Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Малко дете на предната седалка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Малко дете на предната седалка

    Първоначално публикуван от tanosliven Преглед на мнение
    След като колата е ТОВАРНА е незаконно-кола за товар и персонал а не за деца и разходка.Безопасноста е друго и еарбака е сложен за да ни пази+колана и затова и не е правилно да се изключва.На мойте коли не се изключват.Една от причините да не си взема пикап и да спестя ДДС23% беше това ,в Гръцко пикапите не могат да се регистрират като пътнически
    Кьде го пише това?Дай да четем,че аз никьде не го срещнах като определение.

    Слагаш ли дете в седалка - изключваш вьзглавницата пред него,за страничните никой нищо не казва и по логика си стоят готови,за тия на тавана и те така.
    TOYOTA SEQUOIA ‘11
    W140 S420 '99

    Коментар


    • #32
      От: Малко дете на предната седалка

      При моите коли еарбаците не се изключват ,едната 2008 другата е 2010 г.При предишните 2005г и 2002 г ,2004г/всички нови/на нито една не се изключваха въздушните възглавници.Що се отнася за товарна кола закона е еднакъв във ЕС,за България незнам кои и как е писал закона а и по важно е как го чете.И съвсем друго е кой го спазва .В Гърция редовно може да видиш пикапи с деца и отпред и на задните седалки също ,но недай си боже стане нещо застраховката не те покрива и си блъскат тарикатските глави в стената.
      Това са моите седалки и на двете коли Jane Exo
      Последно редактирано от tanosliven; 08-03-12, 18:11.
      Grand Vitra ddis 2008
      SEAT Althea XL tsi 2010
      Mitsubishi Canter

      Коментар


      • #33
        От: Малко дете на предната седалка

        На коли на които не може да се изключва еърбега изрично има стикер (или друго информационно средство) на който е обозначени че дете с "кошче" не може да се вози отпред

        Много се отплесвате от темата

        Коментар


        • #34
          От: Малко дете на предната седалка

          Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
          Има неколко проблема:
          - мисленето тип - язека съм с коланот - начи моем си карам как ми текне, щото той ше ма опази (след 60 воите спомен от физиката казват че май е се 200 с и без пък аз с под 60 не карам)
          - в БГ се карат 20 годишни кошници, на които коланите вероятно дори няма да им сработи заключващия механизъм
          - прехвърлянето на на отговорността на трето лице (по същество това е задължителността на коланите и прочее такиви неща) е силно пагубно за гражданина като самостоятелно мислеща личност, което от своя страна води до много беди.
          Друго ако не, се консолидирахме с Търтея по един проблем и даже с приблизително еднакви доводи - което е уникално събитие и си струва да бъде отделно отбелязано.

          Коментар


          • #35
            От: Малко дете на предната седалка

            Точка по точка

            1 Язе сьм с коланот..........ма детето не е и карам нежно щото майка му ше ми оскубе перушината.
            2 20 годишна кошница с колани нам си кви.Зае..таковам ги и врьзвам ако мога за шасито с шегели.
            3 Опит за прехвьрляне на вината ма а не му сложа седалка,а са ми скочили и сестрата и жената и майка ми и бабата.................и оди се оправяй после.Вьрзано,стегнато,завито,заковано и реве ЗАКОПЧАЙ МЕЕЕЕЕЕ,а аз изкарвам колата само и не сьм трьгнал още.Кога стана циганин,кога му почерня задника,5 метра не минава без да реве,че не е вьрзан.

            Това важи за мен и не твьрдя,че важи за всички.И аз имах идея да взема кабрио и да им завинтя седалките на мястото на задната ма не проби идеята.
            TOYOTA SEQUOIA ‘11
            W140 S420 '99

            Коментар


            • #36
              От: Малко дете на предната седалка

              Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
              ...кабрио
              ... и ми говорят за безопасност.

              Не, че и Ужаската ми не е кабрио, ама поне не се пише в А група.

              Коментар


              • #37
                От: Малко дете на предната седалка

                Бе и аз съм преживяла детството си в багажното отделение на Жигули комби, там беше най-весело, залягахме ако имаше милиционери, да не глобят тате

                Ама сега мойта щерка, никога не е достатъчно обезопасена и почнах да карам като на изпит пред КАТ, на полигона
                The Flat Earth Society has members all around the globe.

                Коментар


                • #38
                  От: Малко дете на предната седалка

                  Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                  ... и ми говорят за безопасност.

                  Не, че и Ужаската ми не е кабрио, ама поне не се пише в А група.
                  Щото и аз - при 2 детевоза дилемата беше трета кола за кеф и седалките за всеки случай или трети детевоз пак с универсални функции.Аз и Тико да взема / или да ми подарят което е по-вероятно от това да дам пари за такова /пак ще му сложа седалки нищо,че имам други коли за целта.
                  TOYOTA SEQUOIA ‘11
                  W140 S420 '99

                  Коментар


                  • #39
                    От: Малко дете на предната седалка

                    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                    Друго ако не, се консолидирахме с Търтея по един проблем и даже с приблизително еднакви доводи - което е уникално събитие и си струва да бъде отделно отбелязано.
                    Ше почерпим
                    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                    Коментар


                    • #40
                      От: Малко дете на предната седалка

                      Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                      При средно сериозен удар докато стигна до волана вече тежа един тон. Както и да се държа, ръцете ми ще се счупят като кибритени клечки при много по-малко тегло, дори мускулите ми да държат един тон (което не могат да направят). Какво прехвърляне на отговорност е това да си помогна (а не да разчитам на) с колан който може да издържи този един тон, и да го разпредели на много по-голяма площ от двете ми мизерни китки - не знам.

                      Самата идея че някой може да разчита на колана (или на каквото и да било друго предпазно средство) за предотвратяване на поражения, а не за намаляването им, ми е абсолютно непонятна.

                      Спирам до тук, по темата нямаме дори допирна точка по която да имаме еднакво определение, та да можем да я обсъдим от две различни гледни точки.
                      Това си го чел някъде, нали? Щото аз съм го преживял и не е баш така.
                      Удар с 60 км/ч в неподвижно препятствие - средната джанта на Татра самосвал, пълна с големи камъни. Фиат 125П, аз без колан. Волана беше станал на щурвал, но нямах никакви болки в ръцете, камо ли счупени китки. Е, разбих джама с глава и имах краткотрайно безсъзнание и си бях ударил коляното в таблото и ме болеше поне седмица. Та слагайте си коланите, за да не си счупите предното стъкло А и ми се разбъркаха лимките в главата.
                      Е, оттогава винаги с колан, дори и до комшията. А на мотора с каска. А детето гледам да го возя в столчето, но майка му е с доста по-ниска култура на беозпасност и понякога се случва да го вози без, но само в града.

                      Верно е спам, но темата се изчерпи още отначало.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Малко дете на предната седалка

                        Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
                        .....
                        Верно е спам, но темата се изчерпи още отначало.
                        Не знам къде точно реши колегата че темата е изчерпана от по горните постове.

                        С голямо търсене в и-нет открих един и-мейл на trafficpolice, писах им и и въпреки не добре написаното писмо от мен вчера получих отговор - пълен и изчерпателен, и за моя радост ме удовлетворява.
                        Ето и двете писма.
                        С този отговор вече и според мен темата е изчерпана.



                        Дата: 04.04.2012 в 16:41
                        Подател: Traffic police SDVR (trafficpolicesdvr@mvr.bg)
                        Относно: RE: Малко дете на предната седалка
                        Получател: xxxxxx @mail.bg



                        Вх. № И–454/13.03.2012 г.



                        ДО

                        Емил Людмилов
                        xxxxx @mail.bg



                        УВАЖАЕМИ ГОСПОДИН ЛЮДМИЛОВ,Във връзка с запитване по ел.поща заведено в ОПП-СДВР с вх. № И 454/2012 г. с оглед нормативната база, Ви уведомяваме следното: В глава втора, раздел ХХV от ЗДвП раздел ХХV - Обезопасителни колани, защитни каски, системи за обезопасяване на деца, се съдържат специфичните изисквания във връзка с обезопасителните системи, които се използват и са предназначени за деца съгласно ЗДвП. Всички специфични изисквания към обезопасителните системи предназначени за деца са посочени в разпоредбите на чл.137 б, чл.137в, чл.137г и чл.137 д от ЗДвП.Съгласно разпоредбата на чл. 137б, ал.1 от ЗДвП, системите за обезопасяване на деца в зависимост от теглото на децата, за които са предназначени, се класифицират в пет групи:1. (изм. - ДВ, бр. 54 от 2010 г.) група 0 - за деца с тегло под 10 kg;2. (изм. - ДВ, бр. 54 от 2010 г.) група 0+ - за деца с тегло под 13 kg;3. (изм. - ДВ, бр. 54 от 2010 г.) група I - за деца с тегло между 9 и 18 kg;4. (изм. - ДВ, бр. 54 от 2010 г.) група II - за деца с тегло между 15 и 25 kg;5. (изм. - ДВ, бр. 54 от 2010 г.) група III - за деца с тегло между 22 и 36 kg.Съгласно разпоредбата на ал.2 на същия член, системите за обезопасяване на деца се подразделят на два класа:1. пълен клас, който включва комбинация от ленти или гъвкави компоненти с осигуряваща ключалка, регулиращи и присъединителни устройства и в някои случаи допълнителна седалка и/или защитна преграда, и могат да се закрепват чрез нейната вградена лента или ленти;2. непълен клас, който представлява цялостна система за обезопасяване на деца и може да включва частично обезопасително устройство в комбинация с обезопасителен колан за възрастни, който обхваща тялото на детето или задържа устройството, в което детето е поставено.Разпоредбата на чл. 137в, ал.1 от ЗДвП посочва, че пътниците в моторни превозни средства от категории М1, N1, N2 и N3, когато са в движение, използват системи за обезопасяване, с които моторните превозни средства са оборудвани.За деца с ръст под 150 сантиметра, които пътуват в моторни превозни средства от категориите М1, N1, N2 и N3, оборудвани със системи за обезопасяване, се използват системи за обезопасяване на деца от пълния или непълния клас по смисъла на чл.137б, ал.2 от ЗДвП, съобразен с теглото на детето.В моторните превозни средства от категории M1, N1, N2 и N3, които не са оборудвани със системи за обезопасяване, не се допуска превозването на деца под тригодишна възраст, а децата на възраст три и повече години и с ръст под 150 сантиметра заемат седалка, която не е предна.Съгласно разпоредбата на чл.137в, ал.5 от ЗДвП, не се допуска превозването на деца в система за обезопасяване на деца, обърната в посока, обратна на нормалната посока на движение на превозното средство, когато тя е закрепена на пътническа седалка, с предно разположена въздушна възглавница, освен ако възглавницата не е деактивирана.Системите за обезопасяване на деца трябва да отговарят на изискванията на Правило 44/03 на Икономическата комисия за Европа на Организацията на обединените нации или на наредба по чл.138, ал.4 от ЗДвП, относно одобряване типа на нови моторни превозни средства по отношение на обезопасителните колани и на системите за обезопасяване и за одобряване типа на обезопасителни колани и системи за обезопасяване.Според нормативната уредба дадена в чл.149 от ЗДвП, където е определена класификацията на автомобилите на леки и товарни е посочено, че в категория N спадат - моторните превозни средства, предназначени за превоз на товари, които имат най-малко четири колела, към категория N1 - моторните превозни средства, предназначени за превоз на товари, с технически допустима максимална маса не повече от 3,5 т и към категория G - моторни превозни средства с характеристики на моторните превозни средства от категория M или N и с повишена проходимост. Предвид изложеното, закона допуска превозването на деца в моторните превозни средства от категории M1, N1, N2 и N3, които са оборудвани със системи за обезопасяване.


                        From: xxxxx @mail.bg
                        Sent: Saturday, March 10, 2012 12:30 PM
                        To: Traffic police SDVR
                        Subject: Малко дете на предната седалка


                        Искам да попитам и да получа официален отговор на въпроса:
                        Мога ли да возя дъщеря ми която е на шест години (под 12години) на предната седалка, и ако да как.
                        Случаят е следния: колата е 1+1 по талон е товарна, тоест има седалки само отпред. За повече информация - колата е Нисан Патрол Y60 - 1989г.
                        "Закон за движение по пътищата
                        Глава втора
                        Правила за движение по пътищата
                        Раздел ХХIV
                        Особени правила при превоз на пътници и товари.

                        Чл. 133
                        ......
                        (2) (Изм. - ДВ, бр. 51 от 2007 г.) Превозването на деца до 12-годишна възраст е забранено на задната седалка на мотоциклет или мотопед и на предната седалка на лек автомобил, освен ако за детето е поставена допълнителна специална седалка. "
                        От цитата от "Закон за движение по пътищата" разбирам че мога да си возя детето на предната седала с "допълнителна специална седалка", само че не съм сигурен, защото в закона става въпрос за "лек автомобил". Ако е така какви са изискванията за "специална седалка", дали може да е повдигаща седалка предназначена просто да повдигне детето по-високо, за да му дойде оригиналния колан на същото ниво като на възрастен, с каквато се вози и сега на задната седалка на нормален лек автомобил, или някаква друга.

                        Ако въпроса ми зададен на неправилното място(тове е единствения e-mail които наметих на "Това е официалната страница на Отдел "Пътна Полиция" при СДВР" http://www.kat.mvr.bg/ ) моля пренасочете го на където трябва за да мога да получа отговор, който ми е изключително важен за да знам дали мога да си карам детето на детска градина.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Малко дете на предната седалка

                          Здравейте колеги,

                          за градска кола ползвам SMART Fortwo (то май не е много за offroad форума ) - който както се сещате въобще няма задни седалки.

                          Разбрахме от "изчерпателното" писмо на Traffic police SDVR как стои въпроса с джиповете и товарните коли, но някой има ли представа дали мога да возя сина си (10г. - 140 см) в SMART-а ???
                          VW Passat 2.0-16V

                          Коментар


                          • #43
                            От: Малко дете на предната седалка

                            Отговора наистина е изчерпателен спрямо въпроса, защо си написал изчерпателното в кавички не разбрах. Отговора на твоят въпрос го има още в писмото ми към Traffic police SDVR, в първия пост и на още няколко места.

                            "Закон за движение по пътищата
                            Глава втора
                            Правила за движение по пътищата
                            Раздел ХХIV
                            Особени правила при превоз на пътници и товари.

                            Чл. 133
                            ......
                            (2) (Изм. - ДВ, бр. 51 от 2007 г.) Превозването на деца до 12-годишна възраст е забранено на задната седалка на мотоциклет или мотопед и на предната седалка на лек автомобил, освен ако за детето е поставена допълнителна специална седалка. "

                            Коментар


                            • #44
                              От: Малко дете на предната седалка

                              Първоначално публикуван от Paladin Преглед на мнение
                              Отговора наистина е изчерпателен спрямо въпроса, защо си написал изчерпателното в кавички не разбрах. Отговора на твоят въпрос го има още в писмото ми към Traffic police SDVR, в първия пост и на още няколко места.
                              Изчерпателен е в кавички, тъй като цялото писмо е Copy-Paste на закона и само едно изречение "Предвид изложеното, закона допуска превозването на деца в моторните превозни средства от категории M1, N1, N2 и N3, които са оборудвани със системи за обезопасяване." е конкретен отговор на въпроса.

                              1. А що се отнася за цитата от закона Чл.133 ... Определението "предна" не може да се приложи поради простата причина, че няма "задна". Предна спрямо какво?

                              2. Карал/возил ли си се в SMART? Кое точно да возя на "предната" седалка - столчето или детето? И къде да я дяна тази седалка когато не возя детето, а да кажем майка му? Може би в "багажника"?
                              VW Passat 2.0-16V

                              Коментар


                              • #45
                                От: Малко дете на предната седалка

                                Човек сериозен, семеен, солиден, а си купил Смърт.

                                Вземи си универсална повдигаща седалка, колкото да не го обесиш на колана. Тя е малка и може да се сбута даже в това малко нещо, когато не трябва.

                                За пред КАТ - има седалка, а като жест към безопасността е даже ларж спрямо идеята да се вози в Смарт.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X