Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво да е бъдещето на паметника пред НДК "1300 г. България

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Какво да е бъдещето на паметника пред НДК "1300 г. България

    Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
    Колкото и да ти се иска и да звучи тип давайте жит дружна, не става. Некои неща трябва да си ходят,за да имамясто за новите (в случая добре забравените стари)
    То и ние така, прах при прахта. Че станаха много китайците и трябва място на планетата
    The Flat Earth Society has members all around the globe.

    Коментар


    • #32
      От: Какво да е бъдещето на паметника пред НДК "1300 г. България

      До сега се въздържах да дам мнение, за да не повлияя на развоя на темата още в началото и'. Дори още не съм гласувал. Но вече мога да напиша това което мисля. Един малко по-различен поглед.

      Не мислите ли, че в произведението на проф.Старчев в сегашния си вид има нещо гениално? Кухата му конструкция и оглозгания му скелет, не са ли идеален символ на последните години в които живеем, от създаването му, та до ден днешен. Не сме ли си го заслужили точно такъв, какъвто е? Гротесен паметник на изопачения развит социализъм, и уродливия преход след него.

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1170486.JPG
Прегледи:1
Размер:62.4 КБ
ID:5354205 И все пак ми се ще да го няма...
      Снимката е от преди няколкогодини, от моя архив. Сега естествено имаме "развитие".

      Коментар


      • #33
        От: Какво да е бъдещето на паметника пред НДК "1300 г. България

        Абе и аз като един русенец да ви питам: Вие там някое и друго кило тротил нямате ли та да го катурнете тва грозилище?
        На мен ми прилича на едно голямо нищо.

        Коментар


        • #34
          От: Какво да е бъдещето на паметника пред НДК "1300 г. България

          Да се стегне и обезопаси и след това да се предостави на съюза на клошарите за стопанисване.

          Коментар


          • #35
            От: Какво да е бъдещето на паметника пред НДК "1300 г. България

            ПАВКО
            0888802068

            Коментар


            • #36
              От: Какво да е бъдещето на паметника пред НДК "1300 г. България

              Първоначално публикуван от Liebherr4eto Преглед на мнение
              Така де, и ние продължаваме традицията да трием.... децата ни какво ли ще казват след 50г.
              Дали този въпрос не е поставен от твоите родители когато се е издрискало това недоразумение на архитектурната мисъл?,а сега се прокрадва дилемата за нашите деца.
              Това не е рушене,а просто отмиване на срама.
              ПАВКО
              ПАВКО
              0888802068

              Коментар


              • #37
                От: Какво да е бъдещето на паметника пред НДК "1300 г. България

                Съоръжението отдавна не е в първоначалния си вид. Дори да е имало накаква церемониална цел, по време на честване на годишнината, тя се е изчерпала отдавна.
                И според мен въпроса не е дали да се прави нов паметник "1300г България", а дали може да се използват остатъците от старото съоръжение за нещо полезно.
                Show must go on!
                LZ1VES

                Коментар


                • #38
                  От: Какво да е бъдещето на паметника пред НДК "1300 г. България

                  Първоначално публикуван от the_trident Преглед на мнение
                  Дали този въпрос не е поставен от твоите родители когато се е издрискало това недоразумение на архитектурната мисъл?,а сега се прокрадва дилемата за нашите деца.
                  Това не е рушене,а просто отмиване на срама.
                  ПАВКО
                  Нямам намерение да се изживявам като критик на съвременното монументално изкуство, самата аз не харесвам паметника. Издигнат е там по-случай 1300г. България. Прави сте, да се бутне, а за 2300г. България ще имаме достатъчно време да изберем монумент, който да харесва на всички. Старчев е известен български скулптор, чийто проект е избран след конкурс за паметник по случай 1300 годишнината от (за съжаление) неподходящата власт. Против кое сме в случая, не харесваме идеята на скулптора, не харесваме повода за издигане на паметника или управниците, които са били на власт в периода на годишнината. Ето повод за нова анкета
                  The Flat Earth Society has members all around the globe.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Какво да е бъдещето на паметника пред НДК "1300 г. България

                    Първоначално публикуван от Liebherr4eto Преглед на мнение
                    Против кое сме в случая, не харесваме идеята на скулптора, не харесваме повода за издигане на паметника или управниците, които са били на власт в периода на годишнината. Ето повод за нова анкета
                    Против сите тия неща. Ни има естетичка стойност, ни народната власт заслужава паметник, ни са 1300 години и так далее.
                    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                    Коментар


                    • #40
                      От: Какво да е бъдещето на паметника пред НДК "1300 г. България

                      Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                      Против сите тия неща. Ни има естетичка стойност, ни народната власт заслужава паметник, ни са 1300 години и так далее.
                      Е то туй добре, но каквото и да изцвъкаме на негово място, все на някой няма да хареса, на вкус и цвет товарищей нет. Добра идея е да се построи наново стария паметник, който е бил там. Не че и оная власт няма противници..... Или да направим един Макдоналдс + Шел, че са малко бензанджийниците в центъра
                      The Flat Earth Society has members all around the globe.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Какво да е бъдещето на паметника пред НДК "1300 г. България

                        Да се озелени.

                        Да се покрият всички повърхности с мрежа, по която да се пусне де що има зарзават който може да пълзи, да вирее и да седи зелен възможно най-дълго време в годината. Да се пуснат катерички и всякаква друга животинска гад.

                        За да не го налази друга животинска гад - около него да се изкопае ров (то май имаше нещо подобно), по отвесните стени на който да текат водопадчета.

                        Добавяте и един читав осветител който да си разбира от работата, и ей го готов.
                        Издъних се на Тюринг теста

                        Коментар


                        • #42
                          От: Какво да е бъдещето на паметника пред НДК "1300 г. България

                          Първоначално публикуван от Liebherr4eto Преглед на мнение
                          Е то туй добре, но каквото и да изцвъкаме на негово място, все на някой няма да хареса, на вкус и цвет товарищей нет. Добра идея е да се построи наново стария паметник, който е бил там. Не че и оная власт няма противници..... Или да направим един Макдоналдс + Шел, че са малко бензанджийниците в центъра
                          Да се върне стария мемориал. Той не е на никоя власт: http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=962311

                          Коментар


                          • #43
                            От: Какво да е бъдещето на паметника пред НДК "1300 г. България

                            Оставете го да си иде сам, с времето. Заедно с него или преди това ще си отиде и последния, помнещ защо е там. Непомнещите, надявам се, ще са различни и всичко, пак надявам се за добро, ще е различно. Кой си спомня какво е обществена баня? Само старци разни. Сега се питаме какъв бойлер да взема, а преди - кога ще ходим на баня . Само да не се изсипе на нечия глава си струва да се помисли.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Какво да е бъдещето на паметника пред НДК "1300 г. България

                              Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение
                              Оставете го да си иде сам, с времето. Заедно с него или преди това ще си отиде и последния, помнещ защо е там. Непомнещите, надявам се, ще са различни и всичко, пак надявам се за добро, ще е различно. Кой си спомня какво е обществена баня? Само старци разни. Сега се питаме какъв бойлер да взема, а преди - кога ще ходим на баня . Само да не се изсипе на нечия глава си струва да се помисли.

                              Лелееее, и аз явно вече съм старец (набор '73) но помня, живеехме зад "Халите", на 100 метра от "Централна баня" София и не ме е срам да призная, че въпреки, че имахме бойлер вкъщи ходихме там всяка седмица, майка ми взимаше стая с вана за децата да се наплацикат на воля, нещо като СПА, а в душ-отделенията имаше панички с които да се поливаш, и на тях пишеше "Крадено" Толкова ли остаряхме...
                              The Flat Earth Society has members all around the globe.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Какво да е бъдещето на паметника пред НДК "1300 г. България

                                Първоначално публикуван от Liebherr4eto Преглед на мнение
                                Лелееее, и аз явно вече съм старец (набор '73) но помня, живеехме зад "Халите", на 100 метра от "Централна баня" София и не ме е срам да призная, че въпреки, че имахме бойлер вкъщи ходихме там всяка седмица, майка ми взимаше стая с вана за децата да се наплацикат на воля, нещо като СПА, а в душ-отделенията имаше панички с които да се поливаш, и на тях пишеше "Крадено" Толкова ли остаряхме...
                                Преди бяхме млади и красиви. Сега сме само красиви
                                Шегувам се, разбира се! Просто за всяко осъзнаване и осмисляне си трябва дистанцията на времето. А ние още помним.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X