Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Салкъм!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Салкъм!

    На мястото ми точно около кладенеца имам няколко акации или както им казваме тук салкъми,които растат като луди.Аз обаче не ги искам точно там-режа ги,кастря ги и пак изникват.Днес се хванах да ги изкоренявам-с по-малките става,ама по-големите имат корени с дебелината на ръката ми.Има ли някакъв начин да ги унищожа!?!

  • #2
    От: Салкъм!

    Само съм чувал, че ако сипеш сол около корените ще изсъхнат!
    LZ1ZAH

    Коментар


    • #3
      От: Салкъм!

      Изкореняване адаш.
      Най-сигурно. Не виждам какво те притесняват корените-копаеш около тях, с кирка или прежалена брадва ги пресичаш, ако има корен точно отдолу- с кирката може да се пресече. А и да не прекъснеш всичките корени-вързвай ги за лебедката на бегачката, и трябва да излязат като кътен зъб.
      Има ли желание-има и начин!

      Коментар


      • #4
        От: Салкъм!

        Първоначално публикуван от Захари Коровски(Zahari007) Преглед на мнение
        Само съм чувал, че ако сипеш сол около корените ще изсъхнат!
        Пробвал съм и сработи. Режеш възможно най-ниско, дупчиш с най-голямото свредло което намериш и пълниш със сол. При мен нямаше как да се изкорени понеже голяма част от корените се падаха под стена.
        О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

        Коментар


        • #5
          От: Салкъм!

          Аз така се борих няколко години с корените на една вишна! Накрая жената напали огън върху дънера и край. За акацията не съм сигурен да ли ще подейства. Ако не е пожароопасно може да се опита, но си трябва да се нагрее яко земята.

          Коментар


          • #6
            От: Салкъм!

            Сол, както е писал Дроба. Най- елементарният начин да убиеш дърво. В корените може да няма сми щом е до кладенеца.
            Sent from my Nokia s fenerche

            Коментар


            • #7
              От: Салкъм!

              Има по прост начин без копане;Режеш до земята и като изкара млади филизи пръскаш листата с РАУНДЪП и дървото загива.Провереномене така ме тормозеше една бреза на покрива и докато не я напръсках с раундъпа не искаше да мре
              К мирной жизни не пригоден.
              Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
              ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

              Коментар


              • #8
                От: Салкъм!

                Първоначално публикуван от Стария Преглед на мнение
                Има по прост начин без копане;Режеш до земята и като изкара млади филизи пръскаш листата с РАУНДЪП и дървото загива.Провереномене така ме тормозеше една бреза на покрива и докато не я напръсках с раундъпа не искаше да мре
                Същото дето казва Стрария само, че след като е прясно отрязано дървото го намазваш отгоре с четка за боя пак с раундъп, ама си е бая чакане, изкореняването е истината...

                Коментар


                • #9
                  От: Салкъм!

                  Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                  Изкореняване адаш.
                  Най-сигурно. Не виждам какво те притесняват корените-копаеш около тях, с кирка или прежалена брадва ги пресичаш, ако има корен точно отдолу- с кирката може да се пресече. А и да не прекъснеш всичките корени-вързвай ги за лебедката на бегачката, и трябва да излязат като кътен зъб.
                  Проблемът е,че от недоизкоренените корени избиват издънки и става като джунгла,абе ще сипвам и сол.Отнякъде бях чул за нафта вместо сол,ама точно до кладенеца май не е подходящо,дори и да действа...

                  Коментар


                  • #10
                    От: Салкъм!

                    С раундъп не става много добре тъй като той попива през листна маса и убива корените, при сериозен корен не действа много добре. С горенето става, аз един бор го горих над 30 в земята защото пречеше дънера, с брадва не ставаше или по-скоро ставаше но много трудоемко. За сол има логика но не съм пробвал. На вилата изсякохме всички стари дървета и на едно място беше храсталак през който не можеше да се мине, изгорихме го и върху част от дънерите изгорихме сухите клони и издънки не е имало, за разлика от другите които и до днес си ги сечем периодично.
                    Последно редактирано от Иван Жоров; 26-02-12, 23:02.
                    Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                    Телефон - в профила!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Салкъм!

                      Абе то в отровите няма нищо хубаво, но и тва с горенето не е полезно, защото е много възможно тая почва да не "роди" нищо след това...

                      Коментар


                      • #12
                        От: Салкъм!

                        Е, какво искаш да ражда до кладенеца
                        Ако не свършва добре, значи не е свършило!
                        0888 315 794
                        LZ1UPI
                        A1 (Rh+)

                        Коментар


                        • #13
                          От: Салкъм!

                          Първоначално публикуван от Никола Преглед на мнение
                          Абе то в отровите няма нищо хубаво, но и тва с горенето не е полезно, защото е много възможно тая почва да не "роди" нищо след това...
                          Нищо общо адаш... Има си техники за обеззаразяване на земята, е не с огън, а с прегрята пара, и си действат. При огъня ще изгори хумуса и някои хранителни вещества ще се разпаднат, но това на дълбочина не по-голяма от 5-6 см. Надолу си е същата пръст.


                          @ Кесов-колкото пъти съм изкоренявал разни дървета-досега не е имало случай от неизкоренен корен да излиза издънка. Сечи ги по-дълбочко де...
                          А ако избият издънките-те са слаби, и с раундъп е почти сигурно, че ще се справиш.
                          Има ли желание-има и начин!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Салкъм!

                            Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                            ...

                            @ Кесов-колкото пъти съм изкоренявал разни дървета-досега не е имало случай от неизкоренен корен да излиза издънка. ...
                            Май не си изкоренявал смокиня. Е някакъв ужас е. От всяко останало парче корен избиват по много издънки. Изкореняваш едно дърво, след него става храсталак. Иска сериозна борба.
                            Nissan Terrano 2,7 TDI

                            Коментар


                            • #15
                              От: Салкъм!

                              Голямо копаене падна вчера и днес-мястото приличаше на предна фронтова линия след обстрел...В общи линии копах по корените докъдето мога,рязах и изкарвах коренищата.Това,което остана в земята,посипах със сол.Пролетта идва-ще се види какво съм постигнал.Благодаря на всички за съпричастието.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X