Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Температури, прегряване

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Температури, прегряване

    Но имаш право ,ще го пробвам
    Nissan Terrano 2.7tdi

    Коментар


    • От: Температури, прегряване

      Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
      Колега, разкарай изобщо термостата. Виж как ще се държи без него - сега с новата водна помпа и байпаса на въздушния колектор.
      Абе както и да се държи ... , след описаните картинки , ясно ще стане откак смени гарнитурата на главата
      Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

      Коментар


      • От: Температури, прегряване

        Владо недей да залагаш на това. Аз преди 9 години със същата фронтера бях 1:1 като ситуация. Смених гарнитурата защото всичко изглеждаше че тя е за смяна дори газов анализ на антифриза това показа. Взех си колата от сервиза след дадени 700 лв. по онова време и стрелката пак беше там където е на колегата на снимката. Имах желание да и драсна клечката но се оказа радиатор. Купих друг от Лозан ( така и се запознахме ) и всичко си дойде на мястото. После отворих моя стария и преградата в горното казанче беше останала една С образна пластмаса вместо плътна преграда.
        no signature no problems

        Коментар


        • От: Температури, прегряване

          Преди време когато виското престана да ми сработва, тогава беше вдигнал за първи път температура 2 чертички над средната, при последната бяла чертичка преди червената, тогава забелязах че антифриза в разширителния съд беше стигнал почти до капачката, това ти го казвам пак за сравнение ако ти покаже стрелката ти последната бяла чертичка преди червената зона и така да сравниш в граници точността на датчика.

          Коментар


          • От: Температури, прегряване

            Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
            a чии х*й минава антифриз през него?
            Отговорили са ти като гледам.
            Калин Владов,09РСПБЗН

            Коментар


            • От: Температури, прегряване

              Ще премеря обстоино с ел термометър и се захващам радиатора. .....
              Nissan Terrano 2.7tdi

              Коментар


              • От: Температури, прегряване

                Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
                Владо недей да залагаш на това. Аз преди 9 години със същата фронтера бях 1:1 като ситуация. Смених гарнитурата защото всичко изглеждаше че тя е за смяна дори газов анализ на антифриза това показа. Взех си колата от сервиза след дадени 700 лв. по онова време и стрелката пак беше там където е на колегата на снимката. Имах желание да и драсна клечката но се оказа радиатор. Купих друг от Лозан ( така и се запознахме ) и всичко си дойде на мястото. После отворих моя стария и преградата в горното казанче беше останала една С образна пластмаса вместо плътна преграда.
                Е да , ама понеже чета внимателно , Пост №41 :

                Първоначално публикуван от dilov4eto Преглед на мнение
                ....Радиаторър е чисто нов ,така взех колата ....
                Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                Коментар


                • От: Температури, прегряване

                  Да така е човрка от които я взех си каза ,че го е купил чисто нов ,а и на вид изглежда мн добре (свети) ,Но колата не я р карал около 1 година ,затова я и продаваше.Та през тази 1год престои не знам тази въпросна преградка да не е и при мен паднала.......едни пъти е хладък ,едни пъти е на лед .....нз и аз вече ,но няма да е загуба да го ревизирам
                  Nissan Terrano 2.7tdi

                  Коментар


                  • От: Температури, прегряване

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG2532.jpg
Прегледи:1
Размер:135.7 КБ
ID:5645759Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG2531.jpg
Прегледи:1
Размер:93.4 КБ
ID:5645760Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG2538.jpg
Прегледи:1
Размер:38.6 КБ
ID:5645761
                    Това ми е показва с 3ти датчих ,пак от същата Фронтера и според мен е верен........На всяко прибиране отварям и проверявам радиатора ,един път хладък ,друг студен ,а в лявата част винаги на лед....ясна е работата свалям го утре и ще търся някои тук по моя край да го види ,да го ориентирам горе в казанчето ,че е паднала преградка ли?Ако ненамеря човек ще събирам левчета и при човека в Софиа направо за алуминиево....скъпичко ,но ще си заслужава
                    Nissan Terrano 2.7tdi

                    Коментар


                    • От: Температури, прегряване

                      Първоначално публикуван от dilov4eto Преглед на мнение
                      Това ми е показва с 3ти датчих ,пак от същата Фронтера и според мен е верен........На всяко прибиране отварям и проверявам радиатора ,един път хладък ,друг студен ,а в лявата част винаги на лед....ясна е работата свалям го утре и ще търся някои тук по моя край да го види ,да го ориентирам горе в казанчето ,че е паднала преградка ли?Ако ненамеря човек ще събирам левчета и при човека в Софиа направо за алуминиево....скъпичко ,но ще си заслужава
                      уфф вярно изглежда чисто нов тоя радиатор....
                      май Владо ще се окаже прав, тая прегеадка в казанчето изгнива при старите радиатори и то от работа а не от стоене, май май отиваш към гарнитура
                      no signature no problems

                      Коментар


                      • От: Температури, прегряване

                        Първоначално публикуван от dilov4eto Преглед на мнение
                        [ATTACH=CONFIG]782364[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]782367[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]782368[/ATTACH]
                        Това ми е показва с 3ти датчих ,пак от същата Фронтера и според мен е верен........На всяко прибиране отварям и проверявам радиатора ,един път хладък ,друг студен ,а в лявата част винаги на лед....ясна е работата свалям го утре и ще търся някои тук по моя край да го види ,да го ориентирам горе в казанчето ,че е паднала преградка ли?Ако ненамеря човек ще събирам левчета и при човека в Софиа направо за алуминиево....скъпичко ,но ще си заслужава
                        Колега,защо като за проба не сложиш един дифузьор;както ти казаха колегите да премериш темп. с електронен термометър,но на малкия кръг,и още нещо-пробвай да караш с развита капачка на разшерителя-това само като предложение.И още нещо виж струята на антифриза който идва в разш.съд по маркучето от термостата да ли е постоянна или има и въздух.За продухана гарнитура трябва да има и други симптоми,а ти за тях никаде не споменаваш.
                        ОФА 98г. ДБ Х22ХЕ-дал квото дал!
                        Grand Cherokee 2.7
                        GSM 0888148630

                        Коментар


                        • От: Температури, прегряване

                          Утре е работен ден и ще ходя да меря с ел термометър ,малкия кръг ,радиатора навсякъде....а иначе до преди малко пак проби ,горе пластмасовото казанче ври ,надолу радиатора студен и виското пак не се вкл.
                          В преливника постоянно постъпва антифриз макар и слабо ,но постоянно ,колкото повече давам гас струята е по силна......
                          Ще меря и за наличие на изгорели газове по натам ,че тук само един сервиз го предлага срещу 15лв и то със предварително записване......
                          А иначе мисля тези дни да идвам на сф да оставя радиатора за тотална ревизия и казанче ,тая преградка маи е горе в пластмасата нали?Пък ако не се оправи ще правя и глава по натам ,ама и от ревизиран радиатор няма загуба...
                          Nissan Terrano 2.7tdi

                          Коментар


                          • От: Температури, прегряване

                            Първоначално публикуван от dilov4eto Преглед на мнение
                            ......А иначе мисля ...
                            ...а аз мисля , че преди да предприемеш каквото и да е , да си губиш времето и да си тровиш нервите , крайно време е да посетиш байчото , от който си купил таралясника . И да го убедиш (по какъв начин си е твоя работа ) да вземе да ти каже какви ги е дробил преди да тегли майната на фронтерата и да я обяви за продажба.
                            Шестото чувство ми нашепва , че този "бивш собственик" е напълно наясно от какво е болна джипката.
                            Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                            Коментар


                            • От: Температури, прегряване

                              Звънях му по телефона ,каза ,че стария радиатор е бил изгорял от солта почнал да тече и купил този нов.А относно температурата 1вара черта след средата според него е нормална и така си е карал ,като датчика уж му е ебавал от време на време.Иначе ,че е правил и цялата предница е така(поне за това не е излъгал).На мен пък ми е мн инт ,ако не е радиатора защо загрява само пластмасата ,а надолу е студен и не ми вкл виското.
                              Иначе повече информация надали ще получа от тоя чичка.Тои си е с парите и за всяко нещо е ходил на сервиз ,та затова и ми цитира глупости които слушам и в сервизи около мен ,като например ,че Опелите така си държали по-високи градуси и 1вата след средата е нормална......
                              Мислех ,че като купувам кола от човек с фирми и сериозни приходи всичко ще е препипано ,но ударих греда.....Цитира ми също и маслата какви са и колко пари са му взели за смяна ,а аз като доливах в задния диф беше яко черно масло...да неговорим ,че и лагерите отзад са протекли семерингите .....абе приключения ще са.Като съм се набутал мълча и правя ,няма смисъл и да го търся повече предния собственик.....как се вика да съм гледал как трябва!
                              Nissan Terrano 2.7tdi

                              Коментар


                              • От: Температури, прегряване

                                Май и при мен се очертава заигравка с температурата. Досега държеше 80градуса, а на баир качваше до 90градуса след което пак ги сваляше на 80. Сега обаче малко се затопли и сложих врътката на парното на студено. И на баир стелката подмина 90 градуса...може би стигна средата между 90 и 100 градуса. После пак си ги свали до 80. Сега пак захладня и си карам с включено парно та проблеми няма. Ще видим до кога...
                                Subaru Outback H6 MY 05 продаден :(
                                Opel Frontera V6

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X