Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Зехтин или това, което ни продават

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Зехтин или това, което ни продават

    Преди няколко дена в магазинната мрежа се натъкнах на нещо, което продаваха за зехтин.

    Купих си 1 бутилка.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Rotation of IMG_4225.jpg
Прегледи:1
Размер:57.1 КБ
ID:5964652

    Но освен зеленикавата течност имаше и твърдо вещество.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Rotation of IMG_4223.jpg
Прегледи:1
Размер:41.6 КБ
ID:5964653

    Откъм дъното така изглежда:
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_4226.jpg
Прегледи:1
Размер:65.1 КБ
ID:5964654 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_4227.jpg
Прегледи:1
Размер:65.4 КБ
ID:5964655

    Кое е зехтина в бутилката?
    1. Течността
    2. Твърдото в-во
    3. Нито едно от двете.

    От управителя на магазина разбрах, че в склада на магазина поддържат темп мин 12С, а в търг. зала 15С.
    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

    "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

  • #2
    От: Зехтин или това, което ни продават

    Кажи магазина да видим дали нещо можем да направим. Не знам дали може да се мери що е зехтин и има ли почва у нас, но ще питам.
    www.offnews.bg

    Коментар


    • #3
      От: Зехтин или това, което ни продават

      Като гледам бутилката, зехтина е от костилки или по точно от : "маслиново кюспе", според мен от всичкия боклук дето остава след студената пресовка. Не съм много специалист.
      Имам познат от Пловдив, който бутилира зехтин, ама продава и олио. Каза че има страхотни оцветители и може да направи вкус като на на най - превъзходния зехтин.
      Та дали и тази серия не е от . . . . боядисваните.
      Гласът на разума е тих, но не успокоява докато не бъде чут.

      Коментар


      • #4
        От: Зехтин или това, което ни продават

        И двете са зехтин. Когато е само от маслини (без примеси на слънчоглед и други маслодайни растения) той се държи малко като лятната нафта.

        Ако на по-топло тази утайка изчезва, зехтинът е валиден. Ако при замразяване до около 0 градуса и престой няколко дни такава утайка не се образува - значи има значителни примеси от други мазнини.

        Коментар


        • #5
          От: Зехтин или това, което ни продават

          Верига магазини Пени Маркет.

          Не, нямам претенции към магазинната мрежа. Аз първо видях топчетата твърдо в-во, разгледах доста бутилки и си купих тази с идеята да получа информация за зехтина и търговските трикове при производство и продажба.
          Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

          "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

          Коментар


          • #6
            От: Зехтин или това, което ни продават

            При студеното пресоване на маслини ( до 25градуса) се получава екстар върджин зехтин. Той е с киселинност по-малка от 0,8. При вторичната топлинна преработка (може да е и химическа) се палучава продукт, който производителите най-често наричат - маслиново олио (oil di oliva). По надолу следват разни смески от типа на - слънчогледово олиа с добовка 10% екстра върджин за цвят...
            Зехтина при ниска температура се сгъстява и помътнява, това не променя качествата му.

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X