Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Горд собственик на SORENTO EX2.5CRDI 2006

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Горд собственик на SORENTO EX2.5CRDI 2006

    Първоначално публикуван от kupona Преглед на мнение
    От 4 години имам същата, автомат, 5 скорости. Много здрава машина. Всеки път като ходя да сменям масло и филтри шефа на сервиза хващта голямата щанга да проверява окачването и всеки път остава разочарован Това от което не съм доволен е разхода и возията. Разхода е 11-12 градско и 9-10 извън, а возията малко друса и няма стабилност.
    Скоро сменях казанчето на антифриза. Оказа се, че повечето са фабрично зле направени и се напукват от долу и почват да сълзят.
    Чул те господ колега, дано да е така и при мен. Разход 10-11градско на автомата и 2тона си е супер. За возията си прав,малко друса отзад.

    Коментар


    • #17
      От: Горд собственик на SORENTO EX2.5CRDI 2006

      Здравейте колеги.Първо честито на колегата sofbg81 за новата му придобивка с пожелание за много безаварийни километри.И второ бихте ли ми казали какъв е разхода на гориво на Киа Соренто но с ръчни скорости.Интересува ме всичко за този автомобил / цени на части,лесен ли е за подръжка и т.н /защото от доста време се оглеждам за такъв автомобил.Ще съм много благодарен на всеки който сподели лични впечатления за този автомобил било то хубави или лоши.
      Няма лоши автомобили - има лоши шофьори

      Коментар


      • #18
        От: Горд собственик на SORENTO EX2.5CRDI 2006

        Първоначално публикуван от ivanmp Преглед на мнение
        Здравейте колеги.Първо честито на колегата sofbg81 за новата му придобивка с пожелание за много безаварийни километри.И второ бихте ли ми казали какъв е разхода на гориво на Киа Соренто но с ръчни скорости.Интересува ме всичко за този автомобил / цени на части,лесен ли е за подръжка и т.н /защото от доста време се оглеждам за такъв автомобил.Ще съм много благодарен на всеки който сподели лични впечатления за този автомобил било то хубави или лоши.
        Здравей колега. Това което мога аз да кажа от скромният ми опит е, че колата е направена много много лесно за ремонт и подръжка.(като имаш впредвид че съм с две леви ръце))) като цени за джип цените са повече от достъпни според мен. Не съм я засичал точно колко харчи автомата но е поне 1.5-2 надолу с ръчните скорости.Тоест моята около 12л градско, а ръчните около 10. Мнението не е професионално а от лични наблюдения.

        Коментар


        • #19
          От: Горд собственик на SORENTO EX2.5CRDI 2006

          Мерси колега.А има ли нещо по специфично на което трябва да се обърне внимание при огледа на този автомобил.И гледам че на копчето за превключване на бързи и бавни има разлика.Кой модел е по добър според теб?
          Няма лоши автомобили - има лоши шофьори

          Коментар


          • #20
            От: Горд собственик на SORENTO EX2.5CRDI 2006

            Първоначално публикуван от ivanmp Преглед на мнение
            Мерси колега.А има ли нещо по специфично на което трябва да се обърне внимание при огледа на този автомобил.И гледам че на копчето за превключване на бързи и бавни има разлика.Кой модел е по добър според теб?
            Не знам да ти кажа кой е по-добър, разликата е че единият модел е автомат а другият ръчна кутия.

            Коментар


            • #21
              От: Горд собственик на SORENTO EX2.5CRDI 2006

              Колеги, да знаете каква е разликата между 140 дизеловото Соренто и 170коня? Само софт ли е или има разлика е бутала, сигменти и т.н?
              И ако някой е слагал чип на 140коня да сподели мнение.

              Коментар


              • #22
                От: Горд собственик на SORENTO EX2.5CRDI 2006

                само софтуерна е разликата. както и в пластмасовата кора на двигателя, който имитира Веобразен двигател

                Коментар


                • #23
                  От: Горд собственик на SORENTO EX2.5CRDI 2006

                  А има ли някои по специфични тънкости на които трябва да се обърне повече внимание при огледа на Соренто?
                  Няма лоши автомобили - има лоши шофьори

                  Коментар


                  • #24
                    От: Горд собственик на SORENTO EX2.5CRDI 2006

                    Първоначално публикуван от sofbg81 Преглед на мнение
                    Колеги, да знаете каква е разликата между 140 дизеловото Соренто и 170коня? Само софт ли е или има разлика е бутала, сигменти и т.н?
                    И ако някой е слагал чип на 140коня да сподели мнение.
                    Аз съм с пауърбокс,и съответно 30 коня отгоре.Има голяма разлика във динамиката.И колега един съвет.Малоумниците,дето са ти казали да не сменяш маслото на автомата,им тегли една голяма майна.Техните дебилни съвети могат да ти костват няколко хилядарки.
                    Последно редактирано от gladiator777; 07-03-12, 19:44. Причина: уточнение

                    Коментар


                    • #25
                      От: Горд собственик на SORENTO EX2.5CRDI 2006

                      Първоначално публикуван от ivanmp Преглед на мнение
                      А има ли някои по специфични тънкости на които трябва да се обърне повече внимание при огледа на Соренто?
                      Гледай дали работи нормално двойното предаване.Нашия тип двойно "парт тайм" и липсата на междинен диференциал най-вече,предполагат при неправилна експлоатация сериозни повреди.Много хора не знаят и карат и на сухо с включено двойно предаване,което е пагубно за раздатката и предния диференциал.Та гледай тия неща колега.Друго,друго...абе да не е на милион километра най-вече.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Горд собственик на SORENTO EX2.5CRDI 2006

                        Здравей колега.
                        Наистина тази Киа е много сполучлива. И аз имам същата с всички екстри от около 9 месеца и съм много доволен. Маслата на диференциалите са най-обикновени.
                        Много са редки тези на които има LSD отзад. хубаво е да се провери, но шанса е минимален. За автомата трябва да се знае че неговото масло не може да се смени на 100%.
                        То се обновява като това трябва да започне на около 60000 ако не се лъжа. При източване излиза около 70% от количеството. Наистина трябва да се слага само ATF RED 1. Всичко друго ще прецака фрикционните дискове. Доколкото знам това масло се продава само на варели от 208 литра. Не съм питал, но доколкото чух може да се закупи от представителството на Киа. Скоро ще ми се наложи и ще видим. Разликата между версиите 140 и 170 коня не е само софтуер. На моделите 170 коня двигателя е същия, но турбината е с променлива геометрия и съответно с това е и променена програмата. Така че само с един чип може да се докарат конете, но няма да е същото. На автоматите не се препоръчва чип и на много места отказват. Причината е че компютъра на автомата дава сигнали на компютъра на двигатели и променя инжекторното време и количеството гориво. Това го забелязах когато съм на круиз контрол на 5та. Специално автомат с 5 скорости харчи почти колкото и ръчната кутия при условия че се кара нормално. Мой колега е със същия двигател Соренто и е с ръчна кутия и бих казал че на моменти автомата дава по-добър разход. Най- общо когато автомата е на 5та с 110км/ч при 2200 оборота то ръчната кутия на 5та е на 2600 оборота със същата скорост. Иначе разхода при мен е извънградско с около 100-110 - 8.5-9. Градско ми е трудно да кажа, но е не по-малко от10.5-11. Забелязал съм че този двигател харчи брутално много когато е студен. Всички харчат когато са студено, но на този това се забелязва с просто око. Безавариини километри и ако мога да помогна с нещо...
                        Land Rover Defender 110SW 300tdi

                        Коментар


                        • #27
                          От: Горд собственик на SORENTO EX2.5CRDI 2006

                          Мерси на колегите който са запознати за изчерпателните отговори,

                          Маслото в автомата не мога да го сменя, защото не мога да намеря РЕД 1, ще ходя до КИЯ тези дни.
                          Найстина както каза колегата SIMOCOREX харча на студен двигател е доста голям. Относно това че автомата харчи по малко или равно на ръчката силно се съмнявам, особено градско каране.
                          Относно чип тунинга, в дигитал тунинг предлагат и смяна на софт на автоматика + този на двигателя, било задължително щом е автомат.

                          ПС: Някой да знае от каде може да се вземе РЕД1 освен от КИЯ?

                          Коментар


                          • #28
                            От: Горд собственик на SORENTO EX2.5CRDI 2006

                            РЕД1 само в КИЯ в Горубляне. Препоръчвам направо там да идете да си обновите маслото на автомата. 5 скоростния автоматик няма филтър за сменяне. Преди около година сменях маслото, обновява се първо на 100 000 км., след това през 90 000 км. Сменя се около 4-5 л, цената беше около 45 лв/литър, труда беше около 30 лв.
                            sigpic

                            Коментар


                            • #29
                              От: Горд собственик на SORENTO EX2.5CRDI 2006

                              Ейй луда работа с това масло,ффффффф. Май наистина само от Кия може да се намери. Това някак си не ми се струва реално.

                              Между другото някой може ли да ми помогне да си намеря оригинална мрежа за багажника.

                              Започнах да си поръчвам разли глезорийки за колата))

                              http://www.ebay.com/itm/220970501848...84.m1497.l2649

                              http://www.ebay.com/itm/LED-WHITE-2X...94219c&vxp=mtr



                              http://www.ebay.com/itm/LED-WHITE-2X...08201f&vxp=mtr


                              http://www.ebay.com/itm/EuroStyle-13...42be08&vxp=mtr


                              А пък за това много се чудя, http://www.ebay.com/itm/220934567534...84.m1423.l2648 ,енглето твърди че става и може да се монтира на Кията.

                              Вие какво мислите колеги?

                              Коментар


                              • #30
                                От: Горд собственик на SORENTO EX2.5CRDI 2006

                                Колега това двойното дин-че много ми харесва и на мен.Ако ще го поръчваш,драсни някой ред колко левчета е ,ако се навиеш да поръчаш едно и за мен.Така като гледам описанието май ще стане за наще машинки.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X