Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Температури, прегряване

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Температури, прегряване

    Производителите на автомобили са сложили скала да показва температурата на антифриза като се има в предвид , че например около 120-130 гр. започва червената зона - всички стойност под червения сектор са разрешена работна температура.Ако има вода и се върти помпата значи може да се движиш. Гарнитурата на двигателя издържа и над 160 гр. и проблемите около нея са от дефекти или лош антифриз който с времето разяжда.
    Относно виско муфата за проверка може да се блокира и да се провери какъв е ефекта.
    А вестника с колко страници трябва да бъде и на колко прегънат?

    Коментар


    • #32
      До: Температури, прегряване

      Я сега и аз да се включа в надпреварата. Та изниква едно питане към всички - някъде малко по нагоре ми се стори че някой спомена за две скорости на вентилатора на Фронтерата. Аз на моята за една година каране така и не видях да има два момента на включване. Вентилатора си включва когато стрелката стигне малко преди червеното и после си изключва. Никъкви междинни включвания при по-ниска температура.Поради същата дезинформация реших да си сменя датчика ,защото мислех че не му включва ниската температура. Ама не- оказа се че си навлякох по-големи злини откъм климатика , за който случай съм писал вече. И така дайте да уточним при Фронтерите с вентилатор как стоят нещата откъм температури на включване, брой скорости и др. При мен всичко е оригинал и вентилатора е едноскоростен. И друго- къде е този датчик дето включва при две температури, защото аз не откривам такъв. Има само един на тройника на маркуча , но той включва вентилатора преди прегряване и втората му степен изключва климатика преди прегряване на мотора.
      Не знам за какво е малкия лост на Джипа ми!!!

      А това е поздрав за всички ФЕНОВЕ-http://vbox7.com/play:3dc959bd

      Коментар


      • #33
        До: Температури, прегряване

        Първоначално публикуван от EXALIBUR Преглед на мнение
        Я сега и аз да се включа в надпреварата. Та изниква едно питане към всички - някъде малко по нагоре ми се стори че някой спомена за две скорости на вентилатора на Фронтерата. Аз на моята за една година каране така и не видях да има два момента на включване. Вентилатора си включва когато стрелката стигне малко преди червеното и после си изключва. Никъкви междинни включвания при по-ниска температура.Поради същата дезинформация реших да си сменя датчика ,защото мислех че не му включва ниската температура. Ама не- оказа се че си навлякох по-големи злини откъм климатика , за който случай съм писал вече. И така дайте да уточним при Фронтерите с вентилатор как стоят нещата откъм температури на включване, брой скорости и др. При мен всичко е оригинал и вентилатора е едноскоростен. И друго- къде е този датчик дето включва при две температури, защото аз не откривам такъв. Има само един на тройника на маркуча , но той включва вентилатора преди прегряване и втората му степен изключва климатика преди прегряване на мотора.
        Сигурно си прочел за моя вентилатор но той не е оригинален и затова не мога да ти дам информация, нека някой колега с ел.вентилатор да каже има ли 2 скорости но като гледам сервизната книжка си мисля че е с 1 скорост и трябва да включва на 105 градуса и да изключва на 100 което според мен е доста. Аз съм си сложил датчик който включва на 92 и изключва на 86 и съм доволен, промяна в разхода на гориво няма нито във вървенето на колата, също така имам допълнителни 2 вентилатора с ръчно включване за каране извън пътя и по задръствания, с тях даже не ми се включва и автоматичния.
        смени си датчика с по-хладен и намери някой да ти оправи жиците на климатика да не се управлява от датчика за охлаждането....
        no signature no problems

        Коментар


        • #34
          До: Температури, прегряване

          В отговор на колегата Barbaron :
          1. Вискомуфата е комплект с перка /между радиатора и двигателя/. При студен двигател трябва да може да се върти свободно на ръка. При горещ двигател, но изгасен, перката не трябва да се върти.
          2. Има и два електрически вентилатора отпред, пред радиатора за климатика. Те се управляват от споменатите два датчика / кръгли, месингови, в диаметър около 3 см, монтирани на около 10 см преди термостата/. Може би греша - не се казват клапанни, а ключ-датчици.
          3. Всяка седмици катеря баира на село Луково- след моста на р. Искър надясно в посока и още нагоре от паметника на загиналите във войните жители на Луково, Реброво и Батулия.
          Тъй като смених доста неща, вече и не знам кое точно помогна, но колата вече въобще не загрява.
          Поздрави
          Рашконти-Владо
          Land Rover Discovery 1-300tdi

          Коментар


          • #35
            До: Температури, прегряване

            Колега Рашконти,
            Благодаря за информацията. При мен проблема явно е във виско муфата. Която вече си е „тръгнала“. Без включен климатик нямам проблеми с температурата. Ще трябва да се купува нова виско муфа.
            По отношение карането в дефилето: Аз ходя всяка седмица в с. Лесков дол. Намира се в дясно от главния път, преди г. Своге. Има много красиви места. Може някой път да покараме заедно по баирите.
            Toyota Hilux 3.0 D4D 2008
            Discovery 2.5 TD5 2000 EX
            Land Rover Discovery 2.5 TDI 1996 EX

            Коментар


            • #36
              До: Температури, прегряване

              Извинявам се за глупавия въпрос но всички фронтери ли са с вискомуфа, аз огледах онзи ден моята и от перката между радиатора и двигателя излизат два кебела с букса, това ме навежда на мисълта че е с електрическа перка(може пък да е някакъв датчик знам ли). Какво мислите по въпроса мога да кача и снимки ако се наложи.

              Коментар


              • #37
                До: Температури, прегряване

                Няма да се наложи не всички са с виско-муфи по-новите са с електрически вентилатори.
                no signature no problems

                Коментар


                • #38
                  От: Температури, прегряване

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG2456.jpg
Прегледи:1
Размер:35.8 КБ
ID:5638125

                  Значи и при мен това не е нормално да св катери дотам Бях заподозрял виско муфата ,че не се чува тъи като и на предния ми джин ЛР Дисковери беше на този принцип ,а там бучеше яко.....Ясно е ще де сменя и пак проби
                  Nissan Terrano 2.7tdi

                  Коментар


                  • #39
                    От: Температури, прегряване

                    Първоначално публикуван от dilov4eto Преглед на мнение
                    .....

                    Значи и при мен това не е нормално да св катери дотам Бях заподозрял виско муфата ,че не се чува тъи като и на предния ми джин ЛР Дисковери беше на този принцип ,а там бучеше яко.....Ясно е ще де сменя и пак проби
                    Е провери първо дали ти е изправна муфата де ! В темата е описано - вестник , или дебела работническа ръкавица . Ама проверката - не при изгасен двигател , а на работещ , достигнал работна температура ( напълно отворен термостат) .

                    ПС. Всъщност , перката не би трябвало да бучи толкова , че да се чува вътре , ако всичко е наред .
                    На Диското - също
                    Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Температури, прегряване

                      Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                      Е провери първо дали ти е изправна муфата де !
                      И радиатора трябва да ти е чист от вътре и от вън...
                      LZ1RED

                      Коментар


                      • #41
                        От: Температури, прегряване

                        Радиаторър е чисто нов ,така взех колата ,промих цялата система и налях нов антифриз.Термостата не съм го закачал ,но маи отваря на високи градуси ,достика чертата където е на снимката по горе и явно там отвара ,след около 1минс пада по средара между двете чертички и там варира малко.Ще пробвам все пак с вестника по късно и ще пиша резултат
                        Nissan Terrano 2.7tdi

                        Коментар


                        • #42
                          От: Температури, прегряване

                          На старото ми Диско се чуваше бучене когато се включи ,слабо но се чуваше ,а тук съм се заслушвал със спряно радио и нищо нечувам затова я набеждавам нея, но проба и ще си каже.А ориентировачна цеба все пак за нова г/д?Някъде във форума тук четох ,че е нещо като консуматив на опр километри (20-30 000)спореф натоварването де
                          Nissan Terrano 2.7tdi

                          Коментар


                          • #43
                            От: Температури, прегряване

                            Първоначално публикуван от dilov4eto Преглед на мнение
                            Радиаторър е чисто нов ,така взех колата
                            Не вярваи на това което ти казват, а на това което виждаш с очите си.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Температури, прегряване

                              И ти си прав колега :/ Поръчах си нова вискомуфа "уж" чита за 60лв. Нз колко ще изкара ,но е по-добре от сегашната.Пробвах метода с вестника спира при нетолкоса силен натиск с вестника ,както на студен мотор така и на загрял (стрелката беше стигнала предпоследното деление както на снимката къде съм качил по напред)Понеделник ,вторник се надявам да смогна да я сменя и ще кажа резултат.Някои ако знае някоя тънкост относно смяната ще се радвам да сподели защото аз пипам по пътя на логиката.Благодаря и лека вечер
                              Nissan Terrano 2.7tdi

                              Коментар


                              • #45
                                От: Температури, прегряване

                                А всички "разбиращи" маистори в моя град казват ,че поддържането на тази температура е нормално за Опел понеже държал по-високи градуси (около 100) ,но аз обичм да си се запасявам ,а истината е някъде посредата маи........
                                Nissan Terrano 2.7tdi

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X