Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Семейно пътешествие Варна-Сандански-Родопите- Варна

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: План за семейно пътешествие Варна-Сандански-Родопите- Варна. Моля за коментар.

    Първоначално публикуван от Владимир Йончев Преглед на мнение
    Ама пак да кажа - Ковачевица е на само 17 км. Там ще искаш целия си живот да прекараш на открито. Ако искаш за там да ти кажа правилната ливада.
    Разбрах те напълно за Огняново и благодаря, че го сподели, а не се наложи сам да го откривам. Хем бях чел за ромското население, но съм забравил.
    Сподели за Ковачевица ако обичаш.
    Terrano 2.4 LPGi тел. 0888536080

    Коментар


    • #47
      От: План за семейно пътешествие Варна-Сандански-Родопите- Варна. Моля за коментар.

      Най-напред разгледай снимки от Ковачевица. Атмосферата е уникална. Заслужава се да се преспи в някоя стара къща, на ЛС ще ти пратя телефон на бабата, при която аз спя. За палатка най-удобното място е следното: По главния път подминаваш кръчмата Синия вир и при чешмата завиваш нагоре (надясно). Качването е стръмно, но кратко. Това е пътя за параклиса, който е на около 50 мин, но мястото за палатка е много преди това. Когато излезеш от селото има 3 почти еднакви ливади, които някога са били дворове.Точно на тях е сниман филмът Бяла магия. Сценарият му е едно от най-хубавите неща, които съм чел, за съжаление самият филм не е на висотата на сценария си. Преди да тръгнеш си заслужава да изгледаш Мера според мера - той е сниман в Ковачевица и ще видиш как всяка къща ти е позната.
      Още две места си заслужава да се посетят. На около 30 минути надолу (пряката вляво след чешмата) е река Канина с удобно място за плажче и не прекалено студена вода. Децата много обичат да се плацикат там. Уникалното място е Синия вир. Ще питаш обстойно как се стига - с кола нагоре (към Беслет) по шосето около 3 км, колата се оставя на едно уширение и по много стръмна пътека (особено в последните метри трябва да се внимава) за около 40 мин. се стига Синия вир. Не ми се търсят снимки сега, пусни в гугъла, но те уверявам, че е уникално. Не трябва да се прави грешката от Синия вир да се тръгва по реката надолу към селото. Възможно е, но е робски труд за поне 3,30 ч.
      Когато тръгнеш от Ковачевица към Сърница си заслужава да посетиш Козия камък. Колата се оставя на Беслет, оттам е около 30-40 мин пеша вляво. Питай в селото, ще те упътят.
      Преди Беслет е Чифте чарк - прекрасна поляна, върху която обикновено изниква най-грандиозния цигански катун, който може да се види някъде. Много е колоритно.
      www.offnews.bg

      Коментар


      • #48
        От: План за семейно пътешествие Варна-Сандански-Родопите- Варна. Моля за коментар.

        Много благодаря за безценната информация, както и за личното. За сега ми допада повече плажчето около реката за което говориш. Малкия много обича водата и, ще му е много забавно.
        Някакви координати точно на това плажче да ти се намират?
        Terrano 2.4 LPGi тел. 0888536080

        Коментар


        • #49
          От: План за семейно пътешествие Варна-Сандански-Родопите- Варна. Моля за коментар.

          Е, чак пък координати Слизаш надолу по уличката зад чешмата и ще стигнеш, то е почти в покрайнините на селото. Който и да попиташ ще ти обясни подробно пътеката. Селото е живо, има хора, които могат да се питат и са много услужливи.
          www.offnews.bg

          Коментар


          • #50
            От: План за семейно пътешествие Варна-Сандански-Родопите- Варна. Моля за коментар.

            Ок благодаря. Ще се възползваме.
            Terrano 2.4 LPGi тел. 0888536080

            Коментар


            • #51
              От: План за семейно пътешествие Варна-Сандански-Родопите- Варна. Моля за коментар.

              Не остана!
              Може ли някой да сподели нещо за Кръстова Гора? Разбрах, че се стига от село Борово и било много красиво наоколо...
              Terrano 2.4 LPGi тел. 0888536080

              Коментар


              • #52
                От: План за семейно пътешествие Варна-Сандански-Родопите- Варна. Моля за коментар.

                Много е красиво, гледката е уникална, има почти 360 гр. видимост. Но всичко е много комерсиализирано, ако можеш да се абстрахираш от това си струва да се види. до горе е асфалт.
                Издържах вчера, ще издържа и днес...

                Коментар


                • #53
                  От: План за семейно пътешествие Варна-Сандански-Родопите- Варна. Моля за коментар.

                  Здравей колега! Много хубав маршрут сте избрали. Ако имам възможнос, замислям да се срешнем някаде в раиона на "Ковачевица". Разбирасе ако нямате ништо против и има имформация на коя дата ще сте в района.

                  Коментар


                  • #54
                    От: План за семейно пътешествие Варна-Сандански-Родопите- Варна. Моля за коментар.

                    Първоначално публикуван от Краси Марков Преглед на мнение
                    Здравей колега! Много хубав маршрут сте избрали. Ако имам възможнос, замислям да се срешнем някаде в раиона на "Ковачевица". Разбирасе ако нямате ништо против и има имформация на коя дата ще сте в района.
                    Здравей!
                    Нямам нищо против. По план на 21-ви понеделник трябва да тръгнем от Сандански за Ковачевица.
                    Terrano 2.4 LPGi тел. 0888536080

                    Коментар


                    • #55
                      От: План за семейно пътешествие Варна-Сандански-Родопите- Варна. Моля за коментар.

                      Има малка промяна в плана за тръгването ни. Ще се тръгва на 12-ти!
                      Terrano 2.4 LPGi тел. 0888536080

                      Коментар


                      • #56
                        От: План за семейно пътешествие Варна-Сандански-Родопите- Варна. Моля за коментар.

                        Току-що се връщам от Ковачевица. Явно доста време е минало от последния път, когато съм бил там и това, което съм написал в пост номер 45 не е особено актуално. Двата басейна пред Виктория в Огняново са празни. Единият може да се напълни, ако на някого му скимне, другият е в окаяно състояние. Мирото (горещият извор) е занамерано. Между него и големия басейн има ограда. Работеше вътрешния басейн на Виктория, който никога не съм харесвал.
                        За сметка на това в хотела преди Виктория, който се казва "Петрелийски" има 4 прекрасни басейна. Единият е покрит и водата е доста топла, в другите водата е хладка, но пак по-топла от обикновените басейни. Цената е 4 лева.
                        За пътя Ковачевица-Сърница: в началото асфалтът е много разбит. След 3-4 км се оправя. Черният път след края на асфалта е в добро състояние. Ние стигнахме някъде по средата между Беслет и Ранча, върнахме се поради повреда в една от колите, която май не беше свързана с пътя. До този момент пътят беше в добро състояние, проходим за всякаква кола. Но все пак най-критичният участък винаги е бил точно преди Ранча, а до него не стигнахме.
                        В района има нов път, който дълбоко препоръчвам. От село Места (след Добринище) се хваща отклонение за Рибново. Минава се през Филипово, Осеново, Рибново, Осиково, Скребатно и се стига до Огняново. Доскоро на табелата пишеше Осеново и се знаеше, че нататък пътят е екстремен. Сега е приказка, нов асфалт, макар и тесен. Трябва само да се внимава за паднали камъни. От Рибново до Огняново пътят също е оправен. Ще напиша скромен пътепис за тези пътчета, много си заслужават.
                        www.offnews.bg

                        Коментар


                        • #57
                          От: План за семейно пътешествие Варна-Сандански-Родопите- Варна. Моля за коментар.

                          Много ама много благодаря за актуалния пост. Аз съм такъв човек, че само с едно прочитане не мога да се размина. Ако, ще се ползва басейн, ще е в хотел "Петрелийски".
                          Terrano 2.4 LPGi тел. 0888536080

                          Коментар


                          • #58
                            От: План за семейно пътешествие Варна-Сандански-Родопите- Варна. Моля за коментар.

                            Тези дни реших, че трябва да минем да разгледаме пещерата Снежанка. По първоначалния маршрут пещерата остава на много малко разстояние за отклонение и затова решихме да я посетим. Това, ще стане на 14-ти този месец при тръгването ни от Стара Загора към Сандански. Кога отваря и до колко работят там за посетители?
                            Terrano 2.4 LPGi тел. 0888536080

                            Коментар


                            • #59
                              От: План за семейно пътешествие Варна-Сандански-Родопите- Варна. Моля за коментар.

                              Terrano 2.4 LPGi тел. 0888536080

                              Коментар


                              • #60
                                От: План за семейно пътешествие Варна-Сандански-Родопите- Варна. Моля за коментар.

                                Това е колата!!!
                                Ако някой ме познае да свирка...


                                Terrano 2.4 LPGi тел. 0888536080

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X