Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Митът за лошия ФОРД

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Митът за лошия ФОРД

    В тази класация http://fakti.bg/avto/31701-vijte-koi...lat-nai-chesto показват че има доста други реномирани марки с повече проблеми .
    По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

  • #2
    От: Мита за лошия ФОРД

    В топ 5 три са Тойота. Проблема на Форда е не в първите три години а от 4тата нататък. Това не е засегнато в тази класация. Немските започват да имат ядове обикновено от 5тата нататък. От Японските споменати в класацията повечето само имената са им японски вече. Затова и качеството става такова. Няма нищо странно в класацията предвид представителната извадка и срока на експлоатация.
    "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

    Коментар


    • #3
      От: Мита за лошия ФОРД

      Два проблема с класацията в този и вид:

      - JD Power е американска компания. Класацията е за американски коли. Американските и немските фордове делят малко модели, сред които е Фокус. Другото са местни американски модели.

      - Най-често коментираната класация на JD Power (понеже класациите са много) е за "Initial Customer Satisfaction Survey". Разпитват се собственици на нови автомобили, до няколко месеца след купуването им.

      Собствениците на Форд са или хора които цял живот са карали Форд (пикападжии примерно), или хлапаци които карат първа кола, или скромни хора на които това е първата нова кола (понеже фордовете са евтини). Мненията на такива клиенти винаги са суперлативни.

      По тази класация, бих класирал нашия Хюндай на първо място, понеже е страхотна кола. Ама е на една година. А субаруто е на осем.

      Предвид че на Хюндая, автоматик, започна да ми боцка топката на скоростния лост (люпи се "хрома" отдолу на декоративния пръстен по топката), а на субаруто (с ръчни скорости) топката още е като нова, все си мисля че в дългосрочен план субаруто ще е по-читаво. Но в JD Power класацията бих го сложил по-долу, понеже вътре е като обран бостан и няма най-новите екстри.

      Та толкова за тия класации.

      Отделно че фордовете в щатския каталог са читави от първия до последния. Хубави коли са, особено за цената си.
      Издъних се на Тюринг теста

      Коментар


      • #4
        От: Мита за лошия ФОРД

        Въпреки всичко добро, казано за Форд най-добрия Форд е ПРОДАДЕНИЯ Форд
        На сърбела майката му е чесането.
        Борислав Борисов Русе О885 О37815

        Коментар


        • #5
          От: Мита за лошия ФОРД

          Подкрепям колегата Goblin. Фордовете произведени в САЩ за техния пазар, едва ли са с такова качество, на което сме свикнали с немските.
          Съвсем отделен е въпросът, че всяко правило си има изключение.
          Your conscience is all you can take to your grave.

          Коментар


          • #6
            От: Мита за лошия ФОРД

            За американеца стандартния форд е или пикап, или Краун Виктория когато още се правеше.

            А Викторията - осмак, задно предаване, с рама, тежи два тона...

            На третия месец радиото не работи, на шестия - няма здрава лампичка по таблото...

            Но вози като лодка, двигателя изкарва по не знам колко стотин хиляди, трансмисията и тя, климатика още духа лед на десетата година кажи речи без да го пипаш, а спре ли - всеки пакистанец с чалма и чук ти го оправя за половин час, и няма село в което да няма части за него на лавицата до тракторните ремъци. Отделно че заводски ремонтирана трансмисия е примерно седем осемстотин зелени, двигател - и той там.

            В Ню Йорк ги забраниха за нови таксита вече (старите могат да се ползват, но пуснеш ли ново такси в обръщение - трябва да е хибрид) - е, таксиметровите фирми изкупиха последните бройки с дузини, и си ги държат на склад. През един сериен номер минават сигурно пет коли в части. Перпетуум мобиле.

            Същото и с линкълните, които пак са на Форд.

            Нощем ако останеш на кръстовище десетина минути ще преброиш поне пет бакшиша които гонят зеленото и минават бабунесто кръстовище на добре узряло жълто, с отскок и приземяване по корем с по пет метра искри зад колата. Това им е ежедневната употреба, с години.


            Отделна бира са полицейските изпълнения, с малко по-пипнат двигател, заводски подсилено охлаждане и климатик (зер по цял ден патрулират с пешеходна скорост), с два алтернатора, с подсилена багажна клетка за да могат да ти "помогнат" да спреш наковавайки спирачки пред теб ако нещо не си ги разбрал от пръв път... Рой благинки. Които можеш да вземеш на полицейски търг "две за левче".
            Последно редактирано от Goblin; 25-02-12, 21:22.
            Издъних се на Тюринг теста

            Коментар


            • #7
              От: Мита за лошия ФОРД

              Аз имах шанса да огледам едно такова 64 година.Без то4ка ръжда никъде!!

              Коментар


              • #8
                От: Мита за лошия ФОРД

                Първоначално публикуван от kikimora Преглед на мнение
                Аз имах шанса да огледам едно такова 64 година.Без то4ка ръжда никъде!!
                Е, че какво от това. Я ела да видиш коли които в Европа отдавна за изчезнали от ръжда как тук са лъскави като вилици. За година вали 3ти път. Дъжд. И ако се падне да съм някъде и да не я карам точно този ден колата, няма и да я намокри. И ще е лъскава и след 50 години. Пробвай го тоя номер в София...
                https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                Коментар


                • #9
                  От: Мита за лошия ФОРД

                  Ами за мен беше впечатляващо, след като тераното ми гръмна след една година каране в бг-2002г.Наистина къдърно направен шлеп, с необходимата антикорозионна защита.Освен това, за това добитче има части на цени - лада.8$ кормилен накрайник...

                  Коментар


                  • #10
                    От: Мита за лошия ФОРД

                    Първоначално публикуван от borko_ruse Преглед на мнение
                    Въпреки всичко добро, казано за Форд най-добрия Форд е ПРОДАДЕНИЯ Форд
                    Колко Форда си притежавал , подържал , какви модели са били и като си купил в какво състояние са били . Лично аз съм имал съм има три ( ескорт комби 92г 1,4 , ескорт двуврат хечбек 96 г 1,8 , мондео комби 94 1,8 всичките на газ ) .В момента имам ескорт комби 95 г 1,6 на газ с обикновено газово разстройство който карам от 2004 г и с разход от 8 до 12 л пропан-бутан . Карам и Рейнджър (мазда БТ 50) и мога смело да заявя че ако си сменя някоя от колите отново ще бъде ФОРД . Всяка една марка кола при адекватно подържане и внимание от собственика е добра . Проблема е с прежалените и след това попаднали в БГ . И за да не кажеш че нямам с какво да ги сравнявам ще кажа че съм имал и други коли . Проблемите които съм имал са нормални експлоатациони .
                    По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Мита за лошия ФОРД

                      Първоначално публикуван от alexalex69 Преглед на мнение
                      ...Проблема е с прежалените и след това попаднали в БГ . И за да не кажеш че нямам с какво да ги сравнявам ще кажа че съм имал и други коли . Проблемите които съм имал са нормални експлоатациони .
                      Подкрепям напълно. Най-голямата инвестиция, която съм правил в ремонти по Форда, е закупуването на некачествени части, поради незнание от моя страна. След този случай си научих урока и сега само наливам и карам.

                      П.П. За тези, които не знаят, моят Форд е американски и произведен за полицията.
                      Приятели не се печелят - губят се завинаги.
                      УМЪТ НЕ Е ЗА ВСЕКИ
                      Времето е ценно, само ако не бързаш.
                      0889623098

                      Коментар


                      • #12
                        От: Мита за лошия ФОРД

                        Първоначално публикуван от borko_ruse Преглед на мнение
                        Въпреки всичко добро, казано за Форд най-добрия Форд е ПРОДАДЕНИЯ Форд
                        На форда предното стъкло е голямо, за да виждат кой идиот го кара.

                        Форд и циганин не боледуват - направо мрът.

                        Форд е създаден за да се разбере, че Опел не е най-лошият автомобил.

                        и т.н.

                        Такива неща да се чуват, иначе как ще си купувам евтини комбита. Заради това клеймо, за мен са много ценни автомобили, карам втори и със сигурност ще карам трети. 1.8 ТД интеркулър е много добро двигателче....

                        1-вия Ескорт комби '96 след като го купих смених ангренаж и обслужих предницата (100 лв за труд, тампони, накрайник, шарнири), след 100К профилактично го закарах на предница - резулата беше ... абе единия накрайник е тръгнал, но има още хляб в него
                        2-рия Мондео комби '97 - филма се повтаря (предница: 30 лв. труд + тампони), 40К от както е в мен, около 5К за нафта, а колата струва 2К, вършиш си работата и това е

                        !!! Не хваля Форда, хваля ниската му цена. Ниската цена породена от мита за лошия Форд води до: Много добро съотношение качество/цена (в полза на качеството).
                        Biagini Passo Powered By VW Syncro

                        Коментар


                        • #13
                          От: Мита за лошия ФОРД

                          Имах Ескорт 1,6 93г комби. Изобщо не по- лош автомобил от Голф 3 да речем. Вече прежален го товарих като магаре и не го поддържах въобще и естествено издъхна. Аз съм доволен от тоя автомобил.
                          Мой познат кара Форд куриер (и работи куриер), бензин,газ . В момента е на 500 000 километра навъртяни само в Бг за няколко години. Предполага се че е на около 700 000 защото го взе 10 годишен. По двигателя веднъж смени вложки, а по окачването само текущи ремонти - шарнири, тампони, накрайници, накладки... Напоследък взе да гори масло и той взе друг двигател от морга да го сменя. Няма такова животно.
                          Sent from my Nokia s fenerche

                          Коментар


                          • #14
                            От: Мита за лошия ФОРД

                            А откъде идва лошата слава на Форд?

                            Коментар


                            • #15
                              От: Мита за лошия ФОРД

                              От собствениците на другите марки автомобили
                              Sent from my Nokia s fenerche

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X