Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Перкинс Д2500 - масло през ауспуха

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Перкинс Д2500 - масло през ауспуха

    Мотора е от мотокар, монтиран в самоделен трактор. При работа изхвърля голямо количество масло през ауспуха и олива всичко... Преди време беше ревизирана главата, нови седла на клапаните, препасване... проблема се появи след време и не мисля че е от некачествен ремонт. След ремонта го кара мой братовчед (не обича да пази ) и не е жален, възможно е да е прегряван нещо. Въпросът ми е към колегите запознати с тоя мотор, дали е възможно това да се дължи на пукнатина в главата или пък износени водачи, пушекът леко синее, маслото явно не прониква в цилиндрите.
    ML 400 CDI

  • #2
    От: Перкинс Д2500 - масло през ауспуха

    Никой ли няма хипотеза по въпроса?
    ML 400 CDI

    Коментар


    • #3
      От: Перкинс Д2500 - масло през ауспуха

      Първоначално публикуван от ~Мишо~ Преглед на мнение
      Никой ли няма хипотеза по въпроса?
      Хипотеза има, ама какво от това? Така, или иначе трябва да се сваля главата и тогава няма да е вече "хипотеза", а абсолютно сигурно.

      Коментар


      • #4
        От: Перкинс Д2500 - масло през ауспуха

        Много ми помагаш... интересува ме мнение на човек ремонтирал такъв мотор, за свалянето е ясно.
        ML 400 CDI

        Коментар


        • #5
          От: Перкинс Д2500 - масло през ауспуха

          Първо да те попитам, сигурен ли си че е масло а не нафта. Провери дюзите, от водачи при този двигател не гори толкова масло, ама тои двигателя не е само глава. Извиняваи ама явно си нямаш понятие от двигатели / не искам да те обидя/ и с писане няма да стане, разглоби го и прегледаи частите му са евтини а като двигател е елементарен

          Коментар


          • #6
            От: Перкинс Д2500 - масло през ауспуха

            Масло е, и работата е там че излиза на капки, не го гори. Двигателя пали лесно и работи добре, няма признаци на ниска компресия или пък проблеми със сигменти. Свалянето не ми е проблем, но нямам представа от къде ще му търся части, за това ми се щеше да съм малко по-подготвен.
            ML 400 CDI

            Коментар


            • #7
              От: Перкинс Д2500 - масло през ауспуха

              Първоначално публикуван от ~Мишо~ Преглед на мнение
              ........... пушекът леко синее, маслото явно не прониква в цилиндрите.
              Да..ама не. Явно гори масло щом "леко синее". Най-вероятно помпен ефект на сегменти. Със сигурност, като се отвори.
              Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

              тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

              Коментар


              • #8
                От: Перкинс Д2500 - масло през ауспуха

                То оставаше и да не синее, на тия години мотор... както и да е, като го отворя ще пиша какво е било.
                ML 400 CDI

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X