Обява

Свий
Няма добавени обяви.

За или против тракторните гуми !

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: За или против тракторните гуми !

    Първоначално публикуван от Пламен Ковачев (zaiko1234) Преглед на мнение
    ............ минал преди тях с тракторна шарка по трасето и е осрал пеизажа ама те явно бяха забравили че са дошли на траял трасе а не на рали каране.
    +1

    Това пък винаги съм го обичал - представям се лошо щото минА един преди мене . Ми стой си в къщи докато организаторите асфалтират трасето!
    За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

    Коментар


    • #47
      От: За или против тракторните гуми !

      Състезанието бе през 2009г. и там тракторката показа, че за кал е идеална, въпреки че имаше проблеми по гредите. Победителят обаче караше с Каймани.
      Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

      Коментар


      • #48
        От: За или против тракторните гуми !

        Първоначално публикуван от Георги Василев Преглед на мнение
        Състезанието бе през 2009г. и там тракторката показа, че за кал е идеална, въпреки че имаше проблеми по гредите. Победителят обаче караше с Каймани.
        Здравей Жоро да и нека да победи най подготвения екипаж. Някаде по видията гледах как един садия гонеше час от публиката с колче и размахваше яко тоягата на кибици навлезли по трасето и ръсешти акъл и знания ама не им стиска да вкарат джиповете си .Трябва повече права на садите за да могат пилотите да карат нормално по трасето .
        Луд не се мори,само се поти...и охлажда с бира 0884480846

        Коментар


        • #49
          От: За или против тракторните гуми !

          Първоначално публикуван от c_gul Преглед на мнение
          Това пък винаги съм го обичал - представям се лошо щото минА един преди мене . Ми стой си в къщи докато организаторите асфалтират трасето!
          В същност, много често става точно така. Не е като да не е било през някое криво местенце да минават без особен зор първите, след което се случва някой да запъне и да пусне "роторния багер" и печелившите след него вече могат да минат само на лебедка.
          Разбира се, може да е и обратното - първите да изровят трасето така, че тези след тях да могат да минават като на разходка.
          И в единия, и в другия случай промяната в трасето изкривява резултатите. Затова на истинските траяли гледат да правят такива трасета, че да се променят възможно най-малко, така че всички състезатели да са при еднакви условия.

          Първоначално публикуван от r_vardarov Преглед на мнение
          ... Всички,други деления на професионалисти и любители е само за повдигане на самочуствието. ...
          В същност, досега нямам спомен да съм чул състезател да се самообявява за професионалист ...
          Ние не сме неутрални!

          Коментар


          • #50
            От: За или против тракторните гуми !

            Бате Чаво нема как да не мине едно мероприятие без еднокофов хидравличен багер случвасе да откаже лебетка мотора здаде багажа . И неможе да променим манталитета на публиката която е домакин на мероприятието и поткрепя пилотите домакини . Ако обаче си имаме едно траялно трасе на неотрална територия и всички състезания на сезона се промушат през него правилата ще са по ясни ама тогава ще отпадне адреналина и тръпката .
            Луд не се мори,само се поти...и охлажда с бира 0884480846

            Коментар


            • #51
              От: За или против тракторните гуми !

              Абсурдна тема!!!Все едно,еднорък тенесист да иска всички тенесисти да си отрежат едната ръка!

              Коментар


              • #52
                От: За или против тракторните гуми !

                Първоначално публикуван от Пламен Ковачев (zaiko1234) Преглед на мнение
                Бате Чаво нема как да не мине едно мероприятие без еднокофов хидравличен багер случвасе да откаже лебетка мотора здаде багажа . И неможе да променим манталитета на публиката която е домакин на мероприятието и поткрепя пилотите домакини . Ако обаче си имаме едно траялно трасе на неотрална територия и всички състезания на сезона се промушат през него правилата ще са по ясни ама тогава ще отпадне адреналина и тръпката .
                Да има техника за евакуиране на счупени коли е едно, а да се превръща багеристът в основно действащо лице в състезанието - съвсем друго ...
                Едно трасе за всички състезания?!? Че кой ще ходи на такива състезания?
                Ние не сме неутрални!

                Коментар


                • #53
                  От: За или против тракторните гуми !

                  Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                  Да има техника за евакуиране на счупени коли е едно, а да се превръща багеристът в основно действащо лице в състезанието - съвсем друго ...
                  Едно трасе за всички състезания?!? Че кой ще ходи на такива състезания?
                  Да напълно те поткрепям за багериста но като си тръгнал да пишеш пиши докрай .АЗ ще го направя вместо теб. На повечето състезания месните са повече и съответно при жребия както се падне малко или много багериста бута боноси нали така.. Има едно мероприятие поне аз знам че месни не се допускат да карат и нема боноси от типа шуробаджанака на каками зетя сестрата.......Едно трасе за всички състезания?!? Че кой ще ходи на такива състезания? ...............рано или късно ще стане да знаеш ще стане забрана за офроуд в гората и прочие и тогава едни Батковци ще искупуват за жълти стотинки земеделска земя и правене на офроуд полигони и трасета.
                  Луд не се мори,само се поти...и охлажда с бира 0884480846

                  Коментар


                  • #54
                    От: За или против тракторните гуми !

                    Първоначално публикуван от Пламен Ковачев (zaiko1234) Преглед на мнение
                    Да напълно те поткрепям за багериста но като си тръгнал да пишеш пиши докрай . ...
                    Не мога да пиша за неща, които не съм видял с очите си, а и темата не е за селските кушии.
                    Ние не сме неутрални!

                    Коментар


                    • #55
                      От: За или против тракторните гуми !

                      Няма да коментирам качествата на тракторските гуми, защото никога не съм ги ползвал и нямам лични впечатления. Виждал съм обаче какво причиняват на карета и полуоски на машина с по-мощен двигател. За мен тракторките са просто сиромашкия избор. Аз ще се присъединя към тезата, че тракторките нямат място на състезанията, но от друга страна финансовите възможности на състезателите у нас е лошо и такова правило ще откаже от участие доста хора. А те и без това не са чак толкова много. От това пък ще загубят сеирджиите като мен и следователно идеята не е добра. Може би единственото решение е състезатели с тракторски гуми да участват в отделен клас и да преминават по трасето последни. Така и те ще могат да си премерят грайферите и асмалъците и ще излъчат най-добрия тракторист, без да пречат на Батковците. Все пак сиромашията не е порок, тя е начин на мислене.
                      Последно редактирано от angel52; 09-03-12, 11:37.

                      Коментар


                      • #56
                        От: За или против тракторните гуми !

                        Първоначално публикуван от angel52 Преглед на мнение
                        Няма да коментирам качествата на тракторските гуми, защото никога не съм ги ползвал и нямам лични впечатления. Виждал съм обаче какво причиняват на карета и полуоски на машина с по-мощен двигател. За мен тракторките са просто сиромашкия избор. Аз ще се присъединя към тезата, че тракторките нямат място на състезанията, но от друга страна финансовите възможности на състезателите у нас е лошо и такова правило ще откаже от участие доста хора. А те и без това не са чак толкова много. От това пък ще загубят сеирджиите като мен и следователно идеята не е добра. Може би единственото решение е състезатели с тракторски гуми да участват в отделен клас и да преминават по трасето последни. Така и те ще могат да си премерят грайферите и асмалъците и ще излъчат най-добрия тракторист, без да пречат на Батковците. Все пак сиромашията не е порок, тя е начин на мислене.
                        Ми добре казано . Ама не виждам порока да дам ...хххх.. лева за гума която е за пред кафето а сиромашката тракторка е 350 лева за брой и защо да давам 1500 лева за блокаж като самоковския тунинг е 4 броя електроди вежен начин на мислене викаш да така е откъм страна на кибици. п.п няма пълно щастие слагаш и правиш едно чупи друго после проба грешка. да даги забрант тракторките че много копат да забрант и джековете че ако го постави на по мек терен пропада и прави дубка да зъбранят и котвите за лебетките че правят ровове още какво да забранят ?
                        Последно редактирано от Пламен Ковачев (zaiko1234); 09-03-12, 12:07.
                        Луд не се мори,само се поти...и охлажда с бира 0884480846

                        Коментар


                        • #57
                          От: За или против тракторните гуми !

                          Нищо да не се забранява. Нали и аз това съм написал. Просто да участват в отделен от останалите клас. И така основните аргументи против, че ровели и не знам още какво правели ще отпаднат. И ще настане мир и справедливост. Дори имам няколко предложения за наименованието на такъв клас:

                          1. Клас "Болгар"
                          2. Клас "Вежен"
                          3. Клас "Сиромашки"
                          4. Клас "Самоковски"


                          Коментар


                          • #58
                            От: За или против тракторните гуми !

                            Не издържах и не дочетох всички мнения.Всеки си знае неговото и рупа ли рупа.Тракторната гума наистина е незаменима за кал и най-вече за разходки в гората, но за състезания за да се кара с нея се изискват специални правила.Това за правилата го казвам, защото тази гума (и не само тракторната) силно променя трасето и даден състезател в един момент за да "покаже" колко му е проходим джипа започва да го бие в баира докато не направи мазало, а някои от вас ако са забелязали на състезания в чужбина това няма как да стане, защото съдията в дадения специален участък му подава сигнал звуков или друг и той спира веднага щом не е успял да премине даденото препятствие на собствен ход , след кото се изтегля с лебедка, а не да рови половин час там , а публиката да му вика -"дай газ бе смотаняк".Аз също карам с тракторни гуми, но докато няма съответстващи правила в състезанията съм против тях.Под изменяне на трасето не разбирайте само да се вреди на следващите участници, това включва и облагодетелстване!Но както и да е те и Пепи и Иво-Близнаците са го казали добре- не ми се спори с никой!
                            0886685545-Влади- ОФ-РОУД КЛУБ"НОВИ ИСКЪР 4Х4 ЕКСТРИЙМ"

                            Коментар


                            • #59
                              От: За или против тракторните гуми !

                              Първоначално публикуван от vladyas Преглед на мнение
                              Не издържах и не дочетох всички мнения.Всеки си знае неговото и рупа ли рупа.Тракторната гума наистина е незаменима за кал и най-вече за разходки в гората, но за състезания за да се кара с нея се изискват специални правила.Това за правилата го казвам, защото тази гума (и не само тракторната) силно променя трасето и даден състезател в един момент за да "покаже" колко му е проходим джипа започва да го бие в баира докато не направи мазало, а някои от вас ако са забелязали на състезания в чужбина това няма как да стане, защото съдията в дадения специален участък му подава сигнал звуков или друг и той спира веднага щом не е успял да премине даденото препятствие на собствен ход , след кото се изтегля с лебедка, а не да рови половин час там , а публиката да му вика -"дай газ бе смотаняк".Аз също карам с тракторни гуми, но докато няма съответстващи правила в състезанията съм против тях.Под изменяне на трасето не разбирайте само да се вреди на следващите участници, това включва и облагодетелстване!Но както и да е те и Пепи и Иво-Близнаците са го казали добре- не ми се спори с никой!
                              Да Влади прав си и ме познаваш достатъчно добре но пусната такава тема ме дразни и то яко от хора който си немат халхабер от състезаня и правеното на такива мероприятия семкаджийте не само ръсят акъл тук но и на дадените мероприятия ето едно видио до къде доведе джипа и с не тракторни гуми ХОРА ПО ТРАСЕТО ПУБЛИКА ДАВАШТА АКЪЛ КАДЕ ДА СЕ ВЪРЖЕ И ПРОЧИЕ http://www.youtube.com/watch?v=BPE89...ayer_embedded#!
                              Последно редактирано от Пламен Ковачев (zaiko1234); 09-03-12, 14:47.
                              Луд не се мори,само се поти...и охлажда с бира 0884480846

                              Коментар


                              • #60
                                От: За или против тракторните гуми !

                                Тази година,заедно с едни момчета организирах ме една сбирка на Сузукитата(участваха и много други джипове)на кариерата в с.Рельово.Та въпросната кариера от 68декара е на баща ми и още 2-ма негови роднини.След някоя и друга година когато стане невъзможно да се карат джиповете на друго място освен на полигон,ще поставя,изрично условие всички които идват да карат,там,ако са с тракторни гуми,да карат безплатно.За посещаемостта не се притеснявам,и сега идва почти цялата околия да си чупи машините там.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X