Обява

Свий
Няма добавени обяви.

как се маха имобилайзера на голф 3 1,9тди 1996г

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • как се маха имобилайзера на голф 3 1,9тди 1996г

    не пали

  • #2
    От: как се маха имобилаизера на голф 3 1,9тди 1996г

    Не знам как се маха, но съм чувал, че е много трудно- приготви се психически за много ядове.
    На сърбела майката му е чесането.
    Борислав Борисов Русе О885 О37815

    Коментар


    • #3
      От: как се маха имобилаизера на голф 3 1,9тди 1996г

      При нерaботещ имобилайзер автомобилът Гоуф ТДИ трябва да запалва за около секунда две и да загасва ако няма тези симптоми най-вероятно не е това проблема Решава се с едни пари на читав диагностик и принципно не е нужна екстракция а само обучение на ключа , имобилайзера и еку-то на мотора . Съвсем близко до Борко-строшко има човек който може да го направи това
      2012 GL350 Bluetec & 2012 Audi A6 Quattro 3.0T & 2013 Audi S6 Quattro 4.0 Biturbo
      ex-Toyota Land Cruiser FZJ-80 Triple Locked 4.5EFI 1FZ-FE petrol/lpg

      Коментар


      • #4
        От: как се маха имобилаизера на голф 3 1,9тди 1996г

        Той отначало гаснеше когато иска, после умря внезапно като Форд и не иска да запали.
        пробвахме с няколко други блокове за управление но не иска. Като го закачим изписва грешка в имобилайзера. Понеже и двамата сме технологични инвалиди и стигнахме до там.
        Аз умея добре да боравя с няколко вида чукове, няколко вида щанги и други тенекеджийски пособия
        Между другото благодаря за ''Борко-строшко'' - прекалено нежно звучи за варварин като мен
        На сърбела майката му е чесането.
        Борислав Борисов Русе О885 О37815

        Коментар


        • #5
          От: как се маха имобилаизера на голф 3 1,9тди 1996г

          Не знам как е на Голфа, аз имах ядове с Ауди B4 със същия мотор. Изгасна по средата на натоварено кръстовище в един проливен дъжд и не пожела да запали(дори не върти). При него имобилайзера е в компресора за централното заключване, който се намира в багажника. И с изключване на буксата не иска и да завърти дори на стартер. При мен проблема беше от намокрянето на платките в компресорчето. След изсушаване си тръгна нормално, а аз си купих още един компресор с такива платки(щото не е стандарт с имобилайзер) за резервен. Не знам на Голфа дали централното е на вакум и дали има такова компресорче, ама ако има е вероятно да е там проблема.
          Майстора каза, че имало и някакъв вариант за премахване на имобилайзера, ама не съм се интересувал подробно...
          Освен това, доколкото знам при колите на VAG заводския имобилайзер се дезактивира от ключалката на шофьорската врата, може и там да е проблема.
          Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

          Коментар


          • #6
            От: как се маха имобилаизера на голф 3 1,9тди 1996г

            Има няколко вариянта при голф дизел,на венто съм махал фабричен имобилайзер и работата опира до байпас на едно реле,при бензина е друга работата !Виж клапана за нафтата дали отваря тогава когато дадеш на контакт без ключ.

            Имобилайзера няма нищо общо с ключалките,от шофьорската врата се управлява комфорт модула,и да голфа е с вакумни машинки както аудито !
            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
            Анатолий Пейчинов o8875о9815
            https://dvrbg.com/

            Коментар


            • #7
              От: как се маха имобилаизера на голф 3 1,9тди 1996г

              Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
              !Виж клапана за нафтата дали отваря тогава когато дадеш на контакт без ключ.
              Клапана не отваря- принудително му подаваме 12 волта и пак не пали.
              На сърбела майката му е чесането.
              Борислав Борисов Русе О885 О37815

              Коментар


              • #8
                От: как се маха имобилаизера на голф 3 1,9тди 1996г

                Това за ключалките ми го обясняваха пак при същата случка. Но не майстора, който ми реши проблема, а не'кви други които намерих наблизо на другия ден след като колата ме изостави(и аз нея и си хванах метрото). Може и да не е вярно, не съм се интересувал. По принцип мразя алармите и имобилайзерите. Крадците ги обезвреждат за секунди, а на обикновените хора само им пречат и им правят проблеми.
                Обаче за схемата при мен съм сигурен. Компа си иска сигнала от едната букса на компресора на централното(мисля производство на Хела) и това си е.Иначе не пуска нафта и то не само от клапана, а също и блокира стартера. За Б4 заводския имобилайзер е екстра, а не стандарт. Стандартно е при A6(C4) и компресора с платките е абсолютно същия и при мен. Има вероятност да е същия компресор и при Фолксваген и проблема да е същия. При мен стои в багажника от дясно и е в една като дунапренена обвивка, явно за да се предпазва от влага(но при мен не помогна, и после го увих в найлон).
                Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                Коментар


                • #9
                  От: как се маха имобилаизера на голф 3 1,9тди 1996г

                  Изписал е грешка в имобилайзера заради смяната на блоковете!Блока за управление върви комплект с патрона с ключа и четеца .Незнам с кое ГНП точно е но щом подавате ток дирекно на клапана предполагам ,че е открит стандартен клапан и при подаване на ток се чува като щракне.Другия модел е капсулован.Реално това което пали и гаси мотора е този клапан.Управляващия блок командва управлението на ГНП-то което е в главата на помпата и е за средни и високи обороти а ниските са базово зададени и ги корегира центробежен регулатор в корпуса на помпата.Така в тоя ред на мисли ако подавате ток на клапана на помпата и имобилайзера позволява на стартера да върти колата трябва да запали , а и между другото съм прибрал няколко коли по този начин с +12 в на клапана и брадясал имобилайзер.
                  Клапана от кой модел е ? Капсулования или стандартния с гайка отгоре?
                  Вадихте ли клапана от гнездото му за да проверите дали работи и гумичката му е наред ?
                  Uaz 469 2.4 D MB
                  KTM 600 ROTAX
                  Hyundai Terracan 2.9 CRDI- 2 бр.
                  Иво 0 9 8 осем 9 4 4 2 седем 9

                  Коментар


                  • #10
                    От: как се маха имобилаизера на голф 3 1,9тди 1996г

                    Първоначално публикуван от Иво82 Преглед на мнение
                    Клапана от кой модел е ? Капсулования или стандартния с гайка отгоре?
                    Вадихте ли клапана от гнездото му за да проверите дали работи и гумичката му е наред ?
                    Нормален с гайка. разглобявахме го- с извадена котва пак не пали.
                    На сърбела майката му е чесането.
                    Борислав Борисов Русе О885 О37815

                    Коментар


                    • #11
                      От: как се маха имобилаизера на голф 3 1,9тди 1996г

                      Първоначално публикуван от Иво82 Преглед на мнение
                      Управляващия блок командва управлението на ГНП-то което е в главата на помпата и е за средни и високи обороти а ниските са базово зададени и ги корегира центробежен регулатор в корпуса на помпата.
                      Не искам да противореча амаа... Центробежен регулатор в такава помпа не съм виждал, а моята съм я виждал разглобена не един път(е, имам две помпи само за тази кола и Пасат Б4 пак с този мотор и такава помпа... и нея съм отварял). Лично съм виждал и как могат да се променят оборотите на празен ход само чрез софтуерна намеса с VAG-COM(задават се).
                      Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                      Коментар


                      • #12
                        От: как се маха имобилаизера на голф 3 1,9тди 1996г

                        Има една кутийка която служи като връзка между четеца на ключа и компа(не и знам името ).Тя стой от ляво на волана в таблото или поне на повечето е там.Да няма някоя лоша връзка или откачен куплунг там
                        А за помпата съм съгласен , не вкючих веднага ,че ГНП-то е с умната тиква за което се извинявам .
                        Последно редактирано от Иво82; 02-03-12, 22:49. Причина: оправдания
                        Uaz 469 2.4 D MB
                        KTM 600 ROTAX
                        Hyundai Terracan 2.9 CRDI- 2 бр.
                        Иво 0 9 8 осем 9 4 4 2 седем 9

                        Коментар


                        • #13
                          От: как се маха имобилайзера на голф 3 1,9тди 1996г

                          Компресора трябва да е бош,центробежния регулатор всъщност е центробежен ограничител на оборотите,в зависимост от двете диаграми на ото, бензиновия мотор се самоограничава сам по обороти ,дизела няма спирачка докато не се саморазпадне,с вагкома можеш да дърпаш оборотите на празен ход и не само,ограничител обаче трябва да има (механичен)
                          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                          Анатолий Пейчинов o8875о9815
                          https://dvrbg.com/

                          Коментар


                          • #14
                            От: как се маха имобилайзера на голф 3 1,9тди 1996г

                            Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                            Компресора трябва да е бош,центробежния регулатор всъщност е центробежен ограничител на оборотите,в зависимост от двете диаграми на ото, бензиновия мотор се самоограничава сам по обороти ,дизела няма спирачка докато не се саморазпадне,с вагкома можеш да дърпаш оборотите на празен ход и не само,ограничител обаче трябва да има (механичен)
                            Няма нищо центробежно в тези помпи. Компа си управлява и ограничава де що има. За целта взима информация от една торба датчици, а за оборотите специално инфото е от два–от датчика на коляновия вал и датчика на умната дюза.
                            "Диаграмите на Ото", нЕмат нищо общо със самоограничаването(да не казвам, че дизела бачка по диаграмата на Сабатие ама и това нЕма значение). Самоограничаването на бензина беше при карбураторните мотори, заради естественото обедняване на сместта с повишаване на оборотите, заради по-голямата инертност на бензина от на въздуха(просто казано). При впръскването на бензин няма такова самоограничаване, затова се прави принудително или със спиране на горивото или с прекъсване на подаването на ток за свещите.
                            Центробежни регулатори има при механичните ГНП на дизеловите мотори.
                            Толкова по тоя въпрос. Който знае как се маха имобилайзера и/или е махал, да вземе да каже и опише, за да си решат хората проблема, че с "теоритични" бисери не им помагаме с нищо. Аз казах каквото знаех, но не за баш същата кола.
                            Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                            Коментар


                            • #15
                              От: как се маха имобилайзера на голф 3 1,9тди 1996г

                              Сигурен ли си че диаграмата на ото няма нищо общо със самоограничаването на оборотите на бензинов двигател Колега ! Отговори само на тоя въпрос и после продължавам да питам нататък във връзка с теорията ти !Нали не мислиш че съм решил да се правя на интересен ,отговори на въпроса ....Аз съм махал/поставял имобилайзери поне 6-7 години ,на голф дизел се маха лесно,опира до един байпас.

                              п.п После аз ще ти обясня как става самоограничаването на бензинов мотор щото твоята теория е в грешна посока,може да ползваш и жокер междувременно че обядняването на сместа всъщност е следствие а не причина ........ ,а сега де !
                              Последно редактирано от Roninn; 03-03-12, 22:08.
                              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                              Анатолий Пейчинов o8875о9815
                              https://dvrbg.com/

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X