Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Температури, прегряване

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Температури, прегряване

    Първоначално публикуван от kudzov
    През предходните 3 седмици минах около 2 хил. км, като по някакво стечение на обстоятелствата пътувах все в най-голямата жега. Колата спокойно си поддържаше скорост между 120 и 150 и дори в баирите не качи температурата над 2/3 от скалата (на две деления преди червения сектор).
    Колега ако температурата ти е стояла на 2 чертички от червеното си вече за ремонт! нормалната работна температура трябва да е точно в средата на скалата там е и 90 градуса. Аз не съм имал нито съм карал дизелова фронтера, сигурен съм че има и много добри и здрави екземляри просто статистиката на ползвателите си казва думата а тя е че 2.3 тди е слаб мотор за дълга база и поради това често прегрява. Дано при теб никога не се случи .
    Последно редактирано от fanatic; 12-07-07, 08:19.
    no signature no problems

  • #2
    До: фронтера

    Няма страшно, не съм за ремонт. А работната температура на дизела е доста над 90. Обикновено около 90 отваря термостата, а спокойно може да се кара и при температура около 105 градуса. Двигателя 2,3 тди е слаб за сериозни оффроуд изпитания, но с този въртящ момент е напълно достатъчен за това купе, без да се очакват чудеса от него.
    "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
    Неизвестен мъдрец

    Коментар


    • #3
      До: фронтера

      Термостата започва да отваря на 92 и е напълно отворен на 107, виско муфата започва да втвърдява при 93 и е напълно втвърдена при 105, а фронтерите с електрически вентилатори палят вентила на 105, НО въпреки всичко това работната температура си остава 91 градуса и всяка продължителна работа на мотора над тази граница води до 100%-во прегряване, може и да не е монентално а за дълъг период от време примерно 6-7 месеца, повярвай ми всичко това го говоря на базата на горчив личен опит.
      no signature no problems

      Коментар


      • #4
        До: фронтера

        Съгласен съм със всичко казано от теб. В края на краищата споменах, че температурата на мотора не е преминавала 2/3 от скалата и не съм карал при такава температура от тук до морето. На никой дизел нищо няма да му стане от каране м/у 92 и 100 градуса. Опасността идва, когато се превиши 110, защото антифриза започва да кипи и прави въздушни възглавници. От там до аварията има само няколко секунди или минути в най-добрия случай. Карам само дизели от няколко години насам и имам навика постоянно да следя температурата и налягането на маслото. Карал съм в продължение на десетки километри на границата на червения сектор без никакви проблеми-колата си се движи без ядове и сега. Става въпрос за Пежо 405. Ако на Опела 92 градуса му е критичната температура, инженерите сигурно щяха да измислят най-малкото алармиране за превишаването и.
        "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
        Неизвестен мъдрец

        Коментар


        • #5
          До: фронтера

          Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
          Ако на Опела 92 градуса му е критичната температура, инженерите сигурно щяха да измислят най-малкото алармиране за превишаването и.
          Със сигурност е напълно допустимо да си се кара около 100-те градуса, при положение че са направили датчиците да се включват на 105. Аз обаче съм стресиран вече от температурите и съм се подсигурил даже съм се преусигорил направо не мога да фокусирам пътя едното око постоянно ми е на температурата, имам и 2 допълнителни вентилатора които ги пускам като карам на 1-ва примерно с 3000 оборота дълго време или в задръстванията имам си и огромен вентилатор преж датчик който пали на 89 градуса общо взето държа си двигателя "хладен" незнам от опел какви инжинери са но аз не съм съгласен мотора да ми е на 100-105 градуса постоянно може и да е по-добре за изгарянето на бензина и по-добре за вървежа на колата но като знам колко лесно духат гарнитури предпочитам да си е по-студен. А за дизелите знам колкото Моцард за компютрите, радвам се че нямаш никакви проблеми с твоя.
          no signature no problems

          Коментар


          • #6
            До: Температури, прегряване

            Страфувам се че Фанатика е прав. При тия скорости дизелът веднага изстива. Когато всичко му е наред.

            Коментар


            • #7
              До: Температури, прегряване

              2000-КБЗ,това е нормалната температура снимките са от два джипа.
              Прикачени файлове

              Коментар


              • #8
                До: Температури, прегряване

                И при мен стрелката стои по същия начин при нормално натоварване, но при продължително изкачване с по-висока скорост се качва почти до следващото деление, а един-два пъти се е случвало и леко да я подмина. Според мен няма причина за притеснение, независимо дали е бензин или дизел. Нямам идея защо си имал такива проблеми, но подозирам, че колата, която ти е духала гарнитурите е имала друг, скрит проблем. Вероятно преди да дойде при теб е прегрявана зверски и е изметнала главата. Един приятел имаше проблем с Нисан дизел, който духаше гарнитури в сряда и петък. Даже насред път си ги сменяше понякога . В последствие се оказа, че му е крив блока . Стегна я със силикон и я продаде веднага за колкото можа .... А да се кара студен двигателя е по-вредно, отколкото да е по-топъл от нормалното.
                П.П. Сетих се, че пежото, което имах преди време, като го взех и се опитваше да грее и да изхвърля водата, като види малко зор. Причината се оказа едно запушено маркуче, което илизаше от термостата преди клапана и влизаше в радиатора и служи за самообезвъздушаване на главата. Мисля, че същото го има и Фронтерата, но утре ще погледна да съм сигурен.
                Последно редактирано от kuzdov; 13-07-07, 22:11.
                "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                Неизвестен мъдрец

                Коментар


                • #9
                  До: Температури, прегряване

                  Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                  И при мен стрелката стои по същия начин при нормално натоварване, но при продължително изкачване с по-висока скорост се качва почти до следващото деление, а един-два пъти се е случвало и леко да я подмина. Според мен няма причина за притеснение, независимо дали е бензин или дизел. Нямам идея защо си имал такива проблеми, но подозирам, че колата, която ти е духала гарнитурите е имала друг, скрит проблем. Вероятно преди да дойде при теб е прегрявана зверски и е изметнала главата. Един приятел имаше проблем с Нисан дизел, който духаше гарнитури в сряда и петък. Даже насред път си ги сменяше понякога . В последствие се оказа, че му е крив блока . Стегна я със силикон и я продаде веднага за колкото можа .... А да се кара студен двигателя е по-вредно, отколкото да е по-топъл от нормалното.
                  П.П. Сетих се, че пежото, което имах преди време, като го взех и се опитваше да грее и да изхвърля водата, като види малко зор. Причината се оказа едно запушено маркуче, което илизаше от термостата преди клапана и влизаше в радиатора и служи за самообезвъздушаване на главата. Мисля, че същото го има и Фронтерата, но утре ще погледна да съм сигурен.
                  Причината да ми прегрее фронтерата беше неизправна виско муфа и температурата ми се държеше точно както ти обясняваш, главата и блока ми бяха идеални носил съм ги на дефектоскопия и на замерване за кривини и понеже както споменах постоянно съм с едното око на температурата забелязах че има нещо нередно (допреди това и аз си мислех че като я назоря е нормално да подминава средата) та издуга само гарнитурата, пак ти казвам ако ти работи нормално охлаждането при абсолютно никакви режими не трябва да ти подминава това състояние:


                  ако ще 1 час да караш по страшен баир на 3-та с газ до дупка, това което си мислиш че е нормално като я поназориш да ти подминава следващото деление не е така. Не споря с теб по-скоро искам да ти помогна да се се набутваш за бесни ремонти както направих аз.
                  Провери си всичко по охлаждането муфа, радиатор, термостат, смени си антифриза изчисти си системата направи си проба за наличие на CO в антифриза и ако всичко е наред пии една бира за моя сметка и карай фронтерата с радост.
                  no signature no problems

                  Коментар


                  • #10
                    До: Температури, прегряване

                    Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
                    пак ти казвам ако ти работи нормално охлаждането при абсолютно никакви режими не трябва да ти подминава това състояние:

                    Стига ве колега, подминавала го е при мен, теглихме с платформа една друга кола... на 2-ра по един баир,подминава го докато се пусне 2-ра степен на перката после пак пада

                    Коментар


                    • #11
                      До: Температури, прегряване

                      Първоначално публикуван от vilik Преглед на мнение
                      Стига ве колега, подминавала го е при мен, теглихме с платформа една друга кола... на 2-ра по един баир,подминава го докато се пусне 2-ра степен на перката после пак пада
                      Tи си с електрическа перка това за теб не важи и за мен също, но като си с всико муфа за да го подмине трябва муфата да не е наред.

                      П.С. аз след като си сложих друг датчик и при мен не може да подмине средата
                      no signature no problems

                      Коментар


                      • #12
                        До: Температури, прегряване

                        ааа хубаво,че днес трябва да го върнем този състезател на всичкото отгоре

                        Коментар


                        • #13
                          До: Температури, прегряване

                          На моето паджеро беше така - по принцип никакво загряване - на место може да работи 2 седмици и темперетурата не мърдаше от средата. Като му стъпя здраво на педала и по стръмен път (прохода предел) със 100 - 110 км/ч и стрелката минава леко нагоре..... Викам си "бре м...а му стара, що така бре?" Всеки вика нормално било, тва е тежка кола, голямо купе, ..... дъра бъра, капачката на радиатора може да е.... И един ден чета тука във форума една тема, и научавам за съвършено прост и същевременно безпогрешен метод за това как да разбереш защо колата ти прави "така" - вадиш маркуча от към разширителя и го потапяш в буркан или шише с вода (това при нормална работна темперетура). Ако нищо не излиза или излиза само антифриз - ОК, ама ако излизат мехурчета - ходи сменяй гарнитурата докато не се е изкривила или спукала главата.

                          П.П. Не се сещам кой до беше написал това за маркуча да се потопи в вода, ама който и да е - да си жив и здрав батка!!!!!
                          Don't hunt IF you can't kill
                          първо 0883 после 333 накрая 448

                          LZ1BGD

                          Коментар


                          • #14
                            До: Температури, прегряване

                            Да, този метод наистина е безпогрешен, но предполагам повечето от вас са виждали какво се случва с маркучите на двигатели с издухани гарнитури - стават корави като ПВЦ тръба и нерядко гърмят, ако няма клапан за налягането. Също така, ако духа малко, стрелката "играе" - в началото като види зор, температурата расте понякога до критичната. След това рязко пада. После пак расте и т.н. докато не изхвърли водата съвсем. Това се дължи на натрупването на газове в главата и най-високите точки на охладителната система, които докато се разширяват, влошават охлаждането на главата и хоп-температурата расте. До момента в който водата (антифриза) тръгне да изтича от някъде и по принципа на скачените съдове увлича антифриз от ризата и т.н., изпускат се натрупаните газове, възстановява се за малко нормалната циркулация на охл. течност и тогава температурата изведнъж спада. Може да не протичат абсолютно по този начин процесите, но горе долу това е моето обяснение за случките, които съм имал с разни "баракуди". Освен това, сутрин от ауспуха излиза доста бял "дим", вследствие на водата, която се е просмукала през нощта в цилиндъра. Даже съм чувал, че е възможно да стане "воден удар" от протекла гарнитура. А вискомуфата ако не работи, колата задължително ще загрява при движение с ниска скорост, независимо при какви обороти, защото тогава охлаждането най-много зависи от перката. За пример помисли кога се включва по-често ел. перката - при движение със 120-130 на 5-а, или при движение с 10-20 на 1-ва и 2-ра?
                            "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                            Неизвестен мъдрец

                            Коментар


                            • #15
                              До: Температури, прегряване

                              Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
                              .....
                              ако ще 1 час да караш по страшен баир на 3-та с газ до дупка, това което си мислиш че е нормално като я поназориш да ти подминава следващото деление не е така.....
                              Колкото до това, абсолютно не съм съгласен с теб. Не може да се движиш с ниска скорост, т.е. нямаш естествено охлаждане на мотора, да го товариш, т.е. отделя се повече топлина, и перката на радиатора да има същата мощност да охлажда, както ако си на равен път, караш почти без газ (по-малко отделяна топлина) и си с висока скорост (по-голямо обдухване на радиатори, двигател, картери и т.н.). Все пак благодаря за съветите, но мисля, че малко излишно се притесняваш за Фронтерите. Съжалявам, че си имал лошия късмет да се набутваш с ремонти, но мисля, че не само вискомуфата ти е причинила неприятностите. Както бях писал, вероятно проблема се е зародил, още преди да я вземеш и ти си "обрал каймака"
                              "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                              Неизвестен мъдрец

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X