Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Раздатка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Раздатка

    Прегледах форума, но не видях някъде да е писано нещо за раздатката.
    Имам проблем с моята - започна да вие. Ако сте имали такъв проблем споделете. Благодаря!
    SUBARU FORESTER 2.0XT '03
    УАЗ

  • #2
    От: Раздатка

    Първоначално публикуван от Biceps Преглед на мнение
    Прегледах форума, но не видях някъде да е писано нещо за раздатката.
    Имам проблем с моята - започна да вие. Ако сте имали такъв проблем споделете. Благодаря!
    Здравей колега с течовете как е да не е останала без масло. Шума как се появи постепено или изведнъж .
    Луд не се мори,само се поти...и охлажда с бира 0884480846

    Коментар


    • #3
      От: Раздатка

      Няма течове. Отворих пробката, долях съвсем малко, имаше си масло.
      Появи се по-скоро постепенно. Някой ми каза, че можело маслото да преминава в СК. Малко не ми се вярва, ама може и така да е.
      SUBARU FORESTER 2.0XT '03
      УАЗ

      Коментар


      • #4
        От: Раздатка

        Ако имаш в предвид виенето на 3-та и 4-та скирост на бавни... при всички е така Както те е посъветвал колегата хвърли един поглед на семерингите... най-често омаслява тази на опашката... (ръчната спирачка дето е ) Поздрави !!!
        Ако няма каде да отидеш , ела на себеси

        Коментар


        • #5
          От: Раздатка

          Сигурно си обезшумил нещо друго, та си започнал да я чуваш. Тя си вие, нали е с прави зъби.

          Коментар


          • #6
            От: Раздатка

            Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
            Сигурно си обезшумил нещо друго, та си започнал да я чуваш. Тя си вие, нали е с прави зъби.
            Не съм. Преди малко се прибрах от практикер и бриколаж, няма я тая изолация.
            Четох в руските сайтове да се сложи нигрол 15 или 17 и ако не се оправи ще трябва да се отваря. Има ли го тук този Нигрол?
            SUBARU FORESTER 2.0XT '03
            УАЗ

            Коментар


            • #7
              От: Раздатка

              Има такива добавки за трансмисионни масла едните съдържат Молибденов дисулфид ,другите са си тр.масла с добавки.Марки и фирми няма да казвам . ТАД 17 и 15 не е нигрол ,или това което ще ти продада тука.

              Коментар


              • #8
                От: Раздатка

                Първоначално публикуван от Biceps Преглед на мнение
                Не съм. Преди малко се прибрах от практикер и бриколаж, няма я тая изолация.
                Четох в руските сайтове да се сложи нигрол 15 или 17 и ако не се оправи ще трябва да се отваря. Има ли го тук този Нигрол?
                Слагай 85w140RS на "Приста" и не се кахъри повече.
                Карам с такова в раздатъчната кутия и мостовете на Нивата вече 90 000км.
                Единствения му недостатък е че при големи студове идва малко гъсто и колата няма инерция,но след 5-10км. нещата се оправят.
                П.П.Нигрол и ТАД-17 тук у нас вече едва ли ще намериш-/за качествен говоря/.Иначе ментаци има,но истинския го няма отдавна.
                Затова ти препоръчах това,което лично съм изпитал.
                А и УАЗ-а е доста по-груб,здрав и непретенциозен от Нивата,тъй че ядове няма да имаш.

                Коментар


                • #9
                  От: Раздатка

                  Аз в мостовете,РК и СК слагам някакво руско Р-90 Нигрола нетиго препоръчвам особено в тея студове... става като пластелин...
                  Ако няма каде да отидеш , ела на себеси

                  Коментар


                  • #10
                    От: Раздатка

                    Нарочно не писах марки,но си ползвам Mannol 75w90 за ск.кутиа че не можех да си включа скоростите сутрин с Пристата ЕР 90,за мостовете и раздатката взех 75W140 пак на Маннол,синтетика.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Раздатка

                      В скоростите Тотал ГЛ-5, шума спира и започва да включва много по добре, за раздатката незнам, попринцип лагерите са доста здрави като параметри, ама ако е отваряна и са сменяни с некачествени има възможност да е паднала циментация и да има шум, смени маслото промиий ги и ако пак има голям шум сигурно ще се наложи в скоро време да я отвориш.
                      Успех!
                      Случайни хора УАЗ не карат

                      Коментар


                      • #12
                        От: Раздатка

                        Благодаря Ви колеги! Мисля да сложа масло 75/140 някакво и ще видим. Надявам се да утихне. Ще пиша.
                        SUBARU FORESTER 2.0XT '03
                        УАЗ

                        Коментар


                        • #13
                          От: Раздатка

                          Взех масло 85/145, но за съжаление не ми стигна времето да го сложа и тествам.
                          SUBARU FORESTER 2.0XT '03
                          УАЗ

                          Коментар


                          • #14
                            От: Раздатка

                            Христос Воскресе! Много здраве на всички!
                            Извинявам се за бавното действие, но все не остава време.
                            И така, успях да сменя маслото. Направих няколко кръгчета и шума е доста по-слаб. За съжаление все още се чува, но само в моментите на "безтегловност", когато мотора не набира или не задържа.
                            SUBARU FORESTER 2.0XT '03
                            УАЗ

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X