Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Триколесно руско тракторче(произвеждано в Русе) Мнения за и против.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Триколесно руско тракторче(произвеждано в Русе) Мнения за и против.

    Първоначално публикуван от nasko.kolev Преглед на мнение
    Така има интерес тогава да обясня. Блока е пукнат от страната на седялката. Все още не сам го отворил но се колебая дали вообще да го отварям. Не е ли по добрия вариянт направо смяна и да не се ядосвам много. Дали нямате представа каква е цената на моторчето а било то и по мощно (акме 8 кс е моето)
    Не ти и трябва да го отваряш.
    Скъпи части,имах и "Акме" и "Роджерини" външно си приличат.
    И на двата биелата излезна през блока, мястото дето ти е спукан блока ,това си е дефект на тези марки.Има китайски двигатели от 11 к.с по 800 лв.без да се преправя нищо по захващането и по съединителя.

    Коментар


    • #17
      От: Триколесно руско тракторче(произвеждано в Русе) Мнения за и против.

      Още утре ще го снимам, но ти ако имаш снимка давай да я видим. Аз ще ти кажа дали е такъв. Ако е свалено от такова магаре става имат и руски вариянт.
      0878 847 325 Наско

      Коментар


      • #18
        От: Триколесно руско тракторче(произвеждано в Русе) Мнения за и против.

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 021.jpg
Прегледи:1
Размер:229.9 КБ
ID:5408439
        Това е двигателя,имам и други снимки,но предполагам тази ще е достатъчна да се ориентираш.А иначе повредената биела на този двигател е 1:1 с американските Бригс и ги има в различни ремонтни размери,но понеже нямам представа кой може да ми шлайфа вала и затова се отказах аз да го правя.

        Коментар


        • #19
          От: Триколесно руско тракторче(произвеждано в Русе) Мнения за и против.

          Колега доста ме съмнява да стане все пак ще снимам и моя за да го видиш. Имате ли представа дали от Т12 няма да пасне моторчето, а в какво се изразява преправенето на друг за да стане на тази машинка?
          0878 847 325 Наско

          Коментар


          • #20
            От: Триколесно руско тракторче(произвеждано в Русе) Мнения за и против.

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:26092012264.jpg
Прегледи:1
Размер:146.3 КБ
ID:5412105Натиснете снимката за да я уголемите

Име:26092012261.jpg
Прегледи:1
Размер:89.9 КБ
ID:5412106Натиснете снимката за да я уголемите

Име:26092012262.jpg
Прегледи:1
Размер:90.3 КБ
ID:5412107Колеги това е двигателчето очаквам предложения. Ако има някакви идеи съм готов да ги обсъдим.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:26092012263.jpg
Прегледи:1
Размер:151.0 КБ
ID:5412108
            0878 847 325 Наско

            Коментар


            • #21
              От: Триколесно руско тракторче(произвеждано в Русе) Мнения за и против.

              Кажете сега че няма какво да се направи. Или че няма идеи.
              0878 847 325 Наско

              Коментар


              • #22
                От: Триколесно руско тракторче(произвеждано в Русе) Мнения за и против.

                Какво му е на двигателчето? Има ли някакъв сериозен проблем? Така от снимките нищо не може да се каже. Липсва му резервоар, но може да се направи и да се пробва как работи, ако работи. Ако не работи купи си нов двигател.
                Виж този двигател е много добра алтернатива http://www.prismabg.com/product/11.html Ако го поръчаш доставката е безплатна. По телефона малко се опъват да пращат за тяхна сметка, но като им кажеш че така пише в брошурите им и го пращат за тяхна сметка.

                Коментар


                • #23
                  От: Триколесно руско тракторче(произвеждано в Русе) Мнения за и против.

                  Блока е пукнат буталото е шчупено биелата е на няколко парчета.
                  0878 847 325 Наско

                  Коментар


                  • #24
                    От: Триколесно руско тракторче(произвеждано в Русе) Мнения за и против.

                    Колега, не се убиждай, ама от този двигател нищо не можеш да правиш. Ако ти свидят 5-600лв за нов мотор, си го дръж като паметник, както и предния му собственик. Явно и нямаш нужда от подобен вид техника. Аз когато ми е трябвало нещо отивам и плащам колкото струва и си върша работата. Не мога да търпя да не ми работи техниката и по най-бързия начин гледам да отстраня проблемите. Ако нямаш намерение да вложиш пари, по-добре го продай на някой и да му върши работа.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Триколесно руско тракторче(произвеждано в Русе) Мнения за и против.

                      Готов съм и на повече, но тези ДВГ са китайчета. Колко ли биха издържали?
                      0878 847 325 Наско

                      Коментар


                      • #26
                        От: Триколесно руско тракторче(произвеждано в Русе) Мнения за и против.

                        http://www.honda-varna.com/pe/engines02.html Това са двигатели хонда. Имам закупен GX270. Вече 5-та година е надежден и никакви проблеми с него. Но и от китайските не съм видял проблеми. От едното китайче имах скъсана шпонка на колянов вал и ме бе побъркало няколко дена, докато не смъкнах маховика и не видях че е превъртял. Други проблеми не съм имал от тях. И боята им избеля още на втората година, а на хондата си стои както беше като нова. Китайчето има 2 години гаранция, а и има към двигателя преходен фланец за да се постави на мястото на акме двигателите и вала им е със същия конус. Другите двигатели са с 4 болта и е нужно да се прави подобен фланец. На мене за хондата фланеца и престъргването на съединителя ми стъпи почети на 100лв. На Хонда гаранцията е само една година и доставката е за сметка на клиента. Излиза двойно по-скъпо.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Триколесно руско тракторче(произвеждано в Русе) Мнения за и против.

                          Моля не плюйте машинката като цяло заради двигателя.Много добре знаете ,че тези ДВГ нямат маслени помпи и каквото палеца под биелата наплиска- това е смазано.Единственото , което може да се направи е да се сменя редовно маслото и да се следи за нивото.Иначе казано - двигателят е еднодневка, може година, може и десет да ти служи.Иначе машинката се справя чудесно с това за което е съсдадена.Имам такава и затова говоря така.За транспорт се справя и с един тон при сравнително равен терен.За оран 20см. дълбочина не са проблем.Култиватор от 140 см. му е достатъчен.Можеш да му закачиш фреза и косачка.Аз съм си направил и торачка, която хвърля на 14м..Все пак това си е един мотоблок, на който при нас в Русе са му поставили трето колело за да може човек да си вози и задника.Сега му правя разни бъзикни.Ако с нещо мога да съм полезен-питайте

                          Коментар


                          • #28
                            От: Триколесно руско тракторче(произвеждано в Русе) Мнения за и против.

                            Имате ли фреза към вашия мотоблок pkb@abv.bg 0878866353

                            Коментар


                            • #29
                              От: Триколесно руско тракторче(произвеждано в Русе) Мнения за и против.

                              Фреза нямам, но съм закачал.На село имаше още 2 такива машинки и едната имаше в комплекта си фреза.Работната и ширина е 90 см.,но теглото и е малко и на суха почва доста подскача.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Триколесно руско тракторче(произвеждано в Русе) Мнения за и против.

                                Колега и аз се мъчих известно време с едно подобно И накрая се ядосах и си купих чисто нова машина И аз я използвам за около дърветата и във дворът Скоро въстанових едно Аеби АМ52 от Швейцария сенокосачка Но по двигателя беше изрядна Правих настройка на карбораторът нова свещ почистване на резервоар Все дребни нещица Които си заслужава да се направят В твоят случай няма за какво да се хванеш Та бутало биела блок Имаш само старо желязо Послушай колегите Прави саНатиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00898.jpg
Прегледи:2
Размер:120.8 КБ
ID:5437083

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X