Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Триколесно руско тракторче(произвеждано в Русе) Мнения за и против.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Триколесно руско тракторче(произвеждано в Русе) Мнения за и против.

    Та така става ясно от заглавието, че пак се обращам към вас за помощ. Тракторчето е следното http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...179&f1=details Няма общо с обявата просто само това намерих на снимка. Предлагат ми същото на изгодна за мен цена заслужава ли си или е само 1 купчина желязо? Благодаря на всички отзовали се.
    0878 847 325 Наско

  • #2
    От: Триколесно руско тракторче(произвеждано в Русе) Мнения за и против.

    Зависи от това за какво мислиш да го използваш.Имам един познат който имаше такова и го използваше само за да се вози на него и да си прекарва нещо по-леко.За по-сериозни работи не става,а по едно време имаше проблем и по двигателя.

    Коментар


    • #3
      От: Триколесно руско тракторче(произвеждано в Русе) Мнения за и против.

      Купихме такова на баща ми от Русе чисто ново.Едвам го продадохме на огромна загуба.Абсолютно негоден за нищо боклук.Това ни е мотокултиватор ни тракторче ни нищо.Не става за никаква работа.Купи си обикновен мотокултиватор да си вършиш работа като хората.За тези пари виж темата (трактор 4по 4)продават перфектна машинка-български минитрактор с блокажи и редуктори на колелата и силоотводни валове отпред и от зад.Поздрави и бягай далече от триколесната измишльотина негодна за нищо.
      К мирной жизни не пригоден.
      Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
      ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

      Коментар


      • #4
        От: Триколесно руско тракторче(произвеждано в Русе) Мнения за и против.

        Колега малко по конкретно за моторчето? Аз ще го използвам за едно овощна градина да си обработвам близо до дравчетата, а междоредията ги минавам с големия трактор.
        0878 847 325 Наско

        Коментар


        • #5
          От: Триколесно руско тракторче(произвеждано в Русе) Мнения за и против.

          Видях че си писал в темата (трактор 4 по 4)питай колегата за телефон.Слагаш му фрезата от зад и си обикаляш близо до дръвчетата.Гледал съм в Италия как с такива чупещи се в средата и поради това много маневрени тракторчета фрезоват около дънерите на маслиновите дървета.За триколесната измислица забрави въобще дори да ти я подаряват.А за двигателя и не искам да говоря ще си отпориш подметките да риташ и да псуваш.
          К мирной жизни не пригоден.
          Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
          ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

          Коментар


          • #6
            От: Триколесно руско тракторче(произвеждано в Русе) Мнения за и против.

            Оказа се че е със сменено моторче машинката и имала плуг и окопно двуредово култиваторче. Колега ти само заради моторчето ли казваш да бягам или има и други причини?
            0878 847 325 Наско

            Коментар


            • #7
              От: Триколесно руско тракторче(произвеждано в Русе) Мнения за и против.

              Първоначално публикуван от nasko.kolev Преглед на мнение
              Оказа се че е със сменено моторче машинката и имала плуг и окопно двуредово култиваторче. Колега ти само заради моторчето ли казваш да бягам или има и други причини?
              Ако темата е още актуална - баща ми купи такова чудо още като ги пуснаха/двигателя и мотоблока са руски рамката и сглобката правеха в Русе/
              Освен двигателя, който беше сменен още на втората година с италиански-7 коня /руския мисля, че беше 5 коня/ триколесната формула се оказа много не сигурна и нестабилна по пресечена местност/лично два пъти се търгалях по поляните около селото/. Това накара баща ми да присади модифицирана предница от трабант. Стана по-стабилно но не и по-маневрено. Правехме опити да орем из градината на баба, под ироничните погледи на дядо ми /бог да ги проси и двамата вече покойници/ но основно се ползваше за теглене на автомобилното ремарке на баща ми и на каручката на стареца/след като продаде магарето/.С две думи го ползвахме основно за теглителни цели.
              Мнението ми е, че оригиналната конструкция и руския двигател не изпълняват заложеното от производителя предназначение. Друг е въпросът, че ако на човек му се занимава с доработки може да се получи нещо.. не помня къде но някъде бях видял самоделка от два такива моста вързани по схемата на К700 /имам предвид с чупещ се кардан между двата моста/ и се беше получило доста прилична машинка.. пак с такъв сменен 7 конски италиански двигател...
              ... и аз искам Т- 98 ... :-) но и Нивята върши работа!

              Коментар


              • #8
                От: Триколесно руско тракторче(произвеждано в Русе) Мнения за и против.

                Колега колко е актуална и аз вече незнам но въпросната машинка стана моя сега вече се тарси блок или цяло двигателче. А ако не отива в металекса и пак ще сам на печалба.
                0878 847 325 Наско

                Коментар


                • #9
                  От: Триколесно руско тракторче(произвеждано в Русе) Мнения за и против.

                  Има двигателчета нови за по 400-500 лв. Препоръчвам ти да вземеш ново. Аз 2 пъти правих основен ремонт на подобен двигател и равносметката е че ми излезе колкото нов двигател. А новите двигатели с в пъти по-тихи от тези старите. Купих Хонда, предпочетох по-мощен 9к.с. и цената беше 800лв. Купих китайски за мотофрезата, прилича много на хондата 5,5к.с и цената му беше 280лв. Мога да кажа че и китйския е доста надежден и не съм имал проблем с него. Единствения недостатък на китайския е че цвета ми избеля доста, докато на ходната не е мръднала.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Триколесно руско тракторче(произвеждано в Русе) Мнения за и против.

                    Първоначално публикуван от nasko.kolev Преглед на мнение
                    Колега колко е актуална и аз вече незнам но въпросната машинка стана моя сега вече се тарси блок или цяло двигателче. А ако не отива в металекса и пак ще сам на печалба.
                    Колко се мъчих да те предпазя от тая сделка уви решил си да стигнеш до истината по трудния начин

                    Пиши след време ако не тее срам как вървят нещата
                    К мирной жизни не пригоден.
                    Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
                    ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

                    Коментар


                    • #11
                      От: Триколесно руско тракторче(произвеждано в Русе) Мнения за и против.

                      Е що да ме е срам подариха ми го платих само две гуми 13ски другото дойде с тях. Така че сега сте вие. Идеи какъв път да поеме.
                      0878 847 325 Наско

                      Коментар


                      • #12
                        От: Триколесно руско тракторче(произвеждано в Русе) Мнения за и против.

                        Кажи какво искаш? Имаш ли двигател и какво е необходимо да му се прави за да се подкара, ако имаш двигател разбира се. Аз имам акме 8к.с. Първия път затегна коляновия вал и буталото беше измосено много. По спомен частите бяха много скъпи, ремонта беше от мене. Тогава нямаше предлагане на нови двигатели, а наличните бяха много скъпи. Ремонта ми излезе около половин нов двигател. Преди 4 години същия двигател почна да гори масло. Купихме бутало на цена 150лв, гарнитура 20лв. След отварянето установих че буталото е добре и купих нови сегменти на цена от 50лв. Сега имам бутало за следващ ремонт, а двигателя си е добре. По времето на втория ремонт купих сущата скоростна кутия камо моята и нов двигател хонда. Хондата е много по-тиха от акмето. Акме нови не се намират, а и части за тях вече почнаха да липсват. Предполагам че и на твоето оригиналния двигател е Акме и ако е така за ремонт не те съветвам.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Триколесно руско тракторче(произвеждано в Русе) Мнения за и против.

                          Части за АКМЕ колкото искаш в магазина в Дружба или в другия в Равно поле

                          Никога не купувай бутала преди да си извадил и видял старите
                          К мирной жизни не пригоден.
                          Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
                          ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

                          Коментар


                          • #14
                            От: Триколесно руско тракторче(произвеждано в Русе) Мнения за и против.

                            Така има интерес тогава да обясня. Блока е пукнат от страната на седялката. Все още не сам го отворил но се колебая дали вообще да го отварям. Не е ли по добрия вариянт направо смяна и да не се ядосвам много. Дали нямате представа каква е цената на моторчето а било то и по мощно (акме 8 кс е моето)
                            0878 847 325 Наско

                            Коментар


                            • #15
                              От: Триколесно руско тракторче(произвеждано в Русе) Мнения за и против.

                              Качи някакви снимки на моторчето,за да видя как изглежда.Имам един съветски мотоблок с двигател 5 к.с.,на който му превъртя биелата върху коляновия вал и сега така си стои.Останалите части на двигателя и редуктора са в много добро състояние.Така че евентуално нещо от него може да ти свърши работа.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X