Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Колко стари гуми е допустимо да се карат

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Колко стари гуми е допустимо да се карат

    Здравейте, обмислям дали да купя тези гуми - http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=138687
    Произведени са в края на 2007г. Дали не са прекалено стари, за да се карат?

    Поздрави!

  • #2
    От: Колко стари гуми е допустимо да се карат

    Щом са летни може. Казват, че летните гуми при правилно съхранение си запазват качествата около 7 години.
    "Смъртта е по-лека от перо, Дългът е тежък като планина" - Мейджи, император на Япония

    2007' Jeep Cherokee KJ 2,8 CRD

    Коментар


    • #3
      От: Колко стари гуми е допустимо да се карат

      3 годишни ми ги продадоха от бакалията в интернета на около половината цена,гуми над 5 години казват,че са опасни,а прасчо ще ги намачка за нула време и едва ли ще докарат до 5 годишни.

      Това за гума с индекс 300 км/ч и голямо натоварване,лятна Гуд Иьр.До 230 не се прьскат,после жената изтерясва и не сьм ги натискал.

      Ти си прецени,принципно 5 години,но и зависи как са сьхранявани.



      Прочетох си го и да уточня - това е на теория за да си вьржат гащите.По сьщата логика не искат да ми завьртят гума от една джанта на друга ако гумата с все джантата да са чисто нови.Говоря за резервна гума,стои си от как колата е кола или да речем тогава беше на 11 години.
      - Сваляте ли я.
      - Да,ако е спукана.
      - А на друга джанта монтирате ли ако не е спукана / нахален бе........... /
      - Ми не,това го сваляме от джантата само ако е спукано...............
      И това ми го казват в най-голямата верига гумаджии тук,трябва да им я спукам за да я свалят.

      Ми и това сьм го рьчкал сам в колата до 200 и малко и нищо и няма.Тия на обявата си изглеждат нормални гуми,сьхранявани на тьмно в гаража,а ако са били и прави сьвсем правилно.Принципа важи обаче,5 години и после на боклука.
      За над милион километра сьм прьскал само ведньж гума и то щото няма кой да мисли.Жената и тя прьсна една на магистралата,гумата беше на 4 години Мишелинка,смених и другите 3 ако да имаше много живот в тях та...........няма гаранция.
      Последно редактирано от BENZBOSS; 26-02-12, 20:09.
      TOYOTA SEQUOIA ‘11
      W140 S420 '99

      Коментар


      • #4
        От: Колко стари гуми е допустимо да се карат

        Първоначално публикуван от TLC14 Преглед на мнение
        Здравейте, обмислям дали да купя тези гуми - http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=138687
        Произведени са в края на 2007г. Дали не са прекалено стари, за да се карат?

        Поздрави!
        Нищо и няма на гумите ,мой приятел преди 2години си купи гуми произведени 1998 година и досега няма никакви проблеми ...
        888946938

        Коментар


        • #5
          От: Колко стари гуми е допустимо да се карат

          Мой приятел искаше да ходи в Гърция за гуми втора ръка каза , че там ако са по стари от 2 години ги глобявали та за това имало доста запазени.
          А е нормално след 2-3 години да поостарее каучука.
          Купуваме си за ендурата евтини нови гуми и за 3-4 излизания остават без бутони каправо се къртят, което ме навежда на мисълта ,че има значение възраста.
          ГЛАВИ МЕ БОЛИЧКАТА

          Коментар


          • #6
            От: Колко стари гуми е допустимо да се карат

            Понеже питането е за "допустимо":
            Никъде в ЗДП и ППЗДП не е записана максимална възраст на гумите. А това означава, че можеш да караш с произволно стари гуми без риск от глоба. Разбира се, гумите трябва да не са износени (поне 1.6 мм протектор) и да не стърчат телове от тях.
            Останалото - дали ТИ искаш да караш със стари гуми - е въпрос на лична преценка.

            Аз, например, не правя компромиси със зимните гуми. Никаква 2-ра употреба (няма как да знам дали някой преди мен ги е карал лятото и ги е опекъл). За летните гуми не съм толкова претенциозен.
            Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X