Обява

Свий
Няма добавени обяви.

PATROL Y260 камионче

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: PATROL Y260 камионче

    Ще направя подробни снимки и ще ги пусна в темата с обяснение кое къде съм свързал.Ако искаш ми званни по телефона ако не ти се чака.Принципно е доста елементарно,но ако бързаш и не четеш инструкциите[като мен] може лесно да сбъркаш.Поздрави!
    Борис 0888 999 едно едно9
    PATROL Y260 RB30S

    Коментар


    • #47
      От: PATROL Y260 камионче

      благодаря ти предварително, ще чакам да разгледам снимките и ако нещо не ми е ясно отново ще ти звънна, иначе може ако си от софия и на живо да го разгледам да обмениме по некоя и друга дума за джипките ..???

      Коментар


      • #48
        От: PATROL Y260 камионче

        Направих по-подробни снимки и ще ги пусна довечера.А колкото до среща и на мен ми е интересно да видя машината ти на живо така че ще се разберем нещо.Аз съм по цял ден в района на кремиковци,но не е проблем и друга дестинация
        Борис 0888 999 едно едно9
        PATROL Y260 RB30S

        Коментар


        • #49
          От: PATROL Y260 камионче

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_3980.jpg
Прегледи:1
Размер:100.3 КБ
ID:5374936
          Ако контролера ти е от този тип първо си харесваш място за монтаж и го монтираш.Аз пробвах да седи в коша при двигателя,но за мен е неудобно и бързо го преместих вътре.

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_3981.jpg
Прегледи:1
Размер:168.2 КБ
ID:5374937
          След това поставяш един тройник на маркучето,което отива от колектора към горивната помпа/мисля че беше в комплекта на манометъра заедно с прозрачното маркуче/ и го свързваш с уреда.Някои казват че трябва да сипеш малко масло в маркуча за да избегнеш трептенето на стрелката но свързано по този начин при мен няма подобен проблем

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_3982.jpg
Прегледи:1
Размер:104.6 КБ
ID:5374938
          Следва да прекъснеш и маркучето от студената част на турбото към уестгейт клапана като монтираш тройника от комплекта на контролера.Тук има една подробност.Колеги монтирали подобни контролери твърдят че работят по добре като се разглоби въпросния тройник и се отстрани от вътре една съчма и пружинката и.Аз ги послушах и при мен работи добре,но не съм го пробвал преди интервенцията.Посоката е от турбото към уестгейта.Третия край на тройника свързваш със самия контролер...
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_3983.jpg
Прегледи:1
Размер:118.1 КБ
ID:5374939
          ...а от него изкарваш едно маркуче до коша да си изпуска на воля.
          Това е.Аааааааааааа всъщност не.После връткаш към + и - ,следиш показанията и се кефиш.Аз го карам на 1 бар и сам доволен.Колеги казват че си кара и на 1.5,но не сам пробвал на повече от 1.2.Дано съм ти бил полезен.Ако имаш други въпрос питай.Поздрави и успех.Пък може и някоя разходка да организираме и идеи да обменим.Аз си поръчах пушки от ГР издирвам и пружини и влизам у нов филм
          Борис 0888 999 едно едно9
          PATROL Y260 RB30S

          Коментар


          • #50
            От: PATROL Y260 камионче

            сърдечно ти благодаря за изчерпателната информация, и моя контролер е абсолютно същия като твоя, почерпката е т мен..

            Коментар


            • #51
              От: PATROL Y260 камионче

              Колеги,минал съм вече по този път,та ще си позволя да ви кажа една-две думи по въпроса.
              Значи...на повече от 1.0-1.1bar недейте да карате продължително джипа,защото крайния резултат ще е заминало на кино турбо след много малък пробег!!!
              Другото което е...заводския клапан за изпускането на налягането горе на всмукателния колектор принципно е настроен да изтърва на около 1.2 bar и се получава един интересен момент когато това се случи....стрелката подлудява да скача нагоре-надолу.За да се кара на по-голямо налягане/както колегата спомена примерно 1.5 bar/,реално се налага натягане на въпросния байпасен клапан,но...аз лично НЕ препоръчвам да ги пипате,че да не си търсите после пък всмукателни колектори!!!
              Другия момент е ,че след повишаване на налягането на въздуха,трябва и да пообогатите горивната смес на дизел.Това става от болтчето на ГНП-то в задния и край.След това вече сте извлекли каквото може от този мотор/всъщност може и още малко с монтаж на интерколер/!
              Поздрави!
              NISSAN FOREVER
              -----------------------------------------------------------------------------
              Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

              Коментар


              • #52
                От: PATROL Y260 камионче

                Напълно съм съгласен.Колегата ме подсети за горивото.Аз съм му пуснал с около четвърт оборот или малко повече на болчето.Според дизелджиите това било около 2 кубика.За колегата Бисер ще снимам и въпросното болче за дебита на помпата.Поздрави!
                Борис 0888 999 едно едно9
                PATROL Y260 RB30S

                Коментар


                • #53
                  От: PATROL Y260 камионче

                  Днес пристигнаха тези железа,ама кво ше ги правя не знам
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:17052012247.jpg
Прегледи:1
Размер:89.7 КБ
ID:5375069
                  Борис 0888 999 едно едно9
                  PATROL Y260 RB30S

                  Коментар


                  • #54
                    От: PATROL Y260 камионче

                    Днес тъкмо да подкарам предницата и ми съобщиха че на едно място си почиват две Гегови пружини.Викам супер.Е да ама не-пружините се оказаха задни,но май няма да отидат зян.Веднага ги тествах
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:18052012249.jpg
Прегледи:1
Размер:88.2 КБ
ID:5375251

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:18052012250.jpg
Прегледи:1
Размер:94.2 КБ
ID:5375252

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:18052012248.jpg
Прегледи:1
Размер:98.5 КБ
ID:5375253

                    Сега само се чудя за задното окачване 3 линково и панхард,4 линково...Някакви идеи,колеги?
                    Борис 0888 999 едно едно9
                    PATROL Y260 RB30S

                    Коментар


                    • #55
                      От: PATROL Y260 камионче

                      Моя в момента го правя на 4 линк.отзад!ползвам носачи от Паджеро за отзад,а за отпред Патролски!
                      driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

                      Коментар


                      • #56
                        От: PATROL Y260 камионче

                        Някоя снимка ще ми дойде добре.Принципно разгледах доста изпълнения в нета, но ми е трудно да преценя кое най ми допада

                        П.П. Отпред къде ти идват носачите към шасито.Мерси предварително
                        Борис 0888 999 едно едно9
                        PATROL Y260 RB30S

                        Коментар


                        • #57
                          От: PATROL Y260 камионче

                          Първоначално публикуван от bobkata16v Преглед на мнение
                          Някоя снимка ще ми дойде добре.Принципно разгледах доста изпълнения в нета, но ми е трудно да преценя кое най ми допада

                          П.П. Отпред къде ти идват носачите към шасито.Мерси предварително

                          Купих една рама от GR Y60 дълга база и от нея изрязах всички захвати за носачи пружини и т.н.!Разликата в широчината на рамите с моя и на ГРа е само един см.та с "малко"припасване ще се получи!Но аз слагам и мостове от GR!


                          п.п. Снимки ще пусна като го направя,че иначе много критика ще има!
                          driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

                          Коментар


                          • #58
                            От: PATROL Y260 камионче

                            Работата по Нисана малко е в застой,но до месец съм му приготвил изненада.Та ако има и от финикийските добре ще се заформи.Идеята е да се скършва повечко от това и да не висят некви железа от мостовете
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:04062012253.jpg
Прегледи:1
Размер:202.5 КБ
ID:5380821

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:04062012254.jpg
Прегледи:1
Размер:231.9 КБ
ID:5380822
                            Борис 0888 999 едно едно9
                            PATROL Y260 RB30S

                            Коментар


                            • #59
                              От: PATROL Y260 камионче

                              Качваш ресьорите отгоре на моста,слагаш дълги амортисьори с големи ходове и си ти!Успех!

                              Коментар


                              • #60
                                От: PATROL Y260 камионче

                                Колега,това с ресорите върху мостовете при мен няма да го видиш никога.Знам че има доста така направени джипове,но това за мен има повече недостатъци отколкото предимства.Разбира се всичко е въпрос на личен избор.Факта обаче е че по света тунинга на ресорите е насочен към 4 линково окачване,пружини и чак тогава по дълги амове.Пздрави!
                                Борис 0888 999 едно едно9
                                PATROL Y260 RB30S

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X