Обява

Свий
Няма добавени обяви.

За или против тракторните гуми !

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: За или против тракторните гуми !

    Първоначално публикуван от demo_1 Преглед на мнение
    Идеята на темата е съвсем друга Иване !
    Знам ,че Ви засегнах всички каращи с такъв тип "гума" но трябва да има някаква граница между селскостопанската техника и оффроуда !Плюйте ме колкото щете това е мойто мнение !
    А , защо ? да те плюваме да ги забранат разбира се то земеделци останаха ли ? за да копуват такива гуми и току виш ги направили по 10стинки гумата че ще отпадне търсенето.
    Луд не се мори,само се поти...и охлажда с бира 0884480846

    Коментар


    • #32
      От: За или против тракторните гуми !

      Първоначално публикуван от demo_1 Преглед на мнение
      За мен тракторната гума си е за селскостопански нужди и грам не трябва да има място в оффроуда .
      Нека само да няма препирня колко е хубава тракторната гума и колко е проходим джип с такива .
      Даже си мисля ,че по състезанията трябва да се забрани тракторката .
      Каже те си мненията не се срамувайте
      Нещо ми се губи смисълът на темата. Какъв точно резултат очакваш от нея?!? Освен конфронтацията, която неизбежно се оформя де.

      Когато говориш за гуми и офроуд, няма как да избягаш от въпроса за проходимостта на една или друга гума. А стане ли въпрос за проходимост, няма как да отречеш, че тракторната шарка Е проходима. Поради което никак не е чудно, че се използва. А като проходимостта е в комбинация с по-ниска цена на гумите, всеки опит да откажеш някого от използването на тракторки е мисия невъзможна.

      Друг въпрос е колко широко е полето на приложимост на тракторните гуми и доколко основателни са опитите те да се представят за универсалното решение. Но си мисля, че там ще е достатъчен аргумент да накараш някой почитател на тракторките да пропътува с тях, примерно, едни 100-на км по асфалта, доде стигне до гората ...
      Ние не сме неутрални!

      Коментар


      • #33
        От: За или против тракторните гуми !

        Първоначално публикуван от ivan popov Преглед на мнение
        Защото всичко, което не е забранено е разрешено ! Защото не живеем в Америка, колкото и да ни се иска на някои. Защото не си карал никога тракторки и нямаш джип на който да ги караш и да имаш база за сравнение. Защото и аз не мога да ти разбера питанията ти и темите, ако целиш да трупаш мнения и активност .... Говорите, че тракторката променяла трасето - значи никога не сте виждали какво се случва с трасето след като мине патрул с каймани или темп подобни. Откакто почнахме да караме с такъв тип гуми цената им се вдигна с 200-300 %. Барумката, а в последствие Митас 7.50/16 беше 70 лв. и не ги купуваше никой. В момента са 200 + лв. Видинките и те са над 200 лв. Мисля, че този спор е безсмислен и не нужен. Който има неограничени средства кара с истински гуми и извън Бг. Който няма кара с каквото намери най-изгодно за него или не кара, а само гледа и щрака по клавиатурата.
        +1
        Ние наричаме път мястото, през което възнамеряваме да преминем
        Suzuki Vitara 1.6 8v Turbo 35x13.5x15

        Коментар


        • #34
          От: За или против тракторните гуми !

          Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
          Нещо ми се губи смисълът на темата. Какъв точно резултат очакваш от нея?!? Освен конфронтацията, ....................
          Първоначално публикуван от demo_1 Преглед на мнение
          .......
          От много време има спорове за тракторките да дайте да го разнищим .
          Първоначално публикуван от demo_1 Преглед на мнение
          .............
          Каже те си мненията не се срамувайте
          Мисля, че Люси трябва да даде дефиниция за Оффроуд. За да не си чешем напразно езиците. За какво става въпрос?
          За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

          Коментар


          • #35
            От: За или против тракторните гуми !

            дали ще мине един Silverstone Мт-117 Xtrme по едно трасе или тракторка пораженията ще са еднакви за трасето (за тракторките)

            Коментар


            • #36
              От: За или против тракторните гуми !

              Първоначално публикуван от demo_1 Преглед на мнение
              Готини клипове ,че даже и музика ми е по стил............
              Като са забранени тракторките за състезания защото тук не са..........
              Щом те кефи музиката ето слушай но гумите за мен http://www.youtube.com/watch?v=SETrx...eature=related
              Последно редактирано от Пламен Ковачев (zaiko1234); 07-03-12, 13:31.
              Луд не се мори,само се поти...и охлажда с бира 0884480846

              Коментар


              • #37
                От: За или против тракторните гуми !

                Първоначално публикуван от c_gul Преглед на мнение
                Мисля, че Люси трябва да даде дефиниция за Оффроуд. За да не си чешем напразно езиците. За какво става въпрос?
                Може ама сега е в обедна почивка ей тоя пич ще го замести и обясни http://www.youtube.com/watch?v=wkv0s...ture=endscreen
                Луд не се мори,само се поти...и охлажда с бира 0884480846

                Коментар


                • #38
                  От: За или против тракторните гуми !

                  Първоначално публикуван от Пламен Ковачев (zaiko1234) Преглед на мнение
                  Може ама сега е в обедна почивка ей тоя пич ще го замести и обясни http://www.youtube.com/watch?v=wkv0s...ture=endscreen
                  Добре обяснено от заместника !

                  Коментар


                  • #39
                    От: За или против тракторните гуми !

                    Първоначално публикуван от Пламен Ковачев (zaiko1234) Преглед на мнение
                    Цом те кефи музиката ето слушай но гумите за мен http://www.youtube.com/watch?v=SETrx...eature=related
                    И на Дечо Нисана ще му ходят!

                    Коментар


                    • #40
                      От: За или против тракторните гуми !

                      Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                      Нещо ми се губи смисълът на темата. Какъв точно резултат очакваш от нея?!? Освен конфронтацията, която неизбежно се оформя де.

                      Когато говориш за гуми и офроуд, няма как да избягаш от въпроса за проходимостта на една или друга гума. А стане ли въпрос за проходимост, няма как да отречеш, че тракторната шарка Е проходима. Поради което никак не е чудно, че се използва. А като проходимостта е в комбинация с по-ниска цена на гумите, всеки опит да откажеш някого от използването на тракторки е мисия невъзможна.

                      Друг въпрос е колко широко е полето на приложимост на тракторните гуми и доколко основателни са опитите те да се представят за универсалното решение. Но си мисля, че там ще е достатъчен аргумент да накараш някой почитател на тракторките да пропътува с тях, примерно, едни 100-на км по асфалта, доде стигне до гората ...
                      Прав си, може би щото и аз мисля така.
                      Според мен обаче никой не прави опит да ги представя за универсално решение.
                      А иначе с Клебера съм минавал значително по големи разтояния от 100км. по асвалта и то с добра скорост без особени проблеми с шума и управляемоста - много свидели на Емине - Ком 2011г. - Троян - Бургас, Берковица - Троян, но много бързо се износват на асвалта. Така, че въпрос е каква е тракторката - Видинка, Митас или Клебер.

                      Коментар


                      • #41
                        От: За или против тракторните гуми !

                        Първоначално публикуван от Пламен Ковачев (zaiko1234) Преглед на мнение
                        Пич когато Държавата ми купи джип тогава тя може да ми каже с какви гуми ще карам .
                        Технически преглет ли ? че то затова има репатраци и платформи да си ги придвижваме до даденото мероприятие е поне имаме рег.. номера хамериканците и това нямат .Викаш че някой карали пияни и каските им били от зрънчо че погледни на видиото което си го пуснал че и децата пият бира а възръдните са нахлузили шапки и забратки половината им ръс са извън джипа и карат.Викаш купен джип за 10 стотинки от някое текезесе. Че такъв ни е спорта хобито дето се казва за 100 лева магаре 1000 лева масрав.Единствено им се кефа на хамериканците на публиката им че когато има джип на трасето всички стоят зат огражденията . А при нас как е да те попитам като зрител ?Всичката публика и зрител е на трасето и всеки дава акал и напътствия ,като те одаря и дори с шевната траба заварена на криво от пияния майстор оставаш в болнични дълго време. Та сега отивам да свалям тракторките и да обиколя някое сметиште да наглуза някой пистарки и ГАЗ ЗА БОЖУРИШТЕ п.п. та викаш не карат с тракторна шарка въпрос на виждане приятно гледане http://www.youtube.com/watch?v=TLEDieVhirQ&feature=related
                        Зайко не виждам логиката които и да е да ти купува джип А и никои не те съветва с какви гуми да караш.Няма смисъл да мрънкаш против държавата щото на вашето поколение поне по една ватенка ви остана от онова време.А младите сега ще ручат кокошето яйце на цената на трюфел.

                        Най вероятно брат ми е пуснал клипа за да видиш че и червеновратите по селските събори вече не карат с гуми от трактор.Тея същите дето пият бира от буркан и карат без каски.Но сигурно не си го разбрал както и за минаването техническия преглед на международно състезание.В Европа Азия Америка и дори Русия няма престижно състезание на което да се допускат машини с тракторна шарка на гумите... и затова има логика.Доказано е че тракторката прави трасето все по-неравностойно за преминаване след всеки следващ участник.Тракторката в някои ситуации е напълно непригодна и дори опасна.Например може да се пробваш с тракторната шарка да преминеш по два дънера но не като в Поморие на събора а доста по дълги и качени на такава височина че е страшно само да гледаш към тях.Както и да я тестваш на рок кроулинг калта в джунглата или на дълго състезание с преходи като Ладога.За динамично и смесено управление в кал камъни и макадам в Траял Рейд като в Гърция да не говорим.Но това са може би Божуренски състезания и там се кара с гуми за джип.

                        Никои не е против трактористите по състезанията в България както и тръбите за асма по покривите на машината.Всички знаем че това е нивото при нас и дори това е много на този етап.Още преди две три години разправях че този вид машини са още недоразвити.А състезанията с неясни и сбъркани класове и тн.Все отнякъде трябва да се тръгне.Нещата бавно се променят но и да се отричат неслучайно приетите международни правила също е грешка. Мен ако ме питаш аз дори съм против и дрегерите за алкохол преди старта...Много е весело когато някои опиянчен тъпак се бие в препятствието като таран.Но да се върнем на гумите.Нормално е джипки по 80/100кс.да карат тракторки като нямат сила да почистят друг вид гума.Не съм видял още и една машина да има бедлок джанти.Но важното е че има участници па дори и ако карат с тараби от бъчва стегнати с чимбери. Един от всички да се запали сериозно и да мине от хобито към спорта все ще е добре.Тогава ще си направи машина и обурудване по стандартните правила и дай боже един ден да го следим в истински траял или трофи състезания на международната сцена.А после ще тръгнат и други играчи.
                        Последно редактирано от PETER BLIZNAKA; 08-03-12, 21:50.

                        Коментар


                        • #42
                          От: За или против тракторните гуми !

                          Първоначално публикуван от PETER BLIZNAKA Преглед на мнение
                          Зайко не виждам логиката които и да е да ти купува джип А и никои не те съветва с какви гуми да караш.Няма смисъл да мрънкаш против държавата щото на вашето поколение поне по една ватенка ви остана от онова време.А младите сега ще ручат кокошето яйце на цената на трюфел.

                          Най вероятно брат ми е пуснал клипа за да видиш че и червеновратите по селските събори вече не карат с гуми от трактор.Тея същите дето пият бира от буркан и карат без каски.Но сигурно не си го разбрал както и за минаването техническия преглед на международно състезание.В Европа Азия Америка и дори Русия няма престижно състезание на което да се допускат машини с тракторна шарка на гумите... и затова има логика.Доказано е че тракторката прави трасето все по-неравностойно за преминаване след всеки следващ участник.Тракторката е напълно непригодна и дори опасна.Например може да се пробваш с тракторната шарка да преминеш по два дънера но не като в Поморие на събора а доста по дълги и качени на такава височина че е страшно само да гледаш към тях.Както и да я тестваш на рок кроулинг калта в джунглата или на дълго състезание като Ладога.Но това са може би Божуренски състезания и там се кара с гуми за джип.

                          Никои не е против трактористите по състезанията в България както и тръбите за асма по покривите на машината.Всички знаем че това е нивото при нас и дори това е много на този етап.Мен ако ме питаш аз дори съм против и дрегерите за алкохол преди старта...Нормално е джипки по 80/100кс.да карат тракторки като нямат сила да почистят друг вид гума.Не съм видял още и една машина да има бедлок джанти.Но важното е че има участници па дори и ако карат с тараби от бъчва стегнати с чимбери. Един от всички да се запали сериозно и да мине от хобито към спорта все ще е добре.Тогава ще си направи машина и обурудване по стандартните правила и дай боже един ден да го следим в истински траял или трофи състезания на международната сцена.
                          Колега много добре си го обеснил на човека .Тука в България махш предната и задната броня слагаш гуми произведени за земеделска техника и хоп вече си професионален състезател във офф роада.Обаче нещата седят по друк начин.

                          Поздрави.
                          Никои да не се качва на камионите преди да са дошли ?

                          Коментар


                          • #43
                            От: За или против тракторните гуми !

                            Тук,в България,няма нито един,професионален състезател по оффроад,всички са аматьори.Никой не си храни децата и жената като състезател.Всички,други деления на професионалисти и любители е само за повдигане на самочуствието.И колегата Зайко е прав,никой не може да ти каже с какви гуми да караш,щото всички не членува ме в една обща организация.На който не му изнася че се кара с тракторна шарка на гумите,отива в това състезание където не се допускат.И не мога,да разбера защо плюят срещу даден вид,гума,хора които никога не са я карали.

                            Коментар


                            • #44
                              От: За или против тракторните гуми !

                              Първоначално публикуван от PETER BLIZNAKA Преглед на мнение
                              Зайко не виждам логиката които и да е да ти купува джип А и никои не те съветва с какви гуми да караш.Няма смисъл да мрънкаш против държавата щото на вашето поколение поне по една ватенка ви остана от онова време.А младите сега ще ручат кокошето яйце на цената на трюфел.

                              Най вероятно брат ми е пуснал клипа за да видиш че и червеновратите по селските събори вече не карат с гуми от трактор.Тея същите дето пият бира от буркан и карат без каски.Но сигурно не си го разбрал както и за минаването техническия преглед на международно състезание.В Европа Азия Америка и дори Русия няма престижно състезание на което да се допускат машини с тракторна шарка на гумите... и затова има логика.Доказано е че тракторката прави трасето все по-неравностойно за преминаване след всеки следващ участник.Тракторката в някои ситуации е напълно непригодна и дори опасна.Например може да се пробваш с тракторната шарка да преминеш по два дънера но не като в Поморие на събора а доста по дълги и качени на такава височина че е страшно само да гледаш към тях.Както и да я тестваш на рок кроулинг калта в джунглата или на дълго състезание с преходи като Ладога.За динамично и смесено управление в кал камъни и макадам в Траял Рейд като в Гърция да не говорим.Но това са може би Божуренски състезания и там се кара с гуми за джип.

                              Никои не е против трактористите по състезанията в България както и тръбите за асма по покривите на машината.Всички знаем че това е нивото при нас и дори това е много на този етап.Още преди две три години разправях че този вид машини са още недоразвити.А състезанията с неясни и сбъркани класове и тн.Все отнякъде трябва да се тръгне.Нещата бавно се променят но и да се отричат неслучайно приетите международни правила също е грешка. Мен ако ме питаш аз дори съм против и дрегерите за алкохол преди старта...Много е весело когато някои опиянчен тъпак се бие в препятствието като таран.Но да се върнем на гумите.Нормално е джипки по 80/100кс.да карат тракторки като нямат сила да почистят друг вид гума.Не съм видял още и една машина да има бедлок джанти.Но важното е че има участници па дори и ако карат с тараби от бъчва стегнати с чимбери. Един от всички да се запали сериозно и да мине от хобито към спорта все ще е добре.Тогава ще си направи машина и обурудване по стандартните правила и дай боже един ден да го следим в истински траял или трофи състезания на международната сцена.А после ще тръгнат и други играчи.
                              Батко ще ти одговоря хаотично и то щото темата е такава , да тракторната е ниско скоросна гума с исключения на някой ще снимам и ще пусна снимки .Аз опоменах че ги караме скрапта на платформи до мероприятия и не че гумата ми е тракторна а защото съм свалил половиния асманлък и съм променил завотските настроики. Длъжен съм да опомена че има Батковци с силно тонинговани двигатели и добри настройки на джиповете си но са сложили регенерати и си джиткат с тях и на състезание и по пътя да опоменаавам ли какво може да се случи реално на пътя с един регенерат? Друго което ме засегна и то яко селските състезания и кошии е добре че ги има тях ОРГАНИЗАТОРИТЕ че ни сабират офроуд маняците на сейр и на по семка бира иначе ще сричам тук само на компа .А Батковците нешто странят от нас простичките и голи селяни . Ходя по състезания от преди 11 години НЕ УЧАСТВАМ В ТЯХ ПОЧЕРТАВАМ АЗ СЪМ СИ ХАРДАДЖИЯ . Викаш че като мине джип по трасето с тракторки прави мазало да ама ако си истеглиш жребия и ти се падне да караш последен си караш по магистрала нали тежките нисани са разбили и пробили всички екстреми по трасето. Не бих си продал къщата и да спя като клошар по пътя за да карам джип от 2хххххххххх лева за да участвам на международната сцена .Иоще други нешта спирам да пиша че кривописа ми е под всякаква критика като се видим на някоя селска кошия ще поговорим пък там е идеята да се запознаем лично . Поздрави от заяц и БЕЗАВАРИНО КАРАНЕ .
                              Последно редактирано от Пламен Ковачев (zaiko1234); 09-03-12, 07:41.
                              Луд не се мори,само се поти...и охлажда с бира 0884480846

                              Коментар


                              • #45
                                От: За или против тракторните гуми !

                                Първоначално публикуван от VARIO Преглед на мнение
                                Колега много добре си го обеснил на човека .Тука в България махш предната и задната броня слагаш гуми произведени за земеделска техника и хоп вече си професионален състезател във офф роада.Обаче нещата седят по друк начин.

                                Поздрави.
                                Да Батко за съжаление е така и то защото като си купиш джип от горубляне с завотските настройки и го вкараш реялно в боя ставаш за посмешите на публиката щото всичко пада по трасето пък хептем да не говорим че и ако немаш рошави гуми например като тракторните и като те закачи багера с кофата всичката пласмаса и брони кърти яко пък да не говорим че неможе цял ден да стойш на трасето като прасе в локва на 25 минута те изхвърлят от него все пак има и други Батковци който искат да карат и минат по трасето.А ние кибиците гледаме и мечтаем и като се приберем в вкъщи къртим железа от асманлъка и правим проба грешка до пригоднос за пред кафето . На състезанието 2010 година на Ридо в Самков едни Батковци бяха с джип на който джип тунинга му бе от ...хххххххх... лева и ко направиха да изнамеря ли ? видио май няма смисъл и то защото оправданието е едно че например бай едикойси е минал преди тях с тракторна шарка по трасето и е осрал пеизажа ама те явно бяха забравили че са дошли на траял трасе а не на рали каране.
                                Последно редактирано от Пламен Ковачев (zaiko1234); 09-03-12, 08:15.
                                Луд не се мори,само се поти...и охлажда с бира 0884480846

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X