Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво да засадя?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Какво да засадя?

    Здравейте!Имам малко земя /около 3дк/ на 1000м. надморска височина и вече 3-та година пустее .Искам да засадя някакви трайни насъждения, но не знам какво ще вирее на такава височина.Шипки , сливи,орехи не искам.Нещо което да има макар и малък принос в бюджета.Мисля си за праскови или кайсии , но не знам дали ще виреят.А може би и череши?Посъветвайте ме нещо.

  • #2
    От: Какво да засадя?

    Ами,първо можеш да кажеш дали са в населено място,тия 3 декара.Дали,постоянно живееш там,или ходиш от време на време,дали ти се занимава(с кеф),или искаш 'бе,там нещо да има',и тем подобни работи,пък после ще я мислиме

    Коментар


    • #3
      От: Какво да засадя?

      Пропуснах да кажа.Земята се намира в с.Давидково общ. Баните в Родопите.На около 90км. от където живея сега.Ходя 1-2 пъти в месеца , но мога и всяка седмица.Просто земята пустее, а това не ми харесва.

      Коментар


      • #4
        От: Какво да засадя?

        Прасковата и кайсията са кекави дръвчета по принцип, а и в този район е доста студено за тях. Ще мръзнат често и живота им ще е доста кратък 5-7 години. Защо не искаш орехи дърветата са много стабилни а цената на ядката върви само нагоре. Аз бих се насочил към малини или ягоди, макар че пак ще изкараш късно продукция и съответно цената ще е по-ниска. За сметка на това пък може да ги предлагаш като планински "еко" продукти
        088455338две
        "Е нищо не пали като японските, палят като те видят да вадиш ключа от джоба"
        Джамбазов 2010г..

        Коментар


        • #5
          От: Какво да засадя?

          Ябълки или сини сливи-сорт Чачанска лепотица

          Коментар


          • #6
            От: Какво да засадя?

            Орехите много време ще мине докато почнат да раждат,а за малини и ягоди местото е трудно за поливане.А тези сини сливи имат ли пазар .. ??

            Коментар


            • #7
              От: Какво да засадя?

              Преди всичко трябва да се направи анализ на почвата и консултация със специалист. Той ще ти каже какво най-добре ще вирее на тази почва и при този климат, пък след това ти ще си решиш с какво да се захващаш. Наистина не е добре земята да пустее.

              Коментар


              • #8
                От: Какво да засадя?

                Ябълки и сливи.
                и виж дали не можеш да я смениш с 1 декар някъде по-близо - на 20 км да речем. По-добре 1 декар обработваема земя близо, от колкото 10 декара далечен пущинак.
                Ако не свършва добре, значи не е свършило!
                0888 315 794
                LZ1UPI
                A1 (Rh+)

                Коментар


                • #9
                  От: Какво да засадя?

                  Я си направи виличка, басейнче, цветна градина и неколко овошки и си гледай рахатлъка
                  И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                  Коментар


                  • #10
                    От: Какво да засадя?

                    Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                    Я си направи виличка, басейнче, цветна градина и неколко овошки и си гледай рахатлъка
                    ...и някой друг кошер с пчелички...

                    Коментар


                    • #11
                      От: Какво да засадя?

                      Първоначално публикуван от BOBY131 Преглед на мнение
                      .А тези сини сливи имат ли пазар .. ??
                      Правиш ги на ракия. За нея пазар има.
                      Всичко готино на този свят е или незаконно,или неморално или вредно за здравето.
                      -----------------------------------------------
                      Питието определя съзнанието....
                      -----------------------------------------------
                      0887770735

                      Коментар


                      • #12
                        От: Какво да засадя?

                        Пауловния !
                        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                        Анатолий Пейчинов o8875о9815
                        https://dvrbg.com/

                        Коментар


                        • #13
                          От: Какво да засадя?

                          Дрян,Лешник,Бадем?
                          Нищо не мога,и нищо не знам...

                          Коментар


                          • #14
                            От: Какво да засадя?

                            Абе тая пауловния май излезе х*йня, и аз преди няколко години я гледах на панаира в Пловдив, ама като се разтърсих май няма много пазар и повечето е ПР. Ако имаш конкретни наблюдения моля сподели може и на лично
                            088455338две
                            "Е нищо не пали като японските, палят като те видят да вадиш ключа от джоба"
                            Джамбазов 2010г..

                            Коментар


                            • #15
                              От: Какво да засадя?

                              Първоначално публикуван от trajal Преглед на мнение
                              Правиш ги на ракия. За нея пазар има.
                              Ба, къде го?
                              От 4 години ми седи ракията и не мога да га продам.... не че съм казал на някой, ма де го пазара?
                              Да не зависиш от "Органи" в България....

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X