Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Температури, прегряване

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Температури, прегряване

    Ами на загрят двигател когато стрелката ми е над средата почти залепила горната чертичка отворих капака опипах радиатора отпред .хладък ,огасиих мотора опипах пред виското пак хладък ,запалих наново двигатела и с един сешоар на макс топло към виското ,след няколко секунти залепи и зафуча...така го тествах.

    Смених си въпросната капачка на преливника ,старата беше чисто черна без термо клапи без нищо.Новата уж оригинална жълта ,източих към 300мл и долях преварена вода.Сега още тествам ,стрелката играе в зависимост дали спускам или качвам.Сега пак проверих радиатора вече е хладък навсякъде.......трябва още каране и ще видим дали ще се оправи ,да може и виското да заработва.....силно се надявам наистина да е въздушна възглавница ,сега се поуспокоих като радиатора е топъл равномерно навсякъде.....преди седмица същия тест беше лед от средата надолу.....дали от капачката ,дали от водата както ме посъветва колегата виждам подобрение....дано като покарам да се кротне тая стрелка на едно място и да не играе надолу-нагоре.Ще пиша като се оправят нещата в бъдеще надявам се
    Nissan Terrano 2.7tdi

    Коментар


    • #92
      От: Температури, прегряване

      Промий си радиатора или го смени с нов.
      Моя не може да се пипа от жега, а стрелката почти не минава средата.
      Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

      Коментар


      • #93
        От: Температури, прегряване

        Свалях го ,промивах със силна струя ,неизтекоха мизерии ,налях вряла вода и опипах дали навсякъде стига вода....всичко ми де видя Ок.Качих обратно и се правя гореописаните от мен тестове след смяна и на капачката.скоро истината ще излезе наяве!
        Nissan Terrano 2.7tdi

        Коментар


        • #94
          От: Температури, прегряване

          колега, смени си датчика за стрелкаа и всичко щеси дойде на мястото, стига плакна тоя радиатор. мойта стрелка седеше по средата,но се счупи датчика.купих нов, и стрелката скочи като твоята. даже термостата отваряше между предпоследната и последната бяла черта, а държеше после на предпоследната бяла. вземах от колега неговия датчик, на него държи по средата, навих на мойта, и тя държи по средата. моя сложих на неговата-и тя прегря
          ако не ти държи налягане в системата или ти хвърля антифриза си смени капачката, ако не прави така-не я пипай. но си смени датчика, и си вземи хубав, по-скъп,че тия от 6 лв масово даватотклонения. ако се съмняваш замери си температурата на мотора или охлаждащата течност, и ще видиш,ч датчика те лъже. ако си с ц20не извади маркуча тънкия за обезвъздушаването и го вож да не е запушен-към разширителя който е. промуши щуцерите на разширителя и другия. провери и маркучетата, дето топлят дросел,както и щуцерите им. при мен като я взех бяха запушени, и нямакак да се обезвъздуши сама. правешедоста магарий.

          Коментар


          • #95
            От: Температури, прегряване

            Тънкото маркуче от радиатора към разширителния съд го свалих промих ,радиатора го промивах наскоро ,термостата е чисто нов проверих ,че отваря ,Но проблема си остана!!Въпросното маркуче от радиатора до разш съд се стопля сано в началото ,нататък студено ,казанчето(преливника) и тои студен ,маркуча от него към двг пак студен(промих го и него), радиатора ту се стопли целия (хладък) ,ту само в горната част.Прави ми впечатление ,че при парно на макс маи загрява малко повече......
            Водих я на маистор вече(нямах накъде) ,изказа се ,че вероятно водната помпа прави слаб дебит(тъи като познава предния собственик твърди ,че не е минавала 2000оборота (в което аз невиждам логика де) и ,че най вероятно ми е тръгнала гарнитурата на главата и оттам вкарва въздух - съответно загрява и стрелката играе....
            Не знам вече какво да правя?!Даите съвет да събирам ли пари и да се гмуркам на шлаифане ,гарнитури ,водна помпа (като се разглаба направо и ангр ремък и каквото има за смяна) или къде да търся проблем....искаше ми се е да е нещо дребно ,но маи не съм късметлия.......

            Вече обмислям да мина до бензиностанцията и да навестя чичката от които я купих.......
            Nissan Terrano 2.7tdi

            Коментар


            • #96
              От: Температури, прегряване

              Първоначално публикуван от dilov4eto Преглед на мнение
              Тънкото маркуче от радиатора към разширителния съд го свалих промих ,радиатора го промивах наскоро ,термостата е чисто нов проверих ,че отваря ,Но проблема си остана!!Въпросното маркуче от радиатора до разш съд се стопля сано в началото ,нататък студено ,казанчето(преливника) и тои студен ,маркуча от него към двг пак студен(промих го и него), радиатора ту се стопли целия (хладък) ,ту само в горната част.Прави ми впечатление ,че при парно на макс маи загрява малко повече......
              Водих я на маистор вече(нямах накъде) ,изказа се ,че вероятно водната помпа прави слаб дебит(тъи като познава предния собственик твърди ,че не е минавала 2000оборота (в което аз невиждам логика де) и ,че най вероятно ми е тръгнала гарнитурата на главата и оттам вкарва въздух - съответно загрява и стрелката играе....
              Не знам вече какво да правя?!Даите съвет да събирам ли пари и да се гмуркам на шлаифане ,гарнитури ,водна помпа (като се разглаба направо и ангр ремък и каквото има за смяна) или къде да търся проблем....искаше ми се е да е нещо дребно ,но маи не съм късметлия.......

              Вече обмислям да мина до бензиностанцията и да навестя чичката от които я купих.......
              Не се отчайвай, нормално е на 20 години да се предаде една гарнитурка, аз след само минати 20 000 правих глава за 2-ри път така че това си е малко и до късмет.
              Смени си водната помпа че е не е скъпа и ако не се оправи мини да измериш за CO2 в охладителната система, има много сервизи които правят тази услуга. Ако там покаже наличие на газове в антифриза тогава се мятай на ремонт на главата.
              no signature no problems

              Коментар


              • #97
                От: Температури, прегряване

                Слаб дебит на водната помпа също е възможна причина. Като форсираш двигателя на около 2000 оборота тече ли антифриз през малкия маркуч от радиатора в казанчето?
                Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                Коментар


                • #98
                  От: Температури, прегряване

                  Мерси за успокоението все пак.Не дори при 3500оборота едва едва сълзи антифриз в разшитителния съд.
                  Nissan Terrano 2.7tdi

                  Коментар


                  • #99
                    От: Температури, прегряване

                    Един въпрос и малко извън темата:При смяна на водна помпа и ангр ремък в комплекта които гледам да поръчвам има С обтяжна ролка и без (която е и най-скъпа).Някои да знае ц20не 115к.с. "94 с или без ролка съм?!Мерси предварително и съжелявам ,че не е много по темата.
                    Nissan Terrano 2.7tdi

                    Коментар


                    • От: Температури, прегряване

                      Моята на 2000 оборота прави центрофуга в казанчето. Много е вероятно на твоята лопатките да са заминали. Свали я и я провери. Нова помпа излиза доста по-евтино от шлайфане на глава и нова гарнитура. Дано да е това.
                      Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                      Коментар


                      • От: Температури, прегряване

                        Вторник ,сряда ще я карам на едно приятелче да сменяваме ангренаж ,водна помпа и евентуално тая въпросна обтяжна ролка която незнам дали я има или няма.Другата седмица ще пиша дали са се оправили нещата....
                        Nissan Terrano 2.7tdi

                        Коментар


                        • От: Температури, прегряване

                          Първоначално публикуван от dilov4eto Преглед на мнение
                          Един въпрос и малко извън темата:При смяна на водна помпа и ангр ремък в комплекта които гледам да поръчвам има С обтяжна ролка и без (която е и най-скъпа).Някои да знае ц20не 115к.с. "94 с или без ролка съм?!Мерси предварително и съжелявам ,че не е много по темата.
                          Ааама нали се бяхме разбрали повече да четеш и по-малко да питаш , бре приятелю !

                          Айде от мен да мине . Чети тук :

                          http://www.offroad-bulgaria.com/show...t=53537&page=4

                          ...от пост №78 до пост №102 все за тези неща се разказва .
                          Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                          Коментар


                          • От: Температури, прегряване

                            Благодаря ти много полезна информация.Извинявам се за неуместния въпрос.
                            Ще пиша другата седмица тук дали проблема ми е бил във водната помпа.Благодаря и на всички съпричастни Фронтераджиий
                            Nissan Terrano 2.7tdi

                            Коментар


                            • От: Температури, прегряване

                              Защо оставам с впечатление,че само водна помпа ще сменяш.Отварш ли ангренажа прави пълно обслужване,каквото има,за да няма после втори път
                              C20Nе '94 KБ

                              https://www.youtube.com/watch?v=SJ7ganVQGjA&t=7s

                              Коментар


                              • От: Температури, прегряване

                                Първоначално публикуван от emilganev Преглед на мнение
                                Защо оставам с впечатление,че само водна помпа ще сменяш.Отварш ли ангренажа прави пълно обслужване,каквото има,за да няма после втори път
                                Първоначално публикуван от dilov4eto Преглед на мнение
                                ...Вторник ,сряда ще я карам на едно приятелче да сменяваме ангренаж ,водна помпа и евентуално тая въпросна обтяжна ролка която незнам дали я има или няма....
                                Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X