Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Външна топлоизолация, саниране

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Външна топлоизолация, саниране

    Първоначално публикуван от Сианга Преглед на мнение
    http://www.ytong.bg/bg/content/multi...loizolacia.php
    Тази топлоизолация миналото лято мой приятел монтира на къщата си, но още няма отзиви, защото не живее там.
    За изолационните материали е важно /то в това се крие смисъла на изолацията и всички свързани е нея мероприятия/:

    Коефициентът на топлопроводност λ ("гама"- стойност) изразява количеството топлина, която преминава през даден материал - за 1m2 площ, за 1 секунда, през 1m дебелина, при 1 градус разлика между температурите от двете страни на разглеждания материал. Измерва се във [W/m.K]
    Топлопроводността се определя за еднородни материали. Колкото по-малка е стойността на λ, толкова по-добри топлоизолационни свойства има съответния материал.


    условно казано:

    • Стоманобетон, λ= 1,6 W/m.K;
    • Зидария от кухи тухли, λ= 0,52 W/m.K;
    • Стомана, λ= 53,5 W/m.K;
    • Гипсокартон, λ= 0,21 W/m.K;
    • Гипсофазер, λ= 0,30 W/m.K;
    • Хидрофобен шперплат, λ= 0,15 W/m.K;
    • Минерална вата, λ= 0,035-0,045 W/m.K;
    • OSB плоскости, λ= 0,13-0,15 W/m.K;
    • EPS (стиропор), λ= 0,035-0,042 W/m.K;
    • XPS (фибран, стиродур), λ= 0,028-0,034 W/m.K;


    Този материал на итонг има: λ= 0,045 W/m.K

    Естествено освен коеф. на топлопроводност има и редица други параметри който не са маловажни но в темата иде реч само изолация.С оглед на това ,че простия стереопор тежи 13-15кг. за м3/или 15-18 или и т.н./ а мултипора на итонг по паспортни данни тежи около 110кг в конкретният случай не мисля ,че би бил оправдан.
    Отделно от това ако се вземе предвид,че простия итонг за неносещи стени има коеф 0.09 и обемна плътност 350 кг за куб .м е ясно какви са ги забъркали в автоклава итонгаджиите. Не че е лошо само констатация


    Няма невъзможни неща,има просто недостатъчно финансиране.....
    GSM +359 895 236 182

    А Rhf +

    Коментар


    • От: Външна топлоизолация, саниране

      Първоначално публикуван от ALEX_Z Преглед на мнение
      Мазилката/хастар/под топлоизолацията в Бг не се практикува като задължителна, за разлика от примерно Австрия и Германия. При много криви равнини/без пълнеж от мазилка или EPS/, съм слагал и вентилационни отвори.Иначе кривините е най-практично да се попълват с листове EPS с различна дебелина. Като задължително условие , обаче остава в областта на цокъла XPS. Същото е валидно и при обръщане на отвори и други такива елементи,където няма място за дебелината от EPS.Целта е по-добрите характеристики на XPS да компенсират намалената дебелина. Има си съотношения и е въпрос на предварително решение за конкретният обект,така че защитата да е в максимална степен еднаква навсякъде...
      Относно ритането с крак или друго механично увреждане-системата от XPS,шпахловки и мрежа, отгоре мозаечна мазилка е минимума като механична защита на цокъла./Там обаче трябва да се помисли и за хидроизолирането на областта и връзката с тротоара/.Механично се получава достатъчно здраво. Макар че лично аз не съм фен на такова покритие.
      Ами да кажа честно, мисля да измажа външно лесните страни (хастар),защото са ми наистина лесни.
      Варта не е скъпа,имам си камион,за сега свободно време и си ги мажа сам.
      Фасадната ми страна ми е по трудна понеже се изисква скеле и смятам да я опраскам със пяна.
      Ама като се замисля не е голям проблем да и метна и там едно хастарче.
      Какво ми препоръчвате да сложа като материал за изолация,че за мен всичко е едно и също,все ми е меко,като детска играчка.
      Ама все пак и поносима цена де ! Знам че скъпото е хубаво,целта е да таковам дявола!!!

      Коментар


      • От: Външна топлоизолация, саниране

        Първоначално публикуван от Петьо Джартов Преглед на мнение
        Ами да кажа честно, мисля да измажа външно лесните страни (хастар),защото са ми наистина лесни.
        Варта не е скъпа,имам си камион,за сега свободно време и си ги мажа сам.
        Фасадната ми страна ми е по трудна понеже се изисква скеле и смятам да я опраскам със пяна.
        Ама като се замисля не е голям проблем да и метна и там едно хастарче.
        Какво ми препоръчвате да сложа като материал за изолация,че за мен всичко е едно и също,все ми е меко,като детска играчка.
        Ама все пак и поносима цена де ! Знам че скъпото е хубаво,целта е да таковам дявола!!!

        То тъжното е ,че на Вас какъвто и севет или мнение да Ви се даде винаги подозирате дяволски заговор от нашата гилдия най малкото да Ви измами,накара да правите излишни неща или да открадне парите.Така или иначе ще сътворите каквото там си решите и не мога да разбера защо търсите съвет.Ако е само за протокола........както и да е.
        Мазилката е добра идея.Първо ще заздрави основата/А доколкото помня на няккой места от зидарията имате нужда поне от рабица/, ще получите една равнина /равна/ и ще е по лесно да монтирате изолацията.Отделно от това ще затворите всички въздужни джобове в зидарията.Та по темата:
        -лично аз бих ползвам изолация с дебелина не по малка от 8 см/стереопор и не от най-лекия по скоро от най плътния предлаган/,По горе питате за по твърд материал- цокъла с фибран и после някакво камъче /по детайл с мрежа или както си решите/
        -Дюбели мин 6 бр за кв.м.
        -Ръбохранители и водооткапи.Има и специален завършващ елемент към дограми но да не изискваме прекалено много,
        -Не забравяйте преди шпакловката да вложите ивици по ъглите на дограмите
        -Шпакловка/ама не лепило а шпакловка/ и мрежа/ но не от най евтината мисля ,че за 10 20 ст на кв.м няма да е казус/.Шпакловката на две ръце.Може да пробвате да спестите някоя пара като първият пласт шпакловка го направите с лепило за изолация/правил съм го по желание на клиент........не свърши света/
        -Относно мазилката..........има варианти дал господ.Най изгоден е суха мазилка в чували със структуран на зърното1.5 мисля че беше на рьофикс с цена около 7-8 лева торбата/това на едро/ с разходна норма 8-10 кв.м на торба.Ползвал съм я............не е зле,дори може да се каже че е здрава и добра.
        Няма невъзможни неща,има просто недостатъчно финансиране.....
        GSM +359 895 236 182

        А Rhf +

        Коментар


        • От: Външна топлоизолация, саниране

          Първоначално публикуван от Петьо Джартов Преглед на мнение
          Ами да кажа честно, мисля да измажа външно лесните страни (хастар),защото са ми наистина лесни.
          Варта не е скъпа,имам си камион,за сега свободно време и си ги мажа сам.
          Фасадната ми страна ми е по трудна понеже се изисква скеле и смятам да я опраскам със пяна.
          Ама като се замисля не е голям проблем да и метна и там едно хастарче.
          Какво ми препоръчвате да сложа като материал за изолация,че за мен всичко е едно и също,все ми е меко,като детска играчка.
          Ама все пак и поносима цена де ! Знам че скъпото е хубаво,целта е да таковам дявола!!!
          преди 7-8 години, когато слагах външната изолация, намерихме едно XPS с оребрения от двете страни, което е доста устойчиво на натиск. Търговската марка беше URSA, но предполагам, че и други фирми предлагат подобни, представлява нещо такова, само дето нашето беше жълто:

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1304324301Styro_2800.jpg
Прегледи:1
Размер:25.4 КБ
ID:5568691
          ________________________________________________
          Subaru OUTBACK 2,5
          Hyundai TUCSON 2.0

          Коментар


          • От: Външна топлоизолация, саниране

            Аз миналата година бях пред дилема дали да мажа стена на тухла или да сложа стиропр. Понеже беше на покрива и трябваше да се съчетае с препокриването на по-ниския покрив. Квадратурата беше около 30квадрата. Стиропора ми струваше 120лв 5см дебел. Пяната беше на промоция 10лв флакона и на него пише че е за 14 квадрата. Питах продавача и ми каза че е работил с такава пяна за неговата къща, доволен е, но покривал един флакон 5-8 квадрата в зависимост от големината на листите. и как се поставя.
            Купих 6 флакона. Почнах да лепя върху тухлите и хваща много здраво. В единия край 3-4 квадрата от покриваното е измазано с хоросан. Първия залепен лист видях че е некачествено залепен. Спрях да лепя и го оставих за следващия ден. На другия ден въпросния лист стиропор беше залепен половината директно за тухлите, а другата половина върху хоросана отлепено. Дръпнах го и се счупи до където е мазано с хоросана. По пянаха имаше залепнал слой песачинки от хоросана, но пяна по мазилката на стената нямаше. От тухлата не помръдна. Върхо мазаното с хоросан лепих със сухо лепило за плочки и стиропор на Профи. За 4-те квадрата върху мазилката ми бе необходима една торба от 25кг лепило и нова разпечатах съвсем малко. Торба лепило струва 9,30лв. С 4 флакона и 5-тия разбутан направих останалите 25-6квадрата. Сметката ми излиза че с пяната на тухла излиза по-лесно и по-изходно. За няколко часа ги налепих с пяната и останалите няколко квадрата с лепилото цял ден ги лепих. Там има врата и прозорец, над вратата навес и с доста окрайчване, но приготвянето на лепилото и качването му ми отне също доста време.

            Коментар


            • От: Външна топлоизолация, саниране

              Първоначално публикуван от alex052 Преглед на мнение
              То тъжното е ,че на Вас какъвто и севет или мнение да Ви се даде винаги подозирате дяволски заговор от нашата гилдия най малкото да Ви измами,накара да правите излишни неща или да открадне парите.Така или иначе ще сътворите каквото там си решите и не мога да разбера защо търсите съвет.Ако е само за протокола........както и да е.
              Мазилката е добра идея.Първо ще заздрави основата/А доколкото помня на няккой места от зидарията имате нужда поне от рабица/, ще получите една равнина /равна/ и ще е по лесно да монтирате изолацията.Отделно от това ще затворите всички въздужни джобове в зидарията.Та по темата:
              -лично аз бих ползвам изолация с дебелина не по малка от 8 см/стереопор и не от най-лекия по скоро от най плътния предлаган/,По горе питате за по твърд материал- цокъла с фибран и после някакво камъче /по детайл с мрежа или както си решите/
              -Дюбели мин 6 бр за кв.м.
              -Ръбохранители и водооткапи.Има и специален завършващ елемент към дограми но да не изискваме прекалено много,
              -Не забравяйте преди шпакловката да вложите ивици по ъглите на дограмите
              -Шпакловка/ама не лепило а шпакловка/ и мрежа/ но не от най евтината мисля ,че за 10 20 ст на кв.м няма да е казус/.Шпакловката на две ръце.Може да пробвате да спестите някоя пара като първият пласт шпакловка го направите с лепило за изолация/правил съм го по желание на клиент........не свърши света/
              -Относно мазилката..........има варианти дал господ.Най изгоден е суха мазилка в чували със структуран на зърното1.5 мисля че беше на рьофикс с цена около 7-8 лева торбата/това на едро/ с разходна норма 8-10 кв.м на торба.Ползвал съм я............не е зле,дори може да се каже че е здрава и добра.
              По принцип,изслушвам всички и си правя квото си искам,щот иначе няма да съм АЗ.
              За гилдията ..............нали знаеш!
              Предполагам че ще те послушам за 8см-вия стеропор.За мрежите ясно.Мазилките са тема за догодина.

              Коментар


              • От: Външна топлоизолация, саниране

                A за тези дето още не са градили, може само с тухлите(поне за България), без допълнителни свърталища на рани твари и източници на други гадории.
                А тези простотии се правят от името на всички ни.
                Даника
                Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                Коментар


                • От: Външна топлоизолация, саниране

                  Първоначално публикуван от krasivl Преглед на мнение
                  Някакво мнение за българския Неопор изработен в кв.Казичане,София.
                  Ами единствения му недостатък, според мен, е в сравнително ниската плътност. Всички най-масови продукти за българския пазар гонят ниска цена, съответно при изолациите, тъй като почти всичките са един и същ полистирол това води до намаляване на относителното тегло - плътност. Аз за малко по-малко пари бих взел по-висок клас обикновен EPS т.е. с плътност над 18 кг/м3. Разликата в коеф. на топлопроводимост е минимална и напълно може да се компенсира с 1-2 см по-дебела изолация. Това не значи, че нашенския " неопор" не става, просто добавям един аргумент при избора.
                  Technical Rescue Direct - life lies in courage
                  http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

                  Коментар


                  • От: Външна топлоизолация, саниране

                    Здравейте имам един въпрос по темата за външна изолация на външните стени в къща. Спрял съм се на каменна вата 10 см, обаче гледам в магазините и в интернет, предлагат каменна вата доста видове, та единия от тях е каменна вата КНАУФ KRS/ NB FIT 30 кг 100мм дебелина- Изолационни плочи от каменна вата за окачен таван, таванска плоча и скатен покрив, а другия е [/CENTER]КНАУФ KRL VENTI 50 кг. 100 дебелина - Изолационни плочи от каменна вата за външна стена и вентилируема фасада. Въпроса ми е коя вата да избера и каква е разликата между тях. Също така искам да попитам каква пяна ми трябва за слепването на ватата към стената и каква мазилка е добре да използвам.

                    Коментар


                    • От: Външна топлоизолация, саниране

                      30 и 50 кг/м3 е мека и се приковава, не се лепи. Не може да се шпаклова, трябва да се защити с декинг или нещо подобно. Ако замисляш шпакловане и боя отгоре търси над 100 кг.

                      Изпратено от моят Hasee X50 TS с помощта на Tapatalk

                      Коментар


                      • От: Външна топлоизолация, саниране

                        Точно попадение Savov! И се шпакловат листите вата преди да се залепят.


                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X