Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Nissan Patrol 4.6 V8.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Nissan Patrol 4.6 V8.

    Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
    С тая клетка и оборудване машината отпада от нормална експлоатация и става състезателна машина. В такъв случай е добре да я орежеш където трябва за по добри свесове и олекотяване. Добре ще и дойде и по голямо междуосие предвид това, че става бегачка. Окачването също ще иска доработки.
    ...
    Няма кой знае какво да му реже. Може само калниците отзад да подкастри малко. Да го прави на пикап е пълна безсмислица.
    Виж, по окачването със сигурност ще трябва да се пипа. Че то хубаво мощен мотор, ама трябва и да може да се вкарва в пътя.

    Също така ми е интересно по спирачките смята ли да пипа нещо? Че аз хич не съм възторг от спирането на моя Патрул, а той си е с щатния мотор ...
    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • #17
      От: Nissan Patrol 4.6 V8.

      Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
      Да го прави на пикап е пълна безсмислица...
      Да, едва ли ще даде някакво олекотяване. Пък и клетката е изградена вече за сегашната конструкция.
      Ако се мести радиатора отзад, може да се прегради и да отпаднат задните врати.

      Коментар


      • #18
        От: Nissan Patrol 4.6 V8.

        Първоначално публикуван от kokocholi Преглед на мнение
        Тези въздуховоди са за шнорхела и излизат от двете страни на колата за да използвам турбо ефекта при по-високи скорости. Сега трябва да измисля само въздухо-заборниците за да изглеждат нещата завършени.
        Защо не пробваш с тези отдушници http://www.izolacii.eu/php/statiq.html?id=253- не са скъпи и са от гъвкав материал, който ще издържа на удари от клони и т.н. Модел стандарт - номер4

        Коментар


        • #19
          От: Nissan Patrol 4.6 V8.

          Браво,отличен резултат.За двигател от Скайлаин не се ли замисли?Любопитно ми е как реши да е именно от Рейндж?Или такъв сте имали под ръка?Като гледам разходките на колегите в Рила планина с монтирани двигатели от Скайлаин,и как карат джип над 2 тона с двата моста включени да му кляка задницата като на спортна кола....Нещо страшно ще да е

          поздрави

          Коментар


          • #20
            От: Nissan Patrol 4.6 V8.

            Понеже кейджа вече не можете да го преправите, мислете сваляне на седалките, иначе така както изглежда на снимките ще има разбити глави

            Коментар


            • #21
              От: Nissan Patrol 4.6 V8.

              Първоначално публикуван от j1v Преглед на мнение
              Понеже кейджа вече не можете да го преправите, мислете сваляне на седалките, иначе така както изглежда на снимките ще има разбити глави
              Сваляне на седалките не е добър вариант, защото няма да виждат къде карат. Предполагам, че са взели мярка, като са слагали тръби над главите си и при несъстезателно каране няма да имат проблем.
              Което обаче не е причина да не сложат на тръбите изолация, защото на Патрула таванът е нисичко и, като сложиш каска, тя започва да дрънчи по клетката, а при по-яки лашкания и главата ти започва да дава заето ...
              Ние не сме неутрални!

              Коментар


              • #22
                От: Nissan Patrol 4.6 V8.

                Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                Сваляне на седалките не е добър вариант, защото няма да виждат къде карат. Предполагам, че са взели мярка, като са слагали тръби над главите си и при несъстезателно каране няма да имат проблем.
                Което обаче не е причина да не сложат на тръбите изолация, защото на Патрула таванът е нисичко и, като сложиш каска, тя започва да дрънчи по клетката, а при по-яки лашкания и главата ти започва да дава заето ...
                Лошото в случая е, че дори и да мериш на място, после почваш да се одрънкваш. След едно състезание каската става все едно си бил на фронта. Това от личен опит. Иначе благородна кралица в японска нинджа ми допада. Единственото, което неможах да разбера е турбоефекта, за който пише колегата ?
                ТКЗС за цял живот

                http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%95%D1%84%D0%B5%D0%BA%D1%82_%D0%BD%D0%B0_%D0%94%D1%8A%D0%BD%D0%B8%D0%BD%D0%B3-%D0%9A%D1%80%D1%8E%D0%B3%D0%B5%D1%80

                Коментар


                • #23
                  От: Nissan Patrol 4.6 V8.

                  Честито и безаварийно!
                  SUBARU FORESTER 2.0XT '03
                  УАЗ

                  Коментар


                  • #24
                    От: Nissan Patrol 4.6 V8.

                    На прав път сте!
                    Японките се тунинговат с части от ровър най-добре!
                    Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                    Коментар


                    • #25
                      От: Nissan Patrol 4.6 V8.

                      Първоначално публикуван от j1v Преглед на мнение
                      Понеже кейджа вече не можете да го преправите, мислете сваляне на седалките, иначе така както изглежда на снимките ще има разбити глави
                      Да ти кажа под, секрет омаля ми врата с тая каска да ставам и да сядам на седалката да меря , да режа и да преправям клетката и седалката. Аз съм 191см. където и да седна все ми е тясно. Така че това е положението. Ама ще направя снимки за да видите , че всичко е под контрол.
                      Аз не искам просто да съм първи , искам като се обърна въобще да не виждам втория !!!
                      Куражът не е липса на страх. Куражът е способността да действаш ефективно въпреки страха.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Nissan Patrol 4.6 V8.

                        А колко килограма излезе машината като цяло ?
                        Samurai Gemax

                        Коментар


                        • #27
                          От: Nissan Patrol 4.6 V8.

                          Най-неблагородно завиждам!!!А ръчната скоростна кутия как я паснахте към двигателя?
                          2023 Honda CRF 300 Rally,2017 Dacia Duster 1,5dci 4x4 леко пипната, 2013 Honda NT700 Deauville,ABS

                          Коментар


                          • #28
                            От: Nissan Patrol 4.6 V8.

                            Първоначално публикуван от Живко Костадинов Преглед на мнение
                            Браво,отличен резултат.За двигател от Скайлаин не се ли замисли?Любопитно ми е как реши да е именно от Рейндж?Или такъв сте имали под ръка?Като гледам разходките на колегите в Рила планина с монтирани двигатели от Скайлаин,и как карат джип над 2 тона с двата моста включени да му кляка задницата като на спортна кола....Нещо страшно ще да е

                            поздрави
                            Колега, виж поста на Русев. Скайлайн в Патрол съм виждал но осмак от Рейндж не. Значи, причините да е този мотор са много , но основната причина е компактната Фул Тайм скоростна кутия директно куплирана към двигателя - никакви фланци, карданчета , раздатки от Газка и всякакви паразитни добавки които само могат да ти вгорчат живота.
                            Аз не искам просто да съм първи , искам като се обърна въобще да не виждам втория !!!
                            Куражът не е липса на страх. Куражът е способността да действаш ефективно въпреки страха.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Nissan Patrol 4.6 V8.

                              Първоначално публикуван от gemax Преглед на мнение
                              А колко килограма излезе машината като цяло ?
                              Това ми е болната тема - 1850кг. , но ще се боря със зъби и нокти да ги намаля. Имам некви уговорки да ми правят врати и капаци , та ще видим.
                              Аз не искам просто да съм първи , искам като се обърна въобще да не виждам втория !!!
                              Куражът не е липса на страх. Куражът е способността да действаш ефективно въпреки страха.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Nissan Patrol 4.6 V8.

                                Първоначално публикуван от Младен Стоянов Преглед на мнение
                                Най-неблагородно завиждам!!!А ръчната скоростна кутия как я паснахте към двигателя?
                                Ръчна кутия от V8 3.5 и 3.9 пасва едно към едно с 4.6 от HSE. Сваляш тенекиения венец от автомата има един чоп на коляновия вал на HSEто който принципно трябва да излезе обаче при мен не стана и се наложи да го съветваме с малкия ъглошлайф. После просто стягаш маховика от 3.5 мотора и си свиркаш. Само за сведение маховика е точно 14.9кг.
                                Аз не искам просто да съм първи , искам като се обърна въобще да не виждам втория !!!
                                Куражът не е липса на страх. Куражът е способността да действаш ефективно въпреки страха.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X