Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Santa Fe CRDI 2005 ми разказа играта

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Santa Fe CRDI 2005 ми разказа играта

    Споделям с вас една отвратителна история, която ми се случи преди 10 дни!
    Санта фе-то съм го купил ново 2005 г. Обсужвано само в сервиза на Инд Комерс. Колата съм я пазил с идеята да я карам дълго.
    И ето какво се случи!!
    Карам по магистралата за Пловдив. Към Ихтиман при скорост 100 км/ч. колата започна да ускорява сама. След 10тина секунди започна да пуши отвсякъде и да се форсира неудържимо. Мигновено отбих и спрях в аварийното. Извадих ключа, но двигателя продължи да вие на макс. и бълваше черен дим като при пожар. панически избягах от колата, а тя продължи истерично да се форсира и да пуши още около минута. След това разправии с Пътна помощ. В сервиза двигателя беше разглобен и се оказа, че са изгорели дюзите, клапани изкривени и задрало бутало. Един промърмори, че колата е могла да се запали всеки момент при случката. Поискаха ми 8 хил. лева за ремонт след което аз просто я продадох за жълти стотинки на друг сервиз за части. Правете си изводи що за кола е това.

  • #2
    От: Santa Fe CRDI 2005 ми разказа играта

    Може би ако си успял да го угасиш на скорост двигателя да минеш със по малко щети.Между другото бях свидетел на такава случка само че беше един ЛЕКСУС и лошото е това че пред него бяха събрани на куп 5 броя леки коли една върху друга и в първия момент ние околните си помислихме че става няккъв мутренски екшън но се оказа друго, голям цирк се получи просто.

    Коментар


    • #3
      От: Santa Fe CRDI 2005 ми разказа играта

      Като се поизносят сегменти и започне да набива масло в цилиндрите, в един момент просто се получава затворен кръг- качва обороти, повече масло, повече обороти... И така докато не гръмне мотора. Гаси се на 5 скорост или се спира въздуха. Run away diesel му викат тук. Обсъждано е във форума.
      https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

      Коментар


      • #4
        От: Santa Fe CRDI 2005 ми разказа играта

        И последния път когато го обсъждахме беше относно Х3-ка, тъй че не е специфично за Хюндай. Не че ги защитавам.
        Издъних се на Тюринг теста

        Коментар


        • #5
          От: Santa Fe CRDI 2005 ми разказа играта

          Още една черна точка за "фирмените" сервизи. Почти никога не казват колко масло са източили при смяната.
          Съболезнования. http://www.youtube.com/watch?v=5zx3qKX_Pno

          Коментар


          • #6
            От: Santa Fe CRDI 2005 ми разказа играта

            Това се случва когато турбината блокира къса се оста и маслото от тубото влиза в смукателния колектор. От там в цилиндрите се самозапалва и двигателя се форсира до безумни обороти. Спира едва когато свърши маслото.Може да се угаси само на скорост и спирачки. На моята се скъса но маслото го изхвърли през аспуха. Просто съм имал късмет.Колата е алмера тино но това може да се случи със всеки турбо дизел.

            Коментар


            • #7
              От: Santa Fe CRDI 2005 ми разказа играта

              И според мене е турбината.

              Коментар


              • #8
                От: Santa Fe CRDI 2005 ми разказа играта

                И на мен ми се е случвало на Краислер вояджър с VM мотор, в движение качи оборотите до максимум придружено със гъст дим. Добре че беше с ръчна скоростна кутия и го изгасих на 3та със спирачки. Проблема беше точно както каза Ончо скъсана ос на турбината и от там маслото в колектора. Последиците от този дефект бяха само износени биелни и основни лагери на колянов вал, смених ги монтирах друго турбо и колата върви до ден днешен.

                Коментар


                • #9
                  От: Santa Fe CRDI 2005 ми разказа играта

                  На една Г-класа се случи и без да има турбина .При изкачване на много стръмен наклон с лебедка,явно прехвърли масло през отдушниците на картера .След изгасянето гръмна водно съединение .След подмяната му двигтеля вървя още 2-3 год. до монтажа на по-як.А същата ситуация с един бус беше направо комична.Тръгваме за състезание и пред сервиза решиха да долеят вода на двигателя на буса(пътна помощ).Собственика му взема една туба с прозрачна течност оставена до чешмата и започва да долива ,а буса започва да се форсира с обороти които и бегачката не може да вдигне.След като го изгасиха доста трудно(на голяма предавка)се установи че в тубата има екстрационен бензин а гарнитурата на главата е била със спукан пръстен и .....

                  Коментар


                  • #10
                    От: Santa Fe CRDI 2005 ми разказа играта

                    От близък колега, който работи с Хюндаи знам, че преобладаващо подобни аварии се случват на автомобили с чип. Как е там положението?

                    Коментар


                    • #11
                      От: Santa Fe CRDI 2005 ми разказа играта

                      Преди много години ми се случи с Черок 2,1ТД маслото влесе през скъсаната ос на турбинката
                      Човек първо е изобретил колелото а после премазаните животни !

                      Коментар


                      • #12
                        От: Santa Fe CRDI 2005 ми разказа играта

                        Аз пък, от като видях клипове с подобно съдържание, си нося подходящ парцал за запушване на смукателя.
                        Страх лозе пази.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Santa Fe CRDI 2005 ми разказа играта

                          Станалото-станало, не може да се върне назад, но споделям идентичен проблем само, че на Опел 2.2 DTL. Там причината, беше в теч на излишната нафта, която разреди и вдигна нивото на маслото до такава степен, че ангр. верига го вдига, а отдушника на картерните газове е точно срещу веригата. Турбото засмуква и масло от отдушника, което се качва от веригата, автомобила тръгва като хала, пуши като .../нямам база за сравнение/, въртиш ключа - нищо, ако не се панираш гасиш на скорост със спирачка. Другото развитие на ситуацията в която се изпада, /не го пожелавам на никой/ го е описал VSJ .
                          Gas Gas ec 250

                          Коментар


                          • #14
                            От: Santa Fe CRDI 2005 ми разказа играта

                            Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                            Аз пък, от като видях клипове с подобно съдържание, си нося подходящ парцал за запушване на смукателя.
                            Страх лозе пази.
                            Нямаш време за него кога ще отвориш капака кога ще намериш отверка да развиеш някой мъркуч на смукателя ,че да го пъхнеш там ........
                            Просто включваш на 3-4 скорост и го гасиш с натисната спирачка става за 2 сек.
                            Човек първо е изобретил колелото а после премазаните животни !

                            Коментар


                            • #15
                              От: Santa Fe CRDI 2005 ми разказа играта

                              Първоначално публикуван от CJ_ Преглед на мнение
                              Нямаш време за него кога ще отвориш капака кога ще намериш отверка да развиеш някой мъркуч на смукателя ,че да го пъхнеш там ........
                              Просто включваш на 3-4 скорост и го гасиш с натисната спирачка става за 2 сек.
                              Така е, ако се усетиш на момента. Иначе при мен сега смукателя е един и е над радиатора.Нищо не се развива. Просто му хвърлям парцала.Той ще си го смукне.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X