Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дървени Птички

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Дървени Птички

    Супер много са хубави.Струва ми се,че с всяка следваща стават все по изпипани и красиви.
    Поздрави
    Кавазаки КЛХ 300 04г
    Кавазаки КХ 65 04г
    Опел Астра 94г
    Мерцедес 124 91г

    Коментар


    • #17
      От: Дървени Птички

      Щъркелите отдавна се върнаха, но ето един вдървен опит



      Клюна трябваше още да го поизтъня, че с такъв може и кости да чупи, вместо жаби да руча



      Още една патка



      Установих, че има един чам, дето е по мек, все едно не дялкаш дърво а масло , но почти не става за перцата. Като вземеш да го цепиш сякаш жилките му са по нарядко и върви на еб*м ти страна, отделно няма жилавост и при чупенето наляви и дясно (т.е. разперването) доста перца се отчупват , докато при по-жилавия ти трябват няколко усуквания, че да падне перото.


      Та тая патица беше кажи речи единствената дето стана, от тоя тип чам, ама бях тъп и упорит
      та бракувах (не в добрия смисъл, ако има такъв ) няколко.

      Лошото, че може да върви добре кажи речи почти до финалната фаза, и като вземеш да ги "оперяваш" и разбираш за "брака"



      Ето и един нов лебед, само дето като ги качвах от компа в нас на сайта, въобще не погледнах какво се е получило и го затворих, че имах друга работа



      та е само тази снимка
      Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
      И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
      вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

      Коментар


      • #18
        От: Дървени Птички

        Я да питам - от сурово или сухо дърво ги правиш, че да не се сцепва при сгъването? И материала какъв е - прилича на чам?
        The Flat Earth Society has members all around the globe.

        Коментар


        • #19
          От: Дървени Птички

          Първоначално публикуван от Liebherr4eto Преглед на мнение
          Я да питам - от сурово или сухо дърво ги правиш, че да не се сцепва при сгъването? И материала какъв е - прилича на чам?
          Материала е чам, суров .... ами незнам, взимам по някоя летва от един комшия дърводелец, аз го определям като по-пресен от тоя по нашия таван
          Другият въпрос нещо неясен и мъглив ми се види , за кое сгъване и цепене става на въпрос?!?

          Ако става на въпрос за в основата на перцата, т.е. до тялото, то там не може да говорим за цепене. Преди да се почне да се разперват на ляво и дясно, при основата се изрънява до ... знам ли 2-3мм. За справка по-по-горе бях пускал едно клипче за добиване на представа как става. Останалото е въображение
          Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
          И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
          вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

          Коментар


          • #20
            От: Дървени Птички

            Първоначално публикуван от mohera Преглед на мнение
            .Ако става на въпрос за в основата на перцата, т.е. до тялото, то там не може да говорим за цепене. Преди да се почне да се разперват на ляво и дясно, при основата се изрънява до ... знам ли 2-3мм......
            Точно за там питам, основата на перцата, толкова е тъничко там, че ако е по-цеплив материала има опасност да се сцепи, нали? Затова питам, то цепливостта си зависи и от вида на дървото и от това дали е сух или мокър. Любопитно ми е
            Последно редактирано от Вива ViRuS4eto; 28-05-12, 15:37.
            The Flat Earth Society has members all around the globe.

            Коментар


            • #21
              От: Дървени Птички

              Първоначално публикуван от Liebherr4eto Преглед на мнение
              Точно за там питам, основата на перцата, толкова е тъничко там, че ако е по-цеплив материала има опасност да се сцепи, нали? Затова питам, то цепливостта си зависи и от вида на дървото и от това дали е сух или мокър. Любопитно ми е
              Аха, ами правилно съм се насочил Аз превантивно ги мокря малко в основата преди "оперяването", че стават и по-гъвкави, че после може и леко да се поусучат нагоре или нещо такова. Ама съм чупил и без да ги намокрям и не са се цепили.
              Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
              И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
              вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

              Коментар


              • #22
                От: Дървени Птички

                Имаме си щастливи кокошки, 'що пък да няма Флюбени пилета









                Обаче на едното пиле две от перцата при заклинването се поотчупиха
                Вижда се и на горната снимка, както и на тая долу


                Лявата част от горе на долу 5 и 6 "перо" си личи как са се цепнали.

                И още две за пълнеж









                Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
                И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
                вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

                Коментар


                • #23
                  От: Дървени Птички

                  Колко време отнема да се издялка една такава птичка?
                  Можеш ли да измайсториш паун по тази технология?
                  Sent from my Nokia s fenerche

                  Коментар


                  • #24
                    От: Дървени Птички

                    Хм, ами честно казано не съм засичал колко време отнема, че подялкам малко, излезе нещо за вършене (правя го когато нямам работа) документи, клиенти, стоки и т.н. Но приблизително 2-3 часа ако се заиграваш, като тук включвам и малко киснене у вода, преди да цепя перцата.

                    Иначе за нещо бързо оформено и грубо, може и под час време, също така зависи с какви инструменти разполагаш. Аз имам две ножчета, с които работя, викториноксче и една кована финка. На първата страница съм пуснал и едно клипче на един ... май французин дето дялка показно едно пиле, ама човека си има "магаре" (май така му се казва на това дървеното) има си брадвичка, от тея "hook knife" закривените ножове за дълбаене. Аз зарязвам с триона на викса и после дялкам

                    Паун се опитвах да правя, че там е малко наопаки работата, ама нещо не се получи. Руснаците си имат тяхна версия на тея птички, която е от две части


                    Каня се да се да направя някоя, но още не съм се накумил пък и работа, мат'рял нямам сега, а умувам и за една индианска глава по тая технология .
                    Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
                    И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
                    вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

                    Коментар


                    • #25
                      От: Дървени Птички

                      Тея дни правих опит за индианец, по тази технология, ама не се получи добре.

                      Тъй като си карам по схемата с птичките, лицето е част от летвичката с оперението, а тя е дебела 1 пръст (1.5см) и това е площта за изработка на лице. Ами остави, че е малка, ами само с ножче и едни часовникарски пилички, няма много какво да се очаква.
                      Но поне схванах идеята за направа на лице .



                      За малко шаренийка по лицето ползвах един пирограф от детските ми години ЕПИР1 купен 1989г с гаранционна карта 1 година . Изглежда като нов. (забравих да го снимам)







                      Така обаче не се връзват нещата, май ще трябва да е от две части . Ако взема по-дебела дъска, и перата ще станат големи и несъразмерни, така пък е малка главата и трудна за работа (и пак не съразмерни).

                      п.п. Трябва да се поразровя, спомням си че едно време имах и едни резци с подобие на длета в една тумбеста пластмасова дръжчица, това което ползваш се пъха отпред и се стяга, другите седят в дръжката. Ама кой го знае това къде е забутано.
                      Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
                      И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
                      вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

                      Коментар


                      • #26
                        От: Дървени Птички

                        Все им се каня на тея птички дето руснаците ги правят, та взех да се пробвам



                        Не се получи много добре, но тялото с опашката бяха от друго дърво, което не се делеше хубаво и някой перца станаха дебели, други се счупиха и така.



                        Другата грешка беше, че първо го сглобих, пък тогава начупих перата на крилцата и в един момент взеха да си пречат с опашката.



                        Ей тук се вижда дефектите по опашката





                        А и тялото май е по-добре да е от по-дебела летвичка, че да не изглежда като сомалийче .
                        Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
                        И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
                        вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

                        Коментар


                        • #27
                          От: Дървени Птички

                          Малко заигравки с боя за яйца и пирограф.















                          Един позакъснял с пролетта щ'ръкел





                          Едно лебедче


                          Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
                          И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
                          вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

                          Коментар


                          • #28
                            От: Дървени Птички

                            Едно не мога да разбера. Защо лъжеш , че не си дърводелец ?
                            Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                            За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                            A1+

                            Коментар


                            • #29
                              От: Дървени Птички

                              Имам в един шкаф перограф от детските ми години.Само го местя и не ми трябва.
                              Ако желаеш мога да ти го подаря, че като гледам какви готини работи правиш.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Дървени Птички

                                Първоначално публикуван от Петьо Джартов Преглед на мнение
                                Имам в един шкаф перограф от детските ми години.Само го местя и не ми трябва.
                                Ако желаеш мога да ти го подаря, че като гледам какви готини работи правиш.
                                Благодаря за предложението

                                Дали е правописна грешка , че питах чичко гугъл, ама нищо не изкара за "перограф"

                                Ако става на въпрос за пирограф, аз си имам един от моето детство , произведен юли 1989г с цена на дребно 11.41 и една година гаранция .

                                Леко отклонение. Не знам защо, ама и преди ми е правило впечатление какви цени са слагали едно време завършващи на някакви 1,2,3 стотинки. Цепили са стотинката и никакви такива закръгления нагоре-надолу не е имало . Конкуренцията ги е изстисквала - край на отклонението.

                                А пък и честно казано, не ме бива много в рисуването. За сега шарам разни елементи преди да им разперя крилцата, като така по-лесно се гони симетрия и е по-трудно да оплескаш работата . Е с боята за яйца може лесно да се прекали, особено ако е мокро мястото, разлива се и може доста да се оплеска.

                                За рисуване и разни детайлни неща си иска време и спокойствие, аз не винаги разполагам, че ги правя по между другото когато нямам работа, ама работа може да изникне всеки момент и трябва да може да го оставиш и да си гледаш работата .
                                Ама пък забелязах, че така като се помотвам и разни доставчици се заглеждат, оглеждат и вече няколко пилета "отлетяха".
                                Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
                                И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
                                вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X