Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с паленето на Хонда ЦР 250 2001 г.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с паленето на Хонда ЦР 250 2001 г.

    Здравейте, имам проблем с паленето на Хондата. В началото помислихме,че може да е заради тава че не е палена цяла зима и евентуално съм я задавил.
    След многократни ритания свалих свеща, която беше черна и мокра. Сложих чисто нова свещ но това което ме притесни е че почти не видях искра когато бутнах манивелата. Възможни ми да има проблем с токовете и как да проверя. По принцип когато смених свеща мотора само препуква и след тава пак не иска да запали. Преди зимата нямаше проблеми мотора има компресия, буталото е на няколко месеца. От къде може да е проблема?
    Благодаря предварително

  • #2
    От: Проблем с паленето на Хонда ЦР 250 2001 г.

    Първоначално публикуван от jimy85 Преглед на мнение
    Здравейте, имам проблем с паленето на Хондата. В началото помислихме,че може да е заради тава че не е палена цяла зима и евентуално съм я задавил.
    След многократни ритания свалих свеща, която беше черна и мокра. Сложих чисто нова свещ но това което ме притесни е че почти не видях искра когато бутнах манивелата. Възможни ми да има проблем с токовете и как да проверя. По принцип когато смених свеща мотора само препуква и след тава пак не иска да запали. Преди зимата нямаше проблеми мотора има компресия, буталото е на няколко месеца. От къде може да е проблема?
    Благодаря предварително
    Може би стар бензин...?
    MX "KRT".....MX KRECUL RACING TEAM....

    Коментар


    • #3
      От: Проблем с паленето на Хонда ЦР 250 2001 г.

      Почисти старата свещ и сравни искрите на двете свещи една след друга 2 пъти. Манивелката иска да си я ритнеш, а не просто да раздвижиш буталото. Ако не ти е проблем, отвий лулата и виж тока направо от кабела как е. Дръж на 2-3 мм разстояние и някой друг да рита, в случай че ти е трудно.
      Ако палиш със стара смес бензин-масло рискуваш да си счупиш мотора според мен.

      Коментар


      • #4
        От: Проблем с паленето на Хонда ЦР 250 2001 г.

        Ами не карам със стара смес. Винаги слагам нов бензин и масло. Карам само с мотул? Понеже сега нямям време ще проверя пак свеща с лулата и ще видим. Благодаря

        Коментар


        • #5
          От: Проблем с паленето на Хонда ЦР 250 2001 г.

          Здравейте искам да попитам следното,след много усилия мотора пак не искаше да запали.
          Свалих свеща и ритайки манивелата не видях искра. Странното е че когато я сложих обратно и ритнах мотора припали за малко. Но после пак не успя да запали,данеби да дава слаба искра и как да проверя това, възможно ли е да е бобина или нещо по магнета нищо не разбирам преди зимата мотора палеше от две ританя а сега нема палене

          Коментар


          • #6
            От: Проблем с паленето на Хонда ЦР 250 2001 г.

            Започни с преглеждане/почистване на контактите от лулата до бобината.

            Коментар


            • #7
              От: Проблем с паленето на Хонда ЦР 250 2001 г.

              Ми вземи направи това , което няколко колеги ти казаха и ще видиш дали има искра. След това кажи какво е станало. Щом мотора е припалил значи е свеща е дала искра . Почисти си филтъра ако е затлачен мотора пали трудно. Пробвай със 100% работеща свещ. За самата проба ако нямаш , каквато ти трябва спокойно можеш да свалиш и от добре работещ бензинов автомобил .

              Коментар


              • #8
                От: Проблем с паленето на Хонда ЦР 250 2001 г.

                Първоначално публикуван от bascho Преглед на мнение
                Ми вземи направи това , което няколко колеги ти казаха и ще видиш дали има искра. След това кажи какво е станало. Щом мотора е припалил значи е свеща е дала искра . Почисти си филтъра ако е затлачен мотора пали трудно. Пробвай със 100% работеща свещ. За самата проба ако нямаш , каквато ти трябва спокойно можеш да свалиш и от добре работещ бензинов автомобил .
                И от какъв добре работещ бензинов автомобил,става свещ за хонда цр 250?
                HONDA DOMINATOR 650
                ОРЕЛ ASTRA
                РСПБЗН-Приморско

                Коментар


                • #9
                  От: Проблем с паленето на Хонда ЦР 250 2001 г.

                  Първоначално публикуван от sereco1 Преглед на мнение
                  И от какъв добре работещ бензинов автомобил,става свещ за хонда цр 250?
                  От всеки който работи с по дебелите свещи. (Голф-2,3,4 ; Поло 2-3-4; Тойота ; Рено ; ....... ) Навие ли се на главата става. Аз поне 3 пъти съм се пребирал със свещ дадена ми от добри хора по пътя .

                  Коментар


                  • #10
                    От: Проблем с паленето на Хонда ЦР 250 2001 г.

                    Благодаря за мненията, разглобих и прегледах мотора обстойно и не открих никакво проблеми. Но пак отказваше да запали. След това случайно мръднах бутона за гасене и мотора запали от първия път Скъса ми нервите но не съм и предполагал че нещо е нещо такова. Сега мотора е супер пали от 1 ритане
                    Може да заключите темата.
                    Благодаря

                    Коментар


                    • #11
                      От: Проблем с паленето на Хонда ЦР 250 2001 г.

                      Може да заключите темата оказа се че бутона за гасене нещо беше дал на късо Това се разбра чак когато разглобих целия мотор!
                      Благодаря за отговорите

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X