Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Старо и ново

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Старо и ново

    Като чета темите ,започвам да си мисля че е философия и Уазкаджийчето ,Ниваджийчето ,Сузукаджийчето и т.н.Колеги,колко от ВАС и какви от новите модели 4х4 са карали та вече има компетентни мнения по всичко свързано с тях/по точно мнения че не стават за нищо/?Ако има такива ,дайте да обменим информация но лично проверена и достоверна ,или това е сайт за 4х4 на мин.10години,УАЗиНИВА ,а всичко останало не струва????
    VW-TOUAREG V6,3.0 TDI:oops:

  • #2
    Аз например съм карал почти всичко (поне голямата част) от новите модели 4х4 на повечето фирми, моля задайте конкретен въпрос.
    VPetrov.photography

    Коментар


    • #3
      Re: Старо и ново

      Първоначално публикуван от inox
      Като чета темите ,започвам да си мисля че е философия и Уазкаджийчето ,Ниваджийчето ,Сузукаджийчето и т.н.Колеги,колко от ВАС и какви от новите модели 4х4 са карали та вече има компетентни мнения по всичко свързано с тях/по точно мнения че не стават за нищо/?Ако има такива ,дайте да обменим информация но лично проверена и достоверна ,или това е сайт за 4х4 на мин.10години,УАЗиНИВА ,а всичко останало не струва????
      Мисля, че не си чел/гледал достатъчно добре по сайта, има доста тестове съпроводени с видео например на новия Landcruiser който Вушев го пързаляше по една поляна, повечето участници са достатъчно образовани и четат и други форуми по интернет за да изказват компетентни мнения, аз тук не съм виждал изказвания от рода абе аз карам нива тя е най-добрия джип, който са често срещани по други форуми които чета, като на BMW, Renault, Citroen, там хората са обсебени от марката и всичко друго е боклук но тука има доста обективизъм.

      П.С. Плюс това не виждам нищо странно повечето хора да не могат да си позволят 4х4 по-ново от 10 години, малко са тия които дават 50 000+ за автомобил.
      no signature no problems

      Коментар


      • #4
        Re: Старо и ново

        Първоначално публикуван от inox
        Като чета темите ,започвам да си мисля че е философия и Уазкаджийчето ,Ниваджийчето ,Сузукаджийчето и т.н.Колеги,колко от ВАС и какви от новите модели 4х4 са карали та вече има компетентни мнения по всичко свързано с тях/по точно мнения че не стават за нищо/?Ако има такива ,дайте да обменим информация но лично проверена и достоверна ,или това е сайт за 4х4 на мин.10години,УАЗиНИВА ,а всичко останало не струва????
        Аз карам УАЗ "Хънтър" и съм много доволен, никога не съм казвал че нещо по принцип "не струва", но ще споделя някой впечатления и разсъждения Хънтъра пристига със СУВ'ови брони т.е. пластмасови сравнително ниски (за щастие по изключение - евтини) като на повечето нови машинки, Изкъртих ги на вторият ден и ги смених с по-подходящи (Братя Флекс стийл) та си мисля - един Ленд Крузър 90 (100?) ако му откъртя така броните Колко ще се вътря и колко ще плачкам? Иначе и на мен ми се кара Конфортно возило с климатик, но не ще е скоро момента в който ще мога да си позволя "пипнато "Джипче"" за което да не ми пука достатъчно че да го вкарам в гората (а теста "Ком-Емине" показа че щети ЩЕ има)
        За другите недостатъци (или Плюсове) на новите лъскави машинки няма да коментирам, но ми направи впечатление че тяхните собственици ИЗБЯГВАТ по-сериозните препяствия, според мен по-финансови съображения, а може и по други...
        Така че никой не отрича нещо без аргументи, а за всяка задача си има Подходяща кола - за сериозният (ако може така да се нарече) OffRoad от УАЗ-ката по-подходяща аз не виждам по ред показатели, като тегло, височина, здаравина и не на последно място ЦЕНА за придобиване и ПОДДРЪЖКА

        Коментар


        • #5
          напротив, новите 4х4 стават за всичко, но по-рядко се ползват за екстремен офроуд по основна причина, че собствениците им е жал да ги драскат, трошат и т.н. Много пъти ми е правило впечатление, когато водачи на чисто нови джипове намаляват на трамвайна линия повече и от колите Мислите ли, че те биха тръгнали по чукарите?

          а иначе си битува заблудата, че УАЗ и Нива са най-проходимите автомобили по начало, както беше популярна преди години мисълта "Лада е най-добрия автомобил за българските пътища"
          Просто хората с това разполагат и с това са свикнали...
          помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

          Коментар


          • #6
            Re: Старо и ново

            Първоначално публикуван от alex_markov
            ...Хънтъра пристига със СУВ'ови брони т.е. пластмасови сравнително ниски (за щастие по изключение - евтини) като на повечето нови машинки, Изкъртих ги на вторият ден и ги смених с по-подходящи (Братя Флекс стийл) та си мисля - един Ленд Крузър 90 (100?) ако му откъртя така броните Колко ще се вътря и колко ще плачкам?
            братя Флекс за същите пари, ще ти направят брони и за ЛК... Проблема е, че въпросния ЛК струва колкото годишния бюджет на едно училище и стои някак си гротескно между две дупки на улицата...
            а само миналата година са продадени към 300бр чисто нови
            Тепърва ще се купуват още /тия "еврофондове" за какво са? /
            помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

            Коментар


            • #7
              Първоначално публикуван от LJ73
              ...а иначе си битува заблудата, че УАЗ и Нива са най-проходимите автомобили по начало, както беше популярна преди години мисълта "Лада е най-добрия автомобил за българските пътища"
              Просто хората с това разполагат и с това са свикнали...
              Това за заблудата не го разбрах? Аз си дадох аргументите по-горе защо смятам УАЗ-а за добър избор, за по-екстремни условия

              Коментар


              • #8
                Първоначално публикуван от alex_markov
                Това за заблудата не го разбрах? Аз си дадох аргументите по-горе защо смятам УАЗ-а за добър избор, за по-екстремни условия
                добър избор / съотношение цена/възможности / е едно, друго е "най-добър /т.е. най-големи възможности"/ Рядко човек може да ползва най-доброто - обикновено прави компромис с нещо...
                Не може да се твърди, че някоя 25 годишна УАЗка е най-доброто... все ще се развали нещо на път

                Между другото по снимките имаше и по-софт офроудъри - как се справиха? Изключвам субективния фактор /заобикалянето на по-тежките препятствия/...
                помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                Коментар


                • #9
                  LJ73, Нали знаеш че 50% от проходимостта е шофьора
                  А за най-доброто - има май Bowler ама 200К Евро + 10К на излизане трябва да се казвал Бил пък ако си и Геитс помага

                  Коментар


                  • #10
                    а с Хънтъра как беше - някакви проблеми /ама честно!/?
                    помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                    Коментар


                    • #11
                      Първоначално публикуван от LJ73
                      а с Хънтъра как беше - някакви проблеми /ама честно!/?
                      Изключително много ми хареса доволен съм как се справи, е имаше дребни проблеми (скъсан щуцер на масленият радиятор, скъсан амортесьор, закъсан ремък, леко прекъсване на габарита - лош контакт) но юнак без рана не може , докара ме до Емине и после обратно до София, Моят извод е че много високите скорости извън пътя водят до сериозни натоварвания и по-некачествените компоненти дават Фира За щастие всички важни системи изглеждат не засегнати, което ми го издигна в очите още повече

                      Коментар


                      • #12
                        diavol koleda

                        Лично аз все още нямам личен 4х4 автомобил но съм карал Уаз 469 Уаз 3303(старото име е 452) и за малко съм карал Тойота LK 90 какви са ми впечатленията понеже си падам екстремист в оффроуда та за мен най-подходящо като съотношение цена възможности е узката не бих трошил таква Тойота по чукарите или поне ако аз я карам ако забелязахте казах съотношение цена,възможности ,защо? Ами много просто руснаците никога не са имали качество в изработката всеки тук знае защо е така но за мен спецлно е много важна възможноста сам да си изградиш автомобила които искаш,а това аз ще мога да си позволя само на Уаз просто всеки друг вариант ми е скъп,Друго лично мене ме кефи идеята да успея да преработя Уазка така че да е равностоина с Мерцедеси Тойоти и тн. доказали се вседеходи не че Уаз е недоказал се вседеход.Личните ми впечатления от Тоъотата бяха много добри но за съжаление я карах по асвалт и нямам впечатление как е на черен път но съм убеден че е супер,а иначемашината беше дълга база мисля че с 3л. тулбодизел незнам тука има хора които познават тази марка по добре вървеше много яко беше адски широка и беше една от машините в които за първи път се збрах на височина.
                        ДИМИТЪР ДОРОСИЕВ(Дявол Коледа)Хард Suzuki Samurai 1.6(каквото е останало от него),и паркетен Samurai 1.3.
                        тел.088четири 9едно9 4нула4
                        -------------------------------------------------------

                        Коментар


                        • #13
                          еразбрах за какво пита автора на темата, защото 4х4 е доста широко понятие. карал съм доста такива коли, някои като лични други като служебни, трети само за тест. нужно ли е да ги изреждам, тойота 100, 90, 120, ровер дифендер, дискавъри 1, 2, 3, рейндж ровер класик, нею и най - новия, МБ Гкласа нова/тара, МЛ, БМВ Х5, чероки, гранд чероки, вранглер, волво, УАЗ, нива, ... да продължавам ли

                          inox, кажи за коя кола какво те интересува и ще получиш отговор, ако никой тук незнае това, което те интересува всички имаме кой да питаме
                          drive alive

                          Коментар


                          • #14
                            напротив, новите 4х4 стават за всичко, но по-рядко се ползват за екстремен офроуд по основна причина, че собствениците им е жал да ги драскат, трошат и т.н.
                            Сори LJ но не съм напълно съгласен-за да става за нещо някой от новите 4х4 трябва малко повече от това да не ти пука. Половината от новите 4х4 които 99% са СУВ клас са с независимо окачване а това с повдигането по желание до 35см действа само по рекламите, за това че смяната на гумите е задължителна е повече от ясно. Ако опрем до колесните бази ще забележиш че на всяка малко по-сериозна амплитуда на терена праговете ще се смачкат с 20см нагоре. Просто новата продукция е със съвсем друга насока.
                            УАЗ - Where I go there are no roads!!!

                            Коментар


                            • #15
                              Първоначално публикуван от Alexander
                              напротив, новите 4х4 стават за всичко, но по-рядко се ползват за екстремен офроуд по основна причина, че собствениците им е жал да ги драскат, трошат и т.н.
                              Сори LJ но не съм напълно съгласен-за да става за нещо някой от новите 4х4 трябва малко повече от това да не ти пука. Половината от новите 4х4 които 99% са СУВ клас са с независимо окачване а това с повдигането по желание до 35см действа само по рекламите, за това че смяната на гумите е задължителна е повече от ясно. Ако опрем до колесните бази ще забележиш че на всяка малко по-сериозна амплитуда на терена праговете ще се смачкат с 20см нагоре. Просто новата продукция е със съвсем друга насока.
                              на всяка джипка, независимо стара или нова може да смачкаш праговете "20см нагоре"... гумите си ги сменят дори и собствениците на Хънтър - питай Алекс Марков... Действително повечето 4х4 се правят за каране по асфалт и черен път, а не за траял... но чак пък "за нищо да не стават"
                              тъста ми спореше, че ладата му е по-проходима от мойто рено, ама се оказа обратното...
                              не може да казваш на хубавото лошо, само щото е ново и скъпо...
                              помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X