Обява

Свий
Няма добавени обяви.

PATROL Y260 камионче

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: PATROL Y260 камионче

    Първоначално публикуван от bobkata16v Преглед на мнение
    Колега,това с ресорите върху мостовете при мен няма да го видиш никога.Знам че има доста така направени джипове,но това за мен има повече недостатъци отколкото предимства.Разбира се всичко е въпрос на личен избор.Факта обаче е че по света тунинга на ресорите е насочен към 4 линково окачване,пружини и чак тогава по дълги амове.Пздрави!

    Принципно за какво ще използваш тоя дългия параход??какво ще му е предназначението та си се хванал да гледаш филма с окачването???Хард,софт,разходки,състезания,туристически преходи,....или просто за идеята,и да докажеш че го можеш!!??!
    driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

    Коментар


    • #62
      От: PATROL Y260 камионче

      Този параход го ползвам за хоби.Кола за возене си имам.А колкото до окачването да кажем че го правя за идеята и да натрупам опит в тази посока.Иначе това че е дълъг си има своите предимства и откъм окачване,например че карданите не са по две педи.Като цяло ми се ще да го сглобя с истински части, затова и съм си поръчал джони джоинтове за линковете.Дадоха ми съвет и за мостове от 61-ца,но за съжаление ми е извън бюджета за момента.За начало 4 линк отзад пък после апетита идвал с яденето.Принципно такива доработки има правени доста,но никой не описва как се държи даден модел джип след това.Например показват че има подобрени ходове,но на асфалтов път с по висока скорост никой не знае кво се случва.Та така.Както казва един човек,от който според мен има какво да се научи за офроуда,знания и опит се трупат с количеството щети по дадена техника.Поздрави!
      Борис 0888 999 едно едно9
      PATROL Y260 RB30S

      Коментар


      • #63
        От: PATROL Y260 камионче

        Днес остана малко свободно време и едни материали които бях подготвил влязоха в употреба.
        малко фото.Това първото са ненужните железа
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:23062012261.jpg
Прегледи:2
Размер:145.8 КБ
ID:5386240

        След като сме премахнали старите поставяме новите чашки от форд 1.8 д може и турбо д
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:23062012262.jpg
Прегледи:2
Размер:164.8 КБ
ID:5386241

        Накрая регулираме хлабината е с тия железа и проблема с зависващите клапани при рд28т е отстранен ама завинаги
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:23062012263.jpg
Прегледи:2
Размер:154.5 КБ
ID:5386242

        Искам да кажа че не съм правил никакви други интервенции по главата от сорта на други пружини или каквото и да било.Клапаните съм ги оставил с хлабина 0.30 и 0.35.Разбира се джипа го тествах веднага по гората и за мен върви по добре.Обаче изглежда че виското ми умря,щото на 35 градуса и яката газ се опитва да грее,съответно спирам и се оказа че на загрял леко над средата на уреда мотор спирам перката с ръка без грижи, та ще го сменям.Работата и по окачването върви с набавяне на материали ама снимки по натам.Поздрави!
        Борис 0888 999 едно едно9
        PATROL Y260 RB30S

        Коментар


        • #64
          От: PATROL Y260 камионче

          Колега,на изпускателните клапани ми се струва,че си оставил много малка хлабината и реално клапаните ще са натегнати.Параметрите които дават за хлабините на клапаните на този мотор са 0.32 за всмукателните и 0.42 за изпускателните.Това обаче са параметри на загрял мотор,където всичко е разширено от топлината.Ти си го правил на студен мотор най-вероятно и затова е трябвало да добавиш още по 0.5 десети върху размера.Виж направи си справка и регулирай както трябва,за да няма проблем в последствие!
          Поздрави!
          NISSAN FOREVER
          -----------------------------------------------------------------------------
          Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

          Коментар


          • #65
            От: PATROL Y260 камионче

            Колега по аутодата ги дават 0.28-0.32 и съответно 0.38-0.42,като това са данни за 61-ца.В интерес на истината се регулират на топло,но регулирани 0,30 на 0,35 студени при мен дори са леко шумни на загрял мотор.Казано по просто - тракат,та за сега не мисля да ги пипам.Има и един такъв момент че на топъл мотор не е задължително хлабината да става по малка.Всичко опира до разширението на материалите,ама тука навлизаме в друга област.Благодаря все пак затова пишем тук да обменим опит и да се учим от грешките,които допускаме.Поздрави!
            Борис 0888 999 едно едно9
            PATROL Y260 RB30S

            Коментар


            • #66
              От: PATROL Y260 камионче

              Първоначално публикуван от bobkata16v Преглед на мнение
              Колега по аутодата ги дават 0.28-0.32 и съответно 0.38-0.42,като това са данни за 61-ца.В интерес на истината се регулират на топло,но регулирани 0,30 на 0,35 студени при мен дори са леко шумни на загрял мотор.Казано по просто - тракат,та за сега не мисля да ги пипам.Има и един такъв момент че на топъл мотор не е задължително хлабината да става по малка.Всичко опира до разширението на материалите,ама тука навлизаме в друга област.Благодаря все пак затова пишем тук да обменим опит и да се учим от грешките,които допускаме.Поздрави!
              Преди година и половина ,като правих същата процедура на бившия ми вече Патрол Y60 с този мотор,който и майстор да питах ,всеки ми каза,че е хубаво да се увеличат с 0.5 десети хлабината на студен мотор.Така и направих,като дори на изпускателните не успяхме да намерим подходящи пулове за два от клапаните и там съответно хлабината над дадената от производителя стана 0.7 и 0.8десети...т.е. вместо 0.42 станаха по 0.49 и 0.50.
              Джипа нямаше тракане /може би едвам доловимо на студен мотор и след като загрее изчезваше.Та затова наблегнах на този момент...това 0.35десети малко ми се видя,а и обикновено/без разбира се да навлизаме в подробности /винаги загряването води до разширение...малко или много.До сега поне аз не съм чул/което не е много меродавно де.../,при загряване да има свиване на някой метал,а ти си направил хлабината по-малка от долната граница дадена от производителя и то на студен мотор
              Наистина различните материали и сплави имат и различно разширение при загряване,но...съвсем пък да нямат....
              Ще я пробваш и ще я наблюдаваш....най-много капака на клапаните долу и нов реглаж,а ако е добре...толкова по-хубаво!
              Поздрави!
              NISSAN FOREVER
              -----------------------------------------------------------------------------
              Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

              Коментар


              • #67
                От: PATROL Y260 камионче

                Чак сега виждам темата.
                Батка, много е лют Нисана, кефи яко! Със здраве да го изпъваш!
                Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
                Само DIESEL !!!

                Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

                Коментар


                • #68
                  От: PATROL Y260 камионче

                  Колега lubashki777 знам че си минал по този път преди мен,а от това което си правил по твоите машини мисля че си технически грамотен човек та затова и ще се опитам да обясня каква ми е логиката за разширението.Та при загряване предполагаме че клапаните и вала се разширяват.До тук логиката показва че би трябвало хлабината да се намали.От друга страна вала е монтиран на алуминиеви конзоли част от алуминиевата глава.Подчертавам алумина и главата защото именно в тях се крие отговора за увеличението на хлабината.Твърдението ми се подкрепя не само от теория,но и от практически замервания на различни модели.Не твърдя че за всички модели автомобили е така.Може би зависи от използван материал и т.н.Не се и заяждам тъй като уважавам мнението на другите особено на доказалите се колеги.Просто споделям какво съм научил от работата ми с автомобили.
                  До мишоци
                  И мен камиона ме радва пък и от вчера се оказа че там където късо паджеро без лифт с 31-ци удря на шаси аз минавам без допир, а тепърва ще порастваме.
                  Поздрави!
                  Борис 0888 999 едно едно9
                  PATROL Y260 RB30S

                  Коментар


                  • #69
                    От: PATROL Y260 камионче

                    Първоначално публикуван от bobkata16v Преглед на мнение
                    Колега lubashki777 знам че си минал по този път преди мен,а от това което си правил по твоите машини мисля че си технически грамотен човек та затова и ще се опитам да обясня каква ми е логиката за разширението.Та при загряване предполагаме че клапаните и вала се разширяват.До тук логиката показва че би трябвало хлабината да се намали.От друга страна вала е монтиран на алуминиеви конзоли част от алуминиевата глава.Подчертавам алумина и главата защото именно в тях се крие отговора за увеличението на хлабината.Твърдението ми се подкрепя не само от теория,но и от практически замервания на различни модели.Не твърдя че за всички модели автомобили е така.Може би зависи от използван материал и т.н.Не се и заяждам тъй като уважавам мнението на другите особено на доказалите се колеги.Просто споделям какво съм научил от работата ми с автомобили.
                    До мишоци
                    И мен камиона ме радва пък и от вчера се оказа че там където късо паджеро без лифт с 31-ци удря на шаси аз минавам без допир, а тепърва ще порастваме.
                    Поздрави!
                    Тук не става въпрос за заяждане,а да не се допусне грешка при тази инвернция.Просто обсъждаме и аз споделям опита си.Интересното е ,че при мен почти липсваше чукане на клапаните,а хлабината ми беше доста по-голяма от твоята....
                    Както и да е...дано всичко да е 6+...Наистина с механичните повдигачи мотора става друг...доказано!
                    Поздрави и на добър час с проекта!
                    NISSAN FOREVER
                    -----------------------------------------------------------------------------
                    Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                    Коментар


                    • #70
                      От: PATROL Y260 камионче

                      Е точно това исках да те питам.Как се промени твоя джип след замяната?А колкото до тракането малко грубо съм се изразил.По скоро е шум които до преди това със сигурност нямаше и го долавям при подаване на газ над да кажем 2-2500 оборота.На празен ход спи.А имах и друга идея с този луфт.По малък луфт,повече отваряне на клапаните,повече въздух и съответно по добро издухване.Поздрави и да те радва тиранина при преходите!
                      Борис 0888 999 едно едно9
                      PATROL Y260 RB30S

                      Коментар


                      • #71
                        От: PATROL Y260 камионче

                        След замяната,джипа започна да работи по-равномерно и да пуши по-малко.Ускорява се по-добре и особено във високите обороти /около 3500/не се замисляше,както преди!Абе въобще...разликата беше огромна/още повече,че при мен имаше и два хидроповдигача,които бяха тотална щета/
                        Та така....
                        Поздрави!
                        NISSAN FOREVER
                        -----------------------------------------------------------------------------
                        Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                        Коментар


                        • #72
                          От: PATROL Y260 камионче

                          тъй като е полезно всеки да сподели опит,та и аз да кажа.по принцип както е в повечето случаи всичките стягаме двигатели на по няколко стотин хиляди километра и в тоя ред на мисли според мен е нормално да има разлика особено ако не е сваляна главата за напасване на клапани.
                          а що се отнася до разширяването на метала те преди да го пуснат в производство са го подлагали на всякъкви тестове и са го сметнали

                          Коментар


                          • #73
                            От: PATROL Y260 камионче

                            Малко да раздвижим темата с нещо ново по джипа.Тъй като виското се предаде реших да го тествам с ел. перки.Съответно го тествах при повечко натоварване с ниска скорост и температура около 35 и нагоре градуса стрелката не мина средата.
                            тази е от бмв за климатика и я ползвам като допълнителна
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:16072012266.jpg
Прегледи:1
Размер:104.5 КБ
ID:5394745

                            а тази е от крайслер 3.3 бензин
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:16072012268.jpg
Прегледи:1
Размер:109.2 КБ
ID:5394746

                            Другото е че бях замислил преди зимата да го поорежа и закърпя пробойните та го почнах

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20072012269.jpg
Прегледи:1
Размер:128.6 КБ
ID:5394754

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20072012270.jpg
Прегледи:1
Размер:160.6 КБ
ID:5394756

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20072012271.jpg
Прегледи:1
Размер:138.4 КБ
ID:5394759

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20072012272.jpg
Прегледи:1
Размер:105.4 КБ
ID:5394761

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20072012273.jpg
Прегледи:1
Размер:145.3 КБ
ID:5394765

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20072012274.jpg
Прегледи:1
Размер:129.3 КБ
ID:5394767

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20072012275.jpg
Прегледи:1
Размер:108.4 КБ
ID:5394769

                            като го поразрових има за правене по купето както и се очакваше но пък шасито го мих обилно с пароструйка на 100 градуса и се оказа здраво та чак и боята му седи отвътре без почти никакви ръжди.А докато си правя джипа ми докараха друга офроуд техника да не ми е скучно

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:25072012276.jpg
Прегледи:1
Размер:107.5 КБ
ID:5394770

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:25072012277.jpg
Прегледи:1
Размер:111.6 КБ
ID:5394771

                            Не знам дали се добива представа за големината,ама вратата на халето е 4м висока
                            Борис 0888 999 едно едно9
                            PATROL Y260 RB30S

                            Коментар


                            • #74
                              От: PATROL Y260 камионче

                              Брей....то на това Каматцу да речеш една гума да му смениш и си е направо убийство бре....
                              Еба си дзвера....какво ще му правите?
                              Поздрави!
                              NISSAN FOREVER
                              -----------------------------------------------------------------------------
                              Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                              Коментар


                              • #75
                                От: PATROL Y260 камионче

                                Ремонтирахме му климатика.Друго не ми се пипа по него че си е хамалогия.Само за информация дифовете са му по 50 кила масло.Същата фирма имат и Либхери и още едно Камацу ама са 1.5 пъти по големи от тая
                                Борис 0888 999 едно едно9
                                PATROL Y260 RB30S

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X