да се крият . И така няколко вечери през около час и със Славията ги трепех. Имаше случаи на вечер по над 20 плъха, както казвате - огромни, колкото котки - съсели някакви. Със сигурност за определен период от време загинаха над 150! Сега вече няма токлова много, даже почти няма. Ама иначе всичко ядяха, тикви, цвекло, жито, царевица, ярма, дрехи, книги, само арматурата къде не бяха пробвали май. По едно време мислих да ги започвам с ловната пушка , ама щеше да е весело - бум и за плъхове не знам, но поне 5 керемиди щяха да изхвърчат , а ссславйката лека, удобна, чат, чат и се свършиха. Сега имам само под гьозовете с пшеница и ечемик, пак такива огромни. Ни котка ги закача, ни отрова ги мори, че и се навирт отдолу, не се показват, та немога и да ги застрелям , трябва да измисля някакъв начин да ги изтребя, че на година кокошките изяждат един тон зърно, прасето и то, и мишките и те един... Да взема да объркам един килограм брашно с един килограм цимент и да го пъхна отдолу, дали ще стане и в какви пропорции се бърка.
          Ако е машина, нека бъде немска!
          XJR 1200
          ETZ 150
          Kawasaki Ninja ZX10R

          Коментар


          • #20
            От: Как да се отърва от мишка?

            Първоначално публикуван от ivodianov1992 Преглед на мнение
            ... Да взема да объркам един килограм брашно с един килограм цимент и да го пъхна отдолу, дали ще стане и в какви пропорции се бърка.
            Гипса втвърдява по- бързо.
            Щом имаш такъв проблем мисля че обща смес около 1 килограм гипс, пакет пудра, няколко нишестета 2-3-4-5 (те са по 20ст.-25ст. ).
            Хватката е да е ароматизирано да ги привлече.
            Sent from my Nokia s fenerche

            Коментар


            • #21
              От: Как да се отърва от мишка?

              Трябва да пробвам. Аз иначе щях да им играя ижовките, ама се крият гадовете... Тоя гипс с нишестетата, да не вземат да го добарат и "натиснат" котките, че после гледай циментирани котки като статуи из двора през 5 метра. Може и да ви е смешно, но едно време дядоми много го беше страх от змии и само да види и с ловната пушка ги стреляше и аз така, и мене ме е страх яко от змии, и аз ги стрелям с ижовката. Ама си мисля, че тази смес котките няма да я нападат, ще взема гипс и нишестета и ще пробвам.
              Ако е машина, нека бъде немска!
              XJR 1200
              ETZ 150
              Kawasaki Ninja ZX10R

              Коментар


              • #22
                От: Как да се отърва от мишка?

                Пробвах срещу плъхове смес от гипс и захар. В резултат почнаха да кендзат бяла мишина.
                В капани клетки или трепещи със скоба се хващат само млади и неопитни.
                На Славията виждат съчмата и се дръпват.
                С флоберката няма насмогване.
                От отровите май най-ефикасна е отровата със забавено действие за вътрешни кръвоизливи (авитаминоза К).
                Сега мисля да си завъдя невестулки.
                ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                Коментар


                • #23
                  От: Как да се отърва от мишка?

                  Кви са тия плъхове бе, Брус Ли пасти да яде.
                  По пет котки...сачми избягват...

                  Коментар


                  • #24
                    От: Как да се отърва от мишка?

                    Първоначално публикуван от artefekt Преглед на мнение
                    Кви са тия плъхове бе, Брус Ли пасти да яде.
                    По пет котки...сачми избягват...
                    Генно модифицирани, военен образец, с бронежилетки и с по няколко ампули атропин и витамин К в джобовете. Последното, в случай че гадните двукраки, решат да приложат единственото разумно решение.Две неща са сигурни, мишката не е една и не е двугодишна.
                    Последно редактирано от emil5koff; 20-03-12, 22:31.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Как да се отърва от мишка?

                      Котка бе,КОТКА.
                      И ако може-да се окоти в къщата.
                      Нищо не мога,и нищо не знам...

                      Коментар


                      • #26
                        От: Как да се отърва от мишка?

                        Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
                        Аз съм за това на аватара ми.
                        И аз

                        Коментар


                        • #27
                          От: Как да се отърва от мишка?

                          Имах проблем,преди години,с мишки на тавана(на село),беше ми писнало постоянно да ми тупуркат и скърцат,едно такова-нито силно,нито слабо,но ме караха все да се ослушвам като 'мишка в трици'!Какви ли методи не съм пробвал:то,капани,отрови,лепила,гипс(както казват,смесен с какво ли не)-няма и няма отърване,като 'спиди гонзалес' търча и изхвърлям измрели мишки!!!Накрая,котките дето ми лежат в къщи и само мяукат за храна,като ги наврях в тавана без храна - само вода им сложих,и за 5-6 дена кьорава мишка не остана!Дали са ги изяли или изплашили-не знам,ама две години вече нямам тоя проблем!Ако,се появи-знам вече как да го лекувам!!!


                          P.S-Не си спомням от къде ми попадна информацията,но я запомних много добре - от две мишки(мъжка и женска) за 7 месеца,популацията им нараства до 600 броя,и не съм чувал да има по-бързо възпроизвеждащи се бозайници!!!Знам,че те са изключително социални животни и живеят на големи семейства,така че забрави с капан да си решиш проблема(освен найстина да е една,но не ми се вярва)!

                          Коментар


                          • #28
                            От: Как да се отърва от мишка?

                            Вършат ли работа някакви електронни пищялки (макар, че от тях ще страдат и домашните любимци).
                            Чувал съм, че като се хване в капана мишка... за да изгони другите от къщата... боцва се карфица (безопасна) на опашката и се закрепя, така че да не падне... От болка мишока почва да цвърчи и тогава той се пуска на свобода... Цвърчейки на умряло той плаши и другите, които са наоколо и така те се спасяват навън...

                            За колегата с челния опит с бидона и сиренце на дъното - добра идея! Сещам се, че подобен капан е ефикасен и срещу други досадни твари - хлебарките. При техния случай работа върши голям буркан, в който на дъното се слага мед или някаква храна, която да налазят. После е ясно - влизане има, излизане - няма...
                            Публикувайте отговор

                            Коментар


                            • #29
                              От: Как да се отърва от мишка?

                              В две къщи решавам проблема с мишките с уред с ултразвук. При мен са ефикасни. С домашните любимци (котки) няма проблем.
                              Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Как да се отърва от мишка?

                                Първоначално публикуван от Brazer Преглед на мнение
                                О,плъха си е доста сериозно животно.При него само отровата или капана играе.
                                http://vbox7.com/play:48aa6d23 - плъх срещу 5 котки ...
                                Типична игра на котка с мишка - имам предвид черната котка. Останалите котки са презадоволени и нямат интерес към жива плячка. Въпрос на време е черната котка да умори плъха, стига той да няма къде да избяга. Това може да продължи с часове.
                                Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X