Обява

Свий
Няма добавени обяви.

95-ца?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • 95-ца?

    Привет колеги!95-цата фул тайм ли е?Има ли поне блокаж на раздатката и ЛСД отзад?Някакви конкретни наблюдения върху този екземпляр.
    Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 15-02-13, 17:06. Причина: mobile.bg
    0899 шест5313нула
    За всекиго по нещо

  • #2
    От: 95-ца?

    Дали е фул тайм не знам , но има блокаж на задния мост .
    ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
    0878 23 58 34- Радо

    Коментар


    • #3
      От: 95-ца?

      Фул тайм е с блокаж на централния диф, отзад има два варианта - или блокаж или лсд.

      Коментар


      • #4
        От: 95-ца?

        Това,което продавача ми казае,че е смеенян двигателя понеже предишния собственик не бил сменявал маслото и двигателя заминал!При това положение незнам обаче дали няма да има проблем с регистрацията!Абе малко мътна работа!
        0899 шест5313нула
        За всекиго по нещо

        Коментар


        • #5
          От: 95-ца?

          Би трябвало той да си оправи регистрацията с новия мотор, по принцип при положение ,че мотора е същия като стария ако има изрядни документи за двигателя(договор за предпочитане нотариално заверен и големия талон от автомобила от който е свален) от негова страна няма да му е трудно да го направи. Ако го вземеш така има опасност да попаднеш в кофти филм!
          А ако в неговия талон няма номер на двигателя (така е регистриран първия път) няма да имаш проблеми, просто при пререгистрацията ако го намерят ще го нанесат.
          BJ73 + HDJ80 = HDJ73

          Коментар


          • #6
            От: 95-ца?

            Ами едиственото,което има е фактура за двигателя,но фактури на Илиянци се купуват за 50 лева!Кофти ситуация!Аиде техническото състояние е лесно за диагностика,но този казус.....как?Да докарам на място катаджия ли?А и във фактурата едва ли е упоменат номера на двигателя!А доколкото нам при такива ситуации май конфискуват колата в кат?Има ли някой юридически грамотен колега,който би могъл да ми съдейства?
            Последно редактирано от sonda; 16-03-12, 20:30.
            0899 шест5313нула
            За всекиго по нещо

            Коментар


            • #7
              От: 95-ца?

              По принцип , на Запад двигателя го имат за резервна част , и не е проблем , че е сменян двигателя . Попитай собственика от къде е взел двигателя , и ако се докаже , собствеността на му никой няма да ти направи проблем . Обаче ще изгориш ако номера на двигателя е пуснат за издирване т.е колата от която е взет двигателя да е крадена . Ако имаш приятел Полицай , помоли го да провери номера на двигателя и ако не е пуснат за издирване мисля , че няма да имаш проблеми !
              ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
              0878 23 58 34- Радо

              Коментар


              • #8
                От: 95-ца?

                А някой да знае случайно с какви предавателни числа се им дифовете?
                OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

                Коментар


                • #9
                  От: 95-ца?

                  Има поне няколко различни варианта, не знам защо така. На самия диф мисля че ги пише предавателните числа ама не ми се влиза сега отдолу да гледам. Кажи какво по точно те интересува?

                  Коментар


                  • #10
                    От: 95-ца?

                    Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
                    Ами едиственото,което има е фактура за двигателя,но фактури на Илиянци се купуват за 50 лева!Кофти ситуация!Аиде техническото състояние е лесно за диагностика,но този казус.....как?Да докарам на място катаджия ли?А и във фактурата едва ли е упоменат номера на двигателя!А доколкото нам при такива ситуации май конфискуват колата в кат?Има ли някой юридически грамотен колега,който би могъл да ми съдейства?
                    Един познат сменя блок на двигателя и беше голяма разправия докато стане пререгистрацията в КАТ въпреки че блока беше закупен от официалния представител на марката с фактура. Отне му близо месец мисля и накрая се наложи и да черпи. А човека е адвокат на всичкото отгоре. Та имай го предвид това. Ако имаш мотивация може да се пробваш с някакъв по сложен договор за продажба, с условие че сделката отпада ако не мине регистрацията в КАТ и да направите разплащането след като мине канала в КАТ.

                    Коментар


                    • #11
                      Re: 95-ца?

                      Не би трябвало да има никакъв проблем ако има документ за новия мотор, трябва да е същият мотор иначе може да се наложи минаване през технотест.
                      Jeep Wrangler YJ 5.9 МТ 1990/Suzuki Samurai 1.6 MT 1990/Chevrolet M1028 6.2D AT 1984/Jeep Cherokee XJ 4.0 AT 1997/Jeep Grand Cherokee WK 5.7 AT 2005
                      http://www.facebook.com/JeepBG
                      LZ1GGC

                      Коментар


                      • #12
                        От: 95-ца?

                        Забравяш за тази и не се занимаваш повече. Аман от подпряни обяви. Ако купуваш задължително сравняваш дали написаното в талона отговаря на действителното от автомобила. После ако е регистрирана, проверяваш дали няма запори в КАТ, защото има много запорирани МПСта които купуваш и после се оказва, че няма регистрация и, че не е твое и започваш да съдиш недобросъвестния продавач, обаче за да спестиш някой лев при нотариуса си писал кочината за 2к вместо за 12к и си вземаш по съдебен ред след от две до пет години едни 2к, които даваш за адвокатски хонорари, а колата междувремено е задържана от някой съдия изпълнител. Примери такива много. Най-често от заложени автомобили.
                        95ца има и парт тайм и фул тайм, слагат се три дифа във два варианта предавателни числа или общо шест вида дифове.
                        "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                        Коментар


                        • #13
                          От: 95-ца?

                          Ами прав си,че занижената цена при нотариуса понякога ти излиза през наса в последствие!А и при средна цена на 95-ци 15-ина да се продава за 10 и то с нов мотор е доста съмнително!
                          0899 шест5313нула
                          За всекиго по нещо

                          Коментар


                          • #14
                            От: 95-ца?

                            Първоначално публикуван от jja Преглед на мнение
                            Има поне няколко различни варианта, не знам защо така. На самия диф мисля че ги пише предавателните числа ама не ми се влиза сега отдолу да гледам. Кажи какво по точно те интересува?
                            Дали има с 3.91?
                            Идеята ми е да си купя цял мост с блокаж на 95-ца, отколкото само блокаж.
                            OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X