Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дървени Птички

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Дървени Птички

    Февруари месец винаги е бил най-тежък, няма работа, всичко замряло, финансово също и т.н.
    Та ровичкайки се случайно попаднах на едни дървени птички. Грабнаха ме и се поразрових да видя как се правят. Ето едно линкче http://greenwood-carving.blogspot.co...fan-birds.html

    Като цяло не бих казал, че са много трудни (като се има предвид, че не съм дърводелец, една дръжка на ножче дето съм правил и туй то), но пък са ефектни и радват и малки и големи. Всъщност в България май не съм виждал такива

    Ето и малко фото
    Тази ... да кажем, че мие първата, че баш първата не стана добре , ама то за първи път... к'о да пра'иш




    Тази по Руски "стандарт" първи опит от две части, ама явно е трябвало по-дълги да са перцата, че така доста недодялано.




    Таз е третата




    Тая последната съвсем на бързо я спретнах, че сетра ми ни дойдоха на гости и ранен следобяд племенницата ми така хубаво ми казва "Вуйчо, ще ми направиш ли една птичка", че въпреки оскъдното време (понеже ги правя в промеждутъци покрай работата ми) дето имах, и делнах една


    Тук нещо вместо целувка, ще й отхапе главата


    Да не прекалявам, има още малко снимки тук http://mohican.snimka.bg/arts/d-rven...58561.26514298

    За направата им съм ползвал една финка (малкото томи на Ханкала) и в помощ е влизал триона на един горски викторинокс. Само дялкане, не съм си играл да шкуря и заглажам, колкото може с ножчето и това е.


    п.п. Понеже се чудех къде да пусна темата и така и останах леко колебаеще се, ама все пак я пльоснах тук , ама ако някой модератор реши, че не е за тук може да я премести на по-подходящо място.
    Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
    И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
    вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

  • #2
    От: Дървени Птички

    Айде още една.
    Идеята беше да е нещо като лебед, ама нещо не вървеше. Първите 5-6 перца така и не тръгнаха добре и направо си отпаднаха, отделно нещо не се цепеха право, ами леко бягаха . Вече бях решил да я хвърлям в парното , и просто като за тренировка реших да донацепя перцата, като и най долното заради това, че вървеше на криво се получи мнооого дебело в основата. Е все пак останаха към 20-тина и реших да видя какво ще излезе.



    Бях ги показал в събота на едно приятелче от Враца, и му казах, че стига да имам време ще му спретна едно за малката, а утре пак ще съм на Враца, та реших да го оставя и да му го дам.


    По скоро мяза малко на водно конче в телцето, ама без инструменти, само с един нож е леко трудно да дялкаш финни извивки.



    Но пък тея перца, като дебелина, станаха доста финни.
    Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
    И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
    вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

    Коментар


    • #3
      От: Дървени Птички

      Доста добре се получават, имам питанка- перцата как ги правиш, дялаш трески? и как ги прикрепяш към тялото
      Помисли за окраска, байц или маслени бои.
      Поздрави за работата.
      I'm not Lost, I'm Discovering !

      088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

      Коментар


      • #4
        От: Дървени Птички

        Много са хубави, и тъжни, не ме питай защо.
        Ако някога събера сили, ще наснимам татковите фигурки, лека му пръст.

        Коментар


        • #5
          От: Дървени Птички

          Първоначално публикуван от mmtrance Преглед на мнение
          Доста добре се получават, имам питанка- перцата как ги правиш, дялаш трески? и как ги прикрепяш към тялото
          Помисли за окраска, байц или маслени бои.
          Поздрави за работата.
          Явно не си отварял линкчето от първият пост . Аз така или иначе мислех да пусна има две-три клипчета в тубата. Но няма никакво лепене, всичко на всичко един нож, ако не броим триончето на викторинокса, че нали трябва да резнеш дъсчицата и се зарезва на две места. Но така или иначе незнам дали ще се разбере от писаници, та ето и клипчето.

          Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
          И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
          вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

          Коментар


          • #6
            От: Дървени Птички

            Пукна пролет и нещо не ми остава време покрай основната работа, из двора, и т.н. за дялкане на пилци

            Ето едно линкче http://www.fancarversworld.com/legend.html Легендата от къде били тръгнали въпросните птички . Има и други материали, за инструментите, готови птички, книжки, какво дърво и др.

            Вчера рано-рано на бачкането намерих на земята една лястовичка Видимо нищо й нямаше, погалих я и я вдигнах на слънчице на една рампа, да не я сгази някой. Реших да и "прасна" няколко снимки.


            Докато пуснах компютрите и си подготвя това онова за работа, излязах и вече беше излетяла



            Но все пак темата е за д'ръвени

            Ето една дето правих опит с маркер да я нашаря


            Ама нещо не ме бива, пък и с маркер по дървото още по-зле контрола на ръката



            Следва едно ... като за лебед, като вече с повече внимание и старание







            и още едно







            Пръскам ги с един флакон безцветен лак.
            Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
            И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
            вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

            Коментар


            • #7
              От: Дървени Птички

              Много са красиви - поздравления!
              Ма и децата добре ти се получават ...
              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

              Коментар


              • #8
                От: Дървени Птички

                Браво, правенето на такива неща може да действа като антистрес хапчета
                LZ1ZAH

                Коментар


                • #9
                  От: Дървени Птички

                  Невероятни! Поздравления
                  The Flat Earth Society has members all around the globe.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Дървени Птички

                    Браво, много са красиви!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Дървени Птички

                      Браво за търпението!
                      Много са красиви!
                      Your conscience is all you can take to your grave.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Дървени Птички

                        Браво, много са хубави.

                        п.п. да ти имам нервите и търпението.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Дървени Птички

                          Хубавото си е хубаво, красотата радва човешкото око! Само леко с маркера!
                          / HONDA-CR-V-IIг. -> 2.2 i-ctdi (N22A2) // HONDA-CR-V-IIIг. ->2.2 i-DTEC (N22B3)/

                          Коментар


                          • #14
                            От: Дървени Птички

                            Благодаря , радвам се, че ви харесват.

                            Първоначално публикуван от Захари Коровски(Zahari007) Преглед на мнение
                            Браво, правенето на такива неща може да действа като антистрес хапчета
                            Първоначално публикуван от maxxx Преглед на мнение
                            Браво, много са хубави.

                            п.п. да ти имам нервите и търпението.
                            В интерес на истината, Захари е познал . Незнам ама ми действа успокояващо. До преди години бях с олимпийско спокойствие, ама в последно време нещо доста съм се поизнервил с бачкането и годините.

                            Да споделя малко опит, ако има мераклии .
                            Първите птички ги правех от каквото намеря по таваните, стояли незнайно колко време, по някои от тях имаше боя и т.н. Сега взех, от един съсед дърводелец, една 2-3м (не съм го мерил ) летва (има съкове по нея) точни мерки 3-4 пръста широка и пръст и малко дебела , ама си е къде къде по пресен чама. Та от тея старите имаше и брак, много пъти при цепенето на перцата ставаха фалове и не вървяха добре, въпреки, че преди да пристъпя към цепенето парчето седеше някой и друг час у вряла вода. Докато от тази летва досега не имало проблем с перцата и за цепене сякаш по-лесно става . И тея ги топвам за покиснат у вода, ама студена, ей така превантивно .
                            Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
                            И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
                            вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

                            Коментар


                            • #15
                              От: Дървени Птички

                              Една Гергьовденска патка





                              Един опит за орел





                              И една ... "нектаринка" , демек от тея дето ходят та пият нектар от разните му цветчета



                              Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
                              И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
                              вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X