Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Роторен снегорин

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Роторен снегорин

    Зимата отмина, но се натъкнах на информация за роторни снегорини, които бяха разисквани в друга тема.

    http://aviaros.narod.ru/d-470.htm
    http://aviaros.narod.ru/de-210.htm
    http://aviaros.narod.ru/ko-605.htm

    И няколко снимки:

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN1134.jpg
Прегледи:3
Размер:135.4 КБ
ID:5965748Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ротор1.jpeg
Прегледи:1
Размер:84.9 КБ
ID:5965749Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ротор2.jpeg
Прегледи:1
Размер:61.3 КБ
ID:5965750

  • #2
    От: Роторен снегорин

    Преди години в нашето пътно имаше ЗиЛ 157 роторен снегорин, но го бракуваха. Сега е ЗиЛ 131 и при първа възможност ще го снимам.
    ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
    Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

    Коментар


    • #3
      От: Роторен снегорин

      Интересно ми е какво има под предния капак.

      Коментар


      • #4
        От: Роторен снегорин

        Първоначално публикуван от TONI 1977 Преглед на мнение
        Интересно ми е какво има под предния капак.
        Тони, в нашето пътно назначават един от шофьорите който до момента е карал ИФА през зимата да кара роторния ЗиЛ 157 и му казали да гледа маслото. Сутринта преди да го запали вдигнал капаците и казал на колегите- то двигателя го няма, какво масло да гледам
        ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
        Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

        Коментар


        • #5
          От: Роторен снегорин

          Първоначално публикуван от TONI 1977 Преглед на мнение
          Интересно ми е какво има под предния капак.
          Стандартния за камиона двигател . Задвижващата система на роторите е отзад .
          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

          Коментар


          • #6
            От: Роторен снегорин

            Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
            Стандартния за камиона двигател . Задвижващата система на роторите е отзад .
            Не няма никакъв двигател под предния капак. Май имаше някаква печка ако не се лъжа.
            ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
            Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

            Коментар


            • #7
              От: Роторен снегорин

              Руски не съм виждал но преди повече от 20 години гледах в Германия един Магерус и той отпред си беше със стандартния двигател а отзад беше задвижващата роторите станция мисля че беше хидравлична . Нея не можах да я разгледам тогава беше отворен само отпред .
              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

              Коментар


              • #8
                От: Роторен снегорин

                Тази година гледах фадрома NewHolland на мястото на греблото имаше монтиран роторен снегорин, който се въртеше от хидравликата на самата машина. Съжалявам, че не можах да го снимам- работеше добре.
                На сърбела майката му е чесането.
                Борислав Борисов Русе О885 О37815

                Коментар


                • #9
                  От: Роторен снегорин

                  Мдаа...поредната тема за великите руски машини, разработени в 1959 година, модифицирани в 1967 и усъвършенствани 1983...

                  Тази техника се поддържа на принципа на полуразпада: на всеки няколко сезона от осем правят шест, после от шест правят четири и т.н. докато накрая стигнат до Магируса, който sek.1 е виждал.
                  В смисъл същият конкретен Магирус по VIN номер, който той е виждал преди повече от 20 години - най-вероятно вече е готов да обнови парка ни от роторни снегорини.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Роторен снегорин

                    Има прикачни, слагат се пред или зад най-различни трактори - Болгар, ЮМЗ, по-големи и по-малки. Нямам снимки за съжаление, но ще направя ако видя някой по поляните да тревясва.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Роторен снегорин

                      И сега за кво плюете в душите на всички? Ако знаете откъде може да се приватизира нощеска такова чудо за УАЗ - пишете на ЛС.

                      С хидромотори са, много е умно. Така хем е много силно, хем се регулира автоматично по скоростта на хода и едновременно по натоварването на инструмента. Не знам кой го е измислил, но е бил умен човек. Жалко че не съм аз.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Роторен снегорин

                        Първоначално публикуван от vlageo Преглед на мнение
                        Мдаа...поредната тема за великите руски машини, разработени в 1959 година, модифицирани в 1967 и усъвършенствани 1983...

                        Тази техника се поддържа на принципа на полуразпада: на всеки няколко сезона от осем правят шест, после от шест правят четири и т.н. докато накрая стигнат до Магируса, който sek.1 е виждал.
                        В смисъл същият конкретен Магирус по VIN номер, който той е виждал преди повече от 20 години - най-вероятно вече е готов да обнови парка ни от роторни снегорини.
                        Тогава въобще не му обърнах внимание но ортака ми с който бяхме там беше работил с Магерус 5 години в Ирак и до ден днешен като види такъв му светват очите . Въпросния камион тогава беше на поне десетина години и както казваш вече му е време да обнови нашия автопарк
                        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                        Коментар


                        • #13
                          От: Роторен снегорин

                          Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                          С хидромотори са, много е умно. Така хем е много силно, хем се регулира автоматично по скоростта на хода и едновременно по натоварването на инструмента.
                          По кой ход? Не е на камиона - трябва скоростта на ротора да няма връзка с хода на камиона.
                          Затова или трактор с много богат избор на ниски предавки (при Унимог е същото решение), или отделен двигател за ротора (като при руснаците), или хидростатично задвижване на носещата машина.
                          За последното има поне три алтернативни решения - може и за повече да се сетя.

                          Ама за УАЗ такова животно няма...

                          Коментар


                          • #14
                            От: Роторен снегорин

                            Постъпателния ход. Иначе се дави, и почва да го тресе.
                            Гледал съм такова на локомотив, всичкото се управлява само. Помпата кълца, дава на хидромотора нещо, всичко стои. Като тръгне, помпата получава малко повече обороти, още нищо не работи, но и нищо не е на зор. После тоя червяк захапва гадостта, вижда зор, но и машиниста дава зор на двигателя, и онова пропорционално развива мощност. Колкото върви - толкова и копае и хвърля, няма как да пресилиш и счупиш нещо. Верно е умно. Автоматично регулиране. Не му трябват ни компютри, ни счетоводителки от харвард.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Роторен снегорин

                              Не става по тази схема Стефане. Задвижването на ротора се управлява винаги отделно от движението на носещата го машина. Има си и доста причини за това. хидравличното си е удачно щото елиминира един куп механики. Снегът обаче не е само количество. Едно е да ровиш пръхкав сняг, друго тежък и сбит. Така че двете са си независими като управление едно от друго.
                              Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                              Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                              В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X