Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Семейно пътешествие Варна-Сандански-Родопите- Варна

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: План за семейно пътешествие Варна-Сандански-Родопите- Варна. Моля за коментар.

    Първоначално публикуван от jordansto Преглед на мнение
    Като минаваш през Стара Загора, да не забравиш да се обадиш и на мен!
    За нищо на света не бих пропуснал.
    Terrano 2.4 LPGi тел. 0888536080

    Коментар


    • #17
      От: План за семейно пътешествие Варна-Сандански-Родопите- Варна. Моля за коментар.

      Ето малко тернировки за доусъвършенстване на багажа и личния състав.



      Terrano 2.4 LPGi тел. 0888536080

      Коментар


      • #18
        От: План за семейно пътешествие Варна-Сандански-Родопите- Варна. Моля за коментар.

        Първоначално публикуван от damyan82 Преглед на мнение
        ...............................................................

        След нощувката продължаваме към Лещен, Горно Дряново, Ковачевица и от там по черно до Сърница, а от там до язовир голям Беглик.Следва бивак и нощувка. На туристическата карта на западни Родопи маршрута Ковачевица Сърница е оцветен в зелено и е обозначен като път за мпс. Ще попитам за състоянието на пътя Ковачевица-Сърница-Беглика. Ще може ли да се мине с моя джип без да се впускам в приключения? Вече получих отговор на лично от lubashki777, но ако има по-актуална информация нека някой я сподели.За колко време ще се измине пътя Огняново Беглика? Ако времето не е благоприятно(вали или се кани да вали) имам алтернатива Огняново, Гърмен, Дъбница, Долно Дряново, Сатовча, Доспат, покрай язовир Широка поляна до Беглика. За километри ми е ясно, но като време незнам колко да го прогнозирам. Питам за време понеже не познавам пътищата, състоянието им и с колко доло-горе се кара по тях за да си направя сметката за пътуването. Втора нощувка.


        ....................................................

        Това е за сега. Темата, ще претърпи доста корекции и затова я пускам по-рано за да се запозная с нещата.Имайте на предвид, че нямам представа, къде отивам. Ако някой по някаква причина иска да се засечем за къмпингите или другаде да е готов, че последното мнение се взима на място. Нямам против да се видя с хора които са замислили подобни екскурзии. Ще тръгнем сама кола и затова е малко рисковано по черно особено ако въобще не си бил там.Предложете и живописни черни пътища за които не знам а е хубаво да се мине без да има какви да е трудности и такива, които са проверени скоро, че се минава по тях.Споделете ако нещо, което съм избрал да видя не е от толкова голямо значение, а има друго с по-голямо.
        ...............................

        И така очаквам мнения. Благодаря за вниманието предварително.
        Много хубав маршрут...От Сандански до Ковачевица и Сърница е ..................................
        От Ковачевица до Сърница, имате напълно минаваем път, дори и с лека кола!!На места дори е асфалт, но то КПП.-то на Стойчев Чар...От там до Сърница ви е само Асфалт...Поне ако минете по пътя, по който аз минах.... Резачка ЗАДЪЛЖИТЕЛНО(аз ти писах и на Лс-то).Даже когато правеха миналогодишната разходка, по Родопите, се бяха и натъкнали на Преспи и срутени камъни, въжета и колани също да вземете!Хем беше по късно, към края на Април(доколкото си спомням)..
        Много хубава разходка!!
        П.С
        Първоначално публикуван от pecix Преглед на мнение
        ................................

        Вероятно през идващото лято ще го минем този маршрут, при който по черно може да се тръгне от Якоруда към Медени поляни и така до Голям Беглик. Но това е все още в бъдеще време

        Ще следя с интерес организирането на това пътешествие, защото самото планиране понякога доставя също такова удоволствие, колкото и изпълнението после
        Това наистина е един много хубав и изпълнен с прекрасни гледки път...На всеки бих го препоръчал, но да се започне от Аврамото- По билото- и чак в Ковачевица(по роюи маршрут минаваш подчи целите родопи, в тази си част, по билото)...Аз лятото, ще го минавам за втора година, понеже предната. не го минахме, както трябва, поради едно малко отклонение...
        Последно редактирано от Борис Хаджиценев (bob4oo); 18-03-12, 21:23.
        За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
        Honda Dominator 650
        088ЧЧ93979-->Борис
        0878956Ч38-->Борис

        Коментар


        • #19
          От: План за семейно пътешествие Варна-Сандански-Родопите- Варна. Моля за коментар.

          До колегите от Стара Загора.
          Случайно да има някъде в града или около града страхотно място за къмпинг за една нощ, което би ме отказало да съм на хотел?
          Terrano 2.4 LPGi тел. 0888536080

          Коментар


          • #20
            От: План за семейно пътешествие Варна-Сандански-Родопите- Варна. Моля за коментар.

            Хубав маршрут. Аз бих намалил ходенето около Сандански (в Рупите и 15 минути престой са много) за сметка на Ковачевица. В Огняново има много хубави топли извори и нелоши топли басейни, но самото село не е нещо особено. Аз предпочитам да спя в Ковачевица и да слизам до Огняново за басейн (17 км). В Лещен кръчмата е хубава, малко скъпичка, но си заслужава. Ако искаш прати ми лично да ти дам телефон на бабата с най-хубавата къща в Ковачевица, но трябва да се резервира рано, че се запълва. Задължително идете до Синия вир - стръмно е, но си струва.
            Ако все пак решиш да отседнеш в Огняново, нещата стоят така: Центърът на всичко е хотел Виктория. Това в бивша станция на МС с лукс от 80-те, леко занемарена. Мирише силно ня сяра, няма студена вода, всичката е топла и трябва да си купувате за пиене. Около него има 3 топли външни басейна и един вътрешен. Най-хубавото нещо обаче е "Мирото" - горещ извор, който е безплатен и цяло село ходи в него. За малки деца може да е прекалено горещ. Преди Виктория има нов, луксозен комплекс от къщички, доста скъп, но зависи от сезона. Той е на 2-3 мин от Виктория. "Делта" е на петнайсетина минути след Виктория (това по пътеката, за кола се хваща друг път) и се пада малко изолиран от цялата тарапана. Има хубав басейн, който май ставаше и открит и закрит в зависимост от сезона. В селото има доста частни квартири, както и в съседното село Марково. И отново казвам - Ковачевица е несравнимо нещо, заложете на нея. По пътя между Огняново и Ковачевица има едно село Горно Дряново. Това е най-живописното село, което някога съм виждал. Аз винаги си отделям много часове, за да си говоря с хората там, да поседя в кръчмата или с бабите по пейките. Наистина е друга вселена, няма нищо общо с тази България, която познаваме.
            За Триград и Ягодина трябват 2 дни, за да не се бърза. Ягодина е по-хубавото - и Ждрелото, и селото, и пещерата. Избери хотела в центъра, който май се казваше Ягодина. Ниски цени с много добро качество. Удобното място за палатка е точно над табелата на входа на селото. Не пропускайте Ягодинската пещера.
            Ждрелото на Триград е много кратко, но кадърът е емблематичен. Дяволското гърло също е емблематично, макар че приказките са по-големи от емоцията. Има нелош хотел, май нямаше тоалетни в стаите, а общи на етажа, но не съм сигурен. Май Силивряк се казваше и беше много евтин. Там, където се се събират разклоненията за Триград и Ягодина (Тешел) има хубава кръчма с пъстърва - мисля, че Орфей се казваше.
            www.offnews.bg

            Коментар


            • #21
              От: План за семейно пътешествие Варна-Сандански-Родопите- Варна. Моля за коментар.

              Освен това което ти писах на лични ,още малко:
              Понеже Орлово око се спомена само мимоходом, да ти пусна съвсем малко снимки за подстрекаване.Повече като си седна на д-то да напиша за пещерите и ждрелата.
              Това се вижда като се надвесиш отгоре от около 600 м. височинаНатиснете снимката за да я уголемите

Име:P4231929-1.jpg
Прегледи:1
Размер:124.0 КБ
ID:5358456

              А това е пътя, да имаш представа за състоянието му.Смятам ,че не е проблем за изправен стоков джип.Въпреки , че ти препоръчвам при наличие на отделено време-около 6 часа в двете посоки, да пробвате пеша.Само се запасете с храна , вода и предпазни мерки срещу слънцето.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P4231801-1.jpg
Прегледи:1
Размер:256.1 КБ
ID:5358457
              Добро място за лекуване на страх от високото:
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P4231906.jpg
Прегледи:1
Размер:130.2 КБ
ID:5358458

              Коментар


              • #22
                От: План за семейно пътешествие Варна-Сандански-Родопите- Варна. Моля за коментар.

                Първоначално публикуван от Владимир Йончев Преглед на мнение
                ... Не пропускайте Ягодинската пещера. ...
                Само че е най-добре да не сте там през уикенд, защото понякога става страшно. Струпват се много хора, а място за паркиране има много малко и пътят е много тесен ...
                Ние не сме неутрални!

                Коментар


                • #23
                  От: План за семейно пътешествие Варна-Сандански-Родопите- Варна. Моля за коментар.

                  Мерси за инфото.
                  Terrano 2.4 LPGi тел. 0888536080

                  Коментар


                  • #24
                    От: План за семейно пътешествие Варна-Сандански-Родопите- Варна. Моля за коментар.

                    Първоначално публикуван от Владимир Йончев Преглед на мнение
                    Хубав маршрут. Аз бих намалил ходенето около Сандански (в Рупите и 15 минути престой са много) за сметка на Ковачевица. В Огняново има много хубави топли извори и нелоши топли басейни, но самото село не е нещо особено. Аз предпочитам да спя в Ковачевица и да слизам до Огняново за басейн (17 км).
                    За Триград и Ягодина трябват 2 дни, за да не се бърза. Ягодина е по-хубавото - и Ждрелото, и селото, и пещерата. Избери хотела в центъра, който май се казваше Ягодина. Ниски цени с много добро качество. Удобното място за палатка е точно над табелата на входа на селото. Не пропускайте Ягодинската пещера.
                    Много хубаво описание си дал. Благодаря ти.
                    Хотел Бохема в Огняново май ме удовлетворява. За сега мисля да се спрем на него. Ще се свържа с тях за да разбера нещо повече за цени и услуги и тогава, ще реша на 100%. За Ковачевица ясно, ще се гледа.
                    Нещо друго, обаче не ми е ясно. Как, ще се събера във един ден за следното- Ставане на Голям Беглик, събиране на багажа, Каране до Ягодина, оставяне на багажа в хотел Ягодина(хареса ми) дотук става обед и от там нататък разглеждане на пещерата. Ще ми стигне ли деня? За Триград не говоря.Как, ще става незнам. Варянта е или Ягодина или Триград. На следващата сутрин тръгване към Смолян и разглеждане, колкото може. Малко, ще е това което, ще видим, но от сърце. Все пак следващото плануване, ще е по-ясно как, къде, колко.
                    Terrano 2.4 LPGi тел. 0888536080

                    Коментар


                    • #25
                      От: План за семейно пътешествие Варна-Сандански-Родопите- Варна. Моля за коментар.

                      Първоначално публикуван от damyan82 Преглед на мнение
                      Много хубаво описание си дал. Благодаря ти.
                      Хотел Бохема в Огняново май ме удовлетворява. За сега мисля да се спрем на него. Ще се свържа с тях за да разбера нещо повече за цени и услуги и тогава, ще реша на 100%. За Ковачевица ясно, ще се гледа.
                      Нещо друго, обаче не ми е ясно. Как, ще се събера във един ден за следното- Ставане на Голям Беглик, събиране на багажа, Каране до Ягодина, оставяне на багажа в хотел Ягодина(хареса ми) дотук става обед и от там нататък разглеждане на пещерата. Ще ми стигне ли деня? За Триград не говоря.Как, ще става незнам. Варянта е или Ягодина или Триград. На следващата сутрин тръгване към Смолян и разглеждане, колкото може. Малко, ще е това което, ще видим, но от сърце. Все пак следващото плануване, ще е по-ясно как, къде, колко.
                      Ягодинската пещера, се разглежда за около 30-40 минути, поне така ми е на памет, като я минахме..Помня нещо от сорта "Това е входа на пещерата, а изхода е на 30 минути по нагоре"....Дяволското гърло, не е кой знае какво, има някакви вина, заровени в някакви тунели, ние примамливо, попитахме, може ли да опитаме, ама Нъц....Ходиш около 5 минути и се почва едно качване на стълби...Водопадчета, шумолевицата на водата.....
                      Ждрелото е интересно, караш по еднолентов път/ гледаш колкото може по вдясно да се мушкаш /, няма, няма и ти се изпречи някой, пред теб...Имам снимки, ако проявявате интерес, мога да ги кача, да добиете представа...
                      За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                      Honda Dominator 650
                      088ЧЧ93979-->Борис
                      0878956Ч38-->Борис

                      Коментар


                      • #26
                        От: План за семейно пътешествие Варна-Сандански-Родопите- Варна. Моля за коментар.

                        Естествено, че проявявам интерес.
                        Значи не е фатално. Време за разглеждане, ще има зависи за колко време, обаче стигнем до там.
                        Terrano 2.4 LPGi тел. 0888536080

                        Коментар


                        • #27
                          От: План за семейно пътешествие Варна-Сандански-Родопите- Варна. Моля за коментар.

                          Посетете (докато сте в Сандански) и с. Златолист (гроба на Преподобна Стойна се намира там), също и Самуилова крепост.
                          В българският език няма дума, която в множествено число завършва на Й

                          Коментар


                          • #28
                            От: План за семейно пътешествие Варна-Сандански-Родопите- Варна. Моля за коментар.

                            Първоначално публикуван от damyan82 Преглед на мнение
                            Естествено, че проявявам интерес.
                            Значи не е фатално. Време за разглеждане, ще има зависи за колко време, обаче стигнем до там.
                            За съжаление са форматирали фотоапарата и сега са изтрили всичките снимки/ще става развой, за дето барат :@..../, има малко на ГСМ-а, ще ги прехвърля вечерта и ще ги постна, само че са от Дяволското гърло....От Ягодинската са изтрити
                            За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                            Honda Dominator 650
                            088ЧЧ93979-->Борис
                            0878956Ч38-->Борис

                            Коментар


                            • #29
                              От: План за семейно пътешествие Варна-Сандански-Родопите- Варна. Моля за коментар.

                              Първоначално публикуван от Gallka Преглед на мнение
                              Посетете (докато сте в Сандански) и с. Златолист (гроба на Преподобна Стойна се намира там), също и Самуилова крепост.
                              Златолист - Да, Самуилова крепост - твърдо НЕ, няма нищо само змии и боклуци. Дори несъм сигурен дали някой го подържа, а и дали все още ходи някой там.
                              99 WJ V8, 5" lift long arm, 35"...
                              It's a Jeep thing - you wouldn't understand..!

                              Коментар


                              • #30
                                От: План за семейно пътешествие Варна-Сандански-Родопите- Варна. Моля за коментар.

                                Ето от триградското Ждрело:
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG20110417_010.jpg
Прегледи:1
Размер:229.0 КБ
ID:5358826Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG20110417_011.jpg
Прегледи:1
Размер:196.1 КБ
ID:5358827Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG20110417_012.jpg
Прегледи:1
Размер:240.0 КБ
ID:5358828Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG20110417_013.jpg
Прегледи:1
Размер:214.1 КБ
ID:5358829Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG20110417_014.jpg
Прегледи:1
Размер:215.8 КБ
ID:5358830Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG20110417_015.jpg
Прегледи:1
Размер:229.8 КБ
ID:5358831Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG20110417_016.jpg
Прегледи:1
Размер:159.0 КБ
ID:5358832
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG20110417_018.jpg
Прегледи:1
Размер:260.6 КБ
ID:5358833Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG20110417_019.jpg
Прегледи:1
Размер:205.4 КБ
ID:5358834Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG20110417_020.jpg
Прегледи:1
Размер:270.7 КБ
ID:5358835

                                Ето от Самото Дяволско Гърло:
                                Входа:
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG20110417_017.jpg
Прегледи:1
Размер:196.0 КБ
ID:5358836Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG20110417_022.jpg
Прегледи:1
Размер:182.6 КБ
ID:5358837
                                Това е вече вътре в самата пещера:

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG20110417_025.jpg
Прегледи:1
Размер:71.0 КБ
ID:5358838


                                Поглед надолу, след изхода на пещерата/след 100 и колко си стълби/:Има едно като мостче, до една скала, там можете да се снимате
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG20110417_026.jpg
Прегледи:1
Размер:257.8 КБ
ID:5358839Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG20110417_027.jpg
Прегледи:1
Размер:247.7 КБ
ID:5358841Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG20110417_029.jpg
Прегледи:1
Размер:269.2 КБ
ID:5358842Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG20110417_030.jpg
Прегледи:1
Размер:300.1 КБ
ID:5358843Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG20110417_031.jpg
Прегледи:1
Размер:138.3 КБ
ID:5358844Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG20110417_033.jpg
Прегледи:1
Размер:269.4 КБ
ID:5358845Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG20110417_034.jpg
Прегледи:1
Размер:237.1 КБ
ID:5358846
                                Прикачени файлове
                                За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                                Honda Dominator 650
                                088ЧЧ93979-->Борис
                                0878956Ч38-->Борис

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X