Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Емирът на Катар иска да купи земя в България да пасе овце

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Емирът на Катар иска да купи земя в България да пасе овце

    14.03.2012 Катар с интерес към български агнета и производство на пшеница в България




    Катар проявява интерес към отглеждането и внос на български агнета и производство на месо. Това обяви председателят на държавната компания „Хасад фууд” Насър Мохамед Ал Фухаид Ал Хаджири по време на среща с министъра на земеделието и храните д-р Мирослав Найденов, съобщиха от МЗХ.

    Освен това Катар иска да развива зърнопроизводство в България и най-вече пшеница, ечемик и царевица, заяви Насър Ал Хаджири. Отглеждането на зърнени култури да бъде близо до пристанища, за да се изнася. „Хасад фууд” е държавна компания, която е създадена от Катарския инвестиционен фонд. Катар може да вземат под аренда държавни земи в България и да се купуват от частни собственици, каза председателят на „Хасад фууд”. Той допълни, че работят по този начин вече с Грузия и в момента обмислят да влязат и в Румъния.

    Министър Найденов обясни, че в България има над 30 млн. дка обработваема земя. Има доста държавни пасища, което е предпоставка за развитие на животновъдството. Нужни са ни инвестиции в животновъдството, допълни министър Найденов. Той представи още възможностите за производство на розово масло, за изграждане на екарисаж в Угърчин, птицевъдството, аквакултури, логистичен център за производство на плодове и зеленчуци в Пазарджик. Също за инвестиране в държавното дружество „Врана”, към което има 1500 дка земя, оранжерии и ферми.

    Междувременно нито един катарски бизнесмен не дойде на бизнес форума в катарската столица Доха, организиран по повод посещението на българска делегация, водена от премиера Бойко Борисов, част от която са представители на сто български компании.

    Министър Трайков оправда липсата на катарския бизнес с това, че по принцип Катар не е от традиционните търговски партньори на България в региона, защото е малка страна с малко около половин милион местно население и сама по себе си не може да представлява голям пазар за българските стоки и услуги, съобщава БТА.
    Дадоха по телевизията как нашата делегация от(бизнесмени) чака а арабите ги няма

    Е как ше дойдат като най отпред се беше изтъпанчил дргаря Банев с Баневица
    Арабите сигурно знаят какъв (бизнес )развъртя из България въпросния другарта са си потрошили краката да бягат по далече от такива (български бизнесмени).
    Бате Гойко беше позеленел от яд но каза че разчита поне на 100 милиончета инвестиции.

    А това недоразумение земеделския министър какво щеше да отговори ако арабите го бяха попитали;Абе защо трябва да се дигнеме ние от някъде си да ви отглеждаме агнетавие некадърници ли сте или ви управляват некадърници

    Тия са готови да продадат България на всеки срещнат само и само да измуфтят некой лев
    Последно редактирано от Владимир Йончев; 19-03-12, 00:24.
    К мирной жизни не пригоден.
    Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
    ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

  • #2
    От: Емирът на Катар иска да купи земя в България да пасе овце

    Що бе, ако и на катарците им продаваме агнешкото по 10 USD килото, както е у нас, направо си е изгодна сделка...
    Може и нафта да им продаваме - по 1.80 USD - пак си е изгодно....

    Коментар


    • #3
      От: Емирът на Катар иска да купи земя в България да пасе овце

      Да може, ще им продаваме нафта )))), то се видя Катарските бизнесмени колко интерес имат към нас.
      LZ1ZAH

      Коментар


      • #4
        От: Емирът на Катар иска да купи земя в България да пасе овце

        Лошото е, че прекалено много почнаха да ни оглеждат земята разни китайци и разни други танганайци, а наш'те главанаци са готови да се продадат за 5лв.
        Почва голямото продаване на наша българска плодородна земя. 3 от фондовете за земя вече обявиха решения за ликвидация, едното вече гласувано. За незапознатите - в рамкте на година-две земята, набрана от фондовете, ще се превърне във финикийски знаци.
        Тук не бива да забравяме и интереса на Турция, който и в момента се изпълнява от 5-тата колона с българско и двойно гражданство.
        Боли ме.
        За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

        Коментар


        • #5
          От: Емирът на Катар иска да купи земя в България да пасе овце

          Нищо чудно след някоя година Цеци като си ходиш на лов и оп виждаш мрежа с табелка(Джагатайска собственост)влизането забранено........
          К мирной жизни не пригоден.
          Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
          ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

          Коментар


          • #6
            От: Емирът на Катар иска да купи земя в България да пасе овце

            Първоначално публикуван от Стария Преглед на мнение
            Нищо чудно след някоя година Цеци като си ходиш на лов и оп виждаш мрежа с табелка(Джагатайска собственост)влизането забранено........
            Е тогава вече ще си развия болката към "бОли ме кОра"
            За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

            Коментар


            • #7
              От: Емирът на Катар иска да купи земя в България да пасе овце

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:109.gif
Прегледи:4
Размер:36.7 КБ
ID:5355569Натиснете снимката за да я уголемите

Име:074.gif
Прегледи:2
Размер:37.5 КБ
ID:5355568
              ВѢРНОСТЬ И ПОСТОЯНСТВО

              Коментар


              • #8
                От: Емирът на Катар иска да купи земя в България да пасе овце

                Първоначално публикуван от Стария Преглед на мнение
                Нищо чудно след някоя година Цеци като си ходиш на лов и оп виждаш мрежа с табелка(Джагатайска собственост)влизането забранено........
                Лошото е че от наша гледна точка дали е дажатайска или на някоя местна мутра или връзкар, май е по-добре да е джагатайска. Белким свършат някоя работа с нея. Щото нас явно не ни бива.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #9
                  От: Емирът на Катар иска да купи земя в България да пасе овце

                  Абе това с намирането на свободна земя за закупуване, че тя да става и за нещо малко не виждам как ще стане. Тази година в села около Ямбол хората са стигали до бой, че и ножове са си вадили. Иначе няма лошо от чужди инвестиции, лошото че само ще ги произвеждат в България, тоест конкуренция йок.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Емирът на Катар иска да купи земя в България да пасе овце

                    Как да няма свободна земя в Ямболско; като аз съм я обявил моята за продажба преди 5 години но никой не се е обадил. Иначе земята се работи в кооперация е; дават рента хората. Но ако ми дадът хубави пари ще я продам. Не мога да я работя от другия край на България. Но някак си на чужденци не ми се дава; предпочитам българи да я работят. Но чужденците идват с парите и .......
                    На нас клиренс ни трябва , не скорост

                    Коментар


                    • #11
                      От: Емирът на Катар иска да купи земя в България да пасе овце

                      Прав е Спарки. Той нека донесе пресни петродолари насам. Па нека си копа. Какво ви пречи че бил чужденец. Земята не може да я изнесе. За мен са по-притеснителни арендаторите. Дори и нашенските. Щото като не си я платил тая земя я ползваш като чужда булка и после.... не че разбирам нещо от агрономия ама съм чул за изтощаване и прочее съсипване на почвата. Иска ми се земята да можеше да се обработва от собственици. И кво като са джигитайци?
                      0888932647

                      Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

                      Коментар


                      • #12
                        От: Емирът на Катар иска да купи земя в България да пасе овце

                        Добре де Жорка,аз също съм съгласен,че нашите арендатори си 'тракат мамата',щото имам познати който от години не са получавали рента,за ползваната им земя(говоря за дребните/обикновенни собственици,но и най-масовите!)!По-оправните ходиха,договори разваляха,съдиха се и ......толкоз!Другите,пък ги 'посъветваха' да не плямпат много,много и пак......толкоз!Та,тия пампайци като дойдат,'ще цъфнем и ще вържем'?То,като цяло хубаво,ама нали и тях ще ги 'светнат',че на хапталите могат и по-малко рента да плащат(ако въобще дадат),и по-малки заплати да плащат!И,какво ще правят пак прекараните собственици на земя - на кого да 'реват'?Не стига,че ги мачкат местни дерибей,ами дай сега и онези........!!!Мен ми е ясно,че ще спечелят вносители и евентуално износители,щото те техника не вярвам от там да си носят,и милата ни държава(държавници,извинявам се!!!),ще спечели със сигурност,ама аз и ти какво ще спечелим???Сигурно като имаше до сега,толкова инвестицйи,мен ми стана по-драго май?Какво усетих аз,и моето семейство - някакво подобрение ли,по-високи доходи ли,по-спокоина обстановка ли,по-сигурна работа ли,или що?Разпродадоха всичко на безценица,ма....та им да еВа!!!!!!!Остана ни едната земя,утре няма да се и учудя ако прокарат закон,гражданите на чужди държави да имат право да купуват земя,защото до сега нямаха - то така се почва,щото ония с парите в чували,такива лобисти ще си спретнат,че ум да ти зайде!!!!!!!!!!!!А,познай в недалечно бъдеще тогава,как ще се казваме - БЪЛГАРИЯ или АМДЖИКИСТАН!!!!!!!!!!!!!!!!!!

                        P.S-Извинявам се за емоционалният пост,но вече ми идва множко!
                        Последно редактирано от bon40; 15-03-12, 18:14.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Емирът на Катар иска да купи земя в България да пасе овце

                          ...няма лошо от подобен инвеститорски интерес,но трябва да им се поставят ясни условия,не както досега...И нека да ползват земята,ма що да им я продаваме?...а и колко джамийки ще се навъдят не ми се мисли...?!И без това никой няма да ни пита,а и ние едва ли ще променим нещо...,ние обикновените хора имам впредвид!!!
                          HUSGVARNA 630 SMR
                          PEUGEOT PARTNER 2,0 HDI

                          Коментар


                          • #14
                            От: Емирът на Катар иска да купи земя в България да пасе овце

                            Къде са нашите селяни , че катарци ще се занимават с животновъдство в България?

                            Коментар


                            • #15
                              От: Емирът на Катар иска да купи земя в България да пасе овце

                              Добре де нека ползват земята, ма защо трябва да има огради?

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X