Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дървени Птички

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Дървени Птички

    Мохер, ще покажеш ли с какви инструментиработиш, че онова наклипа ми изгелжда доста професионално
    Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
    За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

    A1+

    Коментар


    • #32
      От: Дървени Птички

      Първоначално публикуван от ИВАН НЕДОКЛАНОВ Преглед на мнение
      Мохер, ще покажеш ли с какви инструментиработиш, че онова наклипа ми изгелжда доста професионално
      Инструменти .... силно казано
      Две ножчета, едно малко менгеменце от 5-6лв и шкурка за заглаждане.

      ей това са ножчетата
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:forester_large.jpg
Прегледи:1
Размер:24.3 КБ
ID:5494016



      менгемето
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:301302.jpg
Прегледи:1
Размер:3.0 КБ
ID:5494017

      Общо взето нямам нищо дърводелско , ама като си ме набедил за такъв .
      Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
      И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
      вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

      Коментар


      • #33
        От: Дървени Птички

        Браво! Трудът си заслужава, прекрасни са!

        Коментар


        • #34
          От: Дървени Птички

          Човече, мисля че си намери нова професия
          Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
          За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

          A1+

          Коментар


          • #35
            От: Дървени Птички

            Поздравления, много са хубави. Евалата за труда и желанието !
            ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
            0878 23 58 34- Радо

            Коментар


            • #36
              От: Дървени Птички

              Поздравления!Много са красиви.

              Коментар


              • #37
                От: Дървени Птички

                Чудни творения! Сравни първите си опити с последните и ще видиш, че Недокланов е прав . Сега трябва да наблегнеш на довършителните работи, пирографи, бои, очички и други подобни и красотата ще е абсолютна.
                ВСИЧКО Е НА НЕРВНА ПОЧВА
                LZ1YBB

                Коментар


                • #38
                  От: Дървени Птички

                  ВЕЛИК !!!
                  - пускай първата партида - много са добри птичките, шапка ти свалям !!!

                  Поздрави и УСПЕХ в начинанията !
                  п.п. имал съм досег с доста видове дървесина и направо ми е чудновато, как от чам стават нещата. Зариби ме, и аз ще опитам, само дето в нашия офис може и да ме изгонят

                  Коментар


                  • #39
                    От: Дървени Птички

                    Първоначално публикуван от Pretor Преглед на мнение
                    Чудни творения! Сравни първите си опити с последните и ще видиш, че Недокланов е прав . Сега трябва да наблегнеш на довършителните работи, пирографи, бои, очички и други подобни и красотата ще е абсолютна.
                    Е вярно, че първите са като недодялани (къде преносно, къде буквално ) сравнено със следващите, но като всяко ново нещо с работата идва усета и разни идеи кое как да стане, че да е по-добре. Та нормално да има подобрение .
                    А пък с тия очи само ме ядът/те, ами не ме бива в рисуването и не се наемам, за проба ще "бодна" на някое очи, ама на дали ще ми хареса.

                    Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
                    ВЕЛИК !!!
                    - пускай първата партида - много са добри птичките, шапка ти свалям !!!

                    Поздрави и УСПЕХ в начинанията !
                    п.п. имал съм досег с доста видове дървесина и направо ми е чудновато, как от чам стават нещата. Зариби ме, и аз ще опитам, само дето в нашия офис може и да ме изгонят
                    Моя офис си е мой и трябва да се само-изгоня , е гледам да не правя съвсем свинщина, рязането и шкуренето го правя отвън, а пък дялкане и т.н. в един плитък кашон (такъв от разни пилешки истории )

                    Пък за чама 'що да не стават неща, кухненското ми е от чам и е доста по-добре от разни пдч-та, и там подобни пресовани стъготини.
                    И гледай летвичката/дъсчицата да е от ..... бор май беше, абе да е със жили, че иначе не се цепят и общо взето не стават.
                    Зарибявка си е, като разбира се ако си/сте нервак, може и да не ви допадне. Аз се имам за спокоен човек (според някой близки с олимпийско спокойствие ) и ме кефи да се занимавам.
                    То нещата тръгнаха покрай ножчето на Ханкала, мноооого ме кефи как реже това чудо, което ме подсети, че е добре да имаш подходящо ножче. Случвало се е да ползвам триончето (то това най-вече ползвам от викторинокса) и реша да резна/дооформя нещо и да не влизам до вътре за томито (на Ханкала) отворя ножчето на викса, ами доста по тегаво се усеща, сканди скоса е трепач за подобни работи.
                    Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
                    И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
                    вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

                    Коментар


                    • #40
                      От: Дървени Птички

                      Още няколко

                      Едно дългоклюно





                      Взех че си купих и водни боички и нашарах едно пиле







                      Сега ще се учим да рисуваме

                      Това се чудех дали да го нашарам



                      след това






                      Не ме бива много, ама така с по умерено цапане и по малко - става. Имам и един папагал, ама него много го нашарах , до някъде бива, ама поради липса на мАт'рял тялото му стана малко, перата дълги и като виси много нагоре му сочи главата.

                      Затова по малко и внимателно





                      после забелязах, че съм изпуснал точиците на опашката, та се поправих, ама след снимките.

                      Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
                      И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
                      вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

                      Коментар


                      • #41
                        От: Дървени Птички

                        Първоначално публикуван от mohera Преглед на мнение

                        Пък за чама 'що да не стават неща, кухненското ми е от чам и е доста по-добре от разни пдч-та, и там подобни пресовани стъготини.
                        И гледай летвичката/дъсчицата да е от ..... бор май беше, абе да е със жили, че иначе не се цепят и общо взето не стават.
                        Зарибявка си е, като разбира се ако си/сте нервак, може и да не ви допадне. Аз се имам за спокоен човек (според някой близки с олимпийско спокойствие ) и ме кефи да се занимавам.
                        То нещата тръгнаха покрай ножчето на Ханкала, мноооого ме кефи как реже това чудо, което ме подсети, че е добре да имаш подходящо ножче. Случвало се е да ползвам триончето (то това най-вече ползвам от викторинокса) и реша да резна/дооформя нещо и да не влизам до вътре за томито (на Ханкала) отворя ножчето на викса, ами доста по тегаво се усеща, сканди скоса е трепач за подобни работи.
                        И аз пробвах от бор , миналата седмица на Кара дере. Явно ножа не ми е подходящ, или дървото не беше изсъхнало ли ? Не знам .... ама след цепенето и опит да огъна перушината . .всичките се счупи
                        Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                        За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                        A1+

                        Коментар


                        • #42
                          От: Дървени Птички

                          Първоначално публикуван от ИВАН НЕДОКЛАНОВ Преглед на мнение
                          И аз пробвах от бор , миналата седмица на Кара дере. Явно ножа не ми е подходящ, или дървото не беше изсъхнало ли ? Не знам .... ама след цепенето и опит да огъна перушината . .всичките се счупи
                          Няма да се косиш, ако знаеш колко и аз съм изпочупил .
                          Летвичката трябва да е подходяща, а колкото до това дали трябва да е сухо дървото, по скоро не. Даже аз преди да ги цепя го мокря и също така преди да ги чупя на ляво-дясно гледам да е мокро в основата, че са по жилави и гъвкави. Въпреки, че ако дървото е подходящо и без подобни мерки може да се мине.
                          Другото е че там дето ще се чупят трябва да е изтънено до към 2-3мм, че като е повече става малко грозно, а може и да се отчупят. Но пак опираме до подходящо дърво и че свирки не се правят от какво да е .

                          Общо взето с опита се избистрят нещата. До колкото мога ще напътствам виртуално, че скоро към Русе нямам път , въпреки че се каня от мноого време да ходя да видя бандата там.

                          Успех в следващите опити, в началото имаше и клипче, гледай го. Вероятно си го гледал, ама то повторението било майка на там к'во беше и майката си трака .
                          Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
                          И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
                          вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

                          Коментар


                          • #43
                            От: Дървени Птички

                            Благодаря, за надъхването .. продължавам .... с опитите , ако се получи ще кача снимки ... ама я кажи примерни размери на трупчетата и матРиала , то май отива на купуване работата .. ама да видим
                            Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                            За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                            A1+

                            Коментар


                            • #44
                              От: Дървени Птички

                              Амиии аз го карам на пръсти , като дължина едно 13см и на горе или като си сложа двете длани една до друга. Ако ще е дългоклюно или нещо такова, съответно по-дълго парче. Ширината на летвичката 3-4 пръста или в сантиметри около 5см. За дебелината един пръст (нали ти казвам, работим в пръсти ) или 1.5см + - някой милиметър.

                              Ако ти се обръща в сантиметри ей ги на тия изедници виж к'ви размери продават, че и замръзени http://www.fancarversworld.com/wood.html

                              п.п това дето го продават май беше бял кедър и е хубаво дърво, но си е цифра, а в БГ няма май къде да намериш, еле пък без пари. Аз работя само с няк'ви отпадъци

                              п.п.2 Не виждам смисъл да купуваш ?!?!, мини през някой дърводелец/дърводелски цех дето работи с чам и питай за разни парчетии да си пробереш. И без това отиват у печката, на теб не ти трябват кубици,а някоя летвичка.
                              Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
                              И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
                              вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

                              Коментар


                              • #45
                                От: Дървени Птички

                                Разгледах сайта. То това е направо 'индустрия'
                                Отивам да търся дървари ...опссс .. дърводелци , да им изхвърлям боклука
                                Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                                За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                                A1+

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X