Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Смяна на лампи по таблото и ....

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Смяна на лампи по таблото и ....

    Здравейте! Бих искал и аз да се включа тук с един въпрос, но преди това да се похваля - след дълго време неудовлетворен мерак от 1ви Март вече съм собственик на джипче Фероза. Все още гледам малко като луд и разучавам някакви нови неща относно нея.... Искам да попитам дали има някакво осветление на плъзгачите за парното на тази машинка? Нищичко там не ми свети, та чак се чудя дали крушките са изгорели или си е просто така. Не ми се иска да чопля там, преди да се информирам. Благодаря предварително и ви поздравявам за тази сплотена общност, към която се присъединявам и аз..!!!

  • #2
    От: Смяна на лампи по таблото и ....

    Добре дошъл и честита придобивка! Много да те радва и да не ти създава проблеми. Осветлението на плъзгачите на парното е само от една крушка. Махаш всички дръжки на плъзгачите, като ги издърпаш внимателно. Като гледаш панела челно от дясната страна има едно квадратно капаче на самия панел. Внимателно го махаш с отверка за да не надереш панела. След като го махнеш в отвора, който остава пъхаш отверка или аз ползвах електрод огънат под формата на буквата Г. Внимателно издърпваш панела към теб. Той е на щипки и излиза сравнително лесно. След премахването ще видиш от лявата му страна ктде стои крушката, която е от тези без цокъл. Сменяш я и после по обратния път зглобяваш. Това е всичко. Успех!
    Георги Танев (0+)
    Land Rover Discovery 1 300 TDi
    Land Rover Club Bulgaria
    0887 930 238, 0878 797 768

    Коментар


    • #3
      От: Смяна на лампи по таблото и ....

      Добре дошъл!
      Жоро го е обяснил много добре. Бих добавил само, да внимаваш със щипчиците на панелчето, че много лесно се чупят. Все пак караме стари дараци , а пластмасата и тя старее. От същата крушчица, снопче стъклени влакна води светлина и за пепелника.
      Успех!
      Your conscience is all you can take to your grave.

      Коментар


      • #4
        От: Смяна на лампи по таблото и ....

        И аз си създадох сам ел. проблем, бях на Сф битак и си купих комплект крушки за Диагнозата, само, че диодни. За габаритите отпред са със сплескания цокъл и 4 диода, страничните мигачи са със сплескания цокъл с 1 диод с лупа. А задните са комбинирани с габарит и стоп с нормалния цилиндричен цокъл с новите диоди 20 на брой. Стана много хубаво, пътепоказателите светят призрачно жълтозелено, те са със нормален цилиндричен цокъл. Проблема е следния, релето за пътепоказателите почна да мига по-бързо и си е дразнител. Все едно има изгоряла крушка. Разбирам от токове, но не съм специалист. Ако някой разбира, да даде акъл, как да върна нормалната честота на релето на мигачите? Мисля си че се получи от намаляването на ватовете, но нянам идея как да го излъжа. А да меря и да слагам съпротивления не ми се иска.
        Бизнеса е проста работа, ама не е за прости хора !!!

        Коментар


        • #5
          От: Смяна на лампи по таблото и ....

          Ами то е с биметална пластинка и цъка според товара. Евентуално електронно реле.

          Коментар


          • #6
            От: Смяна на лампи по таблото и ....

            Първоначално публикуван от белята Преглед на мнение
            И аз си създадох сам ел. проблем, бях на Сф битак и си купих комплект крушки за Диагнозата, само, че диодни. За габаритите отпред са със сплескания цокъл и 4 диода, страничните мигачи са със сплескания цокъл с 1 диод с лупа. А задните са комбинирани с габарит и стоп с нормалния цилиндричен цокъл с новите диоди 20 на брой. Стана много хубаво, пътепоказателите светят призрачно жълтозелено, те са със нормален цилиндричен цокъл. Проблема е следния, релето за пътепоказателите почна да мига по-бързо и си е дразнител. Все едно има изгоряла крушка. Разбирам от токове, но не съм специалист. Ако някой разбира, да даде акъл, как да върна нормалната честота на релето на мигачите? Мисля си че се получи от намаляването на ватовете, но нянам идея как да го излъжа. А да меря и да слагам съпротивления не ми се иска.
            Принципно на мястото,където е диода в схемата имаш една пластинка,отпоява се и на нейно место се свързва диода за 5-10А.Релето ще работи със старата честота каквито и светлини да сложиш,но няма да познаваш,ако има изгоряла някоя или повече.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:55.GIF
Прегледи:1
Размер:25.0 КБ
ID:5358343
            А тези простотии се правят от името на всички ни.
            Даника
            Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

            Коментар


            • #7
              От: Смяна на лампи по таблото и ....

              Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
              Ами то е с биметална пластинка и цъка според товара. Евентуално електронно реле.
              Смяташ ли, че електронното реле ще реши проблема. Товара е много малък. Знае ли човек.
              Бизнеса е проста работа, ама не е за прости хора !!!

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X