Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с навдигната витара!! Помагайте с идеи!!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с навдигната витара!! Помагайте с идеи!!

    Та проблема е следния :
    Къса база Вирата, оригинален боди лифт и лифт на окачването (турския комплект от Вромос), гуми 32'' регенерат...
    та вече сменям 4то предно дясно каре и 1 преден десен хъб!!!
    Някои да е имал подобен проблем?

  • #2
    От: Проблем с навдигната витара!! Помагайте с идеи!!

    Колега така както го казваш е много относително кажи при каква ситуация ги чупиш.Щото пък аз например не съм със оригинален лифт и боди лифт как ли не съм я карал пък каре не съм чупил а счупих касета.Според мен много зависи и от ситуацията скок или нещо от сорта ама може и да има някакво недоразумение във лифта

    Коментар


    • #3
      От: Проблем с навдигната витара!! Помагайте с идеи!!

      с тези 32-ки особено както предполагам ако са агресивни си е нормално...То направо му се взема акъла на карето...
      Стандартна Витара c20ne с уазов мост...Изпълнение за България

      Коментар


      • #4
        От: Проблем с навдигната витара!! Помагайте с идеи!!

        Първоначално публикуван от toko_bk Преглед на мнение
        Та проблема е следния :
        Къса база Вирата, оригинален боди лифт и лифт на окачването (турския комплект от Вромос), гуми 32'' регенерат...
        та вече сменям 4то предно дясно каре и 1 преден десен хъб!!!
        Някои да е имал подобен проблем?
        В турския комплект имаше ли планки за сваляне на дифа ?
        Хъбовете ако са автоматични е съвсем нормално да се счупят .Каретата предполагам взимаш от най-евтините ...... .
        Гуми 32 инча идват доста големички и карета,хъбчета,дифове не издържат .
        Лудак

        Коментар


        • #5
          От: Проблем с навдигната витара!! Помагайте с идеи!!

          Аз минах по същия път. Сигурно имам една кофа потрошени десни карета... Но при мен рамата беше малко крива, оттам носача гледа леко назад, и осевн ъгъла във вертикал се добавя и ъгъл на полуоската назад. И при ляв завой карето се натоварва повече отколкото може да понесе, и се чупи.

          Не знам при теб от какво ще излезе, ама все дясно да чупиш-има си някаква причина.
          Но най-виновен е размера на гумите. При оригинален размер 195/75/15, 32-ки са наистина много големи.

          Има и друго-от Иван Попов знам, че никое каре от магазините в България не може да се сравни с оригиналните. Намери си оригинално каре, ама със сигурност оригинално, и пробвай с него.

          И пиши за резултата.
          Има ли желание-има и начин!

          Коментар


          • #6
            От: Проблем с навдигната витара!! Помагайте с идеи!!

            Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
            Аз минах по същия път. Сигурно имам една кофа потрошени десни карета... Но при мен рамата беше малко крива, оттам носача гледа леко назад, и осевн ъгъла във вертикал се добавя и ъгъл на полуоската назад. И при ляв завой карето се натоварва повече отколкото може да понесе, и се чупи.

            Не знам при теб от какво ще излезе, ама все дясно да чупиш-има си някаква причина.
            Но най-виновен е размера на гумите. При оригинален размер 195/75/15, 32-ки са наистина много големи.

            Има и друго-от Иван Попов знам, че никое каре от магазините в България не може да се сравни с оригиналните. Намери си оригинално каре, ама със сигурност оригинално, и пробвай с него.

            И пиши за резултата.
            Това доста ми помага като информация, може ли стенд това да го засече, при вас как стана ремонта и оправи ли се проблема?
            отностно каретата от най-скъпите до наи-ефтините на пазара съм ги пробвал както и 2ра употреба орЕгенални, със подложки както и без подложки на пружините, с удължаване на карето, заваряване на хъба общо взето всичко...

            Коментар


            • #7
              От: Проблем с навдигната витара!! Помагайте с идеи!!

              При мен кривината се виждаше на око, нямаше нужда от стенд... Така я взех витарата-с удар отпред вдясно, и рамата беше мръднала назад. Смених рамата, но проблема си продължи-може би заради каретата-марка GLO, според търговеца от който си пазаря били добри, ама аз не вярвам...

              И накрая реших проблема радикално-всичките карантии по предницата навън, и се слага преден мост от УАЗ.
              Вече не чупи нищо по предницата, но започна да разтегля вериги в раздатката. И на това има лек, ама ще чака по-добри финансово времена.

              Ама верно смени гумите. Витарата не е направена да върти 32-ки. Хеле пък предния мост...
              Има ли желание-има и начин!

              Коментар


              • #8
                От: Проблем с навдигната витара!! Помагайте с идеи!!

                Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                Ама верно смени гумите. Витарата не е направена да върти 32-ки. Хеле пък предния мост...
                И аз така мисля, но при положение, че всички сме виждали как една витара върти 35-ци, а и като погледна и подписа ти..........
                Обаче се пропуска и каква точно е витарата, все пак има начин да се усили, ако е от най-старите.

                Коментар


                • #9
                  От: Проблем с навдигната витара!! Помагайте с идеи!!

                  Кое се усилва ако е от най-старите? И кои са най-старите? 1990-1991 година към тях ли спадат?

                  Аз се порових и стигнах до тема тук в форума за човек рециклиращ карета който на Ферозите ги сменял с по-яки. Преправяло се нещо, но не разбрах кое. Не знам дали за витарата има такава опция, но ако има алтернативи (каквито и да са) е добре да се знае .

                  Коментар


                  • #10
                    От: Проблем с навдигната витара!! Помагайте с идеи!!

                    Със 31 дали ще има същия проблем ?
                    888946938

                    Коментар


                    • #11
                      От: Проблем с навдигната витара!! Помагайте с идеи!!

                      Първоначално публикуван от brum Преглед на мнение
                      Кое се усилва ако е от най-старите? И кои са най-старите? 1990-1991 година към тях ли спадат?

                      Аз се порових и стигнах до тема тук в форума за човек рециклиращ карета който на Ферозите ги сменял с по-яки. Преправяло се нещо, но не разбрах кое. Не знам дали за витарата има такава опция, но ако има алтернативи (каквито и да са) е добре да се знае .
                      Идеята ми е, ако е с алум.диф. да се смени с чугунен и тогава вече да се търсят и преправят по здрави карета. Тъй като, ако не изчатка каре, се пръсва диф.
                      Цяла тема има, да не я преговаряме пак http://www.offroad-bulgaria.com/show...F7%F3%E3%F3%ED

                      Пацо и с по малки има проблем, зависи колко газ раздаваш.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Проблем с навдигната витара!! Помагайте с идеи!!

                        При всеки лифт ли се появяват проблеми с каретата или разни други ?
                        888946938

                        Коментар


                        • #13
                          От: Проблем с навдигната витара!! Помагайте с идеи!!

                          Първоначално публикуван от Пацо 1 Преглед на мнение
                          При всеки лифт ли се появяват проблеми с каретата или разни други ?
                          Не при боди лифта няма проблем с каретата но и ползата е спорна. Предимството му е че позволява монтаж на по големи гуми.
                          http://vbox7.com/play:398e8b82

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X