Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Температури, прегряване

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Температури, прегряване

    Извинявам се за офф-а, но на няколко места в хлОПЕЛ раздела съм виждал координати на сервизи, които оправят радиатори ( разбираемо при тези цени на фронтеровите ). За съжаление не мога да намеря въпросните теми, а пък един приятел е в нужда.
    Така че ако някой се сеща за темите или има направо координати ще съм много благодарен да ги сподели.

    Коментар


    • От: Температури, прегряване

      След смяна на радиатор ,термостат и виско, стрелката на температурата заспа на мм. преди 90гр. Благодаря на колегите за съветите.

      Коментар


      • От: Температури, прегряване

        Здравейте имам един малак проблем не знам дали е свързан точно с темата но ще пиша и дано да получа добри съвети ........ значи като напълня разширителя до максимума антифриз колата го изхвърля до минимума през отвореното маркуч ле до капачката и остава тъка когато е на минимума няма проблеми стои си там налеяли го.. изхвърля... дали капачката не държи вече нужното налягане или е гарнитурата на главата...........

        Коментар


        • От: Температури, прегряване

          ааааааа забравих да спомена че става въпрос за фронтера B 2,2 дизел

          Коментар


          • От: Температури, прегряване

            Това при топъл или студен мотор? Трябва сутрин да долееш до максимума, да запалиш и да почнеш да следиш за мехурчета въздух в маркуча който пълни казанчето - вижда се добре! Ако има такива отвий капачката и помириши дали усещаш изгорели газове - значи ще сменяш гарнитура на главата. Това всичкото след пълна проверка на системата за течове - доста от маркучите почват да изпускат по малко след време.
            Honda XL600LM, 1987
            Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
            Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

            Коментар


            • От: Температури, прегряване

              Капачка струва преко сили 20лв. Вместо да се чудиш просто я смени.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • От: Температури, прегряване

                Първоначално публикуван от Edo Преглед на мнение
                Ако има такива отвий капачката и помириши дали усещаш изгорели газове - значи ще сменяш гарнитура на главата..
                За всеки случай да допълня, (предпазливостта никога не е излишна) в случай че е загрята добре, много внимателно с отвиването на капачката че е под налягане, да не стане беля и да се изгориш зверски, за всеки случай го казвам!

                Коментар


                • От: Температури, прегряване

                  Благодаря за съветите.... прави го само като загрее или тоест при топъл двигател . Да и аз така реших направо да сменя капачката поръчал съм я от Стефанов ще дойде след седем дни нямалия в наличност и ще видим какво ще стане като я сменя .

                  Коментар


                  • От: Температури, прегряване

                    Първоначално публикуван от kaloqn_kk_1 Преглед на мнение
                    и аз искам да се вклуча в дискусията защото и аз днес се загледах в стрелката на температурата!Значи термостата ми отваря малко над 90градуса след това колата работи на място около 10мин за да видя кога ще вклучи перката!Тя включи на горната черта около 100 градуса! и след проверка на маркучите се оказа че този който идва от радиатора към казанчето е хладен и също маркучите който влизат в дросела!Това е някакво запушване предполагам! Опела е 2.2 16в 1997г.Прилагам снимките да искажете мнение!така включи перкататук изключва!
                    Моята, от подписа е 96-та, мсе още със "старото" табло. Твоята от 97-ма би трябвало да е с новото табло, още повече, че е с "новия" двигател. Нямам представа за подробности от твоята охладителна система, но моята има такива маркучи, за които говориш. Ако работи на празен ход - по тези маркучи нищо не тече. И ако си я чакал да завърти перката на празен ход - може и да са студени. По маркуча през дросела протича течност, само ако подам газ. И понеже на този маркуч ми е вързано отоплението на метановия редуктор - съм сложил допълителна помпа, която принудително прекарва топла течност (отпреди термостата) към редуктора на празен ход.
                    ОФБ ДБ X22SE
                    Не искам Турция да ме пази от Русия. Стигат ми 500 години.

                    Коментар


                    • От: Температури, прегряване

                      Провери си и за запушвания по малките гърловини на разширителя и преди тях в дросела.
                      Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                      Коментар


                      • От: Температури, прегряване

                        Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
                        Провери си и за запушвания по малките гърловини на разширителя и преди тях в дросела.
                        Toчно така, при мен беше запушено с мизерии щуцерчето, което е преди термостата и от него тръгва въпросния маркуч. Иначе и на мен метановия ми изпарител е закачен там, преди беше вързан за маркучите за отоплението на купето, но с цел максимално изтискване на топлина в купето го промених. В крайна сметка след смяна на термостата и най-вече промиване на радиаторчето в купето се появи прилично топло
                        ОФА КБ X20SE + метан

                        Коментар


                        • От: Температури, прегряване

                          Тия запушвания правят абсолютни признаци на гарнитура глава,гадни са. Всички малки отвори трябва да се ревизират от време на време.
                          Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                          Коментар


                          • От: Температури, прегряване

                            Здравейте, аз направих една глупост и сега ми прегрява фронтерата - измих двигателя! Сега вдига за нула време температурата, а вентилатова не се включва, даже няма да мога да отида до сервиза на @batsasho1 във Варна.
                            Бяха мокри буксите прегледах релето и предпазителите. Нещо да подхвърлите като идея?

                            п.п. Фронтера Б дълга база 2.2 дизел
                            Последно редактирано от hankruma; 24-04-18, 18:43.

                            Коментар


                            • От: Температури, прегряване

                              Първоначално публикуван от hankruma Преглед на мнение
                              Здравейте, аз направих една глупост и сега ми прегрява фронтерата - измих двигателя! Сега вдига за нула време температурата, а вентилатова не се включва, даже няма да мога да отида до сервиза на "batsasho1" във Варна.
                              Бяха мокри буксите прегледах релето и предпазителите. Нещо да подхвърлите като идея?
                              Имах подобен проблем с предишната Фронтера А, след като измих двигателя изобщо не щеше да запали, взех спрей за контакти, разкачвах всичко що е букси, подсушаване и обилно пръскане с контактния спрей и после си запали без проблем.

                              Вземи си качествен контактен спрей и пръсни буксите свързващи между релето и вентилатора.
                              Последно редактирано от Еделвайс; 24-04-18, 18:37. Причина: Пояснение

                              Коментар


                              • От: Температури, прегряване

                                Утрото е по-мъдро от вечерта, затова утре едно готино кафе, контактен спрей, желание, късмет и с Божията помощ ще ми помогнат да направя това.
                                Благодаря за идеята!
                                Последно редактирано от hankruma; 24-04-18, 18:48.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X