Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Митът за лошия ФОРД

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Мита за лошия ФОРД

    На такива класации .... да им имам класацията ! Що гледате у канчето на белите държави , н е ми е ясно

    Когато в България почнем да си купуваме от магазина Лексуси , Поршета , Линкълни ... и т.н. и и когато на третата година почне да ми отказва радиото или да ми се изкриви мигача , тогава и ше му мислим .

    За нас е по-важна класация за коли на по 15+ години . И критерии от типа : кой колянов вал изкарва 1 милион км. без смяна или кои скорости и диф издържат 400 000 км. със сълзящи семеринги и само с доливане на масло .

    ПС. ...Ама айде и мойте 5 стотинки към Форд-а , да съм в крак с темата : В момента във фирмата имам три микробуса Форд - един дизел `94 , един бензинов с АГУ , моноинжекция`93 и още един бензинов DOHC , 2 литра инжекция . Карат се от който му падне и естествено като как се кара ...чужда жена .
    За няколкостотин хил. км . сумарно - смяна на един висящ лагер на дизела и едно разбито каре на кардана на моноинжекцията . Останалото е смяна на масла и филтри . Ама редовно , щото съм предупредил , че в противен случай режа пръсти .
    Последно редактирано от Vlado_Ts; 01-03-12, 14:43.
    Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

    Коментар


    • #17
      От: Мита за лошия ФОРД

      Първия ми Форд беше Ескорт-1983г. с него минах 100 000км, а в Австрия колко е минал- божа работа никакви сериозни проблеми това беше студентския ми автомобил, малко поддръжка, много каране. Втория беше 1993г пак Ескорт 1.6 EFI мотор много добра кола без проблем минах 50 000км продадох го само защото нямаше климатик и малко съжалявам щото двигателя беше на реални 150 000км и вървеше много. Сега четох по разни форуми /не знам дали е вярно/, че новите се правят без лагери на коляновия вал, т.е след определен ресурс мотора отива на боклука!

      Коментар


      • #18
        От: Мита за лошия ФОРД

        Тия класации са пълна нагласиситика...... ама пълна... и понеже средностатиситическия амариканец е доста кух -вярва им и така гледат да попреебат конкуренцията и да си продават американските кочини.
        Немската кола – проектирана е за виски скрости –макар че полвината магистрали са с знаци за ограничения ,има доста места дет няма ограничения и газ доколкото може...съответно трябва и да спира от 220, всеки 2 г има ТЮФ дет с 10 лева под масата не става да се мине..гледат всичко ,спирачки,дали има ружда на определени места –ако има колата се БРАКУВА ,не може да се заварява и поправя,ако има теч на масло от някаде –пак е проблем.... в немско ако кажеш на някои че 1 кола понеже е на 5 години е стара и затова се разваля...ясно как ще те гледат.
        В Америката – макс е 70 мили в час –демек 113 км в час...в завсимост от щата аиде някаде не глобяват ако си с 80 (128км/час) ,ама нагоре си е късмет ако не те глобят и глобите са солени- та те знаят че процентно 1 кола да се движи с над 120км/ч е малко вероятно.... в една камара щати –няма никакав преглед,на никои не му дреме има ли ръжда,спирачки и т.н, там дет има някакви прегледи са ала-бала , в мнозонството кат кажеш на американецо –ми ти ккаво искаш ,тая кола е на 5 години ,тя е стара,как да не се разваля – и хората си го приемат за нормално.....
        Едно е да правиш кола 1600 ,дето да върви с 220, да гори малко ,да спира,да няма ръжда и тая кола да се ползва поне 10 г – друго е да сковеш набързо някакв тутмак с 6цилиндъра ,дет никои не оачква да е здрав повече от няколко години и да гори малко . Живях бая време в немско – близо до нас има УСА база ,вкарват УСА коли без мито и т.н и при един мои приятел дет имаше сервиз и ги беше прикоткал американчетата - всичко се чупи - мотор, кутии, пържат се спирачки .... бе трагедия –виждал съм го с очите си , ама както казах горе то никога не е било проектирано да върви с 220 в продължение на няколко часа...

        В момента доста на почит е Форд Фокус –точно тоя модел дето е проектиран в немско –слави се с малко горене, бил устоичив и т.н и т.н ... Ако че бензина е по ефтиния от европа е доста скъп за амреика ,понеже пък разтоянията са яки и като е голяма ламя колата колкото и да си прост се вижда че харчиш бая пари на гориво..и почваш да си променяш полека лека мисленето.

        Коментар


        • #19
          От: Мита за лошия ФОРД

          Първоначално публикуван от v.kostov Преглед на мнение
          Първия ми Форд беше Ескорт-1983г. с него минах 100 000км, а в Австрия колко е минал- божа работа никакви сериозни проблеми това беше студентския ми автомобил, малко поддръжка, много каране. Втория беше 1993г пак Ескорт 1.6 EFI мотор много добра кола без проблем минах 50 000км продадох го само защото нямаше климатик и малко съжалявам щото двигателя беше на реални 150 000км и вървеше много. Сега четох по разни форуми /не знам дали е вярно/, че новите се правят без лагери на коляновия вал, т.е след определен ресурс мотора отива на боклука!
          Аз също съм чул нещо такова но за дизелите. Всъщност че основен ремонт на дизелов двигател на форд се прави задължително с нов колянов вал, вследствие може би на първото. Знаещите да кажат
          Когато човек говори истината - не се налага да лъже!

          Коментар


          • #20
            От: Мита за лошия ФОРД

            Новите са много по здрави от старите, но и те са много зле. Имам много опит с много фордове и нищо добро не мога да кажа, освен може би за фокуса от 98а. Декември получих нова баничка за служебна. На 300км се разскърца като всеки форд, на 7000 му отказа термостата, вече е на 10 и подала на съединителя отделя много долу като е студен. Старата я върнах на 140к, има да и се правят ремонти за поне 4к и то не зорлен счупени, ами течове, горивна система, окачване, спирачна система... Кара се само от технически много грамотни водачи които зависят от нея при всякакви метереологични условия се пази. Горивото е само от голяма верига бензиностанции, плаща се безкасово, подръжката само при вносителя. Буса също взет нов, е размазан на 100к км. Какво им е хубавото на ескортите като оригиналните носачи изкарват около 60, рейката около 80к, биелетите много по малко, за електрониките им книга мога да напиша. Ако подкарам един ескорт така както си карам тойотите ще умре много скоро. Служебните фордове ги карам по внимателно от личните тойоти, защото са стъклени. Аз лично съм изумен как се продават тези коли. Според мен отдавна трябваше да фалират и ако не беше компанията майка с тези които споменаха по горе чисто американски модели, форд в европа нямаше да го има отдавна.
            "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

            Коментар


            • #21
              От: Мита за лошия ФОРД

              Колега , ясно ми е че разбираш от доста работи и си видял и пробвал , но за по старите модели не споделям изказаното от теб....и забелязвам че нещо ненужно пресилваш нещата. Виж с по новите нямам досег и незнам как е качеството , но още не съм виждал на Форд било то Ескорт , Фиеста , Сиера , Транзит , Скорпио , Орион , Мондео да им сменят носачи , биалети и рейки на тия километри където ти си ги написал.... и сега ще ти кажа няколко факта над които да помислиш .... първо тампоните на всички модели носачи , които досега съм разглабял , сменял и имал досег с тях са на марката Febi , която доколкото ми е известно няма нищо общо с Форд и се монтира и на много други коли , било то заводски или ремонтно , второ биалетите оригинал са lemförder и също се монтират не само на Форд , трето оригинални носачи само в Мото Пфое , но ме съмнява някой да си купува от там предвид цената . Отделно техните аналози по магазините са пълни боклуци и тук нестава на въпрос само за марката Форд , а и за повечето останали . Предпочитам да си сменя тампоните на оргиналните и да съм сигурен. За рейката ми какво да ти кажа , това си е до самия шофоьр , като същото се отнася и за всички елементи по автомобила без значение от марката му... Сега ако се цели всяка втора дупка и се качва по бордюрите с 40 50 километра в час , не рейка ще е за смяна ми и целия мост , отделно ми е направило впечатление , че точно много от оригиналните части който са си по автомобила (пак без значение от марката) изкарват при нормална екплоатация почти 150 000 - 200 000 км .. И това че има мародери дето могат и най здравото окачване да разбият и оправят за 1 година е друг въпрос . За гниенето и ръждите вече няма да споря , от немските коли Опел , Форд и някой VW си погниват доста . Сега някой ще ме попита имам ли лично наблюдение .... Притежавам 1 Фиеста 89 година 1,8 дизел и Транзит 93 2.5 дизел и от двата съм доволен , особенно от Транзита , преди да го взема е бил маршутка и беше над 400 000 км , при изправна подгряваща дюза и поне 70 ампреров акумулатор си запалва от четвърт и в най-големия студ , за Фиестата същото , само че при нея трябва и 4 те подгревни да са изправни . Имаме в семейството и VW Голф също дизел и там се късат тампони , разтропват се носачи и шарнири и така нататък. Съществена разлика по обслужването след определен пробег няма.....освен в цената за съжаление. На Голфу подръжката е по евтина. Съпоставка може да направя и с една от другите коли в семейсвото която е Пежо 405 и да ти кажа работата пак е същата .Всеки модел си има слаби места и детски болести по различни агрегати...които след 10 годинки почват да се обаждат .На определен пробег на тия 20 + годишни коли подръжката си е фактор и който ми каже че само купува и кара , значи не купува достатъчно карана кола или просто не кара достатъчно .

              Мисълта ми е че такава тема може да се направи за всяка една марка автомобили и все ще се намерят хора да я плюят и такива които и да я хвалят ...

              Коментар


              • #22
                От: Мита за лошия ФОРД

                Първоначално публикуван от borko_ruse Преглед на мнение
                Въпреки всичко добро, казано за Форд най-добрия Форд е ПРОДАДЕНИЯ Форд
                Обоснови се колега!Колко Форда си притежавал,какво по тях се счупи и скъп ли беше ремонта,както и с коя от новите ти джипки или коли които притежаваш го сравняваш???

                Коментар


                • #23
                  От: Мита за лошия ФОРД

                  Даааа Форда е много лош автомобил, не го купувайте при никакви обстоятелства!

                  П.П.
                  Да пада цената, че по-коледа искам да сменя Мондеото с по-ново
                  Biagini Passo Powered By VW Syncro

                  Коментар


                  • #24
                    От: Мита за лошия ФОРД

                    Имал съм Мондео'95 и Фиеста'95. И от двете бях изключително доволен с изключение на това, че Мондеото не работеше добре на газ (с газов инжекцион, но може и в него да е бил проблема) и кекавите брони. Фиестата беше на метан и ходех от София до морето за около 10 лв., като ведъж се върнах от Бургас до София, натоварен с багаж, жена и деца с почти напълно запушен ауспух, следствие от "майсторски" ремонт на средното гърне. Вярно, че пътувах 9 часа, щото повече от 70 не можах да вдигна, ама кой друг автомобил би се справил по-добре и без да духне гарнитура? Та това за лошите Фордове са пълни глупости, както и митовете за калпавите Фиати, нечупливите Голфове и т.н. Имал съм над 30 автомобила и с никоя марка не съм имал съществени проблеми, защото винаги съм си ги поддържал.
                    П.П. Сега се сетих, че някъде в мазето трябва да имам една глава от Форд 1,3 с няколко клапана за смяна, и един десен шенкел от Фиеста с дебелата полуоска (на 1,3 и дизел май са такива). Ако на някой му трябват да пише да ходя да ги търся и да ги отнася...
                    Последно редактирано от kuzdov; 07-03-12, 12:28.
                    "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                    Неизвестен мъдрец

                    Коментар


                    • #25
                      От: Мита за лошия ФОРД

                      Мале , тая тема е весела .
                      Гледам , че масово колегите с Фордалерите искат обосновка защо тези коли за определен кръг от хора не ги бива.
                      От малкото време от което се познавам лично с borko_ruse мога да кажа спокойно , че ако караше Форд ежедневно то на аутобяса щяха да му фръкнат таркалетата на 2-рия ден ако и толкова изкара!
                      Аз като човек който е сменил много марки бараки както нови така и стари и съм ги ремонтирал защото това ми е работата искам да питам собствениците на Форд с колко марки коли си мислят ,че могат реално да ги сравняват относно реалните им качества като автомобили ,издръжливост и разходи по потдръжката им?
                      По темата за мита за мен не е мит .
                      Ако имате мерак можем сериозно да спорим по въпроса и моля без сравнениа относно частите!
                      Нали все пак трябва да се сетите , че същите марки части ги монтираме и на други марки коли а там издържат мноооого повече! Защо ли?
                      Относно личното ми мнение за тази марка ще кажа ,че последния курник Форд който купих трябваше да служи като ежедневка за нуждите на сервиза и беше с матор 1.8Д.Въпросния которник купих от мой приятел защото бе пазен от него и редовно обслужван а и ми трябваше комби.След 3 месеца ходене по мъките колата му я ПОДАРИХ заради добрите и качества .За периода на употребата смених 2 пъти окачването и отворих веднъж мотора.Проблемите с стартера въпреки ,че го смених 3 пъти и него така и не се реши .Само 2 пъти смених лостовете за мигачи и куп други глупости!
                      Преди него бях сбъркал да взема Фокус ама него го продадох , че цената беше доста по-висока .
                      Уточнявам , че мойте изводи за марката са направени на база интензивна употреба и ремонти на голяма част от моделите и съм сигорен ,че няма да съвпаднат с представата на хора който си ги коткат.Аз купувам кола за да я карам и да ми върши работа , а не да си я гледам и да и се радвам.За мен всяка марка автомобил си е купчина желязо която служи да ми завлече дъто от една точна до друга.
                      Това е лично мнение с което не целя да обидя никого , а ако съм го направил предварително се извинявам!
                      А за тези който решат да спорят с мен мога да дам много примери с цени и проблеми за въпросната марка и по въпроса можем да си пишем с години .
                      А относно цената - че те вече май нямат цена
                      Uaz 469 2.4 D MB
                      KTM 600 ROTAX
                      Hyundai Terracan 2.9 CRDI- 2 бр.
                      Иво 0 9 8 осем 9 4 4 2 седем 9

                      Коментар


                      • #26
                        От: Мита за лошия ФОРД

                        Спокойно се сравнява с автомобилите от ниския ценови клас на всяка държава.
                        -от немските се сещам, че не е по лош от Опел
                        -за френските, нито Мачка; Пичкла или Елхичка е по-добро
                        -др. Фиат, Дачия ...
                        Всичко е един дол дренки...
                        Biagini Passo Powered By VW Syncro

                        Коментар


                        • #27
                          От: Мита за лошия ФОРД

                          Дай ми кой да е модел от коя да е марка да ти покажа как мога да я докарам до негодност, без да и правя челен удар и да я търкалям през таван за много по-кратко време от тези 3 месеца ... Като караш без да подбираш път и поддръжката да се заключава в "сипвам, като свърши", всички коли са боклук. Ма ние българите нали най-много разбираме от коли, даваме категорични оценки. Добре, че на Форд (както и на Опел, Фиат, Ситроен и т.н.) не им пука за мнението ни, че иначе досега да са извършили ритуално бизнес самоубийство.
                          "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                          Неизвестен мъдрец

                          Коментар


                          • #28
                            От: Мита за лошия ФОРД

                            +1 .Колеги Фордаджий не се сърдете но от личен опит ви казвам , че с две ръце се моля никога повече през съзнателния си живот да не се сблъсквам с тази марка ,особен но с модели след 95-96г.Не ме разбирайте погрешно , не се заяждам и не искам да обидя някого . В една от фирмите в която работех бяхме абонирани за марката . Карал съм всичките им модели , на година над 100 000 километра . Освен това от там се подлъгах та си вземах и бензинова СИЕРА ЛЕОНЕ 1,6 .Е нема такова жувотно , недоразомение на техническата мисъл. Вече не помня какво несъм му правил . И то при нормална есплоатация . Ходова част , кардан , спука кожуха на скоростите , прецака се карборатора /VEBER -еднокамерен / ,мъки големи - сменихго с по нов 2 кам , лагери на скоростна к-я , основен ремонт на двигател , и тн. В купето е пълно с дранчащи и тракащи части , пластмаси и всякакви не оплатнени неща . За тези които съм карал чисто нови мнението ми е същото , Мондео -с висока скорост шум в копето като седнеш от София - до Бургас главата ти става двойна което те уморява страхотно много , харч на масло , неустойчивост спрямо други модели от същия клас при мокри пътища,и зимно време и ред други неща не искам да ги изброявам че немам нерви и време за това за това че и аз поддържам тезата .Че най добрия форд е продадения или ние казвахме и служебния в тази връзка да ви кажа че фирмата ни имаше над 18-20 Форда, постоянно имаше по 6-7 в сервиза ,говоря за Фото Мое /Мото Пфое/ ако някой не ме разбрал .
                            Не искам повече такова недоразомение . За по новите нямам наблюдение и не вземам отношение.

                            Поздрави ,и засегнатите да ме ИЗВИНЯТ!
                            Нищо ЛИЧНО.
                            Не всичко,което е с две БУЗИ ,е лице !
                            ТЕЛ. нула88седем7шест4дведве8

                            Коментар


                            • #29
                              От: Мита за лошия ФОРД

                              Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                              Дай ми кой да е модел от коя да е марка да ти покажа как мога да я докарам до негодност, без да и правя челен удар и да я търкалям през таван за много по-кратко време от тези 3 месеца ... Като караш без да подбираш път и поддръжката да се заключава в "сипвам, като свърши", всички коли са боклук. Ма ние българите нали най-много разбираме от коли, даваме категорични оценки. Добре, че на Форд (както и на Опел, Фиат, Ситроен и т.н.) не им пука за мнението ни, че иначе досега да са извършили ритуално бизнес самоубийство.
                              То това с Бай Ганя дет може всичко май на всички е ясно
                              Колите ги ползваме по предназначение а не за тестове коя повече ще остиска на тормоз!
                              Не мога да кажа дали всички българи разбират от коли ама мога да кажа ,че съм си взел дипломката със знание и от как я имам с това си вадя лебеца(ДВГ и Автомобили и кари).Имам и Опел и Фиат и Ситроен и като на последните две марки съм работил в оторизираните сервизи та степента на сравнение е на много по-високо ниво от това на махленски пенсий на по чаша бира.
                              А ако аз ти кажа колко бързо мога да счупя кола - даже няма да влизам в нея
                              Uaz 469 2.4 D MB
                              KTM 600 ROTAX
                              Hyundai Terracan 2.9 CRDI- 2 бр.
                              Иво 0 9 8 осем 9 4 4 2 седем 9

                              Коментар


                              • #30
                                От: Мита за лошия ФОРД

                                В крайна сметка си с ПЪтрол колега и преди да кажеш... ама кво му е на ПЪтрола... ами кошница е колега... ама истинска ... шуми... мирише, особено с тия смръдливи, безпомощни дизели дето трудно дигат обороти, гаден звук - фучи турбината и плаши котките, пуши черно, с гигантските гуми , салона грозен с гадна пластмаса. И по цял ден се возиш на високо в трафика и "ееей глей ме готов съм да газя хора"...хем ми е най-здрава колата хем най-голяма и страшна... а тя... кучкарник милата........ тааа като става дума за лично мнение.
                                В крайна сметка... темата си е махленска отвсякъде ... сички са майстори ,инжинери с образование титанично само копия от дипломи не хвърчат още... с автосервизи и милиони коли, викам си нека напиша нещо в стил неразбираем за академичните им титли по автоинжинерство и ДВГ... все пак с толкова инжЕнери и професори къде е родното производство??? DD (във форума) АХААА а НЯКОЙ ДА СЕ ЗАМИСЛЯ КАКВИ БОКЛУЦИ КОЛИ СЕ КАРАТ В БЪЛГАРИЯ??? ЧЕ ДЖАНБАЗИТЕ КАТО ИДАТ В ГЕРМАНИЯ И САМО БЛЪСНАТИ И ТАКИВА ЗА ПО 1-2ооо ЕВРО ДОКАРВАТ???

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X