Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Nissan Patrol 4.6 V8.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Nissan Patrol 4.6 V8.

    Първоначално публикуван от Л. Мечков Преглед на мнение
    Лошото в случая е, че дори и да мериш на място, после почваш да се одрънкваш. След едно състезание каската става все едно си бил на фронта. Това от личен опит. Иначе благородна кралица в японска нинджа ми допада. Единственото, което неможах да разбера е турбоефекта, за който пише колегата ?
    Няма как да обясня научно "турбо" ефекта който се получава при обърнат заборник напред , но е факт че Хайлукса ми има 10 километра разлика в максималната скорост в зависимост от това на къде е обърнат. Сега се сетих , обърни внимание на някои от колите на Дакар има такива заборници всички са отворени напред да гълтат прах в несвяст , можеха и да са наобратно ама не.
    Аз не искам просто да съм първи , искам като се обърна въобще да не виждам втория !!!
    Куражът не е липса на страх. Куражът е способността да действаш ефективно въпреки страха.

    Коментар


    • #32
      От: Nissan Patrol 4.6 V8.

      Ако не е тайна коя скоростна кутия и раздатка пасна 4 скоростната LT95 барабар с раздатката или 5скоростната LT85+раздатка LT230T?
      2023 Honda CRF 300 Rally,2017 Dacia Duster 1,5dci 4x4 леко пипната, 2013 Honda NT700 Deauville,ABS

      Коментар


      • #33
        От: Nissan Patrol 4.6 V8.

        Браво, Коко. Нямам търпение да я видим по трасето
        Газ 69 2.4i
        Густо майна, пътят свърши !!!
        GSM: О895 7О6О59

        Коментар


        • #34
          От: Nissan Patrol 4.6 V8.

          Първоначално публикуван от Младен Стоянов Преглед на мнение
          Ако не е тайна коя скоростна кутия и раздатка пасна 4 скоростната LT95 барабар с раздатката или 5скоростната LT85+раздатка LT230T?
          Кутията е 5 скоростна, раздатката мисля че е LT230 . Тука познанията ми малко куцат , но не е раздатката с верига. Свалил съм я от Диско 1 с 3.5 мотора.
          Аз не искам просто да съм първи , искам като се обърна въобще да не виждам втория !!!
          Куражът не е липса на страх. Куражът е способността да действаш ефективно въпреки страха.

          Коментар


          • #35
            От: Nissan Patrol 4.6 V8.

            Колега едно ГОЛЯМО ЕВАЛА надявам се че ще видим машината на Трявна.

            Коментар


            • #36
              От: Nissan Patrol 4.6 V8.

              Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
              С тая клетка и оборудване машината отпада от нормална експлоатация и става състезателна машина. В такъв случай е добре да я орежеш където трябва за по добри свесове и олекотяване. Добре ще и дойде и по голямо междуосие предвид това, че става бегачка. Окачването също ще иска доработки.
              Иначе, евала за амбициозния проект и осъществяването му!
              Окачването в момента е нискобюджетно колкото да не е без хич. За междуосовото разстояние си изключително прав , трябва да се удължи. Около 10-12см. назад може да се постигнат без да се пипа резервоара. 100 инча /254см/ е оптималния вариант, всичко по-нагоре на мен лично не ми харесва.
              Аз не искам просто да съм първи , искам като се обърна въобще да не виждам втория !!!
              Куражът не е липса на страх. Куражът е способността да действаш ефективно въпреки страха.

              Коментар


              • #37
                От: Nissan Patrol 4.6 V8.

                Нисана е уникален! Поздрави Коко!
                ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
                Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

                Коментар


                • #38
                  От: Nissan Patrol 4.6 V8.

                  Първоначално публикуван от kokocholi Преглед на мнение
                  без да се пипа резервоара...
                  По въпроса с резервоара и разхода не е лошо да направиш консултация с който кара такава машина.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Nissan Patrol 4.6 V8.

                    Първоначално публикуван от kokocholi Преглед на мнение
                    Няма как да обясня научно "турбо" ефекта който се получава при обърнат заборник напред , но е факт че Хайлукса ми има 10 километра разлика в максималната скорост в зависимост от това на къде е обърнат. Сега се сетих , обърни внимание на някои от колите на Дакар има такива заборници всички са отворени напред да гълтат прах в несвяст , можеха и да са наобратно ама не.
                    Ясно, разбрах те. Това се прави поради фактът, че шнорхелът е с относително малко сечение и голяма дължина и се явява един вид съпротивление, при това не малко. За съжаление тази позиция върши работа само при висока скорост, някакъв рали рейд примерно. Явно за това тойотката има по-висока максимална скорост

                    Успех с проекта, и яко меко по тръбите, че каската ще стане на канче
                    ТКЗС за цял живот

                    http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%95%D1%84%D0%B5%D0%BA%D1%82_%D0%BD%D0%B0_%D0%94%D1%8A%D0%BD%D0%B8%D0%BD%D0%B3-%D0%9A%D1%80%D1%8E%D0%B3%D0%B5%D1%80

                    Коментар


                    • #40
                      От: Nissan Patrol 4.6 V8.

                      Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
                      По въпроса с резервоара и разхода не е лошо да направиш консултация с който кара такава машина.
                      От 30 до 60л./100 км-газ с обикновена уредба /зависи от условията и начина на каране/ .
                      Поздрави за хубавата машина.
                      0885 777 899

                      Коментар


                      • #41
                        От: Nissan Patrol 4.6 V8.

                        Първоначално публикуван от ПАЧО ЦОНКОВ Преглед на мнение
                        От 30 до 60л./100 км-газ с обикновена уредба /зависи от условията и начина на каране/ . ...
                        На бегачка не й се полага газ. А 90 л. резервоар дано му стига за един 200-км етап
                        Ние не сме неутрални!

                        Коментар


                        • #42
                          От: Nissan Patrol 4.6 V8.

                          Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                          На бегачка не й се полага газ. А 90 л. резервоар дано му стига за един 200-км етап
                          Споделих го понеже имам личен опит, иначе не знам за какво ще се използва машината.
                          0885 777 899

                          Коментар


                          • #43
                            От: Nissan Patrol 4.6 V8.

                            Първоначално публикуван от kokocholi Преглед на мнение
                            Да ти кажа под, секрет омаля ми врата с тая каска да ставам и да сядам на седалката да меря , да режа и да преправям клетката и седалката. Аз съм 191см. където и да седна все ми е тясно. Така че това е положението. Ама ще направя снимки за да видите , че всичко е под контрол.
                            Принципно препоръчително е между тръбата на основния ролбар и задната страна на каската да има 150мм. Това не е с цел да не си удряш каската в тръбата а да ти запази главата от евентуално преобръщане и деформация на клетката, НЕ ДАЙ БОЖЕ!
                            Не случайно на моята кола основния ролбар стои толкова назад. Това с прекалено близкото разположение на основния ролбар до главата е често срещана грешка при хоум мейд ролбарите.
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:313.jpg
Прегледи:1
Размер:483.2 КБ
ID:5351159
                            [SIGPIC][/SIGPIC]THE FUTURE OF MOTORSPOTRS IS NO LONGER MOVING FORWARDS IT`S GOING...SIDEWAYS

                            Коментар


                            • #44
                              От: Nissan Patrol 4.6 V8.

                              Първоначално публикуван от REMUSBG Преглед на мнение
                              Принципно препоръчително е между тръбата на основния ролбар и задната страна на каската да има 150мм. Това не е с цел да не си удряш каската в тръбата а да ти запази главата от евентуално преобръщане и деформация на клетката, НЕ ДАЙ БОЖЕ!
                              Не случайно на моята кола основния ролбар стои толкова назад. Това с прекалено близкото разположение на основния ролбар до главата е често срещана грешка при хоум мейд ролбарите.
                              При всички положения ще има толкова. А и, ако е прекалено назад, ролбарът няма да върши работата заради която е сложен. Твоята кола е самоносещо купе, а Патрулът е къщичка върху рама. И къщичката се мачка много лошо ...
                              Има си ги и особеностите на конкретния автомобил. На Патрула таванът е доста ниско, а зад седалките (на късата база) има малко място, след което подът прави чупка и се вдига нагоре. Не е като да имаш много избор къде може да е основният ролбар.
                              Ние не сме неутрални!

                              Коментар


                              • #45
                                От: Nissan Patrol 4.6 V8.

                                Браво Колега,
                                Много хубава играчка сте си направили. С нетърпения очаквам да я видя в боя.
                                Успех.
                                Нула 8 Седем 8 500 225 Ogi Lazarov
                                Nissan Terrano II 2.7TDi '01 (дълга база)
                                Opel Campo 3,1 TD '99
                                Надпис в каменоломна: "Повече камъни за народа"

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X