Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Температури, прегряване

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Температури, прегряване

    Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
    Колкото до това, абсолютно не съм съгласен с теб. Не може да се движиш с ниска скорост, т.е. нямаш естествено охлаждане на мотора, да го товариш, т.е. отделя се повече топлина, и перката на радиатора да има същата мощност да охлажда, както ако си на равен път, караш почти без газ (по-малко отделяна топлина) и си с висока скорост (по-голямо обдухване на радиатори, двигател, картери и т.н.). Все пак благодаря за съветите, но мисля, че малко излишно се притесняваш за Фронтерите. Съжалявам, че си имал лошия късмет да се набутваш с ремонти, но мисля, че не само вискомуфата ти е причинила неприятностите. Както бях писал, вероятно проблема се е зародил, още преди да я вземеш и ти си "обрал каймака"
    Според мен никога предпазливостта не е излишна, симпатичен си ми и задова си чеша езика (пръстите) пък и си технически доста "напред" и всичките тия глупости дето пишем може да са полезни на някой друг .
    Аз с мотора нямах никакъв проблем, нито загряваше нито нищо, и така 1 година, веднъж в зверска жега лятото го бях поназорил по едни баири на 2-ра бавна и така 15 минути и взе да се катери температурата.... викам си нормално е все пак як баир никакъв естествен поток на въздух... но нещеш ли нещо взе да ме гложди и се започнаха едни проверки.... които продължиха 2 месеца мониторинг на охлаждането постоянен, и установих с 100 % сигурност че виско муфата не работи ама изобщо! забележи че по този начин съм карал 1 година и около 30 000 км. без проблем все пак муфата се увлича и се върти с около 1200 оборота като си караш с около 2000 поне по мой груби сметки, и създава не лош дебит на въздух независимо че не "втърдява" от там и може би идва заблудата на повечето хора че колата не предгява виждат че перката си се върти и си мислят че всичко е наред обаче не е така, муфата се използва специално при състезателни автомобили от типа драг-рейсинг, рок роулинг, формула оффроуд където моментните натоварванията на мотора са зверски и това не е случайно тъй като предотвратяват рязкото покачване на темп. и последващото сваляна както е при ел. така че съм убеден почти 80 % че твойта муфа не работи! можеш да я провериш и да ме опровергаеш, при напълно загрят мотор с навит вестник пробвай да я спреш ще се изненадаш че ще спре и даже като я хванеш с ръка ще се върти спокойно в обратната посока, и пак казвам че колата не загрява както нормална кола без ел. перка защото дебита на виско-перката е огромен и дори увличайки се пак охлажда идеално за градско каране и магистрално.
    Лелел толкова не съм писал май никога...... дано е имало смисъл.

    П.С. а моят проблем дойде след 40 000 километра каране на мотор който е работил над нормалната си температура и под температурата на изпарение на антифриза. За моторите на опел мога да кажа само че са евтини здрави и много се цапат с масло
    no signature no problems

    Коментар


    • #17
      До: Температури, прегряване

      Предварително се извинявам за вмъкването в подфорума на OPEL. Но ровейки се във форума по тематиката с прегряване и виско муфа попаднах на тази тема.
      Аз карам LR Disco 1996 300 TDI с EDC 122 кс. Вчера връщайки се от кратка почивка в Доспат ми се случи следното: Карайки си по магистралата с 120 км/ч и включен климатик на max и фарове, стрелката на температурата започна да се движи в посока увеличаване. Нормално тя стои на първото деление след „С“. Докато стигна тунела при „Траянови врата“ стрелката се качи на 2 деления преди „H“. Спрях на паркинга след тунела и оставих двигателя да работи при изключен климатик. Температурата се нормализира бързо. Проверих дали перката на вентилатора е зацепена - според мен не беше, въртеше се свободно без усилие. Останалия участък изминах без климатик и нямах никакви проблеми.
      Освен във виско муфата къде другаде да търся проблема?
      При офроад, по баири, в градско задръстване никога не ми се е повишавала температурата.
      Toyota Hilux 3.0 D4D 2008
      Discovery 2.5 TD5 2000 EX
      Land Rover Discovery 2.5 TDI 1996 EX

      Коментар


      • #18
        До: Температури, прегряване

        Споделям моите премеждия във връзка със загряването, може и да помогне на някой ?! Карам LR Discovery 1996 300Tdi всяка седмица по около 150 км. в Искърското дефиле, от които 12 км по стръмен планински баир.
        Етапи:
        1. Загряване дори в София- бял пушек. Смяна на гарнитура на главата и термостат.
        2. Загряване само на баира, като изкачвам на четвърта с бавните скорости - смяна на вискомуфата - пак загряване - електрическите вентилатори не се включват след определена температура.
        3. Смяна на радиатора и двата клапанни датчика близо до термостата-единият е за ел. вентилаторите, а другият е за климатика.
        Работата заспа - никакво загряване на баира - стрелката дори не стига до средата.
        Поздрави и успех.
        Land Rover Discovery 1-300tdi

        Коментар


        • #19
          До: Температури, прегряване

          Първоначално публикуван от Рашконти Преглед на мнение
          Споделям моите премеждия във връзка със загряването, може и да помогне на някой ?! Карам LR Discovery 1996 300Tdi всяка седмица по около 150 км. в Искърското дефиле, от които 12 км по стръмен планински баир.
          Етапи:
          1. Загряване дори в София- бял пушек. Смяна на гарнитура на главата и термостат.
          2. Загряване само на баира, като изкачвам на четвърта с бавните скорости - смяна на вискомуфата - пак загряване - електрическите вентилатори не се включват след определена температура.
          3. Смяна на радиатора и двата клапанни датчика близо до термостата-единият е за ел. вентилаторите, а другият е за климатика.
          Работата заспа - никакво загряване на баира - стрелката дори не стига до средата.
          Поздрави и успех.
          Клега Рашконти,
          Нещо не разбрах? Колата с виско-муфа на вентилатора ли е, или е с ел. вентилатори? Може ли да снимаш тези клапанни датчици?
          Извън тената - Къде по дефилето? И аз всяка събота и неделя съм там: Своге - Лесков дол.
          Toyota Hilux 3.0 D4D 2008
          Discovery 2.5 TD5 2000 EX
          Land Rover Discovery 2.5 TDI 1996 EX

          Коментар


          • #20
            До: Температури, прегряване

            Първоначално публикуван от Barbaron Преглед на мнение
            Проверих дали перката на вентилатора е зацепена - според мен не беше, въртеше се свободно без усилие.
            Ти с виско муфа ли си? как прецени че не е зацепена с ръка ли я спря докато работеше мотора? ако да значи просто не работи и е за смяна.
            no signature no problems

            Коментар


            • #21
              До: Температури, прегряване

              Може да е писано някъде ама аз да питам Кой е начина да се провери дали работи виско муфата? Тези спиранки с ръка ми звучат доста "странно"

              Коментар


              • #22
                До: Температури, прегряване

                Първоначално публикуван от Явор Преглед на мнение
                Може да е писано някъде ама аз да питам Кой е начина да се провери дали работи виско муфата? Тези спиранки с ръка ми звучат доста "странно"
                с ръка никога не пробвай може да загубиш пръст, най-добре с цял вестник навит на фуния и ги ръгаш бавно в перката, тя ще почне да го криви в началото ама ако е заминала бързо ще спре след което можеш спокойно да я хванеш с ръка и да я въртиш в обратната посока, а ако си работи ще направи вестника на малки парченца.....
                no signature no problems

                Коментар


                • #23
                  До: Температури, прегряване

                  Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
                  Ти с виско муфа ли си? как прецени че не е зацепена с ръка ли я спря докато работеше мотора? ако да значи просто не работи и е за смяна.
                  Пробвах я при токущо изгасен двигател. С показание на стрелката за температурата вдигната на 3 деления. Перката се въртеше много леко, по същия начин се върти и при струден (непален над 12 ч. двигател).
                  При загрял двигател усилието трябва да е сериозно.
                  Toyota Hilux 3.0 D4D 2008
                  Discovery 2.5 TD5 2000 EX
                  Land Rover Discovery 2.5 TDI 1996 EX

                  Коментар


                  • #24
                    До: Температури, прегряване

                    Абе и аз така пробвах но с парче картон, надявах се да има по-цивлизован начин но явно това е приома

                    Коментар


                    • #25
                      До: Температури, прегряване

                      Първоначално публикуван от Barbaron Преглед на мнение
                      Пробвах я при токущо изгасен двигател. С показание на стрелката за температурата вдигната на 3 деления. Перката се въртеше много леко, по същия начин се върти и при струден (непален над 12 ч. двигател).
                      При загрял двигател усилието трябва да е сериозно.
                      Пробвай с вестника.....
                      при загрят изгъсен двигател трябва да се върти доста трудно и да не можеш да и дадеш инерция.
                      no signature no problems

                      Коментар


                      • #26
                        До: Температури, прегряване

                        Първоначално публикуван от Явор Преглед на мнение
                        Абе и аз така пробвах но с парче картон, надявах се да има по-цивлизован начин но явно това е приома
                        и кво спря ли я?
                        аз на един приятел на патрула се пробвах и така ми измъкна вестника че почти ми завлече и ръката и нямаше помен от намаляване на оборотите на перката даже.И като загаси мотора е като закована за оста с много сила се приплъзва леко.
                        no signature no problems

                        Коментар


                        • #27
                          До: Температури, прегряване

                          .......
                          Прикачени файлове
                          ВѢРНОСТЬ И ПОСТОЯНСТВО

                          Коментар


                          • #28
                            До: Температури, прегряване

                            Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
                            ........муфата се използва специално при състезателни автомобили от типа драг-рейсинг, рок роулинг, формула оффроуд където моментните натоварванията на мотора са зверски и това не е случайно тъй като предотвратяват рязкото покачване на темп. и последващото сваляна както е при ел.........
                            И не само по тази причина.... Чувал съм, че карат без алтернатор за да не губят мощност, затова всякакви ел. "глезотии" се премахват от автомобилите... А от такива дискусии винаги има полза, защото всеки, който се занимава със стари автомобили е преживял по нещо и като споделя опита си, може да спести доста сериозни главо(джобо)болия на колегите си.
                            П.П. И за цапането на моторите на Опел не съм много съгласен, щото при мен единствено някъде от кормилната кутия сълзи малко хидравлично масло...
                            Пу, да не му е уроки....
                            "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                            Неизвестен мъдрец

                            Коментар


                            • #29
                              До: Температури, прегряване

                              Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
                              и кво спря ли я?
                              аз на един приятел на патрула се пробвах и така ми измъкна вестника че почти ми завлече и ръката и нямаше помен от намаляване на оборотите на перката даже.И като загаси мотора е като закована за оста с много сила се приплъзва леко.
                              На Нисана не спря а сега се съмнявам на Тойотата дали работи че ми се качва стрелката там дет няма рабора.
                              А на Д макс благодаря.

                              Коментар


                              • #30
                                До: Температури, прегряване

                                Преди да сменя вискомуфата с нова,при начален старт на двигателя /студен/и при загрял - никаква разлика.А след монтирането на новата в-муфа - при студен двигател се чува много добре как "фучи" перката от засмукването на въздуха през дифузьора и след известно време утихва,а при загрял мотор при форсиране пак се чува същото "фучене",а при запрашен терен направо издухва пепел в страни под предницата.Според мен това е начина да се разбере дали работи въпросната в-муфа.Така беше и при една от леките ми коли "БМВ"525 бензин шестак.Дано съм помогнал с нещо.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X